Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

cingi.t

Okrem toho, že to je kvalitné spracované, to má takú príchuť niečoho špeciálneho a jedinečného. Je to síce taká vulgárnejšia a otvorenejšia jedinečnosť, ale ja také rada. Dá sa to pozerať a zo začiatku dobrá zábava, čo bohužiaľ s ďalšími časťami klesá. Na výbornú hodnotím hudobné spracovanie. To sme občas v šoku, že také pesničky českí tvorcovia poznajú. A ešte k obsadeniu. Počula som nejaké sťažnosti na Escape At Dannemora ohľadom toho, aké nechutné ksichty tam hrajú..poviem im nech si pozrú MOST s trojicou Čočkin, Eda a Vetvička. Zatiaľ 3 * ()

cesky_hrac

Nemám slov. Myslel jsem že to bude nějaká další česká trapárna. Nebyla. Tento seriál mě připadal takový ,, přírodně" komediální.Ani nevím co mám dál psát.. Prostě je to nejlepší seriál posledních pěti let ..Fakt bomba. VŽDYCKY MOST! Dávám 9/10!! ()

simply

Na české seriálové scéně příjemné osvěžení. Most mě celkem bavil, smála jsem u každého dílu a některé postavy byly fakt geniálně napsané, například Dáša. Na druhou stranu poslední 3 díly celkem ztrácely dech a konec byl taky takový nemastný neslaný. ()

mira007

Dycky Most! .... teda jen do osmého dílu. PS: tenhle fenomén proslavil nové tváře: z Godly udělal romského národního hrdinu, Erika Stárková se stala známou herečkou , Isteník se ukázal jako jeden z nejlepších komediálních herců a Dominika Býmová u mne vyhrála titul miss leden 2019, ikdyž ji reřisér nesvlékl. ()

MiaMahoney

Dobře, Hofmann hraje Luďana naprosto dokonale a v celém seriálu bylo tak sedm vtipných hlášek. Ale nový kult? Nejdokonalejší nekorektnost? ČéTéčko válí?! Srovnávat to tady s Tarantinem?! To jste se asi už úplně posrali, ne?! To kurva nikdo nevidí, co je za tím doopravdy za masáž?! Že nás Česká televize “nenápadně” vychovává k toleranci všech a všeho? Že nám jasně dává najevo, že kdo nemá rád cigány, je vlastně úplně stejná lopata jako Luďan a že je ctnostné a naprosto v pořádku uznávat všech 390 pohlaví? Co to, kurva, je za agitku?! Ukázka, že i bílej může být svině a že cigánům stačí podat pomocná ruka a už se ženou pracovat, uklízí Chánov a jejich děti se starají o životní prostředí jako malí skautíci? To vše samozřejmě zabalené do děsně “nekorektního” humoru “po česku”, tedy nucené karikatury, jakožehumorné potírání stereotypů a pár fekálních fórů. No nestačím se divit! Tak podprahová reklama, že mám během promítání chuť na brambůrky a přeslazenou americkou hnědku je zakázaná, ale vnucovat nám skrz jakože děsně kůl a nekorektní rádobykokotmedii, jak máme vidět svět okolo, je v pořádku? Naprosto přesně jsem odhadla, že celá série skončí ne až tak komediálně a pokorným procitnutím Luďana, který se z rasistické a šovinistické solviny stal uvědomělým občanem uznávajícím vše, co si dle měřítek České televize uznání údajně zaslouží. Tak a Dost! ()

Renfield

Po velmi silném Okresním přeboru a lehce příbuzném Trpaslíkovi, přichází MOST!. Jan Prušinovský a Petr Kolečko tím tvoří něco, co tu nemělo obdoby, něco, co občas připomene i známé světové tvůrce. Napadají mě například bratři Coenové v té nejlepší formě... zřejmě bude jasné, kde tomu tak bylo. Ale zpět domů, do Mostu a do jeho děje, alespoň krátce. Po prvním, snad i kultovním a dokonale nahláškovaném díle přichází určité zvolnění. Samozřejmě, hlášek je i nadále dostatek, ale důraz na příběh a vývoj postav v něm je znát a je tomu tak dobře. Tento můj dobrý pocit lehce narušila sedmá epizoda, která mi k dosavadnímu dění ne úplně sedla. Ale zpětně a hlavně po finální epizodě musím uznat, že tato dramatická cesta měla smysl. Navíc se ve finále, i přes dramatický děj znovu objevují hlášky, jako v první epizodě, vše se trefně uzavírá. Tedy, scenáristicky dokonalé, herecky velmi silné (především Martin Hofmann a velmi potěšilo obsazení Cyrila Drozdy) a hudebně značně netradiční. Důležité je jediné, hlavně ne druhou sérii. 80% ()

Ukko

Tenhle seriál je vážně dobrej. A víte , co je na tom nejlepší? No přece to, že je plný absurdních situací, které jsou mnohem věrohodnější a lidštější, než kdejaká broskvovina z Netflixu. ()

Johny303

Já se u prvního dílu docela bavil, jen je třeba oprostit se od skutečnosti, že základní snahou Mostu je vykreslit bílé lidi radikálnějších názorů jako hloupé a neúspěšné nicky, zatímco cikáni jsou vlastně docela fajn. Ostatně, jak jinak by se mohl takový seriál dostat na Českou televizi, kdyby se mezi řádky neskrývala multikulturní propaganda? Přesto je třeba uznat, že Kolečko pobavit umí a já se navzdory svému nesouhlasu se základním posláním seriálu pokusím po shlédnutí všech dílů hodnotit objektivně. ()

nonick1

Slušný rozjezd, ALE! Témata jako multikulti... transgender... i cikánská pracovitost - to vše mělo a má na ČT zelenou, jen zatím nemělo a nemá sledovanost. Tak se pár chytrých hlav v ČT dalo dohromady a vymyslelo MOST... Most jako město, ale zároveň jako symbolický most, který názorově rozdělené strany společnosti spojí a umožní jim k sobě najít cestu a podat si ruce... No neberte to za ty prachy! Tak snad jim Kolečko neskočil na špek a nezačal (samozřejmě neškodně a prostřednictvím rádoby politicky nekorektních vtípků a hlášek) "nastavovat zrcadlo" té - z hlediska ČT - přiboudlé a zakonzervované většinové společnosti. To už tady v minulosti taky bylo. Na Lajnu ani na Čtvrtou hvězdu to zatím není, a mimochodem: kdyby transsexuála Pavla/Dášu nehrála žena, ale skutečný transsexuál (v branži se pohybující herec/herečka Petr/Lucie Brychtová - mimochodem, proč ho/ji neobsadili?) nebo třeba Jan Cina, který ji "předaboval", tak by na to koukal pouhý zlomek těch, kteří si v pondělí večer přepnou na ČT. Po druhém dílu se moje obavy potvrdily - namísto skutečné léčby smíchem jde pouze o placebo. Po dalších dílech musím chtě nechtě snížit hodnocení až na dno. ()

WinstonS

Po 4. dílu jdu na plný počet, tohle je opravdu šleha jako hrom. Snědá tíseň! Chánov není Jeruzalém! "Koukáš, co? Naše lidová tvořivost. Podle mě bych to tak nechal, jako kulturní památku, víš!?" ()

barrahir

Že má Prušinovský obří talent je jasný už pár let, ale tohle je opravdu špička a po polovině dílů určitě na úrovní Okresního přeboru. Most asipiruje na nejlepší porevoluční seriál, i když pravda, konkurence není kdovíjaká, snad jedině Pustina, ale to je trochu jinej žánr. Samozřejmě se skvělým scénářem Petra Kolečka a nesmím zapomenout na skvěle vybranou hudbu, což v našich podmínkách nemá obdoby. ()

Gulde

Tenhle seriál toho udělal pro cikány a tranďáky mnohem víc, než všechny ty lajdácký neziskovky dohromady. Po opravdu dlouhý době se podařilo na obrazovkách českejch televizí vytvořit něco, co je natolik kultovního, že nadhodit někde ve společnosti otázku "Viděli jste včera Most?", člověku se vždy dostane pozitivních reakcí. Sice tomu místy řekl bych i něco chybělo, nebo jsem jenom nebyl správně naladěnej, ale na plný hodnocení to za mě zatím není. Ale další shlídnutí to můžou velice záhy změnit. ()

arcticsky

Seriál začal jako skvělá řachanda a když to od jistého bodu gradovalo do vážnosti, bylo to ještě lepší. Velká spokojenost a veliké BRAVO pro Kolečka, Prušinovského a celou partu herců! Nemyslím, že by se mělo točit pokračování - i když mám dojem, že nabídka autorům od ČT bude masivní a těžko odmítnutelná. Obávám se, že by to mohlo dopadnout jako pokračování Rapla - od vynikající temné první serie až k chvílemi nekoukatelnému a nelogickému čajíčku v serii druhé... ()

ursinko

Už to, že za posledných cca 10 rokov som prvýkrát čakal a tešil sa na predposledný a posledný diel seriálu v TV, hovorí za všetko. Dycky Most! ČT ide! ()

husokachna

Všichni milují MOST! Už asi navž dycky! A já pomalu začínám nesnášet Kolečka. Kolečko je výbornej hláškopisec, umí napsat cool postavy a dobře vypointovaný krátký scénky. Ale celek to je mnohdy zlo. Stejně jako i u jeho předposledního počinu z poutě, i z Mostu trčí chlupy na všechny strany, je to neučesaný, tempo kolísá, zápletky vyšumí do prázdna a celkově mě to prostě sice hladilo, ale často proti srsti. Naštěstí je tady Prušinovský a Hofmann, aby to zachránili. Ten první svým řemeslným umem, smyslem pro načasování a (asi) i scénáristickým přispěním. Ten druhej drivem s jakým hraje Luďana, hovado s dobrým srdcem, primitiva, kterej není až tak úplně blbej, jen se přizpůsobil prostředí, ve kterém žije (naposledy jsem měl pocit, že postavě tak strašně rozumím u Tom Hardyho ve Warriorovi). Přes všechny fauly, který to na diváka provede, si vážím toho, že se pustili do tohoto tématu a byť je to asi na dlouhou debatu, myslím si, že tohle je opravdu cesta, jak víc integrovat cikány - ukázat jim, že jsou součástí společnosti, že o nich může být seriál, že se lidi s nima i jim můžou zasmát; a nám ukázat, že jsou to prostě jenom stejní dementi jako jsme my - někteří lepší, jiní horší, prostě jenom lidi, co chtějí taky nějak přežít. Celkově super čtyři hvězdičky, v mnoha ohledech se to blíží přelomové věci a v mnoha ohledech je to geniální. Ale celkově tomu prostě chybí trošku učesanosti, dramaturgie a kvalita celku (Kolečko) :-). Pro mě stále zůstává nejlepší český seriál moderní doby Okresní přebor (a v žádném případě nechci srovnávat, a v mnoha ohledech vypovídá o Češích daleko líp, lehčeji a přesněji) a myslím, že kdyby se jim tak nepovedl první díl (a nenacpali tam Poštu pro tebe - na tyhle parodický scénky my slyšíme), tak by Most! zdaleka nebyl takovej fenomén. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020