Lovci dinosaurov

• Česko Lovci dinosaurů (viac)

Píše sa rok 2055 a technológia, umožňujúca cestovanie časom, sa stala skutočnosťou. Vlastní ju podnikateľ Charles Hutton (Ben Kingsley), majiteľ agentúry Time Safari, ktorý s jej pomocou poskytuje bohatým za tučnú odmenu výlet do druhohôr a lov na dinosaury. Odborným poradcom je vedec Travis Ryer (Ed Burns), ktorý túto prácu využíva k svojmu výskumu s cieľom objaviť genotyp vyhynutých zvieracích druhov. Večierok na oslavu jedného úspešného lovu naruší vedkyňa Sonia Randová (Catherine McCormacková). Travis zistí, že to ona zostrojila superpočítač Tammy, umožňujúci skoky v čase. Žena sa mu zverí s obavami, že to skôr alebo neskôr povedie k zániku sveta, stačí malé porušenie pravidla o zásahu do minulosti. Pochmúrna vízia doktorky Randovej sa naplní hneď na expedícii s ďalšími záujemcami o praveký lov, zbohatlíkmi Christianom Middletonom (Corey Johnson) a Tedom Ecklesom (William Armstrong). Lov sprevádzajú komplikácie, a keď sa výprava vráti, zarazia Travisa televízne správy plné informácií o neobvyklých klimatických javoch. Po ďalšej výprave, pri ktorej klienti málom zahynuli, je agentúra do odvolania uzavretá. Travis je znepokojený, a tak vyhľadá Soniu, ktorá mu vysvetlí, že nejaký zásah do minulosti vyvolal vlnu zmien, ktoré postupne zmenia súčasnosť a povedú k absolútnej skaze. Obrovská vegetácia ničí cesty aj domy, všade sa roja záplavy obrovských chrobákov a podivných zvierat. Ďalším pátraním Travis zistí, že pravdepodobne niektorý z účastníkov kritickej výpravy niečo priviezol so sebou - na Middletonovom skafandri objavia zvyšky zašliapnutého motýľa. Jedinou možnosťou, ako zachrániť svet, je návrat do minulosti. Lenže zariadenie, umožňujúce cesty časom, bolo po vlne prírodných zmien úplne zničené. (TV JOJ)

Pennyzka

Říkala jsem si: "Super na nově dávají nějakej film v 20:00, ten by mohl být na úrovni" a ještě, když vidím ten název: lovci dinosaurů, tak jsem se na to koukla. Udělala jsem velkou chybu, nuda mě sžírala, ale já si říkala: "hlavně to nevypínej, protože pak to nemůžeš ohodnotit na čsfd" a taky jsem se utěšovala, že to pak bude lepší. Taky by to mohlo být lehčí na pochopení, protože když je to tak složitý, tak člověk se v tom už nevyzná a začíná ho to nudit. Hodilo by se i ubrat trochu Sci-Fi je už tam opravdu hodně přescifováno, ale když se to Peterovi Hyamsovi tak líbí... ()

jacksax

Film se prostě nepovedl. Děj je mooooc hloupý - ne, že bych byl hnidpich, jsem ochoten často mnohé odpustit, ale některé demagogie zde byly prostě odpudivé a rušivé. Přesto jsem se občas pobavil a nelituju čas u filmu strávený. Na tu bídu to vlastně zas až tak špatné nebylo. ()

IsaacNewton

Absolutně nechápu, co je podle všech na tomhle filmu tak hrozného. Ano, ne všechny efekty jsou nejlepší, ale hodně je jich dobrých nebo alespoň dostačujících (za tohle jediné strhávám hvězdičku na finální 4). Ale jinak je podle mě film vynikající- herci jsou dobří, hudba je moc hezká a celých 100 minut se ani na okamžik nenudíte. Navíc filmu ani nechybí zajímavá myšlenka, jak by se dalo od podobného filmu očekávat - nevím, nakolik je dobrá daná povídka od Bradburyho, četla jsem jich jenom pár, ale nedokáži si představit, kdo si co představoval? Na Bradburyho povídkách samotných se zápletka pro film vystavět příliš nedá, tvůrci tedy točili jen na motivy povídky, což je v tomto případě podle mě velmi dobrý nápad. A vznikl film, ve kterém nejde jen a jen o akci a skvělé efekty. A to, že někomu přijde příběh naivní, nechápu už vůbec- vždyť nikdo netvrdí, že se tohle stane hned za pár let, to ve sci-fi ani většinou nebývá... Opravdu- zařadit tento film mezi to nejhorší, co bylo kdy natočeno, je hrůza... ()

lukano

Pro mě naprosto nepochopitelně špatně hodnocený film. Dle mě se jedná o povedené částečné remake autora Raye Bradburyho, s tím, že jsem viděl i ten originál. Tak že mohu porovnávat. Tady šel režisér Peter Hyams trochu vlastní cestou, protože v originálu bylo patrné, že budoucnost byla pozměněna ve prospěch vítězství Adolfa Hitlera ve druhé světové válce. ()

dezert odpad!

Naprostá stupidita, která nezná hranic a neustále se překonává. Ale není to guilty pleasure, protože jediný, co je na tomhle filmu guilty, jsou lidi, co na něm dělali. A rozhodně není pleasure dívat se na tenhle šmejd za 80 mega (ta částka je šokující). ()

Blueeyes

Vždyť já vím, že to stojí za starou belu. Herecky, trikově, dialogově, logicky i dějem je to vlastně velká bída. Ale tu předlohu mám hrozně ráda a přísahám, že pokaždý, když na Lovce dinosaurů narazím, tak se na ně s chutí podívám. Nebudu pokrytec a ty tři hvězdy tam vlepím i když je to quilty pleasure jako vrata :-) Jinak ty trikový sekvence, to je k uzoufání, marná sláva. Prosím vás, a ty taxíky? Vždyť to skoro kopíruje jakési mininakladače Ellen Ripleyové. Jestli takhle vypadají auta budoucnosti, tak to si pořídím hole na nordic walking a budu chodit pěšky. Vůbec na co mysleli ti designéři, to bych ráda věděla. Třeba ta média pro přenášení dat ve tvaru koule, skoro jako bowlingová 😊 Na co malou flashku, když můžete kopírovat soubor na obří guli, že? Ale mně se líbí ta dějová linka a ty paradoxy a modrá opice. Nojono, tak za tři. ()

Driscoll odpad!

Ještě, že jsem na tomhle nebyl v kině... Podprůměrný film, který se válí v bahně klišé a logických chyb, jaké by odhalilo i tříleté dítě. ()

MovieFive

Docela mě překvapilo zas až tak špatné hodnocení. Film mi totiž nepřišel vůbec špatný, pár věcí si sice vykrad z jiných filmů, ve finále byl ale děj originální a zpracování také ušlo. Nechápu, viděla jsem už i mnohem horší filmy než tenhle a hodnocení měli přesto vyšší. ()

Bozvav

Nevím, co tak hrozného na snímku všichni mají. Jistě, dinosaurus je umělý jak levná hračka od Vietnamců, ve filmu je spousta fyzikálních a chemických nelogičností, naprosto nemožných evolučních přešlapů ( a to nemám na mysli rozťápnutého motýla, který by stejně chcípl, díky výbuchu sopky), ale ve které scifi není. Děj slušně odsýpá, dialogy ujdou a akce je dobrá. Jako celek docela zábavná jednohubka. S přihlédnutím k tomu, za jakých okolností film vznikl, tak klobouk dolů. Znám mnohem horší sračky, co jsou hodnoceny lépe. Je pravdou, že jsem nečetla knižní předlohu, takže mi její prznění nevadí. Za mne 60%. ()

peetrejr odpad!

Hrôza. Herecké výkony tak akurát na hovno. Na nič iné. Vážne by ich ani do páčka nezobrali. Neviem ktorý idiot si povie že: ,, Hej fajn, to je pecka, aj keď efekty sú absolútne na P. " Jo a takto asi vznikol tento film. Film som pozeral v telke lebo len tam sa nájdu takéto skvosty. Ja ani neviem kto to proste do riti vôbec dá do svojej televíznej stanice! Kto? Nikto? Jaj Jojka. Jop, jop. Príbeh to má horší než keď sa ti nevlastný súrodenec zasekne do práčky. Ach Bože. Ja byť hercom tak dám výpoveď. Aj keby by som bol kameraman - chudák týpek, ktorý to natáčal. Veď mu museli vypadať oči od hrôzy. Veď to je fakt otras. Príbeh mal celkom priemerný potenciál ale som ešte nevidel ako sa dokáže film tak pokaziť. Sa čudujem že aký psychouš dal tomuto ani nie filmu ale tejto divnosti 3*. Fakt otras. ()

PDcz

1* hvězdička Hodnotit jako odpad? To mi přijde jako "módní" výkřiky. Jsou mnohem horší filmy. Je to slabší kousek, ale díky ději se nechal skouknout. Měl tu výhodu, že nebylo teba zapínat mozek a prostě se jen koukat a nepřemýšlet nad detaily. K tomu určen nebyl :-) [X] Minus 4**** hvězdičky Za zpracování, za herce, za triky, za blbosti v ději. [X] Jde pohřbít knížka uznávaného spisovatele? ANO ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)