Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

jajinka

Naprosto dokonalé, sladké, milé postavičky.. Rozplývala jsem se téměř celých 86 minut :-) Půjčte Totorovi deštník.. a Ten kočkobusotaxilocator.. wow. Stojí to za to.. ()

Kaluž

Jeden z nejhezčích animovaných filmů (nejen) pro děti. Totoro je tak strašně k sežrání, že mám nutkání vyrazit do lesa a pohladit si ho. Miyazaki je bůh animace. ()

raimi

Totoro je prostě k sežrání, celá scéna v dešti na autobusové zastávce je geniální, noční jízda kočkobusem naprosto fantastická... VYNIKAJÍCÍ! ()

Herr_Flick

Tonari no Totoro je můj druhý anime film. Nechci odsoudit celý anime, kvůli dvěma nevalným zážitkům, protože animace jsou to pěkné, ale když oni to vždycky něčím zkazí. Možná že právě ona extravagance je pilířem tohoto stylu, takže pomíjím dvanáctinohý kočkobus, ale co třeba ta malá neskutečně upištěná Mei? Ještě teď mi píská v uších. Story tentokráte neocení ani pětileté děti, ale aspoň jsem se pro jednou řádně od plic zasmál. ()

Philcze

Příjemná oddychovka se stále nádhernou animací a kouzelným prostředím, ale k absolutoriu chyběl pevnější děj. V podstatě jen sled výborných scének o dětské cestě do fantazie (ehm). 80% ()

Murrro

Prenádherná rozprávka, ktorej by k plnému hodnoteniu dopomohol o čosi hutnejší príbeh a viac Totora v ňom. Pekne načrtnutá mytológia by si zaslúžila viac priestoru, než môže poskytnúť 86 minút. ()

togaf

Milá pohádka, která prakticky nemá děj, animace taky nijak převratná, ALE je to celé takové mile upřímné a rozjuchané. Prostě jsem se musela usmívat. Zvlášť tatínek byl výborný. A samozřejmě Totoro a kočka-autobus a Černé saze. Přestěhovat se na venkov do lesů má svoje kouzlo. Pro mě osobně ale jen na obrazovce a jen pod taktovkou Miyazakiho. ()

Starletka

Veselé postavičky, kouzelný příběh, hezká animace i soundtrack. Bohužel jsem tento film viděla až jako odrostlejší jedinec a nemohl na mě tudíž udělat takový dojem jako kdybych byla ještě malá. Protože na rozdíl od takových klasik jako Spirited Away, Mononoke nebo Howla je tento kousek vyloženě primárně určen pro děti (což samozřejmě není špatně). 7/10 ()

halogenka

Nevím, jak to Miyazaki dělá, ale v každém jeho filmu je nějaká postavička, která mě úplně dostane buď svou roztomilostí, charakterem anebo tím, že je srandovní. Tady je to samozřejmě Totoro, který je teda opravdu super mástr. Scéna na zastávce mě málem zabila. ()

Foma

V rámci Miyazakiho filmografie to je spíše komorní kousek, jakoby s "málem" fantazie, ale je to tak jemný, nádherný a čistý. Když si na to po 10 dnech vzpomínám, tak mě pořád hřeje u srdce a rozlejvá se ve mně harmonie. ()

Aleee89

Tohle je tuším můj třetí film od Miyazakiho, ale pořád platí, že žánr anime není mým šálkem čaje. Totoro je film s jednoduchým příběhem, ovšem především pro mladší diváky musí být přímo nabit fantazií a snová rovina je musí uhranout. Já jsem si užívala hlavně scény s "plyšákem" Totoro, častokrát jsem se uchechtla, ale kdybych se měla na film Můj soused Totoro podívat globálně, po stránce dějové mě tolik nenadchnul. Bylo to pěkné, ale všechno to kolem mě tak hezky proplulo a jaksi nemám potřebu vidět tento film znovu. To se spíš podívám na další, nejen Miyazakiho, kousky. ()

wipeout

Najmenej dospelý , no o to fascinujúcejšie rozprávkový príbeh určený pre deti všetkých vekových kategórii (a nadchne určite aj tie "dospelé batoľatá", čoho som dôkazom) od majstra Miyazakiho .Jednoduchý príbeh v ktorom netreba vínimočne hladať nič hlbšie, óda na rodinu, ľudskosť a stratenú spetosť človeka s prírodou vinímajúc. Tak takto si predstavujem rozprávku, ktorý by človek bez obáv mohol pustit svojím deťom.4,5* ()

Efik_CZme

Po všech Monookách, hejbacích zámcích a cest do fantazií a zpět jsem se dostal až ke kořenům Hiyazakiho geniality a musím říct; U mě Totoro vyhrál... ()

dee-key

Kouzelná pohádka. Totorův lehce úchylný úsměv a kočokbus se mi vryli do paměti. Bylo to pěkné, ale jak se to dostalo takhle vysoko v žebříčku nechápu. Každopádně film který pobaví a anime příznivce i nadchne. ()

fmash

Venkovská idyla, pocit domova a nenáročného štěstí. Pohádkový příběh, ve kterém je zlo přítomno v tak slabých náznacích (sošky démonů, nemoc), že vlastně neexistuje. Nebo alespoň nemá moc. Prostě pohoda. 4¾. Poznámka: uječená děvčata mi, oproti jiným podobným snímkům, přišla naprosto přirozená. ()

Tyckin

Miluju Totora a to mi prosím už dávno není 10 let :-) Krásné prostředí, dojemné i zábavné, okouzlující Totoro, roztomilý kočkobus a to vše doprovázeno nádhernou hudbou, Joe Hisaishi snad ani špatný soundtrack neumí :-) Překrásná pohádka pro všechny generace, jako u většiny Miyazakiho filmů sedím v závěru filmu absolutně ohromen, bez ohledu na počet shlédnutí. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)