Co kdybyste na změnu absolutně všeho měli jen jeden den? Samantha Kingston (Zoey Deutch) má vše, super kamarády, úžasného přítele a zdánlivě dokonalou budoucnost. Najednou se ale vše změní. V důsledku jedné osudové noci mizí  budoucnost Sam v nedohlednu. Odsouzena prožívat stále dokola jeden a ten samý den, začne si klást otázky, jak perfektní její život ve skutečnosti byl. Kromě odkrývání pozadí tajemně přetrženého života musí zároveň odkrýt tajemství, která ukrývají její nejbližší. Cílem Sam se tak stává odhalit, jak je možné během jednoho dne změnit zdánlivě pevně nastavenou budoucnost. A to nejen tu vlastní, nýbrž i svého okolí. Předtím, než její čas nadobro vyprší. (XXXXXXXX)

kaylin

Snímek, který mě herecky moc nebavil. I když je zde celkem dost momentů, které jsou na první pohled vyhrocené, tak to není prostě zahráno takovým způsobem, abych mohl s postavami soucítit nebo se s nimi nějakým způsobem spojit. Ne, snímek "Before I Fall" na mě prostě neudělal příliš dojem. ()

runner85

Tie krásne časy strednej školy kde sa všetci milovali a nenávideli naraz a dávali si to priamo aj nepriamo najavo sú dávno preč. Ale aspoň si človek trochu zaspomínal. Čo sa týka samotného filmu nemám čo vytknúť. Cez ten opakujúci deň si hlavná hrdinka zahrala všetky podoby lásky, pardon všetky typy osobností. Ako divožienka bola samozrejme chutná ale i tak ma najviac očarila vtedy keď svoj den venovala malej sestre. P.S ten film si vážne zaslúžil lepší koniec, alebo aspon o trochu lepšie vysvetlenie. ()

Havaj8

Další ze série filmu o časový smyčce, tenhle pro změnu s podtonem morálního dilema. Vážně se musí stát něco takovýho, abych si uvědomil, že jsem mrcha? Pokud se budeme bavit o hlavní postavě. Den za dnem se opakujou vlastně teen problémky, ze kterejch je třeba si vzít ponaučení. Možná už po půlhodině je jasný, v čem je zakopanej pes a bohužel opravdu to bylo tak naivní. Akorát napuštěný do extrémní vaty. V rámci ponaučení, by si možná každej z nás zasloužil prožít jeden den dokola aspoň 365x. Námět byl jinak strašně obyčejnej, Líbila se mi ta proměna u Zoey Deutch, z populární namyšlený holčiny v sympatickou, milou, usměvavou dívku. Takže zahraný asi dobře. ()

dubinak

Zajímavý námět, který ovšem zůstává ze všech stran nevyužit. Dějově je to totiž velmi velmi slabé, co se týče dnu, který má prožívat hlavní hrdinka stále dokola, je to v podstatě nuda, protože se jedná o běžné středoškolské problémy, falešné přátelství, šikanu a následné uvědomění. Je to plné klišé a zkrátka se dalo vymáčknout víc. Závěr je zbytečně obyčejný, čekala jsem víc. Nemůžu to ale poplivat celé, má to světlé momenty, docela to zaujme hereckými výkony a stopáž uteče. ()

Cheeter

Celkem běžný motiv časové smyčky. To už jsem párkrát viděl a myslím, že ještě několikrát uvidím. A pokud je to dobře provedeno, jako třeba v Edge of Tomorrow, tak pak to stojí za to. Tady chybělo absolutně vysvětlení, proč se tomu tak dělo. Nějaký vysvětlení, proč se smyčka stala. To dost film srazilo. Nevadí, že jde o obyčejnou věc. A cílem je ukázat, že člověk má být dobrý. Jde o dobrou příčinou a následek. Ne jako Kafka. A taky si tvůrci mohli odpustit to klišé moudro na závěr. Bylo bez něj lépe. ()

Juto

Film, ktorý roztopí hlavné publikum tínedžeriek a je príjemným spestrením pre všetkých ostatných. Film si väčšinou zachováva svoju ľudskosť, a to najmä vďaka výkonu hlavnej postavy. 6/10 ()

Pajky3

Dva důvody - téma a Zoey Deutch. Tohle hraní s budoucností, opakování jednoho dne a podobně je pro mě vždycky zajímavý motiv a nejinak tomu bylo i tady. I když musím uznat, že jsem čekal nějaký jiný konec. A k tomu Zoey Deutch, krásná mladá herečka, kterou jsou nedávno objevil díky filmu Set It Up a rozhodně ji chce vídat ve filmech častěji. ()

FritoleXx

Neoriginální a svým zasazením mezi pitomé puberťačky místy i dost protivné. Stále ale film, který člověka donutí přemýšlet a určitě na něj nezapomene. ()

viperDavid

Je tu hodně kritických hodnocení a já tomu moc nerozumím. Before I fall je solidní film s jednoduchým, skvělím obsazením. Zoey Deutch i když má blbé příjmení, tak je krásná a talentovaná. Byla radost se na ní dívat. ()

elanius

(150/2017) / Tým, že mám podobné "in the loop" filmy rád, dokázal som čo to odpustiť. Nieže by šlo o vyložene zlý film. Dokonca väčšia časť filmu ma super budovanú atmosféru a napätie. Ku koncu ale došiel trošku dych a nič prevratné z toho nevypadne. Podľa mňa najväčšou slabinou je setting filmu s teenage hercami, zameraný na teenage publikum. Hlavná postava ešte celkom ujde, predsa musí potiahnuť celý film zostatok ale ťažko pozerateľný. Nie každému sadol soundtrack, ale mne to celkom zapasovalo a oživilo celkový dojem. (6/10) ()

Tft

Cool námět, problém je ten, že jde již o několikrát recyklovaný příběh alá Groundhog Day, Before I Fall navíc nepřináší vůbec žádnou inovaci a Ry Russo-Young pouze přenesla tenhle koncept do středoškolského prostředí a z komedie udělala drama. Film je to průhledný od naprostého začátku a pokud si vezmete seznam všech dějových postupů jakéhokoliv filmu s podobnou tématikou můžete vesele odškrtávat. První den, který proběhne poměrně normálně a je zakončen zvratem check. Další den probuzení na začátku stejného dne a váhání mezi tím, jestli se hlavní hrdinka zbláznila nebo vrátila v čase check. Další den kdy už je jasné, že jde o vracení v čase check. Několik různorodých dní při kterých hlavní hrdinka zkoumá jak to všechno funguje, co si může dovolit a snaha se vypořádat s nově objevenou schopností check. Den prozření kdy hlavní hrdinka zjistí proč jí osud vrací v čase check. Závěrečný srdce rvoucí den check. Samo o sobě to není zas tak špatný film, má svojí potemnělou atmosféru a melancholický feeling, ale prostě tomu nedokážu odpustit tohle líne kopírování dějové struktury. Ry Russo-Young rozhodně nezatracuji, protože po obrazové stránce to rozhodně propadák není, jen by to chtělo příště trochu lepší scénář ke zpracování. 40% ()

P1tr

Překvapivě solidní teenagerský mysteriózní příběh, který šikovně využívá zajímavou i když celkem ohranou premisu a udržuje úspěšně diváckou zvědavost z událostí následujících. Bohužel samotné zakončení nepovažuji za vhodné a uspokojující a nevyvolalo ve mě silné emoce, jak si tvůrci nepochybně představovali. Konec nefunguje nejspíše také díky tomu, že postavy nejsou nikterak zajímavé, ale příběhu slouží adekvátně, tudíž vás od titulního dění nevyrušují, ale ani mezi vámi nevznikne hlubší pouto, což brání filmu v tom být silnějším zážitkem. ()

Tejkina

Myšlenku to určitě mělo, ale čekala jsem asi něco trošku jiného. Mě ten příběh prostě nestačil. Navíc to není nic nového. Postavy mi moc sympatické nebyly, hlavně na začátku. K nikomu jsem si neudělala žádný extra vztah, bohužel ani k Sam. Lindsay mi třeba nebylo líto ani trochu a nepochopila jsem, proč za Juliet byla musela být potrestána Sam místo ní, zasloužila si to přece mnohem více. Ale dívalo se na to dobře. ()

Lukoboss

Tak zaprvé námětem je film značně neoriginální, takových motivů, smyček a náprav člověka už tady bylo, že to opravdu nepřináší nic novýho. A zadruhé se mně zdá, že snímek cílí na náctiletý publikum, protože já jsem měl při sledování pocit, že na tohle už jsem fakt starej. Prostě čtveřice nafintěných pipin, který šikanujou svoje okolí a nejvíc samozřejmě ty nejslabší. V čele stojí blondýna s nosem nahoru (naprostej archetyp pro takový role). No a teď se v těch časových smyčkách hlavní hrdinka snaží přijít na to, kde udělaly (soudružky, ha ha) chybu, že se takhle svinsky chovají. Na to, že má film v podstatě hodinu a půl, tak se neskutečně táhnul, vysvětlování tam bylo po krůčcích jak pro blbečky, aby teda opravdu i tomu nejpomalejšímu ve třídě došlo, že takhle se k lidem chovat nemá. Zhruba dvacet minut před koncem se film zlomí, takže hlavní protagonistka už ví, co má dělat. A od té chvíle uslyšíme asi 50x větu "I love you.", protože všichni jsou tak sluníčkoví, zejména teda hlavní postava pochopitelně. Takže všem okolo řekne, že je miluje, protože si to každej zaslouží za to, jakej je (jo i ta blonďatá mrcha, která se celou dobu chová ke všem hnusně, si to zaslouží!). Takže jsme morálně poučení a můžeme s úsměvem pokračovat do následujících dní... :) ()

Han22

Ze začátku to bylo na odpad. 4 povrchní teen pipky a jejich den, který jedna z nich začne prožívat znovu. Asi nejnudnější zpracování časové smyčky ve stylu Dawsonova světa. Postupně mě to ale začalo bavit, protože hlavní hrdinka se mění, nachází cestu k rodině, drsňácké kamarádce, zjišťuje kdo je opravdová láska a dokonce se snaží pomoc šikanové holce. Navíc Zoey Deutch mě podruhé po Zombieland 2 nadchla a začal sem uvažovat i o 3*. Nu a pak přijde konec na zabití a rázem bylo po náladě... 2* a jděte s takovými konci do háje. ()

Corpsegrinder odpad!

Hromnice ve verzi pro blbečky. To že hlavní parta holek jsou ukázkový případy moderních vylízanejch kraviček dělá z filmu naprostý utrpení, jako byste těch pitomců s iPhonem v ruce a vadou řeči neměli dost i v reálu. Časová smyčka se odehrává na pozadí klasický středoškolský hovadiny takže ty sračky kromě hrdinky musíte prožívat znovu i vy. Závěr s "obětováním se" a to jak se to nakonec vyřeší je trapnost. Nepřekvapilo mě že je to podle knížky, je to z toho cejtit od prvních minut. Nejhorší film roku 2017 zatim. ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Na Hromnice o den více na střední škole, který přechází mezi teenage komedií, teenage dramatem a mysteriózním thrillerem. Co z toho může vzniknout? Díky dobrým, uvěřitelným hereckým výkonům všech zúčastněných to nedopadlo zase až tak úplně zle (i když ten věk do 19 let jsem jim teda nevěřil, Zoey Deutch i Halston Sage vypadají spíš na 25 než na nějakých 17-19). Námět je sice okoukaný, ale zajímavý. Prostředí je sice extrémně okoukané, ale s daným námětem je to zase zajímavá kombinace. Mezi klady filmu kromě dobrých hereckých výkonů patří soundtrack a věrohodné podání teenage amerického života. Jestli je reálný, to těžko říct, nejsem americký teenager, ale věřím tomu, že docela ano. Naopak nejvíce dolů film táhne uhozený děj na začátku, kdy vidíme čistou teenage komedii, která se zničehonic změní v teenage drama, když začnou na jejich šikanovanou spolužačku vylévat pití. To mi přišlo trochu moc extrémní a nemuselo to tam být až tak explicitně. Bylo očividné, že se v nás autoři snaží probudit city. Podobně nepříjemný je i konec, u kterého se autoři snažili o něco hlubokého. Ta poslední iterace ale není ani zdaleka tak logická, jak se ji autoři snaží vyjevit - Sam (Zoey) prvně řekne klukovi, že ho miluje, a pak uteče pryč. Jako ten kluk je taky dobrej stalker, ale ona je trošku mimo. No a pak se nechá přejet autem. Milá Sam to v tomhle měla mnohem jednodušší než Bill Murray, protože Bill Murray se zkoušel zabít hned ze začátku, a Hromnice by tak skončily ani ne po hodině. Závěrečný dialog: "Sam, you saved me," "No, you saved me," je pak dost špatná snaha o nějaké vážné zakončení. Já se u toho, místo pravděpodobně chtěného zamyšlení se, začal smát. ()

Adramelech

Jedna nanicovatá holka uvízla v jednom nanicovatém dni, který se jí pořád dokola vrací. Je to její smůla, ale je to i smůla diváka, protože tak nezáživný film na téma časové smyčky se hned tak nevidí. Děvče zkouší tu a tam udělat něco jinak, ale pořád prožívá tzv. den-blbec. Jenomže když má člověk k dispozici neomezené množství času, může se stát, že ho něco napadne. I Američance se to může stát! Tak se snaží o to, aby ten den aspoň prožila co nejpříjemněji a nejlépe. Konec příběhu se rozplývá v oparu sentimentality. Nějak nenacházím, co bych zde mohl pochválit, ale budiž, dávám jednu hvězdičku za to, jak se jedna z vedlejších ženských postav otírala prsama o okno auta. ()