Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

Arsenal83

Od prvej časti veľmi kvalitný thriller s prvkami severskej atmosféry, ktorá v druhej a tretej časti ide do priemeru. Trochu škoda, pretože Vetchý je tradične výborný, ale rozuzlenie bolo také nemastné neslané. Možno malo prekvapiť ale otvorený koniec sa tu veľmi nehodil. Stojí to však za pozretie. ()

rikitiki

Konečně si někdo taky všiml Ostravy jako supr kulisy pro pochmurnou detektivku. Jenomže! Že tam nikdo nemluvil ostravským dialektem byla chyba přezíravá k regionu. Když některé postavy začaly používat hovorové výrazy z pražštiny, tak to už mě nadzvihlo. Zvuk byl vůbec příšerný, hudba se snažila ždímat napětí i v naprosto klidných scénách a to ještě nervy drásajícím brnkáním, drnkáním a duněním. Znělo to, jako když někdo ladí a působilo to na mě dojmem záměrného mučení diváka, protože kvůli té hlasitosti a monotónnosti jsem měla několikrát chuť tohle dílko vypnout. Kdybych to udělala, tak bych přišla jen o hodně přemrštěnou zápletku, které se zauzlila do neskutečně nesmyslných odboček a nelogických kroků většiny zúčastněných. Kamera i střih byly slušné, takže při povrchním pohledu vypadá minisérie dobře, ale při pohledu jen trochu zkoumavějším je jasné, že jde o nedotažený průšvih. ()

Kimon

Zvukař Roman Čapek by se měl hóódně polepšit, to příšerné huhňání herců pod nosem by měl svou přirozenou autoritou třeba i násilně odstranit. No, asi to nebude jen jeho chyba, ti dnešní herci své hlasivky přece neumí a ani nemohou namáhat srozumitelnou mluvou. A ke scénáři mohu jen poznamenat, že se jedná o mnoho střípků rozbité vázy seskládané narychlo a navíc v naprosté tmě, takže smysl slepené vázy často utíkal do nekonečna. Voda tedy uniká mnoha dírami, ... květy vadnou. A není to tím, že bych snad byl líný u sledování zapojit svůj mozek a ty střípky v mozku přeskládávat. Použitý návod: uchop myšlenku, napiš scénář, vytrhej všechny listy, rozhoď je v prostoru a pak je potmě seskládej. Následně slep listy ve hřbetu a nabídni ke zfilmování. Dostaneš "Spravedlnost" a ode mě dvě hvězdy. Pane režisére a herci !! Slovní artikulace je vytváření hlásek pohyby mluvidel při mluvení; ve filmu je obzvláště důležitá! Pokud to stále nechápete, požádejte o lekce herce pana Jana Přeučila. Více na http://www.jsinfo.cz/komdov/artikula.htm ()

Morholt

Dvouapůlhodinový film a byla by to pecka. Nicméně i s přetaženou stopáží se tahle detektivka skandinávského střihu vydařila a to i díky tomu, že filmaři měli dvakrát víc než šťastnou ruku. Jednak se zadařilo stran lokality. Prostředí Ostravy je stejně bezútěšné jako film sám a k zvolenému formátu pasovalo ideálně. Ale především se vyplatilo angažování Vetchého, který je sice jistotou téměř vždy, ale v tomto případě překonal sám sebe a troufám si říct, že lépe snad ještě nezahrál. Ale výborně vyšlo i obsazení vedlejších rolí na čele s Fingerem, Plouharem nebo Maximovou, která pro mě byla velkou neznámou a i velkým překvapením. Líbily se mi i načtrnuté linky příběhů jednotlivých postav, akorát jsem měl trošku problém s tím, že tu snad všichni zúčastnění jeli v nějaké levotě. Samotné rozuzlení mě docela překvapilo a i to je velké plus. ČT zkrátka opět boduje. 80% ()

6thSun

Až příliš často někdo někam chodí, něco hledá, nejednou v nepěkně rozvláčných nebo rovnou zpomalených záběrech, stejně tak některé dějové linky jsou nastíněny pouze povrchně, což ale nic nemění na tom, že jde o nadprůměr, který strčí do kapsy celýho Rapla, o seriálech komerčních stanic nemluvě. ()

JohnCZ

Výborná Bebjakova režie využívající ponuré kulisy současné Ostravy, které jako kdyby časově vypadly z pozdních devadesátek, se tu střetává s ne až tak záživným scénářem, který sice nakousne potenciálně zajímavou zápletku, ale ty tři takřka osmdesátiminutové díly jsou na takový obsah prostě moc a chyběl tomu tah na branku. ()

Padme_Anakin

Zdařilá krimi série, zkusila jsem nakouknout a ono mě to vcuclo, postaral se o to Ondra Vetchý, Martin Finger a Ondra Malý, pánové to dali skvěle.. Námět je zajímavý, dcera přichází za svým otcem, je v obrovském maléru a prosí o pomoc.. Postavy jsou chvíli do plusu, chvíli do mínusu, nikdo není jen kladný, nikdo jen záporný, logiku pomíjím, jak jsou v něčem silné emoce, odporoučí se mozek do kopru.. První dva díly se mi vyloženě líbily, ten třetí v mých očích poněkud klopýtal, nicméně hodnotím shovívavě.. ()

roswelll

Výborný kriminální seriál podepřený skvělým výkonem Ondřeje Vetchého v hlavní roli. Pointu a napětí celého příběhu jen trochu kazí zvláštní konec, ve kterém nakonec není potrestán vůbec nikdo, až na Jana Plouhara, který místo, aby utekl s balíkem peněz, se vydává spravedlnosti. Ale ta celková spravedlnost tam nějak chybí ()

MartinezZ

Dal bych tři, ale nejde to. První díl navnadil, druhý ale už nějak moc všechno rozplizával a třetí mi vyzníval v mnohém nesmyslně překombinovaně. Skoro (!) nejlíp z toho tak odešla postava Jitky Schneiderové. Mělo to mít tak maximálně dva díly a celé linky s Vaculíkem, Malým a Plouharem úplně vypustit, nebo jim dát alespoň nějaký skutečný smysl. ()

contrastic

V posledním dílu se posralo úplně všechno a celou minisérii spláchlo do hajzlu. Po dva díly jsem se snažil fandit Ondrovi Vetchýmu, ale v posledním dílu z něho scénáristi udělali takovýho troubu , že se na to skoro nedalo dívat. A samotný závěr, to je kapitola sama o sobě. Ach jo ! ()

slunicko2

Tři díly byly tak akorát. 1) Nevěrohodné mezilidské vztahy, zejméně mezi policisty, jakož i celkové podivné chování mnoha postav značně snižuje vyznění jinak zajímavého námětu. 2) Z pěkných kluků tu je 28letý Aleš Bilík (asistent podnikatele), 21letý Štěpán Kozub (policista), 35letý Jan Plouhar (propuštěný vězeň). ()

kajas

Ach jo, kdyby se aspoň tomu Vetchému dalo fandit v jeho aktivitách... ale ne. Ve "Spravedlnosti" se ukáže všechna černota světa, od nevěr, rvaček až ke chladnokrevným vraždám (třeba takový "Rapl" ale dokázal prosvětlit hutnou atmosféru suchými hláškami nebo sympatickými postavami). Milion dějových linek navíc vede k závěru-nezávěru, který vyloženě naštve. ()

Chrysopras

Tohle byl hodně dobře rozjetej námět. Podepřenej výbornym Ondrou Vetchým, který zas a znovu dokazuje, že umí. Dobře doplňovali Martin Finger v roli kolegy/soupeře a Ondřej Malý jako slizskej novinář. Nosná atmosféra, pěkná kamera... ALE hodně linií vede nakonec k plochýmu konci. Dle mého gusta měli na tolik linek a postav přidat aspoň jeden další díl. A vadila mi jedna věc: dva detektivové vyšetřující stejný případ se takřka nepotkávají, zvláště v posledním díle. Přitom právě to bych obzvlášť čekal při takové zápletce! Celkově ale hodně solidní počin. ()

sofiapetra

Téhle minisérii já fandím, shlédla jsem ji naráz a bez dechu (no to jsem trochu přehnala:), ale když si tak projíždím komentáře ostatních, nutí mě to trochu přitlačit na pilu). Rozhodně 4 hvězdy za atmosféru; na české poměry nebývale tíživá. A Ondřej Vetchý byl skvělý a uvěřitelný - pomáhat a chránit své děti je jedna z mála genetických jistot. A to mu tvůrci přichystali jednu z nejzapeklitějších situaci vůbec. Co se týče scénáře - považuji ho za zajímavý a nadprůměrný, leč připouštím, že závěr příliš satisfakce nepřinesl. A nechat ho do jisté míry otevřený, byla možná nakonec spíš bezradnost než účel. Ale vycházelo to z děje, překombinované mi to nepřipadalo. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)