Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

Domas88

Co se vám na tom líbí? :D Jednoduché a na hlavní herečku se ani nedá dívat, to je už lepší ta její segra. A zápletka? O ničem a čitelná.. Velice podprůměrný film... ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $7 mil. || USA: $64 914 050 - ČR: 3 273 811 Kč - Celkem: $123 384 864 || Po skvělém Upgradu je tu ještě lepší Whannellův horor postavěný na originálně zpracované myšlence. Bez krve (téměř), bez úchyláren. I hned nás vtrhne do děje, akce, strachu a paranoie. Oproti jiným hororům zde divák od začátku víc, že tu někdo je a poskytuje nám víc času se bát o hlavní hrdinku. Za mě kdyby byla Moss sympatičtější herečka, stala by se novou Ellen Ripleyovou. Napětí šponuje skvěle, k tomu notně pomáhá podmanivá hudba a vystačí si s minimem lekaček. Díky tomu jsou o to děsivější. Zvraty, které byly "vyzrazeny" v traileru slouží spíš k prvotnímu zavádění, protože opravdových zvratů si užijeme do syta a díky nim se napětí šponuje až do poslední scény. Jiné horory by sklouzly v poslední 20-minutovce do vyvražďování, tady nevíte, komu věřit, natož předpovědět konec. Neviditelný, stejně jako Upgrade, natočený za 7 mega vypadá jako biják za 70 s myšlenkou za 100. Navíc netrpí na drobné technické nedodělky omezené rozpočtem jako předchozí počin. Whannell prostě dokáže za málo natočit to, co málokdo za desetinásobek. Slibuju, že příště (třeba i přes zavřená kina) nebudu na jeho filmu chybět. 90%. ()

wallax

Super neviditeľný thriller. Ak ste videli Hollow Mana a páčil sa Vám (tak ako mne) tak toto je úplne iné :D ale skvelé. Dobre spracovaná atmosféra, dobre zvraty (trošku predvídateľné ale tá predikcia nie je nijak rušivá) a aj slušne zahraté (i keď herečka nevýrazná ale drsná povaha zdá sa). 4/5 ()

LindaVa

Můj první dojem byl takový, že je zbytečný se na film dívat, pokud jste už viděli trailer. Po shlédnutí můžu říct, že úplně zbytečný to není. Můžete možná přetočit první polovinu ale v druhý budete čučet! ()

J.Mayen

No zde se pridam k ostatnim, vyber Elisabeth Moss do role krasavice nebyl vhodny vyber. Nicmene, jedna se o skvely snimek, do konce i s vlasnimi napady, ja jsem byl na vysost potesen pri vcerejsi koronavirove karantene, kde mi nezbyva nic jineho, nez dohanet to co jsem zanedbal. ()

xxmurphyxx

Tak popravde, chápem aj tie lepšie aj tie horšie ohlasy. Mne osobne Moss v hlavnej roly nevadila a jej zanedbaný zjav dosť slušne vystihol psychicky zdevastovanú trosku. Kto chce podobný typ filmu s ceckatými bárbinami, nech skúsi markízu, alebo jojku o pol jednej ráno. Film by sa dal rozdeliť na dve časti. Prvá celkom slušne buduje atmosféru strachu z neznáma, nechávajúc mu priestor na vlastnú predstavivosť a tá druhá zošľapne plyn na podlahu a preklopí z temného nervy drásajúceho pomalšieho tempa na zúfalú snahu hlavnej postavy zvrátiť svoje nie najlepšie vyhliadky na život. Film mal v podstate len dve možnosti akým smerom sa ubrať, buď to ako psychologický horor/dráma, kde nakoniec všetko bolo len vo vymetenej hlave hlavnej hrdinky, alebo je ten zmrd naozaj skutočný. Či sa film vybral práve tým dobrým smerom ťažko zhodnotiť, kedže sa nikdy nedá zavďačiť všetkým. Ale za mňa osobne....dostal som chuť zapnúť starý dobrý Crysis ;) ()

WeeLass

Film se tváří jako horor, a některé prvky tomu i nasvědčují, ale spíše se jedná o sci-fi thriller a jeden z nejlepších amerických blockbusterů za poslední dobu. Částečně je to dost předvídatelné, ale jako jednohubka v době koronové více než uspokojivé. Herecky nemám také co vytknout. ()

AndrewNewman

Som si takmer istý, že Neviditeľný spadne do šedých čísel. Ale vcelku je to slušný horor, pekne natočený, okorenený dobrou dávkou napätia od dnes už kultového hororového tvorcu. Jednu hviezdu sťahujem za obsadenie Elizabeth Moss. Proti herečke nemám nič, čo som počul je veľmi dobrá, avšak do role hrdinky, ktorej ide o život sa nehodí. Skrátka na to nieje dosť sexi, aj keď vás tvorcovia filmu chcú presvedčiť, že je. Tú druhú za dej. Hlavný hrdina si skrátka vymyslel neviditeľný oblek a hotovo. Namiesto toho, aby strašil sexi študentky v sprchách, strpčuje život jednej obyčajnej a tiež nesympatickej žene. Nedozvieme sa ako to dokázal a ani prečo sa polícia nezameria práve na túto revolučnú technológiu. Takže v skratke ide o klasickú "ducharinu" bez duchov a démonov. Ak máte duchárske horory rád, tak si prídete na svoje. ()

husak_k

Co na filmu nejvíc nechápu je kdo by se takhle utrhl že řetězu kvůli ksichtu Elizabeth Moss. Jinak nápad originální a film bavil a rychle utekl. 70% ()

Marcas

Atmosférou dobře zvládnutý horor. "Neviditelno" je natočeno výborně a nejednou jsem měl opravdu nepřijemný pocit. Ale tam to bohužel končí. Body strhávám za, pro mě, tristní výběr hlavní postavy. Ta mi byla strašlivě nesympatická po celou dobu filmu, a věřte, že po čtvrt hodině to velmi omrzí. Z tohoto důvodu nemohu jít s hodnocením výše, ačkoliv jako horor je to natočeno celkem slušně. ()

Dejf4

Velmi pěkná podívaná a po delší době zase slušný horor. Mrzí mě, že jsem snímek nestihl v kině, protože musel fungovat o něco lépe než z gauče u TV. Až na pár nelogičností příběh funguje slušně, atmosféru si to udržuje po celou dobu filmu a velmi fajné obsazení též potěší. Klasika, nebo na opětovnou projekci to nevypadá, ale při jednorázovém zhlédnutí to jednoznačně pobaví. 7/10 ()

srolyma

Nevím, co je větší sci-fi, jestli oblek neviditelnosti nebo že by někdo stalkoval tu nevzhlednou rašpli s vizáží Ládi Křížka před třiceti kily. Jinak je ale ten vlhký sen každého voyeura natočen slušně. Napětí ani akce nechybí, jen mi při pohledu na tu pronásledovanou nějak uniká motiv… ()

Honzulik

Tak toto mne bavilo! Film Neviditelný má zajímavý scénář, je napínavý, některé natočené scény jsou přímo geniální.. Film neustále graduje a ještě diváka překvapí svým závěrem... Určitě doporučuji a pro mne zasloužených 5* ()

Lula.cz

K plnému hodnocení by možná stačilo vyměnit hlavní "hrdinku". Elisabeth Moss je pro mě šedá myš a ačkoliv se to do příběhu vlastně dost hodilo, tak mi stejně dá se říct vadila. Stejně tak mi vadilo její počínání při útěku z domu. Sakra kdo se převléká vedle spícího psychopata, když chce zdrhnout? A kdo nechá hlavní důkaz v jeho domě? Jinak jako thriller super, do žánru horor to má daleko. Přesto vcelku velká spokojenost a zaslouženě 4 hvězdy. ()

DonBraso

Náměť vyhrává nad obsahem a občas nelogičností.Jasně jasně,tohle u hororových filmů je denním chlebem,ale zde možná až okatě dvě zahraný scény vyzní hodně zvláštně.Všechno se vcelku dá zakamuflovat a začíná parádní první půlka psychologického dramatu,který by se dal krájet.Musím říct,že tohle byla vážně jednohubka,která chutnala a divák nemohl ani z fleku uhádnout co to doprdele zase je.Tyhle šokézní malinovky jsou tahounem,jen jich je bratru hrozně málo.Bohužel jakmile se zjistí a uvidí oblek,je rázem vše pryč.Nastane akčnější složka a závěrečné ....Napětí parádní a díky doopravdy přes půl filmu zajímavé myšlence a skvělé kameře s hlavní představitelkou má tento filmek právem čtyři neviditelný hvězdy. ()

djbarrel

Byla to nuda a zas nuda. Nic nedávalo smysl a mě osobně nedává smysl ani to, že je film v "červených" číslech. Asi za to může koronavirus, že lidem stačí ke štěstí málo. Buď jak buď jednu hvězdu dávám za konec, který nebyl úplně zlý, ale film jako takový stál za dvě věci. 18% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy