Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (Cinemart SK)

Ginger_G

Unudilo mě to natolik, že se mi ani recenzi nechce psát. Nicméně tedy dávám 3/10 jen abych neurazil tvůrce efektů a 3D modelů. Všechno ostatní bylo ale špatně. Film je nudný, s absolutní absencí návazností na předchozí díly. Nepostřehl jsem ani snahu vzbudit v divákovi emoce, napětí či vytvořit jakkoliv pompézní akci. V sálu jsme seděli tři, v půlce filmu už jsem tam jakožto největší sebemrskač seděl zcela sám a před koncem jsem už prostě odejít musel. Za poslední roky jsem neviděl nic tak zbytečného. ()

13Maty13

"Let them come."     /// Jsem dost zklamaný. Spousta nelogických momentů, častý humor a slabý příběh, dělají pro mě z tohoto filmu asi nejslabší transformery. Bohužel i horší než Poslední rytíř. CGI je oproti předchozím filmům ubohé...vždyť vypadají, jako kdyby byli ze sto kousků a ne z tisíců jako to bylo předtím. Velké plus dělá Mirage, který je to nejlepší na celém filmu. Tahle značka se bohužel už asi nikdy nenakopne.   / Hodnocení: 5/10. ()

gogo77 odpad!

0/10 ... na kieho certa sa ja vyberiem na predpremieru takejto brutalnej debility ... ani neviem preco som dufal ze by sa to mohlo vratit do starych kolaji ked Transformeri zacinali a zahviezdil v nich Shia LeBeouf ... nuz fail jak hrom... uz nestaci Prime museli pridat opicieho transformera Primala a samozrejme dalsie nepochopitelne ksichty ktore uplne od veci a nelogicky bojuju o zachranu nasho sveta...dej sa odohrava v roku 1984 a samozrejme nechyba hrozna hudba a podnazy od WuTang cize aj sluchovo to bolo cele zle ...   asi len pre hodne silnych fanusikov ()

Mrsina

Co k tomu říct. První ze dvou hlavních pozitiv je naprosto ukázkové a nádherné CGI a druhé plus je skvěle odvedená práce dabérů (samozřejmě v angličtině) záporných postav, kdy nabuzovaly pocit hrůzy a respektu. Představitelé lidské rasy jsou tak nějak OK, i když docela nevýrazné. Emoce nijak extra nefungují, příběh je stále to samé dokola, zbytečné neustálé střílení, které stejně nikomu nic nedělá a uzavřené bitvy jsem si přál, aby už to zbytečně uměle neprodlužovali a skončili to. Tenhle snímek asi neurazí, není to nic strašného, ale patří to do skupiny filmů, které v životě už vícekrát vidět nemusím a velmi brzy na něj zapomenu. ()

DIATOR05

U tohoto filmu jsem měl nulová očekávání, no a ono se to splnilo. Absolutně žeru první dva Transformers filmy, od třetího to už není nic pro mě, jelikož chybí hlavní postavy, bez kterých si to nedokážu užít.  A tohle mě extrémně zklamalo. Řeknu to jednoduše, byla to nuda. Bylo to prázdné jako třetí Ant-Man, ani stopa po nějaké jiskře. Skoro celý film jsem se nudil, z těch postav jsem necítil absolutně nic, vůbec jsem jim nic nevěřil a ani v závěru při srdceryvné scéně jsem vůbec nic necítil.  Všichni transformeři byli úplně stejně prázdní jako herecké výkony herců. Jediná postava, kterou jsem si neskutečně užil, byl Mirage. Za mě absolutně geniální a jako jediná postava z celého filmu měla nějakou duši.  Každopádně samotný příběh byl průměrný, nic extra, v podstatě je to to, co jsme viděli v prvních dvou filmech, akorát tak stokrát horší. Záporák (Scourge) byl nic moc, ale byl cool, jeho úvodní scéna byla skvělá. Hudba byla dobrá, vizuál přesně naopak a postavy kromě Mirage absolutně prázdné. Akční scény byly nepřehledné a nezajímavé.  Absolutní vrchol zklamání filmu byl Iron Man, pochopíte když uvidíte. Ale abych to taky nějak pochválil, tak samozřejmě jak už jsem řekl, Mirage byl vynikající a scéna při seskoku z letadla při závěrečné bitvě byla extrémně cool! Krom těchto dvou prvků ten film nedělá skoro nic dobře. Jinak v přibližně závěrečných 15 minutách se film snaží být jako Transformeři od Baye, je tam hudba z Bayovo Transformerů a nemáme jen jeden, ale dokonce dva závěrečné monology (které samozřejmě taky nefungují a nedávají smysl).  On ten film to dělá v podstatě dobře, jakožto cgi akční bordel s robotama, ale to prostě nestačí. A to i tohle dělal Bay stokrát líp. No za mě podprůměr, bylo to v podstatě jako u Ant-Mana, ale tady je to bohužel ještě horší, 4/10. ()

TheSecond0ne

Nejsem velký fanoušek a rozhodně ne skalní fanoušek Transformers vesmíru, ale Bay ve svých filmech s touto tématikou dokázal vzbudit pocity, které mnoho jiných ač zajímavých a s potenciálem úplně zahozených filmů nezvládlo.  Velikost, sílu, odvážnost, hravost, emoce, atd. Tento film nenabízí nic. Je prázdný. Chápu, že prvotní filmy nebyly úplně dle předlohy, ale svými úpravami a kreativitou M. Bay dokázal, že je špička mezi režiséry a jeho díla byla na jiné úrovni. Pokud bych tento díl a jeho prequel porovnal se začátkem tvořící první tří díly, které Bay natočil, v podstatě bych mohl mluvit o levných napodobeninách, které kopírují hlavní pointu. Bohužel je tento a i předchozí film nehorázný vtip s hromadou nedostatků.  V prvé řadě lidská přítomnost. Na co jsou tam dva lidé? Reálně tam ta paní byla nadbytečná. Dle mého nefungoval ani vztah hlavního hrdiny s existencí robotů a to si myslím, že u prequelu celkem fungovalo. To, co Bay dal do tří filmů, tady bylo v jednom. Oživování, invaze obřího stroje a počáteční vztah člověka s robotem. Dokonce i úvodní honička je jako vystřižená z prvního dílu Transformers. Hudba byla o dost slabší a vizuál tomu také moc nepřidal. Všechno vyjmenované by bylo možné, sice velmi těžce, přehlédnout, kdyby alespoň logika fungovala spolu s obrazem. Vždycky mě uchvátil pohled na odpadávající šrot z poničených strojů, ale tady to je spíš, jako by byli z plastu a rány se jen odrážely.  Vhození obřího robota do malého, dělem vytvořeného prostoru bez jakkékoli jiné destrukce budovy taky přece není úplně v pořádku nebo? Dále jsou tu postavy mechů, které nemají dost prostoru a i přesto, že pokaždé bitvu s početní výhodou prohráli a nakonec proti obrovské přesile vyhráli, což mimochodem nedává smysl, byly veškeré poutavé záběry některých autobotů již v traileru a nic navíc vidět nebylo. V původních filmech divák vždycky věděl, co který bot dělá. Řekl bych, že tady ani půlka obecenstva neví, kdo je kdo a v poslední psycho bitvě všechno splyne v jeden ultra bordel.  Slabých 2/5, realita 2/5 ()

Polux

6/10 | Nepřekvapivě je to po sedmé víceméně stále totéž, jen auta a letadla po robo-dinosaurech a robo-rytířích nově doplňují robo-zvířata (už chybějí jen robo-stromy nebo robo-spotřebiče:-)), ve středu dění je zase honba za novým a jak jinak než zase nesmyslným MacGuffinem (na jedno použití) a zase nejde o nic menšího než záchranu celého světa na poslední chvíli hrstkou statečných robotů a lidí, ale to vše je tentokrát doprovázeno jistými "polehčujícími okolnostmi", díky kterým je film někde na půli cesty mezi sympaticky komornějším přístupem Knightova Bumblebeeho a v dnešní době již notně opotřebovaným over the top pojetím Bayových předchozích příspěvků do série. | Film má sice trochu pomalejší rozjezd a než se divák po krátkém prologu dočká klasických hrátek s roboty (jednoduchý humor, honičky, střelba a výbuchy, nepostradatelný autofetiš s obdivnými pohledy kamery na každý plech v dosahu každých pár minut, atd.), musí "přetrpět" nemálo minut tradiční seznamovačky s lidskými hrdiny a sledování jejich životních osudů před tím, než je šťastná náhoda spojí dohromady s roboty, nicméně stopáž nedosahuje dvou a půl hodin jako je u současných blockbusterů nepěkným zvykem a i díky tomu má film poměrně svižné tempo. | Další dobrá zpráva je, že obě hlavní postavy jsou, když už ne vysloveně sympatické, tak minimálně bez problémů snesitelné a nová náhrada za Bumblebeeho je překvapivě fajn (nejen proto, že se jeho hlasová interakce neomezuje jen na vysílání z autorádia). Kromě toho tady nejsou lidé (když už ve filmu musejí být) zase jen do počtu, respektive jejich hlavní účel nespočívá pouze v tom, aby se zmateně pletli robotům během bitvy pod nohy, a jejich zapojení do děje dává smysl (na poměry filmu o mimozemských robotech maskujících se za auta). | Ve stopách Bumblebeeho jdou tvůrci i po stránce humoru, který není tak infantilní jako v případě Baye a trapných chvilek je tak ve filmu jen pár, plus otravná dětská postava naštěstí nemá v ději příliš velký prostor. Finále sice opět skončilo přeplácaným digifestem jako u Baye (cílovka by byla jistě zklamaná kdyby ne:-)), ale jinak je slušně rozmáchlé, nepostrádá fan service momenty (návrat Bumblebeeho na scénu) a není celé utopeno ve tmě, jak je obvykle u blockbusterů dobrým zvykem, aby se ušetřily prachy na cgi. Plus překvapila potitulkovka slibující velké věci (hlavně tím, že něco takového zkoušejí až teď, kdy je značka na ústupu a nikoliv v době její největší slávy). | PeZet ()

Destoroyah

Celkom dobré len nevidím v tom nič nové. Nový režisér nové nápady, to tu však neplatí pretože okrem zvieracích robotov tu nemáme nič čo by sa dalo brať za nové. Ja nie som veľký fanúšik tejto série ale môžem povedať že sa jedná o výborné filmy. Jednotka je super ale od trojky to išlo dolu z kopca. Vizuál je na rok 2023 horší ako u prvých transformerov, príbeh a rozjazd sú nudné ale pár akčných scén sa tu nájde, postavy sú mi nesympatické ale nejedná sa o veľký prešľap. Stále to je dobrá oddychovka ale už by táto séria podľa mňa nemala nikam pokračovať. HODNOTENIE: 6/10 ()

Tomas.Abi

Hezké CGI, solidní bitvy, solidní postavy, některé, a plitká zápletka a rozuzelní, které si horko těžko vybavuji po týdnu po shlédnutí. Vlastně mám problém vzpomenout si jak ten film skončil a o čem byl. Popcornová jednohubka na kterou bych Vám doporučil jít do kina, pokud chcete kino opravdu navštívit a nic jiného tam není. Ale utrácet za návštěvu kina na tento film je podle mě zbytečné plýtvání penězi, které můžete využít lépe. Já jsem si v polovině filmu chtě nechtě na 10 minut schrupnul, protože to byla i přes velkou akci slušná uspávačka. ()

matous20063

Nevím jak dokázal film se stopáží dvou hodin nám toho tolik předložit ale nic nedokončit. Reálně tady bylo spoustu skvělého materiálu který se vůbec nevyužil. Začátek byl nice, dobrý tempo a dobře se na to koukalo. Jenže potom když se do děje vložilo to nejdůležitější a to jsou Transformeři tak to šlo od desíti k šesti. Střašně rychle se to všechno seběhlo. Možná zato může i fakz že hlavní zápletka se začla řešit až ve 40. minutě filmu. Od té doby šel děj strašně dopředu a bohužel i hloupě, všechno dosebe až moc zapadalo a bylo zde vidět strasně moc plot-armoru. Sorry ale neříkejte mi že normální člověk co právě objeví robotický mimozemštani si během pěti sekund řekne že s nima jde zachránit svět. To je picovina. Pak taky že Scourge (hlavní záporák) nejdřív zajebe 1v4 a potom se nechá hloupě zabít 1v1. To mi smysl fakt nedává. Máme tu spoustu vedlejších postav které jsou cool a zajímavé ale jsou bohužel úplně k ničemu. CGI hodnotit nechi, protože film který je celý o CGI nějakou tu chybku občas asi mít bude, (pokud nejste James Cameron s rozpočtem 1,5 bilionu). Ze začátku to není špatné ale poskupem času se s toho stává víc a víc nudný basic akčnák. Na film koukněte jen pokud jste fanoušci Transformerů, nebo chcete filmem zabít čas (jako já při cestě z Milána). 60% ()

ondyGAMESTV

Vtipná akční jízda. Postavy, hudba, akce i vtipy super. Líbí se mi, že lidé konečně bojují a neslouží jen jako výpomoc v pozadí. Není tu taková serióznost jako v prvních dílech, což já radši, než zbytečně vážný děj. Jelikož jsou toto adaptace animovaných děl, které mají svoji cartoon logiku, tak nemůžete od filmu očekávat přílišnou realističnost. Poprvé, co jsem si příběh naplno užíval. Probuzení monster je opravdu, skvělým oživlým animákem 🤖 80% ()

Raziel811

Stále si pamatuji ten obrovský hype v roce 2007, když vyšel první díl. Bylo to něco zcela nového a úžasného. Je jasné, že napříč roky se série vyčerpala. Jisté oživení vidím v tom, že Autoboti jsou zde v designu 80.let, což je fajn. Ale stále tu dominuje pouze Optimus Prime, který se nedočká důstojné konkurence, kterou byl Megatron. Scourge je slabý odvar i když celkem zajímavý. Co ale rozhodně zajímavé není je hlavní (lidský) hrdina. Absolutně nemá charisma a jeho hlášky jsou tak tupé, že i kolejnice je ostřejší. Osobně bych budoucnost viděl v seriálu, ale ne "kresleném" (který máme), ale klasickém CGI a hlavně, aˇˇt nás vezmou na Cybertron nebo do vesmíru, Země je nudná. ()

Woitisek

Smysl tohohle filmu jde absolutně mimo mě. Noví Transformers selhávají snad všude, kde můžou. Ani nemluvě o tom, jak to vypadá, na což už jsem měl svůj názor v době prvních ukázek. Jak je možné, že film z roku 2007 (Transformers) je vizuálně hezčí než film z letoška? On ten design vytvořen pro Bayovu ságu měl svůj důvod... Ten nový má za následek pak to, že to vypadá jak hodně drahý animák a ať už to byl číkoliv nápad, vypadá to prostě směšně a příšerně. Hlavní postava se tak nějak snaží, ale vše, co řekne je strašně na sílu a Anthony Ramos je pak zkrátka nezajímavý. Pete Davidson jako Mirage je ta nejotravnější věc filmové historie. Příběhově je to jednoduché a na pobavení budiž. ()

soukyd33

Už nás nemá co překvapit, a hodně se to podobá filmům Avengers. Film jsem sledoval jen s průměrným nadšením. Soundtrack dobrý. Poznámka: Postavy lidí mi moc nesedli. Sympatická stránka. Závěr je zajímavý. Bude pokračování. Poznámka: Po skončení filmu následuje podtitulková scéna. Hvězdiček 3 ()

chosan

Série Transformers hodně upadá, co to nerežíruje Bay tak za mě nic moc. Tenhle film není špatný, ale také nic z čeho si sednete na prdel. 50%. ()

flyer.nick

Scénáristé i režisér během prvních pěti minut předvedli tak hloupé dialogy a tak nulovou akci, že dál se může koukat jen sebevrah. Jediné plus je asi ten digibordel, který u scén, kde není nic živého nepůsobí tak rušivě a u zbytku není tak digibordelovatý jako v jiných filmech. Jinak ale předvídatelná nuda, bez akce, bez příběhu a bez překvapení. ()

hronikpetr

První necelá půlka filmu nebyla tak špatná, ale druhá to tak táhne dolů, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdy.. Škoda že jde kvalita tak dolů s každým dílem..40 % max. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)