Stranger Things - Season 1

(séria)

vyfuk

Stranger Things na mne především prvotně působila jako parodie na Hvězdný války a jiný fantasy a sci-fi filmy. Proto asi chápete, jak jsem byl kurevsky šokován, když šlo o dramatický a kulervoucí sci-fi horor. Předem je nutno říct, že hlavní postavy jsou super sympaťáci. Je asi důležitý, že se děj odehrává v osmdesátkách, protože kluci se celý den (doslova) baví hraní fantasy her a jsou to totální nerdi v tom nejlepších a nejsympatičtějším slova smyslu jak to jen jde. Protože přeci jen... kdo by chtěl koukat na čtyři hipstry jak kecají o tom jaký je nový model Jablíčka a melou pozérský kecy. To je tak trochu problém Bates Motel. Místo toho, aby Norman četl knihy, tak poslouchá na svým smartphonu Spotify. Ale to sem nepatří. Stranger Things kralují roku 2016. Hlavně tím jak originální a až neuvěřitelně pohodově koukatelný ten seriál je. Odrazují se v něm sociální problémy až po problémy, které ani nedávají smysl. Nevím jestli tohle bratři Dufferové nosili v hlavě celý život nebo jak, ale tohle nějaký způsobem bylo naprosto uchvacující. Celé to vypadalo a dělalo dojem originality, že ani nevím jestli dnes v 21. století by byl opravdu schopný něco takového udělat. Naprosto granciózní. Ovšem s druhou sérií bych si to fakt ještě rozmyslel. Tohle je dokonalý. Ať to tak klidně kurva zůstane. ()

Killda

Po čtvrté epizodě tomu dochází dech. Což je škoda. Protože jinak jde o dokonalou a překvapivě i dost děsivou "Spielbergovinu"s notnou dávkou mystéria a emocí. Těžko říct, s čím přijde druhá serie, ale dle mě se už tvůrci vyčerpali a onu mysteriozní jízdu znovu nezopakují... ()

Jaro.Krafcik

Musím uznať že žiaden seriál ma takto nevtiahol do deja. Naposledy sa o to snažil Ash a jeho smrtelné zlo. Tento seriál je však o tretinu lepší. Epízody sú sice dlhšie ale ta atmosféra a chuť si pustiť dalšiu časť. A popritom mi dokonca nechýbal žiaden film. A to niesom veľký serialový fanúšik. Proste nemám slov. Určite si pozriem ešte druhú sériu a až tak ohodnotím tento seriál. Ale prvá séria ozaj vydarená. Škoda že domarogon sa ukázal najviac až v poslednej časti.. ()

P1tr

Zjevení z čistého nebe, které před vypuštěním do světa působilo jen jako další neobjevné retro a po zpřístupnění na Netflixu ovládlo životy miliónů diváků a dokázalo, že rozhodně nejde o žádný laciný retro zážitek, ale o stěžejní pilíř současné sci-fi tvorby, který šikovně čerpá inspiraci z ověřených děl minulosti a osvědčené postupy okořeňuje svojí vlastní invencí. Nadpřirozená záplatka je fascinující a skvěle natočená a sama o sobě by vydala na skvělé dílo, nicméně Stranger Things mají v rukávu ještě jeden významný trumf - úžasné dětské herce, kteří zajímavým postavám vdechují život neuvěřitelným způsobem a okamžitě se stanou vašimi oblíbenými seriálovými přáteli. V dnešní době platí téměř že kdo neviděl Stranger Things jakoby nebyl. ()

Soweek

4,5*. Žánrově určitě na jedničku zvládnutý seriál a kandidát na nejlepší seriál roku 2016. Inspirace očividně čerpaná z Rošťáků, E.T. a Vetřelce Vám dá ve výsledku zajímavý mix rodinného sci-fi hororu, který slupnete jak malinu. ()

Forsberg11

Bohužiaľ nič pre mňa. Po kladných odozvách a vysokom hodnotení som sa na tento mysteriózny počin od Netflixu veľmi tešil. Vykľula sa z toho však pomerne nudná a nezáživná záležitosť. V príbehu vystupuje na môj vkus až príliš mnoho otravných deciek a nesympatických postáv. Tých osem častí som pozeral snáď niekoľko mesiacov, tak ma to nebavilo. Naopak skôr otravovalo. Za zmienku stoja snáď tri časti, ktoré ako tak spĺňali podmienky zábavnosti. Celkovo ale slabé 3*. 55 %!! ()

Melios

Tento seriál pozná asi každý užívateľ Netflixu. Ja som sa mu, ale vyhýbal, čo najviac ako sa len dalo. Obával som sa, že bude výsledok pre mňa podobné overhyped sklamanie ako pri GoTku. Tak som si jednej polnočnej noci zapol pilotnú epizódu a musím povedať, že väčšiu chybu som ani nemohol spraviť. Podobne hororový a napätý zážitok som už dlho nezažil. Nakoniec som prvých 8 častí zhltol na jedno posedenie a neľutujem. Jedná sa o právom vyhrotenú značku. Hororový zážitok podľa môjho gusta. Môžem len odporučiť... ()

Chmur

Většina lidí, kterým je kolem čtyřiceti s nostalgií vzpomíná na osmdesátá léta, období jejich dětství. V tomhle je seriál naprosto skvělý. Už úvodní titulky se mi líbily a hudba? Ta je naprosto skvělá. Do čtvrtého dílu byl seriál úžasný, tajemný a dech beroucí. Od pátého dílu příliš rychle odkrývá karty a stává se z něj nepříliš napínavá a celkem předvídatelná temnější fantasy pro pubescenty. Škoda, že si neudržel kvalitu první poloviny. Závěrečný díl však celkem přitažlivě pootevřel vrátka pro další sérii. Co se mi ale na Stranger Things líbilo nejvíc, byla celá plejáda sympatických postav. Eleven, Hopperovi, Jonathanovi prostě nešlo nefandit. Což je po temných seriálech typu Vikingové, kde se všichni chovaj jako svině, nesmírně osvěžující a milé. Co na tom, že to možná neodpovídá tolik realitě? V určitém věku chce člověk věřit, že v osmdesátých letech to bylo jinak a láska a přátelství vítězily nad zlem ve všech podobách:-) ()

iXtr3m3

Premýšľal som, koľko hviezd dať. Oproti megaprodukcii ála Game of Thrones je toto chudobná inscenácia, čo je fakt a nie zápor, ale na druhej strane je toto ako zjavenie v dnešnej záplave seriálov všetkých druhov, všetkých vekových kategórii, žánrov, obsadení atď. Je to ako nefalšovaný návrat k zlatým osemdesiatkám, v ktorých som bol síce malý krpec, ale vyrastal som na nich roky rokúce a nedám na ne dopustiť. Feeling je neskutočný, to je rovnaký fakt ako ten prvý ohľadom rozpočtu. Čo však seriál dostáva na samé výšiny, to je neskutočné pomrkávanie po xy najslávnejších filmov storočia od Votrelcov, Krotiteľov duchov, E.T., Goonies a iných až po najnovšie počiny ako pár rokov dozadu Super 8. Zožral som to aj s navijákom, vôbec mi nevadilo laškovanie medzi jednotlivými staršími teen hrdinami, vôbec mi nevadilo prehrávanie Ryderovej, David Harbour u mňa potvrdil status skvelého herca, ktorého ešte nikto poriadne neobjavil, takže dúfam, že jeho verzia Hellboya bude fantastická a praví detskí hrdinovia na čele s neskutočnou dvojicou El a "rrrrr" Dustina, tak to je niečo, na čo sa nezabúda. ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Wow, tohle bude kult a naprosto zaslouzene. Stranger things je mistrne odvypravena miniserie, kde se bratrum Dufferovim povedlo spletity pribeh davkovat tak, ze zadny dil z osmi neni do poctu. Kazdy ma, co nabidnout, kazdy ma nejake odhaleni, adrenalin i napeti. Zasazeni do osmdesatych let se povedlo famozne. Old school atmosfera z toho jen prysti. Vlastne by to mohlo fungovat i jen jako zkouska znalosti temnejsi popkultury osmdedatek. Moc me bavilo odhalovat jednotlive odkazy a citace (nekdy si to musim pustit znovu a delat si poznamky). Je to proste parada, kde funguje naprosto vsechno a nema cenu vypisovat, co se povedlo. Protoze se povedlo vse. ()

Sayko

Nemohu srovnávat s jinými sériemi, ale musím říct, že i když jsem si myslel, že to bude příšerný klišé, tak mě to mile překvapilo. Milí herci, postavy dobře napsané, příběh zapletitý, ale zároveň dobře pochopitelný, hlavní záporák mě jako jeden z mála postav trochu zklamal, jelikož jsem se o něm nic nedozvěděl a bylo to prostě takové CGI monstrum, no. Co k tomu říct.. Na hudbu jsem se upřímně strašně těšil, už jen kvůli úžasnému intru, ze kterého jsem chytal orgasmus. No, prostě pecka! ()

Yardie

Poctivých 90%. Od začátku mě to zaujalo - od prvního dílu. Mám tyto náměty rád - tajemno, konspirace, nezodpovězené otázky atd. Tady je toho hromada. Dalším plusem jsou perfektní postavy, včetně jejich protagonistů. V podstatě všechny kladné postavy mají něco do sebe, člověk si je oblíbí. Trošku jsem se z počátku obával dětských herců, protože jsem nevěděl do čeho jdu, a že tam vůbec budou. Ale jsou perfektní. Mladí kluci, s těmi je i zábava a člověk se zasměje, hlavní dívčí postava to hraje velmi dobře. I ostatní postavy do toho pěkně zapadají a jsou prostě fajn. Celkově se tam velmi povedlo skloubení fantasy, mystery, krimi, thriller, spolu s v vtipem a lehkostí. Je sice pravda, že v prvních třech dílech se mi tam zdálo dost omáčky kolem a řešení nepodstatných věcí, mohlo se to více zaobírat hlavním tématem. Ale to mi bylo vynahrazeno v posledních 3 dílech, které byly fakt pecky, a viděl jsem je v jednom tahu. Tohle se velmi povedlo. Přítelkyně měla zase jednou šťastnou ruku s výběrem. :-) Howgh! ()

Nethar

Na to, že seriály nemám rád (což je dané tím, že na ně nemám čas), tohle mě po tradičním prvním či druhém díle, kdy si domýšlím zbytek a s pláčem seriál odkládám, chytilo tak, že jsem to postupně slupnul celé. Dobrý to je, příjemná dramohororová atmosféra amerického městečka osmdesátých let. ()

Ingtar2

Spoilery: Ako sa vyjadriť k tomuto fenoménu? Na jednej strane máme výborných hercov, uveriteľné a znesiteľné postavy (teda až na Joyce ktorej kvílenie počujem až teraz a na toho zmrda Stevea ktorý mi bol nesympatický od prvej minúty), zaujímavé úvodné titulky, prácu s kamerou... a tým to tak končí. Na opačnej strane je sto krát obohraný príbeh v predvídateľnom kabáte (niekoľko príkladov: to, že Will žije; to, že Eleven nie je to monštrum; to že Steve je obyčajný dickhead), poriadne nudné a zbytočné pasáže, vykrádačku slávnych filmov, otrasnú retro hudbu (toto nie je problém tohto seriálu, celkovo je hudba z rokov 1970-1999 otrasná a nepočúvateľná) a zmrda Stevea. Áno Steve ma sral naozaj veľmi. No nič – nerozumiem nadhodnoteniu Stranger things, prezieravo som sa tomuto vyhýbal a nie som si istý či si to pozriem znovu. Snáď druhá séria prinesie zlepšenie. Slabý nadpriemer – 55%. ()