Lovci dinosaurov

• Česko Lovci dinosaurů (viac)

Píše sa rok 2055 a technológia, umožňujúca cestovanie časom, sa stala skutočnosťou. Vlastní ju podnikateľ Charles Hutton (Ben Kingsley), majiteľ agentúry Time Safari, ktorý s jej pomocou poskytuje bohatým za tučnú odmenu výlet do druhohôr a lov na dinosaury. Odborným poradcom je vedec Travis Ryer (Ed Burns), ktorý túto prácu využíva k svojmu výskumu s cieľom objaviť genotyp vyhynutých zvieracích druhov. Večierok na oslavu jedného úspešného lovu naruší vedkyňa Sonia Randová (Catherine McCormacková). Travis zistí, že to ona zostrojila superpočítač Tammy, umožňujúci skoky v čase. Žena sa mu zverí s obavami, že to skôr alebo neskôr povedie k zániku sveta, stačí malé porušenie pravidla o zásahu do minulosti. Pochmúrna vízia doktorky Randovej sa naplní hneď na expedícii s ďalšími záujemcami o praveký lov, zbohatlíkmi Christianom Middletonom (Corey Johnson) a Tedom Ecklesom (William Armstrong). Lov sprevádzajú komplikácie, a keď sa výprava vráti, zarazia Travisa televízne správy plné informácií o neobvyklých klimatických javoch. Po ďalšej výprave, pri ktorej klienti málom zahynuli, je agentúra do odvolania uzavretá. Travis je znepokojený, a tak vyhľadá Soniu, ktorá mu vysvetlí, že nejaký zásah do minulosti vyvolal vlnu zmien, ktoré postupne zmenia súčasnosť a povedú k absolútnej skaze. Obrovská vegetácia ničí cesty aj domy, všade sa roja záplavy obrovských chrobákov a podivných zvierat. Ďalším pátraním Travis zistí, že pravdepodobne niektorý z účastníkov kritickej výpravy niečo priviezol so sebou - na Middletonovom skafandri objavia zvyšky zašliapnutého motýľa. Jedinou možnosťou, ako zachrániť svet, je návrat do minulosti. Lenže zariadenie, umožňujúce cesty časom, bolo po vlne prírodných zmien úplne zničené. (TV JOJ)

Lencha

Přesto, že se většině podle komentářů tenhle film nelíbil, tak mně jo. :-) A opět, změna v minulosti, jiná budoucnost. Zajímavý snímek. A také mám ráda Edwarda Burnse. :-) ()

BMAJTZ

Za namet a myslenku davam hvezdu protoze tema zmeny historie je opravdu zajimave. Za provedeni ale naprosty odpad. Jako horsi digitalni efekty bych hledal tezko snad i ve studentskych pracech. O logicnosti bych snad i pomlcel. ()

Cejny

Tak toto bylo opravdu velice, velice na pováženou. Horší sci-fi film jsem snad ještě neviděl. Jedna hvězda za cestování časem, jinak výkony herců, dialogy a vůbec i celý příběh by si zasloužil odpad. 10 % ()

Melios

Veľmy zlý počin ,ktorý neodporúčam pozerať nikomu okrem masochistov a fandov zlých filmov. Pred pozretím filmu som si ,čo to niečo zistil a zistil som ,že film počas natáčania stratil produkčnú firmu a režisér tohto filmu zbankrotoval. Preto ten film vyzerá ako vyzerá. To ho síce neospravedlňuje ,ale aspoň nech diváci nekritizujú režiséra ,ktorý za výsledok skoro vôbec nemôže ajkeď musel dokončiť ,čo začal. Filmu teda dávam z ľútosti 30% ajkeď ani to ho nezachráni od takého veľkého množstva negatívnych recenzií. Toto na voľný večer radšej neodporúčam. ()

dj-chrosto odpad!

Najvacsia kravina aku som kedy videl. Ako myslienka by nebola zla, ale spracovanie nula bodov. Vedel by som si predstavit Spielberga alebo napriklad Camerona, ako by sa toho ujali a spravili z toho kasovy trhak. Niektore filmy by sa nemali dostat na platna kin, no tento (ak vobec) tretotriedny film by sa nemal dostat hadam ani do videopozicovni... odpad! ()

Rudinsky odpad!

Stačilo mi 5 minút. V požičovni som potom vehementne presadzoval zničenie kazety... Neuspel som, a tak sa tento brak šíri ďalej a naháňa hrôzu. ()

medlo odpad!

Nad týmto filmom sa nesmiete zamýšlať, lebo to nespravili ani scenáristi a tak to potom dopadlo. Cestovanie v čase je zložitá látka a práve preto by sa do nej nemali púšťať takíto ľudia. Polku filmu som sa zamýšľal nad nerovnosťami. No aj keby som to nerobil, nezmenil by som hodnotenie. ()

keoma26

jejda, mě to teda neskutečně bavilo a to se ani necítím jako recesista, vrátilo mě to úplně jako strojem času do dětství, kdy jsem si přál přesně takovýhle film nejen vidět, ale i natočit ...;-) ()

KennyNevym

Předlohu jsem nečetl, ale asi to nebude tak špatný. Nápad se změnou časového kontinua se objevuje často a pořád to má co nabídnout (novej Návrat do budoucnosti už asi nikdy nikdo nenatočí, ale i tak). Problém je film jako takovej. Teď když na to koukám tak to bije do očí. Poprvé jsem ho viděl když mi bylo cca 10 a natočil si to na VHS. Takže dohromady jsem ten film viděl asi 30 krát a rád se k němu občas vrátim. Guilty pleasure + nostalgia = <3 ()

iXtr3m3

Veľký kasový prepadák a v podstate vydaný film s nedokončenými efektami. Ale inak tak hlúpučko dobre spracovaný, že sa mi normálne zapáčil a sem tam si ho znovu pozriem. ()

Hopper

Neskutočná volovina, ktorá przní dobré meno Ray Bradburyho s najhoršími trikmi aké som za posledných niekoľko rokov videl. A z tých oposaurov sa budem zo sna strhávať ešte veľmi dlho. Akurát by ma zaujímalo na akých drogách bol Ben Kingsley keď sa na toto dal a hlavne počas natáčania jeho scén... ()

wosho

Čekal jsem doopravdy průser a ono, až tak mizerné to nebylo. Dal bych i třetí*, ale ta triková část je většinou opravdu mizerná (i mnohé sci-fi seriály jsou na tom lepší), ale ti paviánoještěří jsou fantastický. Hyams odvedl solidní práci a film se mu podařil ukočírovat do neslavného komerčního konce. Scénář je typickou americkou záležitostí co natočí několikrát do roka (Jádro, Mise na Mars. Rudá planeta, Armagedon atd-tam kde fyzikové jsou zděšeni z děsivé představivosti scénáristů), žádné umění, jen solidní prefabrikát geniálního námětu od R. Bradburyho (který jsem nečetl). No a herci mě připadali obstojní, osobně jsem vždy šílel z E. Burnse-avšak tady byl snesitelný a vůbec mě nevadil. A B. Kingsley si svoji postavu přímo užívá a baví se jí. Celkově jsou Lovci dinosaurů né moc podařeným filmem (kdo ví jak by vypadal, kdyby během natáčení nezkrachovala produkční firma), který je zbytečně hanoben tak nízkým hodnocením. Já se docela u něj bavil a vůbec se za to nestydím. ()

Eraserhead

Filmy Petera Hyamse nijak zvlášť inteligentní nejsou, ale vždycky byly aspoň řemeslně slušně provedené. Je s podivem, že je tento film o tolik horší (hlavně technicky) než např. Hyamsův o osm let starší Relic. Škoda, že to nebylo ještě o něco horší, jinak by to už o "zábavnost" soupeřilo s Bojištěm Země. ()

Paity

Jak moc se dalo vymáčknout z tohoto filmu a jak málo z něj tvůrci dostali. Bohužel. Přitom se to vyvíjelo tak slibně, alespoň prvních 15-20 min sneslo přísnější měřítka. Jak by asi vypadala minulost a vlastně i budoucnost, kdybychom si v minulosti nedali pozor na sladkého pravěkoho motýla. ()

Fary

Slovy Calculona z Futuramy: "To bylo tak spatny, ze jsem z toho dostal rakovinu!" Ten film fakt vypada jak nepovedeny serial, ale na to je 103 minut bohuzel az moc... ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)