The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

Mr.Ward

Trochu zklamání, mohlo to být lepší. Třeba to, kdy se to vlastně odehrává, jsem zjistil až z netu po zhlédnutí filmu. Buď mi to uniklo, nebo to tam není. SPOILER!!! > Což je chyba, protože jsem si myslel, že jde celou dobu o prequel (takže jsem nechápal ty technologie a mobil, který v prvním filmu Cloverfield z roku 2008 nemá nikdo), a on to sice je prequel, ale z blízké budoucnosti.< SPOILER!!!. Zamotaný je to dost, chtělo to větší péči, ale koho zajímá Cloverfield, ten si své najde. A díky posledním minutám musím dát o hvězdu navíc. ()

TonyStark

Třetí film z Cloverfieldské série má s prvním dílem na který jasně odkazuje společných asi pět minut. A s druhým nula. Je to uměle a pěkně vychcaně navýšená atraktivnost jinak průměrného scifi béčka,které by do dvou týdnů po premiéře zapadlo v nepřeberném bordelu na Netflixu. Což je dost škoda,protože ten příběh a několik nápadů v něm má potenciál,ale jak by řekl klasik - chybí mu koule! Nebo zkušený tvůrčí tým. A to je u vesmírného survival spektáklu, kde posádka bojuje nejen o holý život,ale rovnou o osud celého lidstva pořádný handicap. No a ta ruka co upadla jednomu členovi posádky načež se s ním snaží komunikovat....to je velký WTF :)) ()

Mamlas

Docela brzy jsem se ztratil a už se nenašel. Asi jsem blbý. Tupě dívat se na to ale dalo. Konec je stupidní jako málokterý jiný. ()

iN

Už samotné rozhodnutí Paramountu přemístit tento film z kin na Netflix ve mně vyvolalo pochyby. A bohužel oprávněně. "The Cloverfield Paradox" se až nuceně snaží navázat na letitou franšízu (líp by určitě fungoval jako původně zamýšlený samostatný film), takže už po pár minutách jsme varováni, že zážehy Shepharda můžou způsobit změny v realitě v podobě monster z moře (!). Pár chytrých nápadů, jako např. neposlušná oční bulva, je přebito přímo stupidními vsuvkami ve tvaru inteligentní useknuté ruky, ze které si navíc její majitel dělá srandu. Jako by se scénáristé nemohli rozhodnout, jestli to bude sci-fi horor, nebo komedie. Po unikátním prvním Cloverfieldu a přemýšlivém "druhém díle" je pro mě tento třetí doplněk univerza Cloverfield laciným zklamáním. ()

Pitryx

Vlastně by to ode mne mělo získat plný počet, protože to podporuje moji dávnou teorii vícečetnosti Vesmírů a jejich občasného prolínání, ale bohužel. Už ten děsně pitomý začátek, kdy si ti dva řeší své osobní věci mne nakrknul. Pak už se to zlepší a někdy je to dokonce i pecka s překvapením. Ale aby se to nepřehnalo, hned je tam nacpaná nějaká scéna, která dějový běh utne a zastaví. Za toto body dolů a nakopat scénáristu do víte kam. Přesto dávám šest z desíti. Protože se na to dívat dalo. A také za ten poslední záběr. ()

tkey

Nevím, proč to sklízí takový hejt. Sice už je na podobné téma natočeno x filmů, ale to tak prostě je - práskni něco do vesmíru, uzavřené prostory a nech nějaký divný sh*t likvidovat lidi. Tohle bylo díky obsazení sem a tam i vtipné a dalo to jakýsi "origin story" předchozím dílům, což se chválí, protože předchozí díly tohle nechávali v mlze. Zajimavé je, že celá série defacto mění naprosto dynamiku a prostředí, což je chvályhodné, ale i riskantní - lidem, co se libí "komorní" sklepní díl nemusí holdovat sice také "komorní", ale vesmírně laděné scenérii. ()

curfew77

Patrně největší filmové WTF roku 2018 ke mě připutovalo časem s tříletým zpožděním, ale síla to byla přesto veliká, přitom základní premisa zněla vlastně celkem slibně! Mezinárodní crew v atraktivním složení Brühl, Debicki, O'Dowd plus pár bezejmenných se snaží na orbitální základně spustit jakýsi obří urychlovač částic (sic) a pomoci tak lidstvu vyřešit energetickou krizi hrozící způsobit válku mezi Německem a Ruskem (double sic). Něco se pokazí a v jedné dimenzi se začnou zničehonic přetahovat o prostor dvě reality (snad). Jistě, zní to od začátku poněkud cheesy, ale věřte, že konečný produkt ještě vysoce převyšuje původně mírné obavy. Pramálo práce si scénář dal třeba už s pojmenováním postav, takže ruský kosmonaut se zove Volkov, ten německý Schmidt a v jeho zemi vládne kancléř jménem Gerlach. Nestačí? Ok, pak tu máme brazilského posádkového lékaře, který se sice umí parádně modlit, ale bojí se operovat! Pořád málo? O'Dowd je hvězdou komediálního seriálu o IT údržbářích, takže mu autoři předepsali roli vtipkujícího mechanika, který hláškuje i poté, co přijde o jednu z končetin. Bez byť jen minutové pauzy na psychické zotavení. Poté, co se stanici "ztratila" Země (a Zemi se naopak "ztratila" stanice), načež se po dvaceti minutách ukázalo, že oběma stranám prostě jen (patrně) překáželo Slunce či co, mi bohužel explodovala hlava a zbylých čtyřicet minut jsem nedal. Snad jen dodám, že pozemská "podzápletka" byla skutečně zcela zjevně přilepená až v dotáčkách a to doslova za tři padesát, a vousaté filmařské klišé, kdy postavy na něco zděšeně zírají, a divák má být děsně napjatý, co uvidí, využil film jen v oné úvodní hodině asi dvacetkrát. Skutečnost, že TCP se stal hned rok po VALERIANOVI A MĚSTU TISÍCE PLANET dalším filmem, který absolutně promrhal sexy potenciál Elizabeth Debicki, je už jen kyselou třešničkou na tomhle opravdu velmi nepovedeném dortu. Zřídka, velmi zřídka dávám jen jednu hvězdičku, ale tohle opravdu mělo blízko k odpadu. Pozitiva? Pár creepy nápadů, jako třeba náhodný přesun člověka do zdi, jakkoli samozřejmě ukradený z pověstí o Filadelfském experimentu. Jinak naprostá šílenost, u které odmítáte chápat, jak mohla projít k uveřejnění. 20 %. ()

Vämpiriüs

Neslaný, nemastný filmový výtvor, který neurazí ale ani nenadchne. Začátek ukazuje zajímavou posádku i námět, žel od poloviny se film překlopí na zhovadilost. ()

spoock

2* ale jen za prvni pulhodku a vysvetlovacku s timhle univerzem. Strihac mel hooodne prace. Ten konec byl wtf... Mam pocit, ze to lepeni Cloverfieldu na God Particle probehlo dosti divoce a levne. ()

Aywes

Nezvládnuté scifi, které slouží jen jako nezáživná vata série. Jestli předchozí díl byl trochu mimo franšízu, tak tenhle je naprosto zbytečný. Pro fanoušky IT crowd bude příjemné překvapení vidět Chrise. Vše ostatní je podprůměrná práce. Hudba překvapí, scénář zklame. Klidně to vynechte. ()

DaliborekD

Hloupější Sunshine, ale ddobré postavy, hezký vyzuál , hrozná dramaturgie, ale pořád jsem se bavil stokrát víc, než u Covenanta. Dobrá žánrovka, která sice nepřekvapí, ale mě bavila. ()

jkpj22

Čekal jsem na příšery a démony, dočkal jsem se v posledních pěti sekundách a právě z toho důvodu dávám filmu špatné hodnocení. Zcela mimo očekávání. ()

djbarrel

Od tohoto filmu jsem moc nečekal a vlastně jsem ani moc nedostal. Hodně chyb, logických kiksů a pár spíš nesympatických postav a samosebou černou Ripleyovou . Ta mě štvala asi nejvíc, ale budiž, je to nějaká současná móda mít jako hlavního hrdinu ženu. Nicméně bylo tam pár vtipných momentů díky kterým mě film docela bavil. O horor se moc nejedná, je to spíš sci-fi drama, ale budiž. 50% ()

RiniX

Nápad byl dobrý a ani jeho provedení nemuselo být tak špatné. Ale co by se nestalo, že? Skupina lidí má za úkol zachránit zemi urychlovačem částic, ten se ale „rozbije“ a najednou všichni začnou umírat. Žádné drama typu: zůstaneme zde navěky, umíráme hlady a musíme to nějak přežít – musíme bojovat. Všichni zde hned umřou a nakonec umře i „hlavní hrdinka“, kterou se snažil varovat její milující manžel – to jen ve 102 minutách filmu, který nám spíše ukázal zkrácenou verzi mnohem lepší celovečeráku. 35% ()

B3n odpad!

Už keď som videl Abramsovo meno medzi producentami, tak som tušil, že pôjde o budovateľský film. Nastupujúcu éru Číny zobrazili pomerne svojským spôsobom. Čínska kozmonautka rozpráva v medzinárodnej posádke ako jediná svojím jazykom a samozrejme jej všetci rozumejú. :) No a do sci-fi hororu nasilu pchať humor v podobe Chrisa O'Dowda... vznikne tak pekný guláš. Kto sa trošku orientuje v hollywoodskej tvorbe, tak správne odhadne, kto sa nakoniec zachráni. Osoba správneho pohlavia a správnej farby pleti, ako vždy. ()

moviefan4

Konečne všetko do seba zapadá. Neskutočne dlhé čakanie sa vyplatilo a konečne sa všetko v Cloverfield universa vyjasnilo. Vysoká spokojnosť. ()

BlondJames

Tohle mi prostě sedlo se vším všudy, nechápu, co by si lidé mohli ve filmu víc přát, takže za mě určitě 4* protože já ten konec pochopila ;) ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)