Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Pavel.Kubik

Série super, výtky na sovětskou armádu nechápu, páč k k těm letům prostě patří, děj logický, chápatelný (když jsem jej pochopil i já)muzika mi evokuje má mladá léta a v závěrečném dílu jsem řval jak stará kurva při "Neverending Story", prostě 100% ()

L.O.T.R

Sorry Game of Thrones ale takto sa má ukončiť fenomenálny seriál! Žiadne zaváhanie, perfektné budovanie postáv, všetko dávalo dokonalý zmysel a ten záver bol v skutku dych-berúci. Bratia Dufferovci doviedli tento seriál k dokonalosti a povýšili ho ešte ďalej. Už teraz je jasné, že sa o nich veľké filmové štúdiá budú trhať zubami, nechtami. PS: Millie Bobby Brown dokázala lepší herecký výkon než väčšina profesionálnych herečiek pracujúcich v Hollywoode. Tak emočne zahranú postavu to človek len tak nevidí. 100% ()

alex_w

Dufferovi znovu nezklamali. Dej se sice opakuje, ale je obohacen o perličky, které základní schéma téměř perfektně zakryjí. Otázkou je, jak dlouho ještě městečko Hawkins přežije. ()

Jitul4

Opět jsem Stranger Things 3 podcenil, ke třetí sérii se mi moc nechtělo. Ale nakonec musím říct, naprostá pecka ! Zábavná jízda, nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Jasná 5* ()

veruna.b

Nedoporučuji si hned po třetí řadě pouštět první řadu. Nebo nedej bože si to pěkně zopáknout a dát první, druhou a slavnostně pustit tedy tu třetí.. bude Vám připadat, že koukáte na nějakou parodii na Stranger Things. Samozřejmě je toto jenom můj osobní názor :) Jedničce se nevyrovnala ani dvojka, trojka nejdříve ve mě budila dojem, že se mi asi líbí více, než druhá série, ale nakonec jsem musela uznat, že se mi líbila ze všech sérii asi nejméně. Ze seriálu se stala typická "vztahovka", která chvílema až hraničila ze stylem seriálu "Beverly Hills 90210" . Vlastně mi první tři díly připadaly jako nějaký přihlouplý videoklip. Musela jsem se znovu dívat, kdo dělal hudbu a nevěřila jsem svým očím, že na tom dělali stejní lidé, jako na jedničce .. zápletka nijaká .. nezajímavá, zbytečně odporná. Vůbec mi seriál nenaháněl strach. Sci-fi a hororové prvky zcela vymizely :( zřejmě se to prostě točí pro jinou diváckou základnu, než se točila první série. Na to, že první a třetí sérii dělí od sebe dva roky, tak je to neskutečnej vizuální cajmrsk. V jedničce je vše ponuré, nuzném, umolousané .. ve trojce je všechno barevné, sladké, sexy, a děsně uřvané a afektované.. Za mě prostě ne.. tři hvězdy za námahu. ()

Karzelek

Zvládnuto ve dvou půlmaratonech... Po třetí jsme dostali to samé. Stejný scénař, stejní herci, stejný záporak, opět je to jenom o trošku větší než minule (a tentokrát se přidali i Rusové). Pomyšlení na to, že banda 15 letých fracků potřetí zachrání svět či skutečnost, že se šerif z venkova prostřílí vším co mu stojí v cestě (mnohdy špičkovými a po zuby ozbrojenými jedinci) bez jediného škrábance je občas prostě vtipná. Proč tedy plný počet hvězd? No protože jsme dostali po třetí to samé.. Neskutečná jízda, neskutečné herecké výkony od nadržených mamin přes hezounky typu Billy a Steve až po super nabouchanou El. A ještě o stupeň výše Pan Šerif Hopper při jehož posledním "projevu" jsem pocítil v oku slzu. Je to prostě jízda od prvního francouzáku až po ten poslední.:-) ()

alphatown

Tak tu máme třetí řadu a já mám trochu kritiky. Seriál poněkud přepadl do komedie víc než je zdrávo. Síla první série byla v napětí, ale příliš humoru přivádí seriál k úpadku. Chybí zde ta opravdovost a trauma. Harbiur začal přehrávat. Místo ztrhujícího napětí se děj soustředí na osobní romance postav. Ten strach jako z filmu Kruh prostě zmizel a vystřídal ho přihlouplý humor. Záporák Billi, si nezasloužil takový kýč, minule byla jeho postava hlubší. Je to škoda, tvůeci jako by se zalekli úspěchu a sází na jistotu, ale to je xhyba. Ten tv ()

Tobias18

Pro mě ST sice nejsou jedním z nej seriálů (první série skvělá-9/10, druhá série slabší, ale stále vysoce nadprůměrná-7/10), ale přidávám se k názoru, že je to hodně, hodně fajn. Nebudu psát, co se mi tam líbilo, protože to značně převažuje negativa, a napíšu tedy radši, co nebylo úplně stoprocentní. Příliš se mi nelíbí, že se ten příběh vlastně pořád dokola tak trochu opakuje a točí v kruhu. Samotný přechod do puberty sice fungoval, ale vadilo mi, jak moc to sklouzlo do takové přihlouplé komedie. Chování postav také dost často nedává smysl. Ale i přes tohle všechno je to lepší než druhá série, a jen o kousek slabší než první série. A závěrečné dvě epizody jsou naprostá dokonalost. 80%. ()

davidh76

1,2,4 a 8 dil supr. Ostatni prumer. Skoro se mi zdalo, ze ta 80kova klise, se kterymi mi autori s nadhledem pohravali v prvni a druhe serii, ted brali vazne. Protoze ro obcas bylo dost patwticke a obcas i lehce nudne... ()

karmalat

Porad vysoky nadstandard, nicmene prvni a druha serie byly o chlup lepsi, bylo vice tajemna a mene akce. Ta akcni dejova linka s Rusy byla tak trochu navic. Ale zase hodnotim styl a humor cele treti serie. ()

VasekM

Smekám před bratry Dufferových, že dokázaly z ukončeného děje udělat pokračování, které nepřímo navazuje na předchozí děj a přichází s cela novou zápletkou, aniž by byl příběh kýčovitý. Ano, s 1. a 2. sérií se to srovnávat nedá, horrorová atmosféra se poněkud vytratí a jede se spíše na tu akční stranu mince. Oproti předešlých sérií mi přijde, že třetí má mnohem rozvinutější děj, možná až přeplácaný. Člověk se tak chvíli v příběhu máchá, což mě osobně nevadilo, ale někomu by mohlo. Naopak mi vadí dost pomalý a nudný rozjezd. Nezajímá mě, když se první tři epizody skoro polovinu dílu řeší románek mezi Mikem a El. Naštěstí u čtvrté epizody se děj rozjede plnou parou vpřed. Na poslední díl (jak už zde někdo psal) bych i zašel do kina. Za mě 85%. ()

justaboy

Nejhorší série zatím. Spousta nelogičností - do tajné "americké" základny se Hopper dostal, ale po chvíli ho chytili. Do TOP secret ruské základny se dostane banda dětí a v klidu si odejdou. Mind flayer by asi tak 10x mohl zabít spoustu lidí z party, ale místo toho na ně "řve", aby někdo mohl včasně zasáhnout. Hned při 1. známce něčeho zvláštního volám armádu a nesnažím se to řešit sám atd. První 2 série pecka a najednou přichází obrovské zklamání. Pokud 4. série bude pokračovat v trendu, tak ani nebudu dále sledovat... ()

JanHavelka

Je mi hrozně líto, jak hluboko tenhle seriál klesnul. Snad úspěch předchozích dvou řad může za tenhle autodestrukční směr, kterým se autoři vydali. Drahé počítačové triky, které jsou vlastně ale úplně o ničem (oproti loutce z první série, která jakoby vystoupila z nočních můr), zápletka úplně mimo mísu, plná trapných amerických klišé a přes všechnu akci nezbývá moc času na myšlenky. Dokonce už ani skvělá hudba nemá moc šanci vyniknout. Na druhou stranu, komerčně bude série asi úspěšná... Každopádně, pokud se vám předchozí řady líbily, asi by byla škoda tuhle vynechat; najdou se v ní totiž i světlejší momenty (i když jich není moc) jako třeba Suzie z Utahu - ale nebudeme předbíhat! ()

Dalajlada

Polepšení oproti druhé sérii, ale stále neodsahuje kvalit první série. Zápletka se nám již stále opakuje a s ničím novým se nepřichází. V duchu starých filmů se muselo přijít s Ruskými agenty a armádou. To je asi to, co vyneslo tu hvězdičku navíc. A pak ještě postavička Steva. Dostal víc prostoru a udělal z toho fajn komedii. Ale v rámci uchování kultu a boji proti nenažranosti bych radši seriál ukončil, než spadne do žumpy, kam hádám, že směřuje, pokud se naplní předpovědi o čtvrté sérii. ()

Tempter

Závěrečný díl jako ona pověstná třešnička na dortu a zároveň jako důkaz paradoxu dortu pejska a kočičky aneb ne vždy z něj musí bolet bříško! S tím paradoxem ta formulace není úplně přesná, ale kdo to viděl, ví, co jsem tím chtěl vlastně říct. ()

TeachMe

Každá série má své silnější a slabší díly, to je jasné. Ale husí kůži, kterou jsem měla v posledních dvou dílech této třetí série, lze jen těžko dohnat kdekoliv jinde. Za vyložený "majstrštik" považuji schopnost tvůrců nabídnout divákovi méně atraktivní postavy minulých sérií tak, že k nim získáte vcelku hluboký vztah - a to, že to končí poprvé vlastně opravdu "blbě", je dáno právě tím. Jak zde již někdo zmínil - rozhovor na záchodcích, postava Billyho, rozhovor mezi Hopem a Joyce v uniformách sovětské armády a opravdu zlatým hřebem je, samozřejmě, Panckova konstanta získaná nádherným duetem, při kterém se musíte smát a zároveň máte husí kůži a slzíte... Postavy někomu mohou být sympatické, jinému ne, můžete ujíždět na tomhle retru nebo Vás naopak nebaví, ale ten úžasný filmařský cit pro "moment" a gradaci, pro správné seříznutí špičky ledovce... za to rozhodně je z mojí strany pět hvězdiček. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)