Lovci dinosaurov

• Česko Lovci dinosaurů (viac)

Píše sa rok 2055 a technológia, umožňujúca cestovanie časom, sa stala skutočnosťou. Vlastní ju podnikateľ Charles Hutton (Ben Kingsley), majiteľ agentúry Time Safari, ktorý s jej pomocou poskytuje bohatým za tučnú odmenu výlet do druhohôr a lov na dinosaury. Odborným poradcom je vedec Travis Ryer (Ed Burns), ktorý túto prácu využíva k svojmu výskumu s cieľom objaviť genotyp vyhynutých zvieracích druhov. Večierok na oslavu jedného úspešného lovu naruší vedkyňa Sonia Randová (Catherine McCormacková). Travis zistí, že to ona zostrojila superpočítač Tammy, umožňujúci skoky v čase. Žena sa mu zverí s obavami, že to skôr alebo neskôr povedie k zániku sveta, stačí malé porušenie pravidla o zásahu do minulosti. Pochmúrna vízia doktorky Randovej sa naplní hneď na expedícii s ďalšími záujemcami o praveký lov, zbohatlíkmi Christianom Middletonom (Corey Johnson) a Tedom Ecklesom (William Armstrong). Lov sprevádzajú komplikácie, a keď sa výprava vráti, zarazia Travisa televízne správy plné informácií o neobvyklých klimatických javoch. Po ďalšej výprave, pri ktorej klienti málom zahynuli, je agentúra do odvolania uzavretá. Travis je znepokojený, a tak vyhľadá Soniu, ktorá mu vysvetlí, že nejaký zásah do minulosti vyvolal vlnu zmien, ktoré postupne zmenia súčasnosť a povedú k absolútnej skaze. Obrovská vegetácia ničí cesty aj domy, všade sa roja záplavy obrovských chrobákov a podivných zvierat. Ďalším pátraním Travis zistí, že pravdepodobne niektorý z účastníkov kritickej výpravy niečo priviezol so sebou - na Middletonovom skafandri objavia zvyšky zašliapnutého motýľa. Jedinou možnosťou, ako zachrániť svet, je návrat do minulosti. Lenže zariadenie, umožňujúce cesty časom, bolo po vlne prírodných zmien úplne zničené. (TV JOJ)

PORTER44 odpad!

Hrozná slátanina jak do toho P.Hyams mohl jít zrovna tak někteří herci E,Burns a B.Kingsley jak mohli hrát v takový počítačový sračce bez napětí,s příšerně umělými efekty a nezáživnou akcí. ()

Canwick

Zažil jsem už horší filmy, u nichž jsem byl mnohem natěšenější a nakonec to byl totální provar. U tohoto snímku jsem toho příliš moc nečekal a to jsem také v podstatě dostal. Je fakt, že negativa nemá smysl vypočítávat, ale líbilo se mi, že sešlápnutím jednoho motýla by bylo bývalo možné ovlivnit celou evoluci. Docela mě překvapilo, jak široký herecký záběr má Ben Kingsley... Od Schindlerova seznamu až sem. Bohužel tím špatným směrem. ()

kavon

Naprostá zbytečnost. Hrecké výkony mizerné a scénář také tak. Jedna hvězda alespoň za uspokojivé triky. Naprosto nudné sci-fi. Díky bohu, že to mám za sebou a už se doufám na to nikdy nebudu muset dívat. Absurdita a splátanina nic víc se o tomhle říct nedá. ()

Maratonec

Podprůměrné BÉČKO,co se týče nižššího rozpočtu a výběru herců.Efekty mizivé,příběh o něco lepší,ale snaha o něco víc je občas vidět.Tak max 40 procent. ()

Jirkacek

Film Lovci dinosaurů mne svým námětem lákal podobně jako včelí úl medvěda, toužícího po sladkém zákusku. Jsem totiž člověk, který už v dětství obdivoval velké ještěrky ve snímku Cesta do pravěku a později jsem fascinovaně hleděl na tytéž potvory v Jurském parku a podobných snímcích. V dobré víře jsme si tedy pustili doma již zmíněné lovce přerostlých ještěrek, jehož námět čerpal z povídky Raye Bradburyho a chtěli se bavit. Bohužel to dopadlo podobně jako ve fotbale, když útočník dostane dokonalou přihrávku před prázdnou branku a přestřelí ji. Začátek byl ještě celkem zajímavý, kdy jsme se seznámili s firmou, podnikající v cestování časem. Majitelem tohoto podniku byl můj oblíbený Ben Kingsley, ale jména ostatních herců mi nic neříkaly, možná mně to mělo varovat jako vztyčený prstík. Nicméně určitě by se mi líbilo, kdybych se mohl podívat osobně do historie na nějakou zajímavou událost. V tomto filmu si návštěvníci vybírali cestu do pravěku za Tyranosaurem Rexem, asi nejpopulárnějším dinosaurem. Po návratu z jedné expedice si vedoucí výpravy všiml, že došlo k nějakým změnám v současném světě, což bylo způsobeno tím, že některý z členů výpravy porušil stanovená pravidla a změnil tak vývoj dějin. Až potud to byl pro mne zajímavý nápad a byl jsem zvědav jak film bude pokračovat. Bohužel následovalo jedno zklamání za druhým, protože si nešlo nevšimnout laciných kulis a triků, špatných hereckých výkonů i nezajímavých dialogů. I vývoj dalšího děje se dal snadno odhadnout, včetně obligátního závěru. Film jsem viděl nedlouho po jeho premiéře poprvé, přičemž jsem se dodíval do konce a nepřipadal mi až tak strašný. Po letech jsme si ho doma pustili znovu a v polovině jej vypnuli, protože nás prostě nebavil. Škoda, že tvůrci snímku neměli dobré nápady, na rozdíl od autora námětu. Lovci dinosaurů si tak u mne vysloužili s odřenýma ještěříma ušima pouhé dvě dinosauří hvězdy **. ()

toxicpony69 odpad!

Neuveritelne nudný film na ktorý sa takmer nedá pozerať..efekty sa dajú prirovnať snáď len ku hre GTA III.. herecké výkony sú podpriemerné..jeden z najhorších filmov aké som videl ()

vlcekmirek

Myslím, že to zas až tak blbé nebylo. Mělo to zajímavý děj i napětí, odsýpalo to a člověk se nenudil. Je sice fakt divné, že proč zrovna partičky lidí kolem stroje času se změny nedotkly, ale nebudu hnidopich. Prostě byli jediní, kdo s tím mohli něco udělat, tak to tak prostě bylo. Je fakt, že si tvůrci mohli trochu pohrát s těmi monstry. Krokodýli s opičí hlavou nejsou právě vrchol fantazie. Ale jinak celkem dobrý film. ()

TylerD.

Ty tři hvězdy jsou vlastně spíš za předlohu. Parádně zmršenou, vypadá to jako kdyby to vyrobilo Asylum. Škoda, tenhle příběh má nedozírné možnosti zpracování. Snad se ho někdy ujme někdo, kdo z něj neudělá sračku. Stojí za to vidět pokud jste připraveni se mnohokrát chytnout za čelo, ignorovat logický nesmysly a klasicky dementní a situaci neodpovídající chování postav. ()

rooklet

Film je to zajímavý, dobře natočený a baví od začátku do konce … mnohem stupidnější je třeba Jurský svět … Základní myšlenka je poměrně těžko filmařsky uchopitelná, ale i když je zde řada logických nesmyslů a nepřesností, je to výborný snímek pro zamyšlení se nad paradoxem cestování v čase… ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)