Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

Standic1 odpad!

Jeden z nejhorších filmových zážitků za posledních pár let. To jak jsem byl až k smrti vytočený z chování všech postav a vůbec celkově z pojetí filmu se nedá slovy popsat. Jestli to mělo mít nějakou "myšlenku", tak já přiznávám, že jsem ji nepochopil, vlastně jsem se o to ani nesnažil, protože větší sračku jsem opravdu neviděl a stálo mě hodně sil dokoukat to do konce... ()

Flopik

Film u ktorého chápem keď niekoho neskutočne naštve a niekomu sa bude nehorázne páčiť.Ja som tak medzi.Nakoľko film ma celý čas štval a bolo ťažké ho pochopiť.Priznám sa nedošlo mi to a musel som si prečítať komentáre aby som chápal tomu o čo išlo.No ako náhle som to pochopil film sa mi viac zapáčil.Herci skvelí, Jennifer nádherná, atmosféra skvelá.Koniec neskutočné psycho.4* určite áno. ()

Furmi

Ten typ filmu po ktorom (a už aj v priebehu neho) sa cítim znechutený. Aronofského som ešte v jeho "zlatých režisérskych časoch" zbožňoval. Po tomto ide do zatratenia. Nechápem čo sa to s filmovým priemyslom deje. Všetci sa snažia byť tak originálny, umelecký a asi nepochopenými ? Iritujúci nechutný film ktorý je podobenstvom toľkým mišmašom že to vo výsledku nedáva skoro žiadny logický zmysel, zápletka tak isto absentovala a aj keď sa považujem za ľudomila, ľudí mám rád a verím v ich svetlé zajtrajšky, všetkých protagonistov (vrátane komparzu) by som pozabijál na mieste aj s ich vystupovaním. Veľká bieda a ďalší zárez k sračkám od ktorých sa veľa očakávalo, ktoré tu rastú ako huby po daždi od roku 2011. ()

BlackHood

Film, kdy rozumím negativním i pozitivním recenzím. Je totiž nepochopitelný. Chytří uživatelé, co rádi rozjímají nad filmem a píší o něm komentáře na sto řádků budou z tohohle pěkně v háji. Protože nebudou ohledně toho nacházet slova, tak se spokojí s kometářem obsahující pouze WTF. Jestli patříte k těm filosofickým filosofům a potřebujete při filmu neustále přemýšlet a filosofovat, tak se na to raději nedívejte. Já patřím k zaostalé skupině idiotů, která nad ničím nepřemýšlí a spokojí se pouze s tím, co se zrovna děje na obrazovce. Vysvětlení filmu na internetu obsahovalo plno nějakých biblických mouder, takže mě to zmátlo ještě více. ()

Eterninox

[Lehké spoilery!] Celovečerní kosmologické podobenství, jehož největším problémem je jednoznačnost "tenoru" celé metafory. Poté, co divák prohlédne alegorické poselství filmu (které navíc Aronofsky velmi otevřeně vyzrazuje), degraduje matka(!) na "pouhou" květnatou hádanku, ve které už jen dosazujete významy za jednotlivé symboly. Obdobně jako u předchozího Noa je navíc poslání příběhu silně ideologicky vyhraněné, což mnohé diváky určitě nepotěší. *** Z hlediska technické filmřainy nicméně téměř není co vytknout - zvukový design, kamera, vypravěčská gradace i herecké výkony (především Jennifer Lawrence) jsou na hraně dokonalosti, a dávají filmu podmanivě tísnivou atmosféru. *** Celkově je tedy matka! rozhodně řemeslně precizní a intelektuálně stimulující, ač ne zbytečně komplikované dílko. Pro někoho jako Aronofsky, který má potenciál vytvářet strhující, interpretačně hluboké eposy jako Fontána nebo Noe, mi to nicméně přijde trochu málo. Třeba jako kdyby Karel Čapek ve volné chvíli nad pivem napsal povídku o pěti stránkách - nelze ji upřít umělecké kvality, ale do historie se s ní autor nezapíše. 80% ()

andio

První polovina filmu mi přišla výborná, ta frustrace kterou protagonistka musela zažívat z filmu úplně sálala a já se cítil frustrovaný spolu s ní. Ale druhá půlka filmu byla takřka nekoukatelná blbost. Aronofsky si pravděpodobně hraje na moderního Lynche a s tímto u mě tentokrát nepochodil. 5/10 ()

VictorMartel

PODOBNÉ: Солярис (1972) - Jako v Solaris i zde je muž uvězněn do své sebelásky, k čemuž spotřebovává ženu, což je lidská obdoba vztahu stvořitel-člověk. / NĚKDY SI ZNOVU PUSTIT A OKOMENTOVAT (KDYSI PŘI PRVNÍM ZHLÉDNUTÍ JSEM SI JEDNOTLIVÉ MOMENTY ASOCIOVAL S VÍCERO TÉMATY A BIBLICKÝMI I MIMOBIBLICKÝMI PARALELAMI/REFERENCEMI, ALE NEBYL JSEM V NÁLADĚ TO VYPSAT) ()

nonick1

Bravurně scénaristicky i režijně promyšlené filmové evangelium o lásce lidské a lásce Nadlidské. A také o jejích nezamýšlených důsledcích ve vpravdě biblických podobenstvích. Ať už jde o dům - „Ráj“ ve kterém ústřední dvojice zpočátku v poklidu žije, následné stále silnější, až apokalyptické řádění nezvaných návštěvníků domu, díky kterým rozkymácený „Ráj“ začne doslova krvácet, mužova odpověď na otázku, kdo vlastně je: „Jsem, který jsem“ (hebrejské jméno starozákonního stvořitele) či narození dítěte, jehož násilná smrt vede k založení kultu – nelze nevzpomenout na Ježíšovo ukřižování, stojící na počátku křesťanství. Soužití muže a ženy je v tomto filmu podobenstvím vztahu člověka k Bohu. Žena pečuje především o dům a stará se o muže – sama chodí jen v prostých šatech, s rozpuštěnými vlasy a stále bosa, zatímco její hezky oblečený a upravený muž nedělá zdánlivě nic... Pardon - tvoří. Píše. Píše báseň. Své tvorbě podřizuje naprosto vše, až nám jeho ženy může být líto. Láska lidská je tu ukázána jako v dobrém slova smyslu sobecká – žena/matka bezvýhradně miluje vše, co je jí blízké: miluje svého muže, miluje své dítě, miluje svůj dům… zatímco láska Nadlidská má podobu doširoka otevřené náruče. Stvořitel prostě miluje všechny: miluje všechny náhodné příchozí do domu, které mile překvapí svou pohostinností, miluje všechny obdivovatele, kteří opěvují Jeho báseň, miluje všechny bez rozdílu - a všem také odpouští jejich přestupky, od těch drobných, až po ty vpravdě apokalyptické. Jde mu hlavně a především o Jeho vlastní Tvorbu (je přece Stvořitel), o posedlost Tvořením, ze kterého má nelíčenou radost, vždyť Jeho Dílo se všem příchozím líbí a pokud jde o lásku – na ní s mu líbí především to, jak moc ho lidé milují, obdivují a oslavují. Je také schopen (na rozdíl od člověka) lidem donekonečna odpouštět, jakkoliv důsledky lidských činů mohou být nezřídka fatální. No a když mu to celé nevyjde, jako v tomto případě (a jak z filmu vyplývá, nestalo by se mu to poprvé), tak to prostě zkusí znovu od začátku. Času na to má nekonečně mnoho. A milujících lidí také... ()

M.E.K.Y

Bible v jednom domě, aneb Bůh s ďáblem pod jednou střechou. Trýznivé a nudné při sledování, nechutné a šílené k přemýšlení. ()

Jason.Cruger

Umelecky podaný skvosť som po včerajšom zhliadnutí musel v hlave ešte podržať. Niektoré veci mi došli neskôr a ja ich idem stručne zhrnúť. Celý film doprevádzame našu Matku, Jennifer, ku ktorej sme pripútaný. Vidíme a cítime jej lásku, jej dary, obätu a hlavne jej zraniteľnosť. Napätie v nej narastná, my nervóznieme. Kiežby sme to vnímali tak i v reálnom svete a nechovali sa ako Javier, ktorý len berie lásku a ničí všetko čo mu matka ponúkne. Film začína ako Thriller a postupne prestúpi všetkými žánrami tak rýchlo, že si detaili začnete dávať do celkov, ktorými sa neskôr snažíte prekúsať k pointe. Je take ľahké odpustiť ? Do kedy budeme taký sebeckí ? Matka! ponúka niečo, čo by mohlo slúžiť ako odkaz ľudstvu, pokiaľ by sa ľúdia vážne chceli zamyslieť nad myšlienkami filmu. Afonofskeho štýl nesklamal, viac pohltil a ukázal nám ako cez filmovú tvorbu stále môžeme dostať kvalitný obsah. PS: Ako vidím film sa dá vyložiť rôzne a myslím že čiastočne aj o to išlo tvorcom. Je super že sa veľa ľudí zamýšľa nad symbolmi vo filme a alegória im nie je lahostajná. PS2: Obdivujem režiséra vypustiť tak hlboký film medzi komerčné premietanie. ()

fisus

Aronofsky mě asi nemůže zklamat.Jsem naprosto spokojený.Mrazilo ,mě v zádech,měl jsem dost nepříjemný pocit a při závěrečných titulkách jsem jen zíral na plátno.Aronofsky prostě umí,i když to asi moc lidí neocení. ()

godycz

nikdy jsi me nemiloval, miloval jsi jen to, jak jsem milovala ja tebe. ta kamera, ten rychlej strih. uzil jsem si to. . . . . . .ten napad. . . . . . . . . . . . . zbytek kina ne. zvanil a cumel do mobilu. ()

Sentido

Je smutný vidět takhle vysokou hru famózních detailů smečovanou do autu. Aby se, po katarzním chaosu, vydechnutý poselství nerozplynulo do prázdna, je třeba ho pečlivě promyslet a sebevědomně napsat. ()

warrenur

Absolutne nevydareny pokus natocit artovy znepokojivy horror. Absurdity tohoto typu som videl zvacsa od japonskych, ci hong-kongskych reziserov. Moznoze sa inspirovali niektorym z nich. Tentokrat sa stavka na hviezdne obsadenie minula ucinkom. Vymenit tie zname hviezdne tvare holywoodu za rovnako kvalitnych neznamych hercov a hodnotenie filmu by sa mozno dotykalo 35ich %. Ked uz sa znepokojivost v prvej tretine filmu natiahla na prasknutie, nepreslo sa na linku, ktora by divaka niekam posunula, ci odmenila. Naopak, film a i samotna Lawrence a Bardem su coraz otravnejsi a momenty a vizualne absurdity sa kopia jedno na druhe. Vtedy si uz zacnete bolestne uvedomovat premrstenu stopaz . To, ze Lawrence hra - co to da, je pravda. A ano, spominane myslienky, na ktore chceli tvorcovia poukazat mi neostali skryte. Avsak prevedenie a forma to pochovali. Neodporucam. Premarnene dve hodiny. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson