Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (CinemArt SK)

dainio

Po shlédnutí musím říct, že matka! je šílená geniálnost, která rozděluje diváky na ty, co si libují v extrémních podivnostech a bizarním podobenství a na ty, jenž se obrací žaludek a nevěřícně kroutí hlavou. Jsem pyšný, že jsem v té první skupině. ()

Torpid

Pokud znáte od rejži Wrestlera a líbil se vám a pokud znáte taky Noa , Fontánu a Labuť ze kterých vám bylo spíš šoufl, tak se téhle alegorii - magorii od reality čím dál víc vzdalujícího se festivalového Darrena s klidem VYHNĚTE. Toto si dovolím říct ale hodnotit nebudu, protože rychloposuv zkrátil tenhle filozoficko- náboženský ejakulát, vyhoněný na červený koberec nějakého šperky chřestícího klubíku, ze 120 na stravitelných 10 minut. ()

RobLord

V knižních kurzech tvůrčího psaní se moudře píše, že by se měl autor vyvarovat těžkých metafor a jinotajů. Soudím, že ve filmu to platí rovněž. Darren Aronofsky je opačného názoru, a tak točí bizarní snímky, v nichž jeden wtf moment střídá druhý, třetí, čtvrtý... Filmoví pseudointelektuálové nadšeně tleskají. Divák, který se chce u filmu hlavně bavit, má zkažený večer. Co se týče Matky, tak daleko lépe by nápad fungoval coby hudební videoklip. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Trailer je jeden velkej podvod a vůbec nejde o nějakej rozjetej (zdánlivě sektářskej nebo duchařskej) hororovej thriller. Pro mě, jakožto hrdýho ateistu, kterej nikdy nedržel Bibli v ruce, byla projekce jeden velkej WTF. Pak jsem si dohledal vysvětlení, díky kterýmu sice do sebe většina WTF scén jakž takž zapadla. Jenže kdybych věděl, že jde o Aronofskyho pokus provokovat a šokovat (nejen) americký pánbíčkáře svym podobenstvim Bible, neztrácel bych s projekcí čas (stejně jako nehodlám ztrácet čas praktikovánim jakýhokoliv náboženství). Za mě nejslabší Aronofskyho kousek a uplně zbytečnej film. Druhá hvězda za casting (ačkoliv byli Ed Harris s Michelle Pfeiffer jen do počtu) a filmařinu. ()

FanKalEl

Wow. Na hollywoodsku produkciu veľmi prekvapivo originálne! Predsa len, ok, je to od Arafonskeho, ale i tak som nečakal tak super gradujúci thriller ktorý v poslednej polhodine vytiahne skryté karty, o ktorých nevedel nikto že ešte sú v balíčku. Nie je to len o podobenstvách ale práve i o dnešnej prítomnosti. Mimoriadne odporúčané! (100%) ()

hrudka

První věc, co mě napadla byla, že se Aronofsky regulérně zbláznil. Ale potom jsem nad tím začal přemýšlet a dočetl si potřebné informace, které můžu a nemusím brát vážně. Biblické podobenství narození Ježíše? Možná, proč ne - neopomínejme, že je postava Javiera Bardema v titulcích označena jako Him, tedy tak, jak se anglicky označuje Bůh. Přehnaně klaustrofobní psychologické drama, které nějakým způsobem dává pár facek patriarchátu? Pravděpobně jo. Takže chválím za to, že Aronofsky vyvolává otázky, na které nejsou úplně jednoznačné odpovědi s tím, že se některé postavy chovají debilně a občas mluví debilně. Někdy bych Bardemovi dal přes hubu a divil jsem se, že se na to matka nevykašle, nechá to všechno bejt a prostě neodejde. Asi od druhé poloviny mi bylo všechno téměř jasné a čekal jsem konečně na tu destrukci. Jenom bych Aronofsky asi zabil za to, že použil stejnou a trochu moc nic neříkající vypravěčskou formuli. Na druhou stranu správně a snad upřímně a přiznaně dává najevo, že přehnaný okultismus a chápání všech biblických citátů doslova je špatně. Film vyvolává emoce. Dokáže jak pozitivně ukázat, co si o tom a o tom myslí, a zároveň fakt negativně nasrat. Za mě dobrý, ba slušný. ()

nurielka

Perfektne opracované filmárske dielo, ktoré vibrovalo mojimi žilami až do konca. Tlak sa mi dvíhal a klesal, za mňa určite pôsobivé. A za rok 2017 som videla konečne niečo poriadne. ()

JetDryerFan

Vůbec nevím co to bylo ale bylo to skvělý! Od filmu jsem očekávala přesně to, co jsem dostala. Chvílema to teda byla taková psychoslátanina, že na to člověk koukal a absolutně nevěděl, co si myslet a finále, potažmo ono vysvětlení všeho mohlo být důkladnější, protože mám asi dvě stě padesát tři otázek k ději filmu, místu, postavám, událostem, atp., které zůstaly naprosto nezodpovězené. Nicméně ta depresivní atmoška byla prostě skvělá a přesně tendle tísnivý pocit měl snímek zřejmě vyvolat, takže nemohu jít s hodnocením níž. ()

Dogfish

Po půl hodině jsem myslel, že se dívám na blost, ale za hoďku už to byla jen psychárna. Plný dům divných lidí, popravy, zabití a sežrání právě narozeného dítěte a ono je to mrzí, že ho zabili a sežrali jak řekl básník. Co to k...a mělo být ? Stupidní scény přibývaly až vyústili ve sklepní místnosti (kterou jsme našli a s nikým jsme se o tom nepodělili), s 5 tisícovým vinným sudem, do kterého se bouchne kleštěma a vyteše něco jako mazut, který hoří jako benzín. Kde se tam k...a vzal ? Výbuch u kterého stála 1 m od něho a borec 5 m rozmetal celý dům a všechny zabil. Výsledek - ona popálená, on špinavý. Nezachránil to ani konec. 1* za vetřelca v hajzlu. 2 hoďky života v prdeli díváním se na takový slint. ()

DAPDO odpad!

Tohle snad ani nemůže bejt pravda...Neskutečná slátanina, kterou nezachrání ani hvězdný obsazení. Obdivuju všechny, kterejm se film líbil, asi máte lepší matroš než já. ()

emdvojka

Zaujímavé dielo, ktoré ale nesadne každému, pretože je to trošku "ťažký" film v ktorom sa realita hlboko prepája z bizarným svetom, kde neplatí žiadne pravidlo. Lawrence to zahrala prijateľne aj keď jej postava bola miestami veľmi okato oboznamená stým kto je vlastne ten jej onen manžel. Aspoň som mal s toho taký pocit, keď že niektoré jej reakcie boli veľmi divné a asi každá rozumná žena, nech je akokoľvek zaľúbená do svojej polovičky, by niektoré kreácie ktoré sa tam dejú minimálne vyriešila asi trošku ráznejšie. Ale to bol asi tvorcov zámer...to všetko...uznávam tento snímok i keď sa mi až tak veľmi nepáčil, tak tá atmosféra, a to svojské čaro originality ktoré z neho vyžarovalo vo mne zanechala dojem. Dobrý dojem. ()

Katcat

Jestli něco miluju na Aronofskym, tak je to právě to, jak dokáže diváky rozhodit na dva tábory těch, co mu prostě přijdou na chuť a těch, co touto formou pohrdají. Já patřím k těm prvním, na tento film jsem čekala dlouho a dlouho se k němu odhodlávala a musím říct, že je to absolutní špička, ten konec mě úplně dostal. Je to absurdní, je to psycho, je to uječený tak, že budete mít pocit absolutního zoufalství a úzkosti, ale funguje to teda výborně. Plný počet! ()

ortoncz

Ach, Aronofsky si dal dalši filozofické drama. Některé scény jsou sice zajímavé, ale celkově je to nuda a naprosto nezajímavý film. Herecky není co vytknout, ale je to tak trochu málo. 40% ()

bif odpad!

Darren si vzal do hlavy jakej je umělec a uplně se zbláznil. Tohle je totální sračka a jeden z nejhorších filmů co jsem za poslední roky viděl. Je mi jasný, že se najde pár pseudointelektuálů, který řeknou, že jsem nepochopil metaforu na náboženství. Pochopil. Tenhle film je velesračka. ()

Kubeska

Na tento film jsem se musel podívat pětkrát. Ne že by se mi tolik líbil, ale abych ho konečně zhlédl do konce! Víte, co má společného francouzský film Galimatyáš (2009) a tento kousek? Název prvního filmu je výsledkem toho druhého! Prostě je to překombinovaná magořina oděna do pěkného vizuálu, která by měla být obviněna z defraudace filmu Rosemary má děťátko (1968) a ve které se pitvoří Jennifer Lawrence z Arábie a Javier Bardem, jenž se hereckým bardem ještě nestal! ()

Hpatrik

Přiznám se, že jsem pointu vůbec nepochopil, a musel jsem si to vyhledat. Pak už to do sebe začíná zapadat, a člověk má nutkání pustit si to znovu, a kouknout na to z té nové (tvůrcovi) perspektivy. Jeho záměr jsem ocenil až později, ale to už bylo trochu pasé. Jinak silné, a až mrazivě nepříjemné. ()

AloeB

Tento film budete nenávidět a chápu proč. Unudí vás k smrti a co je nejhorší, nepochopíte ho. Už od samého začátku se charaktery chovají jako v naprosto volném dada stylu, přestože si to zdánlivě zachovává logiku komorního filmu, která praskne spolu se zničeným křišťálem a člověku jen zbývá přemýšlet, proč se věci dějí tak jak se dějí. Šel jsem do toho vidouce, že jde o podobenství, zřejmě jsem jej ale neodhadl tak jak je obecně přijímané. V mé mysli byl pár Lawrence a Bardem rozpolcenou spisovatelovou myslí strážící svoje dílo a zároveň jej dávající všem na obdiv, nehledě na následky. Ani mě nenapadlo hledat v tom skryté biblické příběhy, kterými je film vskutku protkán a která na sebe výborně navazují a dávají smysl. Možná proto je víc nasnadě myšlenka jednoho z kritiků, který prohlásil že ve filmu každý nalezne jinou cestu, tudíž jakákoliv interpretace je možná. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson