Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Eki

Škoda, že tam Totoro nebyl častěji. Jinak hodně výborných momentů. Film zapříčinil, že jsem se většinu času hrozně přiblble usmíval. ()

Mukunda

Vcelku pěkná pohádka, ovšem ta uječená holčička mě doopravdy štvala. Mrzí mě, že ten Totoro tam vlastně ani moc nebyl. A ten kočkobus? Kam se hrabe kočka Šklíba :D ()

cogi

z té malé sestřičky normálně ucvrkávám smíchy :-D .. Jinak nelze nic vyčíst panu režisérovi, nádherný film, příjemný na zlepšení nálady .. vidět to jako malá holčička, tak se asi nebudu chtít na nic jiného dívat ()

bubblebobble

Totoro znamenal pre mňa veľký návrat do môjho detsva. Ja s mojou sestrou a rodičmi sme sa tiež kedysi pradávno presťahovali na takéto miesto a bývali sme v takomto starom dome na samote. Aj ja som bol presne také urevané decko. Aj Totora sme mali a skoro by som naňho zabudol keby mi ho Miyzaki nepripomenul. Patrí mu moja veľká vďaka pretože pri každom svojom príbehu mi dokáže vrátiť moje detsvo. Naozaj nechápem ako to robí, že ma tak dobre pozná :) ()

Torgal

Fantastický feel good film, pozitívna atmosféra z neho sála na všetky strany. Jediným problémom tak je to, že de facto vôbec nemá dejový oblúk. Celý film je tak len oslava detskej predstavivosti a spriaznenosti s prírodou (a jej duchmi :-)). Toho Totora je tu menej ako som čakal, ale je to sympatická guľa chlpov. 8/10 ()

NiaWolf

Tento film je jako akvárium coby spořič obrazovky. Je to sice hezky zpracované, vypadá to kouzelně, ale po pěti minutách nulového děje to přestává být zajímavé. Vážně nechápu proč má film tak vysoké hodnocení. Přestože má hezky zpracované animace a hudbu, tak na 5* film to prostě nestačí. Děj se točí kolem dvou uřvaných holek, které potkají lesního mutanta, který umí jen otvírat tlamu. Nic víc, nic míň, tohle vážně někomu příjde úžasné? Celé to zkrátka působí jako nudný deníček 10leté holčičky, který scénárista upravil po notné dávce silných drog. Cesta do fantazie je tak asi jediný film, který se Mijazakovi povedl na výbornou. ()

SamanthaM.M

Najlepšia, najkrajšia, najoptimistickejšia rozprávka na svete a budem ju pozerať stále dokola, lebo milujem Totora. P.S. Moja matka tvrdí, že je to najrealistickejší animovaný film, aký kedy videla, lebo rodín, ako sú Kusakabeovci, je veľa (jeden z rodičov je chorý/preč, druhý rodič nemá čas, staršie decko chodí do školy a mladšie sa nemá s kým hrať). A ak si niekto myslí, že malá Mei je uvrieskaná, tak potom nikdy v živote nevidel štvorročné dievča (zhodou okolností mám susedky presne vo veku Mei a Satsuki a správajú sa úplne rovnako, ako dievčence vo filme). V anglickom dabingu so sestrami Fanningovými tento film jednoducho nemá chybu, navyše soundtrack do Joea Hisaišiho je prakticky dokonalý. ()

Stíba

Totoro ja fakt prďáckej mazák co si se vším poradí a do jeho huňatýho kožichu je radost se zachumlat. Strašně milej animák kterej ocení jak dospělí tak pro jeho délku i děti. ()

Whetley

Nádherná animace a takovej jakoby lehkej, vzdušnej příběh. Element větru ve filmu obecně hraje velkou roli. Tím jak je to malý a minimalistický, je to vlastně řachanda, stejně jako všecky Mijazakiho filmy, ale u tohoto je to ještě znásobené. Pohlazeníčko královský! ()

Teleri

Nejvíc pohádková pohádka, jakou jsem od Myiazakiho viděl. Uklidňující, vtipná, s thrillerovou zápletkou (sandálek v jezírku). Totoro a jeho ?děti? jsou kouzelní. Mei je dokonale stylizovaná malá holčička. A nechybí ani dechberoucí sprinty hrdinů nebo létání.. ()

Respex

Jsem milovník japonské animace a při sledování tohoto filmu jsem zažíval naprosté blaho. Překládal jsem na něj titulky, takže jsem ho viděl opravdu mnohokrát. Jedná se o naprostý unikát a skvost. Jedná se o jeden z najlepších animovaných filmů vůbec. Nedá se srovnávat se současnou PC animací, která také dokáže vytvořit pozoruhodná a dobrá díla, ale zatím jsem nezažil, že by se kvalitou tomuto filmu přiblížila. Film je určen pro všechny věkové kategorie. Za mě 5*. ()

josieaddms

Sestra mě už asi rok prosí abych se podívala na tenhle film. Zatím jsem to odkládala, ale pak už jsem se rozhodla udělat základní krok. Kouknout se na to. A musím říct že to byl zážitek. Úplně úžasný příběh, kouzelný řekla bych. Strašně krásný film o dvou dívkách, které se s otcem přestěhují co nového domu, potkávají nové lidi, a zároveň se setkají s kouzelným duchem lesů, s milých, huňatým sousedem Totorem. Strašně se mi na tom líbila ta dětská nevinnost, bláznivost, naivita a všechno to krásné co do toho věku patří. Kdo by si taky nezamiloval takové dvě krásné ukřičené holčičky, které přesto že zažívají relativně těžké časy, se stále veselí a ve svém bezstarostném veselí nacházejí přítele. Bylo mi to něčím strašně blízké. Je to moje první zkušenost s Miyzakim a jeho animovanou tvorbou, ale určitě ne poslední. Čisté a poetické. A taky plné neuvěřitelných, zábavných nápadů. Za mě pět. ()

Dan

Věci okolo nás jsou závislé na tom, jak k nim přistupujeme: když se brodíme v konvenčním korýtku, vidíme okolo sebe samá strašidla a kletby; pokud však otevřeně vykročíme k neznámým fenoménům, můžeme objevit nové světy, které rozhodně nejsou tak temné, jak mohou na první pohled vypadat. ()

Baron Noktur

Neviem čo k tomuto filmu napísať, keď ostatní užívatelia to už dokonale zhodnotili. Ja nemám slov, niečo tak príjemného a hrejivého, bezkonfliktného a negýčovo dojemného som snáď ešte nevidel. Film má síce riedši dej, no ten netreba hľadať paradoxne vo filme, ale v nás samotných. Tento film rastie s predstavami a fantáziou samotných divákov, pričom šibal Hayao Miyazaki nám sprostredkuváva len útržky, ktoré sú ako keby postrčenia pre správne pochopenie sveta tohto neskutočne rozkošného diela. ()

vincchuppo

Kouzelné!!!! Klid japonského venkova a hravost malých sestřiček. Pohled z dětských očí na svět. Miyazaki prostě umí vyprávět takovéto (ne)všední příběhy krásnou formou, která zanechá na srdci laskavý dotek. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)