Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

gonga

Hlavní "hrdina" kokot , jeho dcera nesnesitelná mrcha, kolega nesympatickej, linie s podnikatelem do ztracena, proč bych se na tyhle typy vůbec měl dívat? Počin, který měl ambice a nakonec je vůbec nenaplnil. ()

MickeyStuma

Psychologické kriminální drama přináší něco, co tu už velmi dlouho nebylo. Příběh klasicky začíná vraždou, avšak známe pachatele a děj už jenom postupně odkrývá okolnosti kolem toho. Tvůrci se zřejmě shlédli v tvorbě HBO a jejich seriálu ´Pustina´. Příběh s pomalejším tempem, avšak neskonale temným. Prostředí opět kolem dolů, jenom ne mosteckých, ale pro změnu ostravských. Nasnímané je to přes šedivý filtr, což jenom podtrhuje prostředí Ostravska. Případ každou další minutou složitější a komplikovanější, avšak se nakonec k jádru věci přesto všichni dostanou. Pachatel je od samého začátku znám, jen jde o to mu to potvrdit. Konec překvapí či udiví, ale takhle to v podstatě mělo být. Konečně přichází doba, kdy tvůrci dávají větší ohled na kvalitní scénář a kvalitní zpracování než na potřebu vůbec něco vysílat? Bylo načase. Jen neusnout na vavřínech. ()

Ozzy2

Bože, to byla ale nuda.Kdysi by to byla pecka,ale těch krimi sraček už je prostě strašně moc.A tohle je jen další zapomenutelná píčovina. Království za komedii, která bude koukatelná i za 30 let!!!! ()

Ygnor

"Kriminálky" si za prvé pečlivě vybírám, a že jsem první den trošku s despektem začal se po očku dívat teprve, co z toho bude. Více než scénář mě trefila vynikající kamera a minimalistická, nepompézní, ale přesto velmi přesvědčivá hudba. Dále obsazení Fingera (který po Rodině, co je základ státu) si švihnul opět reálného a přesvědčivého kriminalistu. Vetchý také výborný (určitě lepší než v roli „Mrázka“). Potěšil mne hodně Honza Plouhar a jeho smutné, bezvýchodné oči, přesvědčivý byl rovněž Jan Novotný, jako šéf 1. OOK. Námět ne zcela originální, každopádně nejednoznačnost, rozporuplnost a kontroverzní chování postav má své dramaturgické opodstatnění. Celkový výraz minisérie vyznívá velmi civilně, ba reálně, a to nejen důrazem na věrohodnost interiérů, ale i postupů ve vyšetřování evokující oblíbené případy prvního oddělení, na rozdíl od jiných sérií, kdy některé sází prvoplánovaně na drsnou školu, nebo straší neokultními manýrami podle jakési (fantasmagorické) předlohy. …a za druhé tohle nebyla kriminálka, ale zejména psychologické drama. ()

DAPDO

Super třídílná minisérie s bezchybným posledním dílem. Jediný, co mi vadilo, byl celkem špatnej zvuk, hercům nebylo občas rozumět, co říkají. ()

anitae

Tragický zvuk, proč? Dcera Vetchého byla na ránu už od začátku a celé se to táhlo jak hlen. Tak si teď akorát říkám jak by asi normální člověk řešil vzniklou situaci. 2-3* ()

Nail

Nějak to nemělo pořádné konec a spousta věcí nebyla osvětlena. Možná se bude chystat ještě nějaká epizoda, ale jestli ne tak to stálo za zlámanou grešli. ()

Kingjiri

Filmařina na český poměry vcelku slušná, jen by občas nebylo od věci zlepšit zvuk a nepoužívat tolik zpomalovaček nebo jinak dobrou industriální hudbu (často totiž hrála napínavá hudba i při scénách, ve kterejch se nakonec nic napínavýho nestalo). Příběh měl skvělej potenciál, kterej se ale dařilo využívat hlavně na začátku (pokusy Vetchýho různě ovlivňovat z pozice kriminalisty samotný vyšetřování). Líbilo se mi i postupný odhalování "jak to doopravdy bylo" v rámci konfrontací Vetchýho s dcerou včetně pointy. Jenže překombinovaný finále bez větší snahy dohrát do konce aspoň hlavní dějovou linku převážně pozitivní dojem dost zkazilo. Počáteční nadšení teda časem vyšumělo a Spravedlnost můžu označit za sympatickej průměr, ale je fajn, že jde v posledních letech česká seriálová tvorba evidetně nahoru. ()

tranquill

Kvalitní psychologické kriminální drama s depresivní atmosférou, která jistě vyplývá z inspirace skandinávskými kriminálními sériemi, což kvituji. A výsledek se povedl, hodně složitý příběh totiž nebyl degradován nelogickým chováním nebo postupy, jak často bývá v našich krajích zvykem. ()

TheMraca

Celkem zajímavě se rozvíjející příběh. S odstupem času ještě lepší. Ale ten závěr to poslal do propadliště. Autoři nemají odvahu to někam dotáhnout. Všechny postavy jsou špatné a to se tomu dal dát závěrečný šmrnc. Jen mít koule. ()

arinečka

Zvuk je, jak píše Eddielron, opravdu chvilkama úděsný a je to škoda. Děj mi přijde poměrně nepřehledný. To možná není špatně, možná se to složí dohromady, postupně, a bude to dávat smysl. Těžko říct. ()

bearmeedek

Kdo určil, že popisek u tohoto seriálu bude znít Strhující kriminální drama? První díl jsem dal asi do půlky a pak už jen posouval, kdyby náhodou. Nudné, hodně nelogické a ponuré (ne dějem, ale podáním). Druhý díl už jen posunem a vypadalo to, že nuda by byla velmi depresivní. Takže trojku určitě už nedám, i když vyústění může třeba překvapit. Zkrátka: "Chtěl-li někdo jiný vražditi, já už to mám u řiti". ()

radeckator

Taková ,,hatla patla" zajímavá asi pouze tím, že v tom není žádná kladná postava. Kriminálních minisérií ze škaredého severu ať českého či moravského, je v poslední době až až, jakoby snad už ani pro tento žánr ani jiné exteriéry nešly použít. ()

crackonosh

Vynikající rozjezd a zoufale nevyužitý potenciál výchozí zápletky. Přitom některé režijní postupy, kamera, hudba, zvuk i někteří herci, to vše je zejména v první epizodě výborně nastaveno. Bohužel od druhého dílu se děj posouvá moc pomalu (to by snad tolik nevadilo), ale především často nepříliš logicky, někdy málo zábavně. Konec je otevřený až příliš, těch nezodpovězených věcí je po téměř čtyřech hodinách zkrátka moc a výsledek je poněkud neuspokojivý. Slušel by tomu trochu lepší scénář, protože Vetchý, Finger, Maximová a Malý hrají většinu času velmi dobře. ()

dEst28

Ten konec byl strašně hloupej. Žádné vyvrcholení, které by dostalo diváka do kolen se nekonalo. Škoda, pro mě promarněná šance, mohlo z téhle minisérie být něco víc. ()

markotter

Nevím proč, ale tenhle seriál se mi líbil nejvíc za posledních 5 let. Asi proto, že mám dceru. Názorně mi předvedl, že policisti jsou jen lidi a že zneužívání úřední pravomoci je pro ně něco, čeho se rozhodně není nutné bát :-) No a jestli bych se jako otec zachoval v podobné situaci jinak? Nevím. Rozum říká ne, ale kdyby šlo do tuhýho, nedokážu si představit, co bych dělal. ()

matysek2425

obrovské zklamání, jedna hvězdička za Vetchého a druhá za Ostravu. První díl vypadal slibně, druhý byl slabší a třetí to poslal definitivně do kopru. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)