Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

Lukyn007

Bayovky - až na první díl -, nemám rád. Tohle po povedeném Bumblebeem nedokázalo napodobit úspěch povedeného restartu a spin-offu zároveň :/ A do toho mizerný efekty taky nepomohly... v roce 2023?! ()

JohnSmith

Transformers jsou moje sedcovka, ať si říká kdo chce co chce, tak Bayovi filmy byly super. Pravdou je, že čtvrtý díl mě asi zklamal nejvíc, dosud. Po samostatném Bumblebee filmu a návratu do retra, jsem byl spokojený a podle traileru vypadal i tento poslední díl dobře, ale. Kladů i záporů je dost, takže klady. Celkem svižné, triky super, nepřepálená stopáž a hodně dobrá závěrečná řežba. Bumblebee se moc neukáže, ale když už, tak to stojí za to. Moc fajn byl Mirage a byť mi jeho závěrečné propojení s Noahem přišlo už moc, tak stejně zůstává tím lepším z filmu. Naopak vyčíst musím poměrně velkou ukecanost filmu na úkor akce, příšerný casting, když na Noaha jsem si sice zvykl, ale Elena mě nesedla vůbec. Když jsme u castingu, chápu že je dnes pro Hollywood nutností, obsazovat role nebílými herci a z bílých dělat vlastně ty špatný, z čehož mám nutkání zvracet, ale když už vybírám hrdinku do blockbusteru, tak ať se na ní dá aspoň koukat. Další problém je, že tu není žádný herečky tahoun, který by aspoň na svoje jméno přilákal diváky. A upřímně, vedle předchozích dílů, působí tento jako chudý příbuzný. Co se týče samotných robotů, tak záporní se opět vyvedli. O kladných jsem již psal, ale nezmínil jsem Optima Primea, který mi tentokrát neseděl vůbec, prostě mega suchar. A stejně jako se mi ve čtyřce nelíbili transformeří dinosauři, tak se mi tady nelíbila transformeří zvěř. Závěrem snad jen, že zábava to nebyla vůbec špatná, akce byla slušná, humor byl, triky taky, ale nedosáhlo to na moje očekávání, byť zážitek v IMAX 3D byl fakt super. ()

blackJag

Transformeří generika. Noví zvířecí roboti, ani arcipadouch nebo macguffin na tom nic nezmění. Dá se na to mrknout, drobotina, která třebas žádné předchozí transformery neviděla, může být uchvácena, neříkám, ale pro ty, kteří v sérii jedou od začátku, je to jako vidět jedny, vidět všechny. 50% ()

Jaro.Krafcik

Nie zlý pokus o reštart transofermerov presne na moje narodeniny. Len tie hrozné postavy. Tušim iba autobot optimus mal v slovenskom znení pôvodný dabing. Efekty sa dali. Najviac to však zabil rozhorčení párik nad nami ktorému vadil detský smiech a arogantná teta a jej otázka načo ste tu prišli s deťmi? 4* ()

drackula

Vcelku zábavná blbina. Na prvé filmy sa to samozrejme nechytá, ale bol to jeden z lepších Transformers filmov. Nič zbytočne prekombinované, zlosyn je jasný od začiatku a hrdinovia získali v Maximáloch zaujímavý upgrade. Nepadol som z toho na riť ale ani ma to neurazilo. Značku Transformers by ale už mali nechať tak. Je to vyžmýkané dávno za limit. 60% ()

kklepkaa

S dalším a dalším filmem čim dám tím víc nechápu, jak do tohohle ještě někdo může cpát prachy. Evidentně jich ale už není tolik, jelikož se šetřilo na obsazení, ale kdo ví... on ten scénář byl tak pitomej, že těžko říct, zda by s tím někdo známější chtěl mít něco společného. I ten Optimus Prime mi přišel nějakej menší. Škoda. První dva filmy si ráda pustím i dnes... ()

blackkocour

Transformrd, jou, transky z pumpy jdou, na taxíky poskládaný jsou, jsou.. skládej henn, henn, p-p-páč se. Transformrd, ty budeš vždycky hrozně rád, že je tvůj kamarád. Transformrd, a z autovraka dělá z vraka hned, je to hned hned henn.. Řeknu vám jedno tajemství, ale já jsem si nikdy na původní čtyři díly transek podstatě nikdy nestěžoval, a všichni si musí uznat, že první Transformrdi se Shitem Lablafem a Megan Liškovou byla guilty pleasure vlhkým snem každého malého kluka, ujížděného na angličáky a autobusy v jednom kole. Michael eBay tomu vdechl těm rozloženým broukům výfuk, aby jejich motor mohl žít bez ojetých kilometrů, a i když je to megalomanské jak píča, pořád 15 let starý film má o dost lepší počítačové efekty než nejnovější wolkswagen z motorestu. Kdyby možná nevypadal film jako brak z devadesátých let, kdy se takových filmů sralo tuny, a ani jeden není zapamatovatelný, dal bych mu o pneumatiku víc, ale ne. Chybí mi tu Marča, jak dává turbokonzervám přes nárazník. Rest in Pysk Bumbleebil a Optimus Krymus. #uhorkovásezóna 🥒 ()

Koda

Čekal jsem propadák, ale děsně jsem se u toho filmu bavil unikátními hlášky. Když auťák řekl, že ten Noah byl v "něm" Oukeeeej?! A nebo hlášky ze slavné hry Sonic. U tohoto filmu, protože jsem neviděl předešlé díly musím jen napsat to, že mě celkem bavilo, když Transformeři soupeřili proti jiné skupině, která se snažila dostat tajemný klíč, který je z jedné části na jedné straně státu a ta druhá na té druhé. Další co mě dojalo je když se brácha stará o druhého mladšího bráchu a navzájem se podporují. Ten konec byl taky překvapující, ale potěšilo mě to taky. Asi dalšího nic moc k tomu nemůžu napsat, jenom to, že děkuji za příjemně strávené úterý v kině, kde v kině jsem prakticky furt v práci :D ()

sedm.1

Jelikož to mám s Transformers trochu jinak než zbytek populace této planety, tak bych Rise of the Beasts označil za jistě lepší podívanou než první tři díly této série, ale rozhodně horší než Zánik, Poslední rytíř a vlastně i Bumblebee, takže vlastně takový pěkný střed ze světa Autobotů, který má své plusy i minusy, a přesně tak v podstatě i působí ve výsledku, tedy jako film, který nenudí, který má co nabídnout, ale pokud ho bude chtít kdokoliv sestřelit, tak mu to vážně příliš námahy nedá. Já každopádně začnu výčtem pozitiv, a zde musím na prvním místě určitě zmínit množství akce, které je hned od začátku opravdu hodně a až na pár konverzačních míst, které jen tak mimochodem ale fungují též poměrně záživným dojmem, jde vlastně jen o sled rubajících se robotů, což pro mě představuje podstatu této série a já tak musím být v tomto ohledu jednoznačně spokojený. S tím je pak spjatý i spád celého filmu, který svižně odsýpá a rozhodně nenudí, a fajn je i zachovaní té správné ,,transformeří´´ atmosféry, která celou tuto sérii doprovází již od začátku a mě prostě baví. Mezi negativy je pak třeba zmínit zápletku, u které mi tedy až tak nevadí, že je vážně až směšně jednoduchá, spíš mi jde o to, že ji chybí i jakýkoliv výraznější prvek, nápad, cokoliv nečekaného, tohle mi zkrátka přišlo jen jako fakt naprostá vykrádačka, a navíc ještě k tomu dost hloupá. Rozhodně mě pak nepotěšily ani lidské postavy, které jsou krutě nevýrazné, nezajímavé a především i castingově nehorázně slabé, nehledě na to, že být poslední dobou herec bílé barvy pleti, tak se začínám pomalu považovat za diskriminovaného já, ale to je zas už na jinou diskuzi. No a co se týče efektů v Rise of the Beatst, tak ani v tomto ohledu nejsem upřímně nadšený, jelikož mají svou kvalitou a zpracováním spíš blíže k prvním dvou dílům Transformerů, kde se jednalo jen o nepřehledný digibordel, na rozdíl právě třeba od Zániku, či Posledního rytíře, kde šlo naopak o vrcholně přehlednou a kulervoucí efektní hitparádu, dosahující té nejvyšší možné kvality. Tudíž ve výsledku mohu jen konstatovat, že kdo má tuto sérii rád jako celek, tak mu jistě sedne i tato podívaná, na druhou stranu jsem ale bohužel zároveň přesvědčen, že její kritici si na ní s gustem smlsnou a bohužel ve spoustě ohledech i oprávněně. ()

HiddenDragon

Nemuzu si pomoct, ale bylo to docela cool :) takovy vibes jako v jednicce. Chvili jsem si ale zvykal na ne uplne tradicni obsazeni. Pihatej "Portorikanec" by jeste sel, plnostihla cernoska uz ale rozhodne nesplnuje my sexy predstavy, co jsem zazival u Megan Fox 😅 ale aspon se pak chlap vic soustredi na deni na platne 😇 Taky by nemuseli cpat do filmu ultratrapny kecy o rasismu, i kdyz to zabali do radoby forku. Uz od Black Panthera jsem na to desne alergickej. Dali to do Last Knighta a sem zas. Asi jako kdyby do kazdyho filmu cpali "jsem vegan". To samy soundtrack. Nechapu, proc ma nejaky debil pocit, ze cpat vsude hiphop je brutalne husty :) tohle prece neni film o skejtacich 😆 Ale ten zbytek je fakt good. Story je oklestena na strucny "grab/keep item" pribeh podobny zminene jednicce. Jen tu misto Cube je Trans Warp Key :) Cele to navazuje na Bumblebeeho (odehraval se v 80. letech), coz chapu jako reboot, protoze jako prequel uz v nem bylo dost divne, ze Optimus uz na zemi davno je, na rozdil od Transformers (2007), kde teprve prileti. Ale treba to fakt nejak napoji. Tady jsme v r. 94, cili opet retro, a vtipnymi eastereggy tu zmini nejen hry od Nintenda/Segy (Portorikanec ma nick Sonic :), ale i Wahlberga aka Marky Marka ;) Hlavnim robotim kamosem je tu tentokrat Porsche 911, Mirage a hl. zaporakem Unicron. Bohuzel uplne v jine roli nez v Last Knight, coz je dalsi duvod, proc tuhle radu povazuju za reboot a ne prequel. Znalci animovanych (puvodnich) serii si to asi uziji vic. Na jednu stranu je to porad ten samy styl jako v predchozich 6 dilech - nic extra noveho - ale nove varianty Transformeru (Maximals a Terrorconi) jsou zajimavym rozsirenim tohoto universa. Triky jsou fajn, ale dost si to zjednodusili umistenim souboju do liduprazdnych dzungli Peru. Zadne mestske bitky necekejte. Ani 3D jsem zvlast necitil. Kazdopadne konec me dostal, jelikoz to napojili na...nepovim ;) // 70% [na zacatku v titulcich je dotacka] ()

iXtr3m3

Dal by som tomu aj štyri hviezdy, ale kvôli tomu, že to kasovo prepadlo, bolo to drahšie ako Bayva prvá časť, ktorá bola nezrovnateľne lepšia aj príbehovo, aj audiovizuálne a to je staršia o 16 rokov!!!, tak nemôžem inak. Potenciál bol vysoko, Maximali sú skvelí, ale film bol nevyvážený, chýbala mu nejaká silnejšia myšlienka, ako len transwarp, čo bola len inak podaná myšlienka okolo iskry z prvej trilógie. Čo vyslovene potešilo a zároveň nahnevalo, keďže pokračovania sa asi ťažko dočkáme, tak zapracovanie a prepojenie s G.I.Joe, to by som inak bral všetkými desiatimi, ale G.I.Joe z prvého filmu a nie z pokračovania. Ak urobia pokračovanie, tak zdvihnem na štyri hviezdy a som zvedavý, kam to prepojenie dospeje. Prachy Hasbro má, tak snáď iskierka nádeje bude dýchať, napriek fiasku v kinách. ()

KoRner

Ďalšie dojenie značky tentoraz Hasbro skúsilo medzi mladými hispáncami a tentoraz nedodalo JEDINÝ pôvodný nápad. Máme tu Požierača planét a jeho mocného sluhu, ktorý vyzerá ako Witch King z LOTR a ktorí nápadne pripomínajú Galactusa a jeho Silver Surfera. Ešte aj musí ísť do veže obkolesenej lávou... Do toho mocný predmet, ktorý môže zničiť svet... Dobre, toto je kópia Bayovej jednotky. Len horšie. Kladné postavy tu umierajú a zase vstávajú zmŕtvych a samozrejme nikto iný na svete vôbec nevidí obrovské lode na nebi. Lepší scenár vymyslím aj s dvomi promile. ()

Wally

Když si člověk vzpomene na první filmy M. Baye s M. Fox a S. LaBeoufem, tak pomalu ukápne slza z toho, kam se Transformers dostali a co se z nich stalo za sra*ku. Robotická gorila, nosorožec nebo puma? Minule to byli dinosauři... Kam to půjde dál?? Hnus, velebnosti... ()

Dallon

Za mě velký překvápko! Od filmu jsem moc nečekal a dostal jsem solidní Transformers jednohubku. Asi je to hlavně díky tomu že poslední Transformers filmy (mimo Bumblebeeho) byli vážně špatné a nebo při nejlepším dost průměrné. Tohle má jedno velké mínus ve vizuálu a celkově v CGI což je velká škoda protože i když byli poslední filmy z téhle série špatné, tak nikdy nevypadali zle, vždy to bylo porno pro oči. Tady je to poprvé výjímka a film v tomhle ohledu dosti kolísá. Příběh není nikterak jedinečný ani ničím extra zajímavý, je to vlastně to samé co jsme viděli ale horší, ale mě to nevadilo. Jak říkám, po posledních filmech je tohle svěží sledovat.  Velké plus je záporák, ten je tady fakt super a hrozně mi sedl, a celkově ten potemnělý úvod je boží. Postavy jsou ok, hrozně se mi líbil vývoj Optima, sice je to vidět jen zlehka ale je super něco takového poprvé v téhle sérii vidět. Takže za mě je to solidní Transformers jednohubka se vším všudy. Pokud jste byli unaveni z posledních filmů, tak by vám tohle mohlo sednout. Prvnímu filmu se to zdaleka nevyrovná ale po Bumblebeem je tohle příjemné pokračování. A btw finální střed je fakt pecka. Jen tak dál! 7/10 ()

kery- odpad!

Nečekal jsem vůbec nic a tak jsem si chtěl "film" pustit jen kulisu při hrabání v akvárku. Bohužel - ani na třetí pokus jsem se nedostal přes úvodní epilog s panem Primalem. ()

SpaceOdyseus

To jsem netusil, ze se nam bude styskat po Bayovi. Tam kde Bay alespon dodal plnotucnou traskavou akci, nam Caple Jr. cpe absolutne nesympaticke postavy s nulovymi motivacemi, hnusne, nezajimave roboty a mdlou, digitalni akci. Byla to strasna zivacka, misto ktere bych si mnohem radsi pustil znovu jakykoli dil od Baye a to je co rict. ()

666Carnage

Od letního blockbusteru čekám, že se budu bavit a nebudu mit potřebu koukat na hodinky. No a to se povedlo. Je to lepší než poslední rytíř od Baye, ale chybí tomu ten jeho akční cit a kamera. Příběh není úplně pitomý a nevadí ani nepřítomnost nikoho z hvězd Holywoodu. Finální bitva je vcelku přehledná a koukatelná, takže to není takový průšvih, jak se očekávalo. Na nedělní deštivé odpoledne jako dělané. 60% ()

Fary

To je tak špatný, nudný a blbý, že jsem to ani nezvládl dokončit. Nejsem rasista ani xenofob, ale jestli bude pokračovat tenhle trend s dosazováním hispánských a afroamerických herců do blockbusterů nuceně, tak se ze mě asi brzy obojí stane. ()

Hanys_

Ikdyž je ta cílovka těch 10 a míň, tak jsem nečekal že tohle až tak protrpím. Bitky člověk odzívá, Optimus pronáší ty své kýčem a patosem nasáklé moudra a celé to i díky ne moc známým hercům nedokáže moc vtáhnout. Po nesympatické dvojce je tohle jednoznačně nejhorší díl. 4/10 ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)