Lovci dinosaurov

• Česko Lovci dinosaurů (viac)

Píše sa rok 2055 a technológia, umožňujúca cestovanie časom, sa stala skutočnosťou. Vlastní ju podnikateľ Charles Hutton (Ben Kingsley), majiteľ agentúry Time Safari, ktorý s jej pomocou poskytuje bohatým za tučnú odmenu výlet do druhohôr a lov na dinosaury. Odborným poradcom je vedec Travis Ryer (Ed Burns), ktorý túto prácu využíva k svojmu výskumu s cieľom objaviť genotyp vyhynutých zvieracích druhov. Večierok na oslavu jedného úspešného lovu naruší vedkyňa Sonia Randová (Catherine McCormacková). Travis zistí, že to ona zostrojila superpočítač Tammy, umožňujúci skoky v čase. Žena sa mu zverí s obavami, že to skôr alebo neskôr povedie k zániku sveta, stačí malé porušenie pravidla o zásahu do minulosti. Pochmúrna vízia doktorky Randovej sa naplní hneď na expedícii s ďalšími záujemcami o praveký lov, zbohatlíkmi Christianom Middletonom (Corey Johnson) a Tedom Ecklesom (William Armstrong). Lov sprevádzajú komplikácie, a keď sa výprava vráti, zarazia Travisa televízne správy plné informácií o neobvyklých klimatických javoch. Po ďalšej výprave, pri ktorej klienti málom zahynuli, je agentúra do odvolania uzavretá. Travis je znepokojený, a tak vyhľadá Soniu, ktorá mu vysvetlí, že nejaký zásah do minulosti vyvolal vlnu zmien, ktoré postupne zmenia súčasnosť a povedú k absolútnej skaze. Obrovská vegetácia ničí cesty aj domy, všade sa roja záplavy obrovských chrobákov a podivných zvierat. Ďalším pátraním Travis zistí, že pravdepodobne niektorý z účastníkov kritickej výpravy niečo priviezol so sebou - na Middletonovom skafandri objavia zvyšky zašliapnutého motýľa. Jedinou možnosťou, ako zachrániť svet, je návrat do minulosti. Lenže zariadenie, umožňujúce cesty časom, bolo po vlne prírodných zmien úplne zničené. (TV JOJ)

noriaki

Znáte to. Cestujete časem do období křídy, tam omylem šlápnete na motýla a ve Vaší přítomnosti díky tomu padne mocná říše. "Tak počkat. To přece znamená, že jestli tohle dokážu v minulosti, tak to dokážu kdykoliv, ne? Čas je otázka perspektivy a moje přítomnost je pro někoho budoucnost." S těmito slovy si obujete okované boty a vyrazíte na louku položit impérium z 42. tisíciletí. Čímž chci říct, že zde představený koncept změny historie je blbost. Pokud nebudete mít opravdu veliké štěstí, tak šance nachomýtnout se k události určující běh dějin je téměř nulová. Prasata nevymřou ani když sníte i ten třetí řízek a počet motýlů je každému šumafuk. Takže až se dostanete k dinosaurům, můžete si tam zabít co chcete. Stejně Vás to nejspíš sežere první. Jo a film je taky kravina. ()

Unnamed

Výborný film sofistikovaně pojednávající o tématech jako je evoluce živočišných druhů, cestování časem a všech rizicích s ním spojených. Proto bych ho také doporučil všem, kterým tato tématika není cizí, případně by se o ní rádi něco více dozvěděli a nahlédli na ni i z jiné, netradiční perspektivy. Pár zajímavostí: hlavní dějová linie byla autory vymyšlena a zapsána na ubrousky při přátelském posezení nad flaškou absinthu; scénář neměl v původní verzi ani jeden dialog, ty byly přidány až za chodu při natáčení, jako procvičování techniky improv; zisk z filmu byl celý darován na dobročinné účely. Kdo dočetl až sem, asi ho bude čekat zklamání, protože co jsem k filmu doposud napsal je - s prominutím - jen jedna velká kopa sra*ek, od filmu ale nečekejte něco odlišného. Jedna nelogičnost střídá druhou, každý dialog je úsměvnější než ten předešlý, efekty vypadají jak ze 60. let. Kdybych netušil do čeho jdu, asi bych byl hodně zklamán, ale naštěstí jsem se naladil na tu správnou vlnu již na začátku a film si s úsměvem na tváři užíval. Upřímně, nasmál jsem se víc, než při většině současných komedií - a tento film by je ve vtipnosti i s přehledem převálcoval, i když pochybuji, že to byl původní záměr autorů filmu. Přesto bych ho všem fandům filmu doporučil, toto se prostě musí vidět! Kde jinde spatříte šavlozubé paviáno-ještěry a vizi evolucí pozměněného člověka (btw, snad nejvtipnější scéna celého filmu)? Příští stanice: Mega Shark vs. Giant Octopus! ()

fefee

Dosť duchaplný umelý sci-fi brak, vo svojej triede Béčok ale obstojí veľmi dobre. Jednu hviezdu na viac za Kingsleyho. ()

VanTom

Ne, až na klasický Bradburyho námět nedává scénář elementárního smyslu (postupné časové/evoluční vlny?!) a CGI triky, generované snad na prvním PlayStationu, vypadají fakt srandovně. Neradno zmiňovat "herecké" výkony, kdy se znuděný Edward Burns ani nesnaží a Sir Ben Kingsley se pod tou debilní parukou rovnou stydí (ale své si přehraje). Jestliže zpočátku bylo toto zpackané sci-fi béčko ještě svým způsobem tak špatné, až zábavné, ve druhé polovině se propadlo do děsivé nudy, jak se senilní režie bezradně pokoušela napínat (a natahovat) provařenými postupy "monstr-hororů". ()

Ravi

"Nízkorozpočťák", který si myslím, že není tak strašný, jak se všeobecně tvrdí. Triky a scénář nestojí za moc, ale že by se na to nedalo koukat není vůbec pravda. Kam zmizely ty prachy, to netušim 40% = 2/5 ()

NoFiction odpad!

Po trochu delší rozvaze jsem se rozhodl, že tento projekt nemůžu, z důvodu totální krize, absolutně podpořit ani jediným bodem. Karel Zeman se musí obracet v hrobě. ()

mirec88

Mám rád sci-fi, mám rád dinosaurov, mám rád cestovanie v čase, mám rád apokalyptické filmy. Ale nemám rád tento film. Niečo také strašné som dlho nevidel. Jednu hviezdičku dávam asi fakt len za námet. Ale ten patrí Rayovi Bradburymu, ktorému ale taký film robí "ostudu". Mám dosť. ()

Specs

Hlášky: Charles Hatton: - "Dnes ruku v ruce s Kolumbem objevujeme Ameriku, s Armstrongem děláme krok na měsíci, s Brubakerem přistáváme na Marsu. Jsme průkopníci na poslední metě lidského snažení: ČAS" & Travis Ryer: - "Nemůžeme si dovolit nehody." Payne: - "Víš, na střední ve fyzice nás učili, že není nic takového jako nulové riziko. To prostě neexistuje. Není možné mít 100% jistotu. Bez ohledu na to jak se snažíš. Nehody se stávají." Travis Ryer: - "Nemůžeme si dovolit nehody." & Sonia Rand: - "Ježíši, co jste změnili?" Travis Ryer: - "Nevíme." ()

jefff

Nevyužitý potenciál,to je jasné. Mohl z toho být podle mě pořádný hit nebýt pokažené režie a extrabrakového scénaře. Předlohu jsem četl a bavil se u ní tak o 100000%. Škoda. Jo a ty triky byly vážně směšný...a herci...ty byli taky směšný:-) ()

Aqualung

Nemyslím, že film je špatný.Použit byl dědečkův paradox při časové smyčce.Ve filmu se tomu říká časová vlna.Nějaký bambula při výletu zašlápne jurského motýla a v současnosti se začnou dít děsivé věci.Šikovný scénárista má podklad. Nabalil na to trochu prehistorie,něco akční omáčky, trochu hororových prvků a vše okořenila mocná a neviditelná ruka trhu.Několik vědců se pokouší při reparačních cestách do jury napravit to, co výše jmenovaný napáchal.A jak to už bývá čas tlačí.A je docela zajímavé jakou cestou se ubíral alterovaný vývoj života na Zemi.Nicméně jeden moment je jasný.Tohle má matka příroda dobře ošetřeno.Do minulosti se cestovat nedá na rozdíl od budoucnosti.Ale vše končí dobře....... ()

Smileface

No já bych na Lonvce Dinosaurů nebyl zas až tak tvrdý. Ano, tyranosaurus vypadá jako hračka z Toy Story a procházky Edwarda Burnse futuristickým městem jsou udělány hůře než předpověď počasí na Nově, ale vzhledem k tomu jak těžce film vznikal zalouží si alespoň ** za řekněme "zábavnou nelogičnost" a "zábavně špatné vizuální efekty". Ale hlavně vám pánové dávám ** za vaši neuvěřitelnou odvahu uvést tento film v kinech. ()

sedm.1

Absolutní většinou komentářů film poslaný na naprosté dno filmového průmyslu,nicméně,já nesouhlasím!Opravdu,zas takový odpad to není.Efekty jsou samozřejmně na dost nízké úrovni,herecké výkony televizního ražení,ale když pominu toto,jde řemeslně o docela slušně natočenou sci-fi.Taktéž,jak všichni chválili jediného Bena Kingsleyho,jeho výkon byl pro mě naprosto nepřijatelný.Prostě obyčejné,místy velmi napínavé,místy velmi hloupoučké sci-fi,mě na jedno shlédnutí neurazilo,ba naopak pobavilo,takže čistý průměr. ()

ArdathBay odpad!

Já jen doufám, že TOTO před Bradburym schovali, je to totiž už postarší pán a nemusel by to vydržet psychicky ani tělesně. Jeden příklad - Varan komodský se spářil s paviánem (na ten koitus bych si vzal první řadu). Jestli ho OPRAVDU chcete vidět, upalujte do půjčovny, ale název filmu jim tam ukažte na papírku, ať se neztrapníte před ostatními. Participace Česka zamrzí, ale nepřekvapí vzhledem k úrovni součastného stavu nebo spíše úrovně novodobé filmařiny. Ještě, že existují vyjímky. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)