Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

Rockerman

" Host do domu, čagan do ruky", jak praví jedno moudré přísloví a platí to zvláště, když se vám do baráku nasáčkuje několik desítek nezvaných, drzých a všehoschopných hostů. Ani já nehodlám polemizovat, o čem film pojednává, protože jsem si u Aronofského už zvyknul, že si tam každý divák najde to své a vůbec to nevadí. Právě proto si nikdy jeho filmy nemohu nechat ujít, protože vím, že mi připravil něco neobyčejného a překvapivého. Pravda, ne vždy jsme si porozuměli a ne vždy se mi všechno líbilo. Originální je však vždy! Ten apokaliptický závěr je možná příliš velký úlet, ale zato velice efektní a tudíž zajímavý. Tentokrát u mě Darren zabodoval! ()

Flavors

Vůbec se nebojím přiznat, že naprosto nechápu, co to jako má být....Ještě do návštěvy jako vždy skvělé Michelle jsem měla pocit, že se chytám a napjatá jak kšandy, jsem čekala, co z toho bude. Ale pak se rozjela neskutečná schýza a to už jsem jen s údivem sledovala a radovala se, že jsem na tenhle film nešla do kina. Perfektní byl jen ten zákeřný dům. Ten bych brala, jen bez básníka a jeho návštěv. ()

mala_kea

Tradiční patová situace kdy si kritici mastí ego, že jsou přece chytřejší než autor a nějaká bible podaná banálníma metaforama, které ovšem ironicky diváci kterým je film určen i tak nechápou. Za mě hodně zdařilá kondenzace některých klíčových témat (s)tvoření, velmi obratně napasovaná na jevištně velký prostor domu. Samozřejmost není ani špičková technická stránka a tísnivá sugestivní atmosféra. Gaudí dělal odlitky osla na štít, Aronofsky moderní thriller a za mě je to teda cekem pozoruhodný výkon. ()

Katcat

Jestli něco miluju na Aronofskym, tak je to právě to, jak dokáže diváky rozhodit na dva tábory těch, co mu prostě přijdou na chuť a těch, co touto formou pohrdají. Já patřím k těm prvním, na tento film jsem čekala dlouho a dlouho se k němu odhodlávala a musím říct, že je to absolutní špička, ten konec mě úplně dostal. Je to absurdní, je to psycho, je to uječený tak, že budete mít pocit absolutního zoufalství a úzkosti, ale funguje to teda výborně. Plný počet! ()

derek007

Vždycky po skončení přemýšlím, komu bych ten film doporučil / nedoporučil. Znám se celkem dobře, ale nejsem si jistej, jestli bych matku! doporučil sám sobě. ()

Aleister

Matka! je jako schodiště, které s každým krokem vede o stupeň výš a o kousek dál. Od home invasion thrilleru, který připomíná černohumornou adaptaci divadelní hry s frázovitými dialogy, k schematickému psychologickému dramatu o manželské krizi, podobenství, po apokalyptický revenge horror. Aronofsky dovádí nejednoznačné vyprávění Rosemary má děťátko do extrémů. Sofistikovaná exploatačka která na sebe nabaluje náboženské a společensko kritické vrstvy ve své poslední třetině nabobtná do extrémně katarzního finále ve stylu Carrie. ()

Rathalos

Ku*va,tak toto ma polozilo na zadok,hororova mysteriozna drama,ktora ma aj psychologicky podton so skvelym hereckym vykonom Jennifer Lawrence,excelentny namet,prevedenie,atmosfera,ktora by sa dala krajat a moja nervova sustava dostala kvalitne zabrat,budem sa opakovat,ale reziser Darren Aronofsky je genius a ma obrovsky potencial,ktory sa len tak nevidi,pre mna jeden z naj filmovych zazitkov...:-) ()

BOURQUE

Najprv musím povedať, že na filmy od režiséra Aronofského som sa vždy musel pozerať tým tzv. tretím okom. A to mi nikdy nevadilo. Jeho aktuálne dielo Matka! je pre mňa osobne jeden z najťažších filmov (a kedysi som si myslel, že to bude „Fontána“). K prvej polovine takmer nemám čo dodať. Precízne herecké výkony (hlavné + vedľajšie) a výprava. V druhej časti emócie rastú exponenciálne a to čo si dovolí Aronofsky spraviť s divákom, by si dovolil len málokto z režisérov. Totálny úlet, chaos, „nelogickosť“, scény len pre (duševne a psychicky) silnejším divákom. A možno to už je priveľa. Zaujímavá dvojica J. Lawrence / J. Bardem, kde Jenn opäť ukázala jeden z jej mnoho tvári. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

anavi.92

Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli jsem to aspoň trochu pochopila. Podle traileru jsem čekala opravdu něco jiného. Pravý smysl filmu jsem zjistila až po přečtení vysvětlení od tvůrců (aneb "co tím chtěl básník vlastně říci"). Následně jsem se nemohla rozhodnout, jestli je film tak stupidní, nebo tak geniální. Čím víc si to spojuji, tím víc se přikláním ke genialitě, protože vlastně každá věta scénáře má hluboký význam. A Lawrence fakt válí! Jednou to vidět mi ale nejspíš stačilo. Je hodně na škodu, že pokud nestrávíte pár minut hledáním vysvětlení na internetu, jeví se děj dost absurdně. ()

Faila

Sice jsem četla, o čem to má být, ale vykouřilo se mi to z hlavy a mother! jsem sledovala s naprosto čistou myslí. S režisérem pár diváckých zkušeností mám, takže jsem předpokládala, že to celé má nějaký smysl. Ten mi ale dost unikal a ke konci už jsem byla tak zmatená, že mě to až nebavilo. Po dokoukání jsem si znovu přečetla, o čem to má být, a jo, zpětně mi to sedí. Možná to zkusím i s touhle znalostí (snad se v hlavě udrží!) ještě jednou. Každopádně zážitek to pro mě byl tak jako tak dost dobrý. ()

GOREGASM

Nenapodobitelný vypravěčský mindfuck, který si může a mohlo dovolit opravdu jen málo režisérů a Darren Aronofsky je jedním z nich. A už zase natočil film, v němž je těžko uhádnete, co bude dál. Vynikající a zároveň šílené a jedních dechem dodám fantasticky zahrané postavy, posouvá Darren po své šachovnici, jak by si troufl jen málokdo. Napětí je šroubované do doposud neobjevené hloubky divákovy šedé kůry mozkové a čím dál tím bezvýchodnější a absurdnější vývoj vám rozsekne šišku vejpůl. Jde z toho hlava kolem a je úžasné, že pořád existují tvůrci tak osobití a jedineční jako Mr. Aronofsky. 100% ()

helloween93

Myslel jsem si, že největší kino sračkou roku 2017 bude horor Bye Bye Man, ale Aronofskyho film mother! ho překonal. První polovina brutálně nudná a ubíjející a druhá je čisté WTF, kde divák netuší, co má alegorizace znamenat. Sledování filmu pro mě byla bolestivá událost, a po Noe jsem od Aronofského viděl další nekoukatelný náboženský brak. Paramount se tímto projektem zase spálil a rok 2017 pro toto studio byl příšerný, jako tento film. * ()

domirovec

Mother! je prostě neuvěřitelný film, který ve mne vyvolal neuvěřitelné pocity. A už z traileru šlo jasně poznat, že to bude poměrně psycho záležitost. Já si totiž prostě nemůžu pomoct, ale i přesto, že mě čím dál, každou chvíli co se objevil nějaký nový host a začal rozbíjet celý ten velký dům, začal krást náhodné věci a začal dělat z celého toho, coby ráje na zemi peklo na zemi, tak jsem si to i přes moje neustálé otázky a agresi vůči těm neznámým retardovaným idiotům co se tam nakvartýrovali, užil. A to dost. Ke konci jsem si sice myslel, že koukám na nějaký akční film z prostředí světové války, ale dejme tomu. Psycho to však bylo dost kvalitní, Jennífer Lawrence předvedla neuvěřitelný výkon a já osobně popravdě ani nevim, co bych dělal v kůži postavy, kterou hrála - možná bych si sebral saky paky a zmizel bych dříve, než by se ukázal další tupý zaostalec, co by si to chtěl s nějakou cizí krávou rozdat v mé ložnici.. 5/5 ()

anitae

První dvě třetiny jsem plně chápala Jennifer Lawrence jak jí štvou nezvané návštěvy, ke konci jsem už držela za hlavu, na co jsem to zas vlezla do kina. Pro mě moc velké psycho, a kombinace "hororu" s "Biblí" mi opravdu nesedla. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson