Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

RoneXxXD

Foltest - měl styk se sestrou Knihy: Fu*kin best king. Seriál: prase. Nivellen - znásilnil kněžku. Knihy: Lituje svého činu, ale Geralt to bere že není to jeho věc ho odsuzovat. Pouze oceňuje, že není netvor a lituje toho. Seriál: Zabils svoje sloužící? POHODAAAA, AHA... Takže si znásilnil kněžku? Jdi se zabít. Ffs. Zaklínač, svět jehož pointa je být neutrální, je nyní o morálce kde se odsuzují činy minulé nikoliv osobnost a aktuální dění. ()

tomik99

Na seriálu je vidět větší rozpočet, lepší kostýmy, dražší výprava. Alespoň v tomto se tvůrci polepšili. Co si budeme povídat, doposud polovina epizod byla jen vždy o nějaké příšeře. Celý díl sledujeme poměrně komorní zápletku a ejhle se na konci vyklube nějaká příšera, kterou je nutné zabít. To se pochopitelně časem může zajíst, ale pokud to bude servírováno stylem jako v této epizodě, tak to ještě nějakou dobu vydrží. ()

Harry_

Příběhové linie: 1) Geralt a Ciri; cestou se zastaví u Nivellena (inspirace: povídka Zrno pravdy) 2) Tissaia de Vries s mágy v Arethuse (inspirace: vymyšleno) 3) Yen a Fringilla Vigo (inspirace: vymyšleno) ()

mirakom

Velice povedená adaptace. Tahle epizoda má o dost vyšší úroveň než ty z první série. Jde vidět že měla větší rozpočet, má lepší kostýmy, dražší výpravu atd. Akorát ta závěřečná scénka s kopími na lanech se mi moc nelíbila. || 9/10 ()

MasterD

První epizoda začala sérii hodně dobře, druhá a třetí epizoda jsou na tom hůř. Problém není v tom, jak zde někteří píší, že by se seriál musel ve všem držet předlohy, ale .. pokud má jít vlastní cestou, tak musí dávat smysl a být duchem stále Wiedzmin (což se zde občas neděje)! 78% ()

john.h

Toto byla moje nejoblibenejsi povidka z Posledniho prani a rikal jsem si, proc takovej silnej pribeh nebyl v prvni serii. K memu prekvapeni timto pribehem odstartovali druhou serii a moc se mi to libilo. Hodne obrazku v tomto dile serialu se shodovalo s tim co jsem si predstavoval u knihy. Nechapu, jak si na to muze nekdo stezovat. Vzdyt to je vicemene 1:1 podle nejlepsi povidky z Posledniho prani skoro slovo od slova, jen do toho naroubovali Ciri a kolem povidky jeste nacpali pribehove linky serialu, aby to melo nejake continuum. Za me (hrace i ctenare) spokojenost. ()

Kimkong

Oproti zdejším haterům mám výhodu, že si originál nepamatuji. Samozřejmě je ti mix více dějových linek, ale pohádka o kráskách, mutantech a monstech nebyla špatná. Je vidět větší rozpočet. To lezení po stropě bylo děsivé. Škoda jen ignorování gravitace se zrovna tak volným oblečením. ()

darthvader77 odpad!

Zde půjdu s chutí proti proudu. Tahle epizoda je ukázkový příklad, jak vypadá znásilnění předlohy. Ovšem příběh nedává smysl ani sám o sobě. Hlavní záporák celé série má svůj cíl přímo před nosem a nechá ho jen tak odejít. Celé vyznění původní povídky je zase totálně převráceno naruby, což mne snad vytáčí více než u Hranice možností, u této epizody snad ještě snižím hodnocení za to, jak z toho tvůrci seriálu udělali nějaký obrovský dějový milník pro vztah Marigolda, Geralta a Yennefer. Geralt je bodyguard k ničemu i ten Kevin Costner by to zvládl líp. A jeho stupidita jen proto, aby se děj děl je hodně otravná. Závěrečný twist je směšný, v kontextu celé druhé série se tím ukazuje pokrytecká morálka seriálu a je posledním zdviženým prostředničkem knize. Zbytek série se alespoň dá brát jako Witcher What if, protože už se to nesnaží předstírat a je to zábavnější než tohle smetí. ()

Ironhead

První povídka povedená jak po technické stránce tak i co se týče děje. btw... by mě opravdu zajímalo, co sledují místní dávači odpadů běžně po večerech za skvosty... asi reprízu Otázek V.M. A je pro mě velmi zarážející, že když dá dotyčný prvnímu dílu seriálu odpad, že ho sleduje a hodnotí dál... asi nějaký druh sebemrskačství... ale spíš pozérství :_) ()

Sitar1

To jsou všichni čtenáři a hráči hry takoví pičusové? Jistěže ne, ale ti, co jsou, mají z nějakého zvláštního důvodu potřebu si tu léčit komplex večerního pomočování. ()

oli9

Dle recenzi jsem se vcelku obával ovšem naopak mě to hodně chytlo a bavilo . Opět je tu ta studená, chmurna atmosféra navíc po vizuální stránce určitě lepší než první díly. Akce, surovost, krev i příběh... Super ()

HennessyVSOP

Druha rada zaklinace jede epizodne a konecne prestala stepit casovou osu. Hura. Cirilla je skvely sidekick narozdil od pro me nesympaticke Yennefer, takze mam takove tuseni, ze druha rada pro me bude vyrazne zabavnejsi. Prvni epizoda stoji na klasickem mixu hororu a fantasy podobne jako jeden z nejlepsich dilu minule serie se strygou. Ja jsem byl spokojen. ()

Kubakomi

75 %. Už čekám na komentáře a nízká hodnocení kvůli tomu, že "v knize to přece bylo úplně jinak". No a co? Knihami se to jen inspiruje, sama Lauren Hissrich ale kdysi řekla, že si seriál pojede svojí cestou. Na úvodní díl nejočekávanějšího seriálu roku jsem sice čekal něco trošku víc, ale i tak to zatím vypadá velmi slibně. Nejvíc mě asi nadchly herecký výkony, ty byly v otvíráku fakt skvělý. :D ()

Krnac

Ako ja neviem, úvod do prvej série dobrý, veľa scén malo dobrú réžiu aj keď niektoré trochu divnú ale aj keď to malo sakra hodinu mal som potom pocit takej neukončenosti ako keby ani tá hodina nestačila že sa tam toho udialo málo, mimo Geraldovej linky ktorá mala približne 20 minút + 10 minút na začiatku bolo dobré, zvyšok s celej hodiny tu bolo všetko nanajvýš priemerné. Strašne by tu sedelo kebyže v tejto epizóde Gerald skoro není a lepšie spracujú to dookola a má vyčlenenú ďalšiu epizódu. ()