Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

Psycho.R

Velmi jsem se těšil na tento thriller poté, co jsem zjistil, že jej budou dávat. Příběh mi přišel, že má potenciál. Ale tak slabej scénář jsem u seriálu ČT neviděl už mnoho let, včetně chování postav, které by se ve skutečnosti chovali úplně jinak. Vetchý je dobrý herec, ale tady to vypadalo, že neví co má hrát. Vlastně jsem nevěděl, jestli mám sympatie vůbec k někomu. Sice má být hrůzné to, jak to dopadne, včetně rozuzlení, ale to by musel scénárista napsat něco hodnotného a režisér Bebjak by tam nesměl cpát jednu zpomalovačku trapnější, než druhou... :( Za mě nejhorší seriál ČT za posledních pět let (Kriminálku Plzeň jsem neviděl celou, ale ta byla vlastně ještě horší). ()

Oonika

Velká škoda toho posledního dílu, tam už mi to přišlo všechno trochu moc. Jinak skvěle rozehrané, zajímavý námět, ale nakonec to bylo moc překombinované. ()

Inozuka

Po té, co jsem se po shlédnutí dvou dílů Labyrintu málem poblil, příjemné utvrzení v tom, že to s tuzemskou tvorbou temných kriminálek není ještě tak špatné. Promakaný psychologicky laděný příběh o otcovské lásce a morálních dilematech. Bravurně natočeno i zahráno, navíc s hodně zajímavou hudbou. Jediné, co mi přišlo trochu přes čáru je nadužívání zpomalených záběrů, ale dokážu se nad to povznést. Bravo! ()

waska

škoda, že to třeba nebylo natočeno na 8 nebo 10 dílů.. Takhle mi přišlo, že vsš bylo zbytečně zrychlené, některé otázky a dějové linie nebyly uzavřeny.. Jak jsem psal na začátku, škoda... Protže Vetchý jako vždy, ale i Martin Finger byli oba naprosto perfektní. ()

nwx

Technicky režie, kamera, zvuk, hudba, střih je to hollywood. Top level. Kam se hrabou ty moderní české kriminální seriály, kterými nás TV stanice krmí každý večer. Toto je technicky jiná liga. ()

ForGump

Po kompletní sérii nelze nebýt nadšen, určitě dobrý námět i scénář, byť některé dialogy jako ''Žijeme v hektickým světě'' byly těžkopádnější a tempo není úplně konzistentní, tak rozhodně opět spolupráce Bebjak - Vetchý, který zase předvádí svůj minimalismus, v roli kriminalisty, jenž je staven před těžká rozhodnutí a morální dilemata, šlape na výbornou a řadí díl od dílu gradující Spravedlnost, do nadprůměru jak ČT, tak celé naší televizní tvorby. 75% P.S. Stejně jako kolega golfista, nabývám dojmu přesycenosti detektivním žánrem. Už je toho skutečně až až (nepomáhá tomu ani bezprostřední nasazení Labyrintu), ačkoliv tento případ ukazuje, že je umíme. ()

Romanstekl

Klobou dolů. takhle má vypadat kriminálka, říkal jsem si,že je to srovnatelné s Případy prvního oddělení a hle, on je stejný režisérscénarista, kameramam a skladatel hudby.Tato kombinace lidí funguje perfektně, moc dobře poskládaný tým.Nicméně výborná práce a opět z tvorby České televize, ostatní komerní televize se můžou jít zahrabat, tohle je prostě top.Vetchý nezklame snad v žádné roli, byl jsem velice potěšen :-) ()

alldo.raine

Já tady musím o stupínek níže o proti kriminálce Sever. Byť herecky opět famózní, tak scénáristicky jsem od poloviny druhého dílu dost trpěl a to, jak se jednotlivé postavy chovaly, nad tím mi zůstává rozum stát. Nejvíce ze všeho pak postavy Vetchého a Maximovové. Nicméně určitě to neurazí a stojí to za to vidět. Už jen z pohledu hereckých výkonů. Na naše poměry pořád nadprůměrná televizní kriminálka. ()

Stillborn83

Veľmi vydarená miniséria, hneď prvá časť mala riadne grády a poriadne vtiahla do deja, postupne to už začínalo byť mierne prekombinované a v záverečnej časti prišlo úplne nelogické správanie niektorých hlavných postáv a trošku to pokazilo celkový dojem. Osobne nie som veľkým fanúšikom Bebjaka (za mňa s výnimkou Trhlina filmy Správa či Čiara nefungovali a neuchvátili ma ani Devadesátky) a tu cítiť, že sa mu opäť scenár tak trochu rozsypal priamo pod prstami, čo je škoda, lebo to za mňa malo výrazný potenciál na 5 hviezdičiek. Ale atmosféra vynikajúca, (zábery Ostravy), miestami som mal pocit, že sa tvorcovia inšpirovali slávnejšími severskými kriminálkami, dokonca aj znelka seriálu mi tak pripadala. Skvelí boli Vetchý, Maximová (bola to jej prvá hlavná ženská postava), Malý a Plouhar. ()

Phantasma

Možná hodnotím předčasně, možná jsem hodnocení taky přecenil, ale já jsem vždy strašně rád za kaźdý nový kousek z tuzemské produkce a mam pro to slabost. Námět mě přesvědčil už po prvním díle a Vetchý jako kriminalista uź je taky léta prověřený .... Ovšem aby byl vrah prozrazen už v první minutě, to by znělo moc jednoduše, takže pevně věřím, že se ještě dočkáme spousty nových zvratů. Nemám problém tam natřískat 5 hvězd :-) ()

nula87

Moc dobrá kriminálka, která je jiná a zajímavá jednak tím, jak je rozehrána (vraha známe od prvních minut), a jednak tím, že nemá v důsledku vlastně žádnou kladnou postavu. Odvážný a moc dobrý televizní počin. ()

MirkaP odpad!

První díl budiž, druhý dost děsný. Pak jsem se přesvědčovala, ať se podívám i na třetí, ale po půlhodině jsem to prostě vypla, to se nedalo. Nesympatické postavy zahrané nesympatickými lidmi (zejména představitelka dcery mi byla nesnesitelně protivná), nezajímavé dění, jednotlivé postavy mi byly vlastně úplně ukradené a bylo mi jedno, co udělaly nebo cokoliv dalšího. Absolutní zklamání. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)