Sniper: Special Ops

Špeciálna jednotka americkej armády v Afganistane dostala za úlohu zachrániť amerického kongresmana, ktorý sa ocitol v moci Talibanu. Cieľ síce jednotka splní, ale v dedine nechá dvojicu svojich príslušníkov – zraneného vojaka Richa (Daniel Booko) a elitného odstreľovača Jaka Chandlera (Steven Seagal), ktorý sa mu rozhodol pomôcť. Seržant Vic Mosby (Tim Abell) sa aj napriek postoju svojich nadriadených rozhodne do dediny vrátiť a svojich mužov zachrániť. (beso74)

TERRORDROME

Steven Seagal sa jedného dňa prebudil celý spotený s tým že jeho posledné filmy proste neboli dosť zlé a že je stále čo zhoršovať, preto sa neodkladne zveril do opatery jedného z najhorších žijúcich režisérov. Notorický hovnomet Fred Olen Ray sa teda zhlboka nadýchol a vytlačil zo seba taký svoj štandard plný logických hádaniek. Hneď tá prvá je o tom že prečo je na plagáte a takisto na prvom mieste v titulkoch filmu uvedený Seagal, keď jeho rola sa dá sotva považovať aj za vedľajšiu a vedľa neho Rob Van Dam čo je tu tiež len za poskoka. Hádam len tvorcovia nekalkulovali s tým že pár ľudí chytia na to že Van Dam je Van Damme bez nejakých drobných?! Každému kto pri sledovaní filmu skutočne sledoval film je jasné že hlavné slovo mal z nejakého dôvodu propagáciou odignorovaný Tim Abell. Každopádne ale Seagal konečne dostal svoju vysnívanú rolu kde po celý čas sedí na stoličke a pozerá von oknom. Pár krát síce jeho postava musí hore a dole po schodoch, ale keďže mu vtedy nie je vidieť do tváre tak všetci vieme ktorá bije. Film inak nie je zvlášť akčný, väčšinu času riešia vojačikovia okolo jedného nákladiaku že tam v púšti niečo smrdí a nebude to plesnivý kebab ( skôr že majú nasraté v hlavách ). No a keď už započne nejaká prestrelka, vyzerá to ako stará videohra kde sa k hrdinom znášajú zástupy Talibanských handrákov s plienkami na hlavách, hrdinovia robia BUM-BUM-BUM a nepriatelia demokracie padajú ako jahody z čerešne bez jedinej stopy krvi. Kostýmy boli totiž z požičovne a bežný prací prostriedok malinovku nevyperie. Plus pár smiešnych výbuchov s arabáčmi čo skáču šípku do prachu a ten záverečný ťah ktorým osrali vodcu Talibanu bombou miesto jeho vnuka bol hoden Olen Raya ako scenáristu. Na záver Seagal vyjde von, hodí nejakú hlášku a len tak mimochodom oznámi že jeho zomierajúci parťák je tam niekde hore v dome. Číííííz-cvak...titulky. ()

Acrobat odpad!

Bez debát, strojených, emočných, či naučených možno konštatovať, že nudnejší film, ktorý má len 2 externé scény, ťažko uvidíš. Števo v upadlej roly tlstého ostreľovača v partii chlapov fandiacich ZZ Top. Streľba v klasickej primitívnej rovine, kde je záber len na strieľajúceho nevedno kam. Príbeh stojaci vo vode už vo svojej myšlienke, žena s Berrettou úplný štandard, keci, reči, premenné, ktoré robia z tohto fimu nepozerateľnú nudu v tak odpadovej rutine a bezobsažnej réžie, že aj toho prachu a piesku je mi ľúto, lebo museli zniesť šliapanie týchto prďúsov. Blud, ohavnosť. (videné 23.11.2019, AMC archív) ()

rublik05 odpad!

Nechápu, proč je na titulce k filmu uvedený Seagal jako hlavní postava, když se ve filmu objevuje jen minimálně a z toho ještě většinu času někde sedí nebo leží. Steven je zde jako "elitní" voják, který si vyšlápl proti teroristům velmi vtipný, protože koukat na jeho nonstop nasraný výraz a pohyby vleklé želvy opravdu pobaví. K ději toho nemám moc co psát, jedna velká nuda s nesympatickými postavami. Nelogický děj a velmi špatný scénář dělají z filmu neuvěřitelnou patlaninu všeho možného a parodii na válečný film. Absolutní ztráta času a další důkaz upadající Seagalovy kariéry. 0/10. ()

beso74

Konverzačný akčný film, ktorý dokázal doviesť ležerne lenivý herecký výkon bývalého zručného nielen kuchára Rybacka takmer k dokonalosti. V najbližšej dobe v rámci evolúcie jeho štýlu hrania čakám, že presedí celý film na záchode, pretože sa mu nechce alebo sa to vďaka jeho neustále sa zväčšujúcemu objemu jednoducho už nedá a sem tam si z vypätím posledných síl zívne. Ak si chcete pozeranie urýchliť, po úvodnej prestrelke (niežeby bola až taká vynikajúca, ale dá sa pozrieť) to pretočte až na tú záverečnú. Zvyšok času sa kecá, alebo sa S.S. len tak poflakuje po dedine obsadenej nebezpečným nepriateľom. Sklamanie na celej čiare, myslel som si, že Fred Olen Ray niečim prekvapí... ()

johnsnow

Seagalovka bez Seagala. Ten tam sedí uprostred ničoho a 95 percent stopáže sa tam objavujú iný týpci a dve ženské. No a čo sa týka akcie tak iba prestrelky, ktoré sú nič moc ale oceňujem, že Talibanci mali kalachy a nie nejaké iné gunny lebo aj to by bolo možné. by the way útočím na konvoj a nemám po ruke RPG. No nevadí za 3* sa to dá. ()

JackBurda

První film, u kterýho jsem se rozesmál, protože byl tak šíleně nudnej. A to si zaslouží pochvalu. Seagal snipuje jen prvních 5 minut a celkově jen sedí na židli, zatímco skupina no name vojáků půl filmu opravuje náklaďák. Taková nuda, že mě to pobavilo. Plus finální přestřelka docela ušla. ()

Papercut odpad!

Bóóóže to byl zase sranec. Vepřová hlava Stevie celej film buď sedí na prdeli nebo ochcává "Táliby" ze střechy. Půlku filmu 4 inteligenti řeší jak z nějaký pískárny dostat uvízlej konvoj - oh wait - jeden náklaďák, kterej převáží tři krabičky, jeden kanystr a do toho nějakou pipku s panenkou. Nejlepší je ale stejně konec, kdy super komando totálně převeze dědka/velitele tamní populace Talibanu, která ale s opravdovým Talibanem má společnýho asi tolik co Seagal a dobrej film. -Are you really good as they say? Every once in a while!- JouJou ()

Kenji odpad!

Toto bola teda sračka. Seagal celý film presedí na stoličke, respektíve prestojí na streche, ale aby som mu nekrivdil, tak raz vyšiel do schodov, ale už si nie som istý, či to bolo v zábere, alebo či to nebol dablér. Odhliadnuc od deja, ktorý by na ľahký akčák vystačil, tak herecké sic! výkony sú odpad/tragédia/sračka. Neviem kto bol horší, ale pokojne si môžu zastať do radu všetci a poniektorí aj dvakrát. Už len úvodný prepad dediny plnej talibanu ( ktorú si predstavujem trochu plnšie a živšie ) je tragédia. Držanie zbraní, taktika, ale už len to neherectvo Van Dama ktorý hradí okolo seba vyplašene ako Procházka pred novinármi. Seagal sedí na streche, vidieť, že sniperka nie je nič preňho, preto o chvíľu vstane a strieľa z ARka. Samozrejme hore sa nikto nedíva, takže to kosí jedna radosť. Potom mu rania spottera a potom presedí zvyšok filmu na poschodí nejakej budovy a pozerá z okna a kecá s raneným vojclom. Toto by som videl ako najsračkovejšiu časť filmu, lebo tam sedí v okne a čumí, občas chytí zbraň, ale zas ju pustí, aby si mohol chytiť ruky a tváriť sa vážne. Za celý ten čas sa v celej dedine kde sa to má hemžiť talibanom neobjaví jediný človek a nikto ich nehľadá a vôbec žiadna aktivita. O reportérke drsnej ako hipsterský toaletný papier sa nebudem ani rozpisovať, ale to že ide na záchrannú misiu si dokážem vysvetliť len tým, že z beretty strieľa lepšie na 200 metrov ako ostatní z M4. Ale serme na to. Uprostred prestrelky vyskočí z trucku a začne fotiť pred vojakmi. Čo to je za logiku? Ešte k tomu nepoužíva automat, ale stále po každom zábere si snáď prevíja film, alebo čo robí, asi sa to zdalo režisérovi akčnejšie, lebo všetko ostatné je úplne na sračku. Záverečná prestrelka škoda reči. Seagal zas vylezie na strechu a začne to kosiť, potom zíde dolu, oznámi, že ten polomŕtvi po ktorého idú je hore. Už ani neviem či to prežil keď mu dal ten krížik, alebo nie a potom pozor. Zloží si slnečné okuliare, načo ho forografka odfotí a pofotí si všetkých a haha hihi. So seržom ktorého štylizujú ako Texa z LAST SHIP to vyzerá na rajd v stane a koniec. Dala by sa rozpísať každá minúta tejto kraviny, ale škoda času ()

Grimaldi odpad!

Spatřit v tomto filmu nějakou kvalitu snad nedokáže ani ten největší fanoušek Seagala. Při dobré konstelaci hvězd sice dokáže i film Freda Olena Raye alespoň trochu pobavit, ale Sniper je jenom hnusně vypadající nuda, kde Seagal leží, sedí a jako největší fyzický výkon popojde pár kroků. Zvlášť bolestivé je sledovat to, kdy je někým nahrazen ve scéně kdy musí vyjít schody. Zbytek obsazení, které je na plátně stejně většinu stopáže místo hlavní hvězdy, působí jako nějací bezdomovci co byly natáčecímu místu nejblíže. Ray by měl zůstat u svých komedií s nádechem erotična a do akce se už nikdy neplést. ()

Lofre

Byl jsem zvedav, co seagalosaurs provedl tentokrat. A vskutku,..pochlapil se. Nabral dalsich snad tricet kilo, dvakrat vysel schody a jednou si sundal slunecni bryle. Armadni vyzbroj nesundal, to aby kamlufloval pupek. Satek nesundal kvuli sedinam? Kvuli plesi? To by jiz byla prilis odvazna spekulace. S jednotkou emerickych mirotvorcu ve vesnici, kde vsichni nosi hlavy hodne (fakt hodne!) zabalene v satcich, dostane se snajpr Segalik do prekerni situace tim, ze ho tam jaksi zapomenou. A aby mu nebylo smutno, k filozofickym rozpravam mu tam nechaji jeste i postreleneho (nebo streleneho?) kolegu. Kumpani ze zakladny jsou vsak vsichni vzorni vlastenci a 'brothers', takze drive ci pozdeji se da cekat zachranna akce. V tomto pripade spise pozdeji, at je to napinavejsi. Zajimavy, alespon pro mne, je fakt, ze nejvetsi koule z cele zachranne druziny ma fotografka. Nejlepsi strelby na nekolik set metru (z pistole!).. prekvapive fotografka. A nejlepsi podprdu ze vsech tam ma zase fotografka. Jeste ze tam byla... Hudbu k filmu rozhodne nelze nazvat prilis tvurci. Opakuje se zde stale dokola jen nekolik riffu, ktere se az prilis podobaji Zimmerove skladbe ze sestreleneho cerneho jestraba.. Uz i uvodni scena muze tento pocit evokovat... Videl jsem to nakonec cele, bez posouvani, to proto, ze jsem byl zvedav, zdali Steven trenuje do novych Postradatelnych... Ze me prekvapi... A prekvapil... prividelava si babysittingem. Stevene, Stevene,... je treba zabit Seakala.. 1hvezdicka za moznost prohlednuti si noveho maskovaciho vzoru v terenu. 0.7 hvezdy za podprsenku a siroka usta fotografky. ()

Vencelides

Seagal u mě skončil už dávno.Na tenhle "film" se raděj dívat nebudu,stačil kousek (uff) a pokud si jej nevezme do parády normální rejža,bude to furt dokola .. ,,Dokud dejcháš,tak nikdy není pozdě začít znovu a lépe" (jde jen o to,uvědomit si skutečnost..) ()

goauld

Booooože ten Segal je ale tlustej !!!! až obézní by se dalo říct :-) Kde jsou ty časy, kdy skákal jako zajíc a jeho kung-fu kopy by záviděl kdejakej mladej klučina, ALE dneska?? ten by se tak akorát mohl svalit z postele.... mrštnost by naopak mohl závidět všem ostatním ON :-) A co se týče filmu??? Bohužel je to asi podobný - t.j. tragédie. Popisovat děj není zrovnaq dobrý nápad, ale nic nezkazím, když napovím, že se děj plácá mezi dvěmi dějovými liniemi a celé to zastřešuje jedna velmi vlezlá najivní kravka - reportérka NATO. Všichni aktéři si hrají na vojáčky v bitevním poli, ale celé je to tak naivní, že tomu nejde uvěřit. Přijde mi celý film, jako kdyby Japonec točil o vikinzích - taky bych tomu nevěřil ;-) ()