Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

IronDragon

Podle mě hodně přeceňovaný seriál o morálním bahnu české společnosti.Tím morálním bahnem nemyslím ani tu Romskou stranu, ani tu "bílou", do tohoto morálního bahna spadají lidé z obou. Hlavní problém tady mám s postavama. Skousnu, že chlastaj a ožíraj se. S velkým sebezapřením skousnu i tu jejich kuřáckou závislost. Přes co se ale rozhodně odmítám přenést je to jejich nemorální chování, sobectví, totální zabedněnost a křupanský vystupování! Když se na něco podobného dívám, rád bych se tu alespoň s jednou z postav nějak trošku ztotožnil. Tohle mi tu ale fakt umožněno nebylo! Tvůrci mi tu servírovali jenom nesympatický idioty, co sami se sebou neví co dělat a snažej se vybruslit z problémů, který si sami uvařili. Chápu, že takováhle je přinejmenším polovina čechů (bohužel!), ale musí se to prezentovat zrovna příběhem, ve kterém jsou úplně všechny postavy něčím nesympatický? Postavy, který řeší kraviny, místo důležitejch věcí, který jim protékají mezi prsty, aniž by proti tomu něco dělali! Jsou tu samý postavy, za jejichž vyjadřování a chování by se styděl i nejsprostší dlaždič! Jestli teda takhle vypadají průměrní češi, tak to jsme to teda dopracovali! Ne, vážně, jestli má bejt na tomhle seriálu a postavách v něm, aspoň kousek pravdy, a já bych řekl, že jo, tak asi radši začnu balit kufry a hledat si na světě lepší místečko, protože tohle je fakt hnus! To sem tvůrci nemohli dát alespoň jednoho přátelskýho, sympatickýho slušňáka "na pravém místě", kterej má nějaké ambice do budoucna, vyjadřování na úrovni, má trochu toho slušného humoru, ale zároveň je dost silná osobnost na to, aby se nenechal strhnout svým debilním okolím? Tihle lidi z naší společnosti ještě úplně nevymizeli! (i když se jejich počet rapidně snižuje, bohužel...) Chápu, že Most! má poukázat na nedostatky naší společnosti, rádoby vtipnou formou, aby zaujal hlavně ty omezence, kteří se chovají přesně jako to, co seriál odsuzuje, ale copak mezi námi nejsou i slušný, poctivý a sympatický lidi?! Proč měli tvůrci potřebu ukazovat jen a pouze TO ŠPATNÉ, a neukázat NIC z toho DOBRÉHO, co v naší zemi snad ještě zbylo? No... vidím, že na tohle téma bych mohl povídat ještě hoodně dlouho, ale na to tu není prostor. Stejně bude podle mě skoro zázrak, když se vůbec někdo prokouše tímhle mým komentářem až sem, co? :D Každopádně, abych to nějak více shrnul. Pro mě je Most! prostě lehce depresivní seriál (depresivní tím, co představuje) o lidech, kteří jsou úplně v prdeli, nevědí co se sebou, maj zničenej život, ale zároveň si za to všechno MŮŽOU SAMI svou vlastní blbostí!!! VÁM TENHLE SERIÁL PŘIJDE VTIPNEJ??? MĚ PŘÍŠERNĚ SMUTNEJ, PROTOŽE VÍM, ŽE TAKOVÍHLE LIDI SKUTEČNĚ EXISTUJÍ A JE MI Z NICH UPŘÍMNĚ NA BLITÍ... Nakonec bych jen rád řekl, že sám jsem při psaní tohohle komentáře použil několik vulgarit, ale není se vůbec čemu divit, protože o lidech, o kterých je tenhle seriál, prostě slušně mluvit NEJDE! Navíc, vůbec nevadí, když sem tam řeknete něco sprostě, důležitý je, když jste i přesto slušný člověk... narozdíl od postav ze seriálu MOST! HODNOCENÍ: 50% () (menej) (viac)

thorax65

Dle dřívějších zpráv jsem měl tenhle seriál v hledáčku, a to bylo dobře. Od začátku má tahle skoro 8mi hodinová taškařice o obyčejných lidech pěkný sprint na bránu. Poslední 2 díly se sice už spíš jen šourají po chodníku, ale i tady se objeví démanty noci. Několikrát jsem si to pustil na archivu, ani se nedíval, poslouchal ty hlášky a smál se, že jsem si málem hubu roztrhl. A druhý den stejně špekulujete, jak to v Mostě mají ty kluci a holky ve skutečnosti asi lehký. Herecky vypíchnu pány Hofmanna a Godlu. Někdy mi úplně nesedla muzika, ale to je věc vkusu. Pánové Kolečko+Prušinovský jsou zralí na medaile od zemáka. Dycky Most! 80/100 ()

Chlo0opek

Opravdu nekonvenční seriál, který jistě není pro každého, ale dokáže diváka zaujmout svým drsným humorem. Záleží, co kdo preferuje - zda uhlazenost, standardnost, či onen, místy až dost hrubý a vulgární humor a rozhodně ne konvenčnost. A jelikož já se v tomto směru řadím spíše k té druhé sortě, tak tento seriál budu hodnotit kladně. Ono do dané společnosti by se stejně nějaká ta uhlazená mluva a chování nehodili a vypadalo by to dost nepřirozeně. Herecky byl tento seriál také zvládnut dobře (třeba takový Eda je oproti jeho skutečnému představiteli, kterého jsem později viděl v nějaké talkshow, naprosto odlišný a skoro k nepoznání) a nezklamala mne ani hudební stránka. Zkrátka, ač je to těžko uvěřitelné, mne místní "hrdinové" přirostli k srdci a budou mne chybět (teda aspoň chvilku 😉). ()

KuceraJohny

Překvapivě opravdu dobrý seriál. Nemohlo mi ujít jaký bům ten seriál v česku spustil. Dlouho jsem odolával, ale nakonec jsem i já začal sledovat Most!. První tři díly jsem hledal, proč to všechny tak bere a přemýšlel jestli nejsem prostě na něco jiného, jak jsem pokračoval v sledování najednou jsem si začal uvědomovat že se fakt těším na další díl. Seriál je hodně vtipný, ale skvěle je tam vidět problematika romů a homosexuálů(přeoperovaných chlapů). Nevím jestli se u toho lidé pouze baví a tohle nevidí, ale na mě to hodně působilo. Uvědomil jsem si jejich trable a trochu mě to změnilo. Samozřejmě vtip tam je a to je skvělé. Není divu že se seriál povedl natáčel ho Jan Prušinovský, který má na svědomí nejlepší český seriál všech dob Okresní Přebor. ()

Agnostik

Seriál MOST! mě v TV premiéře minul,takže jsem byl v podstatě ve výhodě že jsem zkouknul později všechny díly.Musím uznat že takovou nekonvenční divočinu jsem v našich filmových luzích a hájích neviděl.Pokud se tvůrcové nerozhodnou k pokračování,tak se ze seriálu stane legenda.DYCKY MOST!100% ()

Alvin

Politicky nekorektní, vostrej a zábavnej byl úvodní díl (100%), později ale čím dál větší nuda a opakování stejných narážek. Zasmát se dvakrát za 45 minut mi přijde u seriálu všude propagovaného jako komediální docela málo. Hofman hraje skvěle o tom žádná, jeho vyhazovač z donucení v pohodě utáhne ještě celý druhý díl, ale někde od půlky seriálu došel scénáristům dech. Všechny další postavy jsou už jenom takoví přihazovači. Postava Starkové mě nebavila od začátku a čekal bych jí spíš v nějakém sitcomu ala Comeback a za tu teenagerovskou romanci by se nemusela stydět ani nějaká ta Ulice. Velká škoda, protože na začátku to mělo docela šťávu. ()

michalkop

Svou cílovou skupinu si to určitě najde. Vulgární, hrubé, surové, politicky nekorektní, zaměřené na nejnižší společenské příčky, prkenní herci s nevěrohodnými dialogy. Dycky most jsem jim ani omylem nevěřil. Nevím z čeho bych měl být víc rozpačitý, že tři čtvrtiny republiky básní o tom, jaký je to skvost, nebo že to mezi současnou českou tvorbou září jako pajdající jednorožeč s jeden a půl nohy. Za mě 40%. ()

Berta

Důvod proč cítím, že seriál Most oslovil mne a tolik diváků je ten, že po sladkých a idealistických seriálech tipu Ordinace v růžové zahradě, kde maximální ohraná zvrhlost je nevěra a kde neuslyšíte sprosté slovo a maximální emoce je dlouhý pohled do prázdna....je v tomto seriálu ukázáno to, co nás více či méně obklopuje. S kým, nebo čím, se potkáváme v rodině, na ulici, ve společnosti a patří to k člověku tak jako bílá barva k černé. Je dobře že vznikl seriál, který nechává lidi takové jaké jsou a ukazuje i to, co někteří nechtějí vidět a někteří prožívají. Ukázat tuhle stránku člověčenství je pracnější a důležitější než pouštět seriály rádoby ideální a kultivované společnosti. ()

Kivis

Zjevení. I v době internetů, uložtů a torrentů mohou být prázdné ulice, protože všichni právě koukají v TV na nový díl seriálu, aby mohli hned další den v práci rozebírat, co se v něm událo. Z Mostu se stal must see a vznikl kolem něj neuvěřitelný hype, ale on si to zaslouží. První díl nasadil laťku hodně vysoko a v žádném dalším z ní nijak výrazně neslevil. A poslední dva díly najednou zhoustly a v rámci žánru i zvážněly, což bylo překvapivé a já bych za tohle překvapení přidal klidně jednu hvězdičku, ale pět je prý maximum. ()

Martens14

Přemluvili mě, abych se zpětně podíval, a udělal jsem dobře. V naších končinách, a ještě k tomu na ČT pozoruhodné dílo, smekám. ()

Zuzanej

Hodně mě baví. Je to fakt zábavné, rejpající se v těch nepříjemných vřídcích společnosti v dnešní překorektní náladě nemá chybu. Je tu sranda i občas zamrazí. Myslím, že se to pánům povedlo( a klobouk dolu za odvahu požít třeba slovo cikán , herci taky odvádí dobrou práci. Za mě Dycky Most Luďane. ()

dogrose

Už Trpaslík drhnul v kánonu, ale Most mě dost vyděsil a sledovala jsem s velkým sebezapřením. Nemám nic proti vulgaritám, pokud mají nějaký význam či přesah, ale tohle byla prvoplánová agitka. Prostě proč se dělat se scénářem, když na to ČT1 dá spoustu peněz, nasadí do hlavního vysílacího času (jelikož nemá co vysílat) a ještě to můžem natáhnout na 8 dílů? A ono to vyšlo, všichni se rozplývají, jaké je to úžasné, Rada ČT je zticha a nedala ani jednu pokutu, takže to můžem udělat příště znovu. A že tam byly sprosťárny? Ale kdeže, to byl umělecký záměr, a kdo na to poukazuje, je škrob a nerozumí srandě. Odvysílání posledního dílu v pozdějším čase bylo hustě alibistické - myslím, že pravým důvodem nebyly vulgarity, ale detail fotky penisu v mobilu. Myslím, že po Mostu, Zkáze DD a Raplovi II dosáhla dramatická tvorba ČT dalšího dna. ()

jizvoun

Je to prostě televizní zábavná oddychovka pro gaučáky. Člověk jako já se u toho moc nenasměje, ale další díl si prostě pustí, protože to baví. Není to nijak složité, vyloženě hrubé ani trapné, ale není to ani nic světoborného, abych o tom mohl tvrdit, že se jedná o legendu, co pobláznila Česko. Porovnávaný okresní přebor mi přišel daleko zábavnější, a to mě fotbal naprosto nezajímá. Ke konci Most trochu ztratil na kvalitě. Co se týká autentičnosti, to byl pouze pokus o ni. Já město Most znám osobně dost dobře, jsem ze Severních Čech, které tomuhle popisu celkem odpovídají celé. Nechtěl jsem to psát, ale když jsem viděl reportáž hovnoidní české televize o tom, jak seriál bourá bariéry a ukazuje pravou stranu nepřizpůsobivé části obyvatelstva, musím zareagovat. Ta ukřivděná část etnika rozhodně není tak neškodná a zábavná, jak se ukazuje v televizi, někdo by si mohl snad i myslet, že je s nimi legrace a jedná se vlastně o takové neškodné chudáky. Projděte se večer po Mostě po těch vyhlášených exotických lokalitách, mrkněte se na nádraží a já vám garantuju, že to, co zažijete, je na míle daleko od seriálu. ()

zeleznak

Twl,verbal, proc ta neprimerena agrese. Tady nejde o nic jineho nez odlehcit neco, co stejne nema a nikdy nebude mit reseni. A serialovi tvurci to vedi moc dobre, taxi z toho delaj aspon prdel, ktera muze projit pres verejnopravni prostor. Tot vse. ()

DrifterSoul

Svým způsobem geniální mixture drsného humoru, inteligentních postřehů, neotřelých nápadů, extrémní vulgar language (too much na můj vkus), ale i velice lidsky příjemné empatie. Vše se odehrává v bizarně reálném prostředí obou protichůdných, tak kulturně odlišných komunit. Celý tenhle seriál, který silně vybočuje z českých TV standardů je vlastně přes svou syrovost a brutalitu velice humanistický. Akcentuje odvěkou pravdu, že všichni jsme přes rozdílnou úroveň kultury, vzdělání, barvu pleti a tradice i "tradice" v základu stejní, a tedy bychom své odlišnosti měli (vzájemně !!) chápat, respektovat a snažit se najít koexistenční kompromisy. Jeden z velice mála koukatelných českých televizních seriálů posledních dekád, myslím si. ()

Blady.Mery

Skvělé zrcadlo našemu čecháčkovství. Asi si to dám ještě jednou :-) Chápu, že se trans komunita vzteká, že z nich děláte karikatury, na druhou stranu - vztekal se někdo z jiných názorových/národnostních menšin, ze kterých si střílíte? Karikatury, podporující stereotypy, jsou tam všichni. A z toho právě vychází ten humor. Jo a ještě jedna věc - queer lidé se stále ptají, proč jste místo cis-ženy neobsadili trans ženu... otázka ale spíš je, jestli by trans ženy souhlasily zahrát takovýhle scénář, kde by si střílely ze stereotypů kolujících o nich samých. Nevím, ale asi ne. ... Takže - za mě pět hvězd. ()

FuLister

Jasně dalo by se namítnout, že se jedná o takovou tu propagandu trans, cikánů, neziskovek a tak vůbec. Na druhou stranu si myslím, že Most! si dělá srandu ze všech bez rozdílu barvy a tím co má nebo nemá mezi nohama. A to je pro mě asi nejdůležitější. Navíc takovýhle nekorektní a vtipný seriál, co má i nějakou tu myšlenku, i když na první pohled ji schovává za vulgarismy, tu dávno nebyl. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020