Lovci dinosaurov

• Česko Lovci dinosaurů (viac)

Píše sa rok 2055 a technológia, umožňujúca cestovanie časom, sa stala skutočnosťou. Vlastní ju podnikateľ Charles Hutton (Ben Kingsley), majiteľ agentúry Time Safari, ktorý s jej pomocou poskytuje bohatým za tučnú odmenu výlet do druhohôr a lov na dinosaury. Odborným poradcom je vedec Travis Ryer (Ed Burns), ktorý túto prácu využíva k svojmu výskumu s cieľom objaviť genotyp vyhynutých zvieracích druhov. Večierok na oslavu jedného úspešného lovu naruší vedkyňa Sonia Randová (Catherine McCormacková). Travis zistí, že to ona zostrojila superpočítač Tammy, umožňujúci skoky v čase. Žena sa mu zverí s obavami, že to skôr alebo neskôr povedie k zániku sveta, stačí malé porušenie pravidla o zásahu do minulosti. Pochmúrna vízia doktorky Randovej sa naplní hneď na expedícii s ďalšími záujemcami o praveký lov, zbohatlíkmi Christianom Middletonom (Corey Johnson) a Tedom Ecklesom (William Armstrong). Lov sprevádzajú komplikácie, a keď sa výprava vráti, zarazia Travisa televízne správy plné informácií o neobvyklých klimatických javoch. Po ďalšej výprave, pri ktorej klienti málom zahynuli, je agentúra do odvolania uzavretá. Travis je znepokojený, a tak vyhľadá Soniu, ktorá mu vysvetlí, že nejaký zásah do minulosti vyvolal vlnu zmien, ktoré postupne zmenia súčasnosť a povedú k absolútnej skaze. Obrovská vegetácia ničí cesty aj domy, všade sa roja záplavy obrovských chrobákov a podivných zvierat. Ďalším pátraním Travis zistí, že pravdepodobne niektorý z účastníkov kritickej výpravy niečo priviezol so sebou - na Middletonovom skafandri objavia zvyšky zašliapnutého motýľa. Jedinou možnosťou, ako zachrániť svet, je návrat do minulosti. Lenže zariadenie, umožňujúce cesty časom, bolo po vlne prírodných zmien úplne zničené. (TV JOJ)

Akana

No pozdravdarwin! Člověk nemusí být žádný odborník na časoprostor nebo evoluci aby rozpoznal jaká snůška pitomostí se mu tady předkládá. Navíc i triková stránka je na hranici nechtěné komiky, otřesný je hlavně futuristický New York. Ale občas není na škodu na takovou slátaninu kouknout. Když už nic, tak pobaví. ()

Ydrosten

2* za zajímavou studii jak by mohlo lidstvo dopadnout. Divně by jsme vypadaly :-) Scénář není moc dobrej a herci mi nijak k srdci nepřirostli - v jediné pořádné akci jsem fandil spíše zvířectvu než nám. BEN KINGSLEY , to teda s tímdle dílem moc nevyhrál. ()

Ombak▼Penari

Tak něco takového jsem už dlouho neviděl. Jsem fanouškem všemožné sci-fi a jsem ochoten prominout těmto filmům mnohem více, než většina jiných lidí, ale tohle je moc. Už český název filmu je ubohý obchodnický trik, ale film samotný stejně nejde obhajovat. Efekty jsou naprosto příšerné, v dnešní době už to je opravdu trochu mimo, herecké výkony ubohé a o logičnosti děje se nedá mluvit. Trostě slátanina nad slátaniny. Bylo tam sice pár hezkých záběrů a docela dobře jsou po stránce efektů zvládnutí ti podivní opicoještěři, ale tím to asi tak hasne. Jinak je to prostě blbost a myslím si, že látka od takového autora, jako je Ray Bradbury, si zaslouží poněkud důstojnější zpracování, v opačném případě raději žádné. ()

mutace odpad!

Na celém filmu mě nejvíc fascinovalo, jak si autoři nedali vůbec s ničím práci. Ikdyž, aby fiml vypadal tak odflákle, to také vyžaduje určitou námahu a důslednost :). Zajímalo by mne jen, proč se v tomto B-éčku ztrapňoval Ben Kingsley ? ()

Filmárik

Tento film by som si dovolil prirovnať k Time machine.Obidva filmy vznikli na základe literárnych predlôh (hoci som nečítal ani jednu) a obidva sa pohrávajú s myšlienkou cestovania v čase. U Time machine dominovalo najmä skvelé vizuálne spracovanie pričom príbeh ustupoval trošku do úzadia. U Sound of thunder je situácia úplne opačná. Nápad so zmenou evolučného chodu jediným "butterfly efektom" je geniálny ale tá vizuálna stránka!!! Panebože ja neviem,buď to bol zámer tvorcov alebo dali triky na starosť nejakému začínajúcemu študentovi grafiky.Fakt hnus.Na druhej strane príbeh vás núti film pozerať do konca nech to stojí čo to stojí. ()

Torgal odpad!

Fakt ohavné triky - to je to, čo mi najviac utkvie o tomto filme v pamäti. Možno sú dokonca horšie ako v Dungeons & Dragons. Ako mohol niekto s rozpočtom 80 miliónov USD natočiť niečo takéto, no proste zázrak. Dejovo i herecky je to na rovnakej úrovni ako sú triky. Ale človek sa aspoň dobre na tom všetkom pobaví. 1/10 ()

Jerryy

Je to blbé , hloupé , stupidní a já nevim co všechno , ale rozhodně ne nudné . Nevím jestli umístění v nejhorších 200 je na místě , protože já znám spoustu blbých , hloupých , stupidních , ale hlavně nudných filmů , které tam nejsou . ()

Barak

Špatné triky, špatní herci, trapné hlášky (oni jsou tak hloupé, až jsou pro svoji hloupost zábavné), blbě napsáno, míra zábavnosti skoro u dna. Na druhou stranu vás čeká zdemolované město plné zeleně a všelijak zkřížených zvířat - (spoiler) a co teprve jak by vypadali lidi, kdyby v pravěku umřel motýl, to budete koukat.... :) (3/10) ()

S.U.E.S.

No čekal jsem něco mnohem horšího. Tenhle film si sice vysloužil místo mezi 300 nejhoršími na CSFD ale mě se tohle béčko celkem líbilo. Nejde o žádný zázrak a zápletka o tom,že i sebemenší změna v minulosti může zničit současnost se mi líbila. Přesto je zde mnoho nesrovnalostí co se týče logiky (už vidím jak jeden motýl ovlivní celou evoluci ale budiž) ale přesto dám lovcům 3* protože existují mnohem tupější a nudnější filmy. ()

fraktal

Krásné modely autíček a architektury - jak vystřižené z počítačové hry (i když možná únavně se opakujícího vzorce). Škoda jen, že veškerá 3D zvířátka vypadají velice plastově. Celý koncept časových vln je pro mne pak zcela neuvěřitelný (ve smyslu nesmyslu ;-) ) - Tj. těžko chtít by evoluce - sled to příčin a následků - (ne-)ovlivňovala vše. Nelze očekávat, že... zbraním dojdou náboje, že by hlavní hrdina nezabil vše na co se podíva (a také že by se našla příšera, která by svůj hněv něchtěla vyřvat přímo do jeho tváře... ale zanechme racionalitu za dveřmi a věnujme se "Akci" - i když se zdá "trošičku" překombinovaná - Jurský park skřížený to s predátorem a všemi možnými postkatastrofickými béčky. Navíc scéna za scénou film vrší klišé na klišé (bože chraň nás před přemírou 3D zvukových efektů) až už ten sled není ani vtipný. Výsledledek? Průměrná vykrádačka založená na několika dobře vypadajících 3D scénách a několika známých (a dobře vypadajících) hercích (hérečkách ;-) ). Ale zase - scénař je zcela prvoplánovitý a žádná z postav nezaznamená snad ani nejmenšího posunu, natožpak nejaké "hloubky". Natáčeno v česku (ale ze studia se stejně nevyleze)... Tedy v součtu: dobrá myšlenka (povídka Raye Bradburyho), hezcí herci, průměrné zpracování => při druhém shlédnutí se budete nudit a hledat chyby = 33% ()

Bird_house odpad!

Včera byl moc špatný filmový večer - po nedodívání se na The Last Airbender (což byla dost velká hloupost) jsem se chtěl podívat na tento film.. Bohužel se mi nechtělo dívat sem na hodnocení.. To byla tak velká kravina, že to ani není možné..!! Efekty projíždějících aut po ulici..? Co to mělo být.. Grafická úroveň jak kdybych to dělal já v malování.. Ty lidi na tu ulici evidentně nepatří..!! Po cca 15 minutách jsem byl nucen vypnout Tv a dělat něco smysluplnějšího - třeba dívat se do stropu..!! ()

AxelWers

Nerozumiem prečo tento film má až tak nízke hodnotenie. V porovnaní s podobnými filmami, najmä ak ich porovnávam s filmami, kde sa premávajú bársjaké béčkové beštie, je to ešte celkom dobrý film. Predstava "evolučných vĺn" sa mi páčila, myšlienka to zlá nebola. Špeciálne efekty, OK, na rok 2005 by možno by sa patrilo niečo lepšie, ale keď to opäť porovnám s viacerými béčkovými filmami, tak boli na dobrej úrovni. Dve veci mi však vadili, kvôli ktorým to má asi preto také nízke hodnotenie. Exteriéry nevyzerali ako exteriéry, proste bolo až moc vidieť, že sa nahráva v štúdiu. Druhou vecou, ktorá mi prekážala ešte viac bolo často nelogické sa správanie komparzistov. Mestom prebehne evolučná vlna, úplne sa zmení flóra a oni sa prechádzajú a obzerajú si všetko ako v botanickej záhrade. Človek by čakal nejaký chaos, nie? Keďže mám rád takýto žáner filmov, tak dám 3*, ale na viac to nebude. ()

mupimup

Kromě myšlenky, za kterou samozřejmě filmový štáb nemůže, je u tohoto filmu těžké najít něco, co by bylo skutečně dobré. Tak jak by mělo, tu nefunguje snad nic. Herecké výkony jsou v těch lepších chvílích průměrné a to včetně Bena Kingsleyho, u kterého je účinkování v podobných počinech buď za a) forma zvrácené zábavy anebo mu za b) tyhle kšefty sjednává manželka, které poslední tryskáč neštymoval ke kabelce. Technické zpracování je v lepších chvílích průměrné jako i výprava, dialogy či triky. Pokud by se vám zdálo, že se opakuju, tak se vám to nezdá, výše zmíněný obrat lze totiž použít takřka na každou jednotlivost, ze které se film skládá. Výsledek nicméně není katastrofální, jen je jaksi, hmm… v lepších chvílích průměrný. Jedna hvězda je tedy za myšlenku a alespoň snahu jí ztvárnit a druhá za mou slabost pro městskou zeleň. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)