Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

erased

Dawn of the Dad, aneb jak by to vypadalo, kdyby se z rodičů staly zombie. Na můj vkus sice málo Nica Cage ale jako bravurní guilty pleasure to zachránil triumfální příchod Lance Henriksena. Brian Taylor prostě umí točit zábavná béčka. ()

Makky

Treba uznať, že Brian Taylor je chlapík, pretože takéto niečo spískať chce odvahu. Čierno čierne bizarné bláznostvo, v ktorom rodičov postihne zvláštna epidémia a odrazu dostanú silné nutkanie zabiť svoje potomstvo. Kľúčom k úspechu je krátka stopáž, zbytok slušne zhrnul POMO. ()

ben666

Docela nuda. Jak už tu několikrát bylo napsáno, je tu docela hodně nevyužitý potenciál , vraždy ty nejdou vůbec vidět , mrtvoly skoro tak ne, je tu pár náznaků , kdy už to vypadá že by s toho mohl být slušnej nářez , ale zůstalo jen u náznaků. škoda kdyby se tvůrci vííc odvázaly, mohl s toho být slušnej masakr, takhle je to podprůměrnej film. Nicolas Cage hraje pošuka a docela mu to sedí. Za mě film s hodně nevyužitým potenciálem. Škoda ()

stration

Nejzajímavější a nejlepší role Nicolase za poslední roky. Trocha hororu, docela dost srandy. Na jedno podívání naprosto dostačující. ()

Trevor

Ach jaj.Ak by to bol scifi žáner bolo by to skvelé. Čierny panter odovzdá test v 20 minútovom predstihu, je skvelým študentom. Samozrejme z neho tečie biela krásavica, kým biely študenti školy, rovnako biely obyvatelia sú totálny magori. Čierny panter je nezničiteľný, prežije toho viac ako Steven Segal a rovnako ako on nemá ani len pokrčenú košeľu. K tomu treba prirátať vlajku štátov nacistických pred každých domom a liberalisti zo štátov dosiahli orgazmus. Bežný divák sa pozerá na film, ktorý balansuje medzi komédiou a serióznym hororom relatívne vyvážene a vďaka tomu, že je doplnený o skvelú hudbu celkom pobaví. Záver je však sklamaním a tento námet by si zrejme zaslúžil seriózne spracovanie, pretože podobne ako pri filme Potomkovia ľudí išlo ozaj o celkom dobrý nápad. Ak by sa doňho nevložil liberalizmus a poznámky o Európskej únii. Avšak retardovaným obyvateľom štátov nacistických treba vymyť mozgy ešte viac. Cage v niektorých momentoch pri naháňaní synčeka po dome pôsobil trápne a aj to bolo jedným z dôvodov, prečo film v konečnom dôsledku mierne sklamal. ()

honajz2

Jedna ošuntělá hvězdička za nápad, ale jinak - pane Bože, to co jsem zase viděl za sra*ku... Fakt, já už se můžu řídit podle toho, že kde hraje Cage, bude to hrůza. S tak zajímavým nápadem šel vytvořit tak dobrý horor, klidně i hororová komedie, ale tohle je neskutečná hovadina, kde jsou postavy už v prvních 10 minutách tak nesympatické, že byste je nejradši vyvraždili hned na začátku a zbytek filmu byste radši koukali na to, jak schne barva na stěně. Vedení příběhu je neskutečně hloupé, nudné a ani nepobaví - je to celé trapné až na půdu. Hudba, která se tam absolutně nehodí. Kamera, která zabírá snad všechno z každého úhlu, že by Gaspar Noé jen nechápavě zakroutil hlavou. Střih, který je tak epileptický a častý, že by Kurt Kren jen nechápavě zakroutil hlavou. A pokud to celé byla recese, je tak neskutečně pitomá, že by i Žralokobijci jen nechápavě zakroutili hlavou. A že by něco zachránil konec - ne, ono to konec nemá, když už by to mohlo být zajímavé, prostě se to utne. No, já už si příště dám pozor a jak u nějakého filmu uvidím jméno Cage, nechám ho být. Protože to jsou většinou nekoukatelné sra*ky. A že je ten film odvážný? Jo, kdyby to sotva narozený dítě jeho matka v tý nemocnici zabila a bylo to vidět, pak bych souhlasil, že to fakt odvážný je. 1* ()

Figu

Nicolas už to zkouší všelijak, aby se aspoň trochu přiblížil k té výhybce ke starým kolejím, kde byl famózním hercem a mnoho fanoušků filmu si ho zamilovalo! Nevím jestli toto byla ta šťastná cesta, ale tuším, že i přes nepříznivý skóre v procentech filmu, co mu zde visí, si to svoje fandy najde. Bohužel k nim nepatřím. Místy zábava, ulítlost, trochu krve, ale vesměs mega zbytečnost... 55% ()

M.i.k.e

překvapivě zábavné cosi,které díky příjemné stopáži nenudí ani při lehce rozkolísaném tempu.Trochu škoda,že Mamka s taťkou pořádně neví čím chtějí být.Na horor je to málo krvavé,na černou komedie naopak málo humorné.Každopádně na čtyři hvězdy moc nechybí.Cage šílený jako vždy,ale sem hezky zapadá...70% ()

Martin741

Zatial suverenne najlepsi film Briana Krajcira /Zastav a Neprezijes, Gamer 2009/. Pan Klec spolu so zenskou sa rozhodnu filmovo zmasakrovat potomstvo a ono im to aj ide .....jaxom sa dozvedel, tu zlobu voci detom sposobilo nejake davove sialenstvo ... a bolo zobrazene aj celkom dobre ...... jak si ale myslim, Klec sa koncit nechysta : 77 % ()

Rodriguez

Super nápad! Šílenost rodičů zabít namísto chránit své potomky je skvělou zábavou, která černým humorem sedla jak ústřední rodičovské dvojici, tak i jejich dětem. Škoda, že tvůrce nepřitlačil více na pilu, jako v úvodu ve škole. Potom by to byla ta správná popcornová zábava! 50% ()

bourec

Musim se přiznat,že jsem to čekal o dost horší.Hlavně s přihlédnutím k posledním Nikyho filmům.Ale zas taková hrůza to nebyla..Sice by se z toho dalo vykřesat vo dost víc,protože některý scény v druhý půlce filmu fakt postrádaly dynamiku,ale budiž.Co je ale horší,uspěchanej,doslova ukouslej konec.A co bude,jako.To je všechno?50%. ()

cariada

Skvělý horor s hodně černým humorem. Jo rodičům došla trpělivost, ne nadarmo se říká škoda rány, která padne vedle. Nicolas Cage zase po delší ve filmu, který za něco stojí. Strašně se mě líbilo jak to šlo mezi všemi generacemi, děti, rodiče prarodiče, všechno se to zabíjelo navzájem. ()

dubinak

Sorry, ale tohle byla totální chujovina. Začínám věřit tomu, že Cage je známkou špatného filmu. (Což je škoda, protože na Mandy do Varů se fakt těším.) Zábava byla asi jen tehdy, když se rozšířila ta "nákaza". Pak už to šlo všechno do hajzlu. Zběsilý střih, nevkusná hudba, kterou stříhal nejspíš někdo během epileptického záchvatu. Některé scény byly občas vtipné, ale obecně je to spíš jen změť trapností a nesympatických hereckých výkonů. Za mě fakt tentokrát ne. ()

Juto

Dalo sa to raz pozrieť, ale to je všetko. Miesto zombiekou sú tu krvilačný rodičia. Koniec má trošku sklamal . 5/10 ()

Deyw

totalni ztrata casu..picovina picovin...hrozna kamera, hudba ktera se absolutne nehodi k situaci..bez vysvetleni...totalni brak. cage obcas pobavil kdyz besnil ale strasny.. ()

vnimatkrasu

Crank byla náhoda. Mom and Dad totiž působí, jako kdyby si Brian Taylor chtěl zoufale natočit áčkovej zombie horor, ale nesehnal prachy na masky a místo kamery měl kalkulačku. Bizarnost beru. Ve většině případů jí tu ale chybí komediální timing. Film proto funguje jen ve scénách, kdy chytá rapl Nicolase Cage. Protože má trénink. ()

Lopezka1982

Film totálně o ničem, vůbec jsem nepochopila, proč vůbec něco takového točí. Nesmyslní děj, napětí. Nicolas mne tedy zklamal, že vůbec takovou roli vzal, ani tam nevysvětlili, proč se toto tedy vůbec stalo, jaký byl smysl, že rodiče vraždí své děti, no nikdy více :) ()

David.Darco

Verím tomu, že keby sa niečoho podobného chytil Jordan Peele tak by to bolo 100 krát zaujímavejšie... Humoru sa moc nedočkáme, Cage prekvapivo celkom fajn, aj keď mám voči jeho výskytu vo filmoch zafixovanú averziu. V konečnom dôsledku námet na čiernu horror-comedy sľubný, no za mňa jednak nevyužitý a v prevedení v ktorom je prezentovaný nedotiahnutý až nudný. Ale pre teenagerov bez nárokov asi fajn. Škoda niektorých aspektov, ktoré značne vybočovali z priemeru a zaužívaného, v (ne)súlade s ostatkom filmu pôsobili umelo, vynútene. ()