V blízké budoucnosti zasáhne planetu virus epických rozměrů. Infikovaných jedinců je víc než těch nenakažených a lidstvo ztrácí šanci na přežití. Jediná "naděje" spočívá v nalezení účinného léku. Poté, co nákaze podlehne celý New York, přijede lékařka Lauren do Los Angeles, aby se postavila do čela pátrání po přeživších a zachránila svou rodinu zabarikádovanou v jejich losangeleském domě. Laurenin cíl je prostý – vydat se se svým týmem do terénu ve snaze zachránit jedince bez známek nákazy a zachytit jejich zkušenosti na kameru, aby mohly být použity pro výzkum. Nic však pátrací četu nemohlo připravit na chaos, do jehož víru se dostane. Během jejich záchranné akce, kdy se snaží bránit před nakaženými čímkoli, co mají zrovna po ruce a svádějí urputný boj o své životy, sledujeme všechno z jejich úhlu pohledu – prostřednictvím kamer na jejich helmách. (Cinemax)

malylada

Banálnější zápletku na toto téma nešlo splácat a je to taková horší imitace lepších žánrovek. Tvůrci chtěli napodobit akční scény jako z Hardcore Henry, ale moc se jim to nedaří. Celý snímek vypadá hodně levně a spíše se měli pokusit o napínavou hororovou podívanou, než akční kousek, který nedává smysl. Žádná scéna nepřináší něco nového, postavy jsou člověku úplně ukradené a o atmosféře nemůže být ani řeč......3/10 ()

kaylin

Může to být, z jakého chce pohledu, ale tenhle film prostě nedovede zakrýt, že nemá na to, aby vyprávěl nějaký skutečně nový příběh, ale prostě jen omílá to, co bylo již tolikrát omleto. Tohle není nic jiného než survival snímek, v němž se vyskytují zombie, anebo něco jim velmi podobného. Trochu nuda. ()

Trevor

Tých navlas rovnakých filmov štýlu Smrtiaca epidémia je toľko, že to už diváka začína nudiť. A ak nie ste ani natoľko nápaditý, aby ste si vymysleli aspoň o niečo orginálnejší názov, nemôžete čakať úspech. Nakoniec k tomu prirátajte banálnu zápletku, herecké výkony hraničiace s respondentmi šou Aj múdry schybí a zlú prácu s kamerou a vyjde Vám Pandemia vzor 2016. Tak stereotypné, až sa Vám môže stať, že sa unudíte k smrti. Za povšimnutie stojí asi iba fakt, že školský autobus so záchranným tímom pri prejazde časťou Los Angeles nemusel použiť komparz. Geto tejto americkej metropoly pôsobilo tak autenticky, akoby v tejto časti už nákaza nejaký čas trvala. Preto 2* a nie jedna. ()

Martin741

The Scribbler od rezisera Suitsa sa mi videl podstatne viac nez tento. Ono je to zase len lo -budget film, ale so zlym scenarom a nic moc reziou ... dialogy skor nebavili nez bavili ..... 25 % ()

bourec

Celkem povedená,solidně nasnímaná ,a bez dobrýho konce natočená jednohubka,která nešetří gore,jedinej problém,ale dost zásadní je,a to opomíjej skoro všichni tvůrci,že divák by měl navázat přes charismá herců nějakej vztah k postavám,ale jako u spousty filmů ani tady to nefunguje.Škoda.50%. ()

Rodriguez

Post-apokalyptické snímky můžu a když jsou zkombinované se zombie nákazou, tak je to super! Tady se ale moc akce nevede a když už, tak se člověk moc nepomastí a nakonec spláče nad výdělkem, škoda. 50% ()

C0r0ner

Celý ten svět (ač bezvadně navržený) vlastně vůbec nedával smysl a i nad jednáním jednotlivých postav jsem často kroutil hlavou, nehledě na časté scenáristické švíky. Na druhou stranu tomu akce z pohledu první osoby a hodně solidní killcount zachránily aspoň ty dvě hvězdičky. 45% ()

Ryuuhei

Found footage, které je ale bráno trochu víc filmově. Záběry z kamer se střídají a jsou velmi dobře sestřihané. Přes to všechno jde ale o těžce průměrný film tohoto typu, kde se opět postavy chovají spíše nelogicky a scénář je těžce předvídatelný za každým rohem. Zklamán nejsem, ale ani necítím kdo ví jaké nadšení. 50% ()

elanius

(57/2016) / Klasická zombie style jednohubka s tuctovým príbehom. Solídna akcia a super kamera (videné pred Hardcore Henry!:) takže slušný priemer. Plus hré tam Alfie Allen (Theon Greyjoy) čo je pre fanúšika GoT celkom spestrenie. (5/10) ()

iXtr3m3

Tisíckrát obohratá téma so slabým spracovaním. Nič viac, nič menej. Inokedy by som povedal, že neurazí, nenadchne, ale toto nestojí za márnenie času. Malý trip v autobuse a okolo toho nič. ()

Corpsegrinder

Zombie horory to maj v posledních letech těžký jelikož kromě Walking Dead si nějak nemůžu vzpomenout na nic koukatelnýho. Tohle je ovšem příjemná změna. Od filmu jsem nic nečekal tak jsem možná víc překvapenej než bych doopravdy měl bejt. Příběh je naprosto klasickej, blízká budoucnost, zombie virus, svět je v prdeli, několik menších vědeckejch skupinek přežívá v izolovanejch oblastech poblíž metropolí a snaží se zachránit co ještě jde, k čemuž využívaj ozbrojený týmy který jezdí na zásobovací jízdy nebo hledaj nenakažený přeživší, a s jednou podobnou skupinkou vyjíždíme právě my. Víceméně je film to co jsem chtěl od několik let odkládanýho Re-Kill kterej se nakonec ukázal jako prachsprostej shit. Co mě osobně potěšilo byl vzhled filmu jelikož od prvních minut jsem čekal na nějakej hnusnej levnej vizuál a zombíky jsem vzhledově tipoval na klasický marmeládníky. To je ovšem vyřešeno ve filmu chytře neboť nákaza má víc stupňů a tak se to zhoršuje od vyrážek po naprostý vyschnutí tak že člověk vypadá jak Zámecká zrůda. A co se týče celkovýho designu filmu tak si vážně neni na co stěžovat protože nejenže jsou post-apo ulice dost reálný a správně zprasený, ale styl natočení filmu z pohledu první osoby tomu navíc dodává pocit videoherní řežby a určitou plynulost scén. Gore se povedlo a zjistíte to už v první čtvrthodince kdy dojde na solidní průjezd tunelem. Herci jsou klasický béčka ale známý ksichty takže tu máme všechno od negříka z Úsvitu mrtvejch, detektiva z CSI Las Vegas nebo Smraďocha z Hry o trůny. Za mě palec nahoru, spokojenost. ()

pilarius

Proč tyhle známé, sympatické tváře vzaly role v tomhle, to mi zůstává záhadou. Role, které jim skoro vůbec nesedly. First person akce slušná co se týče práce kamery i choreografie, ale masky i výkony komparzu příšerné. Scénář nudný. Zajímavý podprůměr, ale mnohem radši bych si znovu pustil Doom. ()

Hapretor

Příjemné překvapení. Bylo to drsné a odsýpalo to. Neskutečný fofr v umírání a posunu v ději. Film utekl, ani nevím jak. Byla to fakt jízda. Konec taky dobrý. Takový sladkobolný. A Alfie Allen tady má konečně koule. (diváci seriálu "Hra o trůny" pochopí). ()

MickeyStuma

Přišla k nám další nízkorozpočtová epizodka z postkatastrofického období plného zombies, vzniklých z nějakého viru, který obklopil celý svět. Příběh vypráví o čtyřech ozbrojených lidech snažící se ještě zachránit co nejvíce nenakažených lidí. Zvláštností je, že je snímek nasnímán z pohledu první osoby. Ano, kdo viděl film tohoto stylu ´Hardcore Henry´, ví o čem přesně je řeč. Ale pozor! Nejedná se o pohled pouze jedné osoby. Ten pohled se střídá od jednoho na druhého a tak je v tom krapet větší vizuální rozmanitost. Bohužel ke škodě. Ten pohled je pořád z kamery na helmě, takže se v podstatě jedná o další found footage, který je však tentokrát velmi matoucí. Ať je helma na hlavě, nebo se někam odloží, vždy pokračuje pohled z oné kamery, ale při rychlém střihu hlavně v akčních scénách nelze rozeznat, od koho to vlastně je. Snímek tedy vypadá, jako by jsme se dívali na nějakou videohru a na to si ještě poměrně dost diváků nezvyklo. A přestože se nejedná o monstrózní film, co se týče výpravy, nejde zase o nic výrazně nepovedeného. Naopak. I když je fakt, že při tak divoké kameře a rychlého střihu není možný, aby si někdo nějakého nedostatku všiml. Děj by se dal odvyprávět jednou větou, takže tu jde především o akci a hororové scény, kterých je tu skutečně dostatek. Ani o zvraty není nouze, ale ty už v takovémto žánru po tak ohromném množství podobných snímku nijak zvlášť neohromí. Tento film je tedy po vizuální stránce dosti těžkopádný a těžko uchopitelný, ale když si na takto netypický styl divák rychle zvykne, dá se prožít další dechberoucí filmová zombies divočina. ()

Wallis3

Zombie nezombie film, rozuzlení nečekejte, to střevožroutství tam bylo dáno jen aby tam asi něco bylo a nijak zvlášť tam nesedlo. Střídání pohledů (pohled hrdiny a normál kamera) bylo dobré, akce dobrá, konec netradičně dobrej, takže to maj za dobré tři. ()

Rathalos

Aj napriek slabsiemu hodnoteniu,ktore tu dostal tento film ja osobne hodnotim ako velmi dobry,mam rad akcne zombie horory a ani tento nesklamal,obcas mi vadila kamera,ale bolo to akcne,napinave,zombici boli fajn,pre mna pohoda...:-) ()