Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

Kaka

Solidní opening. Nosná linie celého příběhu pokračuje přesně tam, kde jednička končila. První epizoda "dvojky" má atmosféru, obrazovou hloubku i skvělou výpravu. Jen 50 minut sledujeme mix Vězně z Azkabanu a Krásky a Zvířete, načež se tam vlastně ani nic moc nestane. Jako technicky lahůdková temná fantasy ochutnávka OK, ale další epizody by měly přinést něco více. ()

T2

Jejejééj ďalšie nepekné vytriezvenie, že vyskúšam že či sa tam niečo nezmenilo k lepšiemu ale veď to je väčšia trapošina než starý Van Helsing. Úplne že fantasy blábol. A Henry Cavill tam je chladný nemotorný kameň. /25%/ ()

DJ_bart

Na adaptaci kultovní povídky 'Zrnko pravdy', jež je Sapkowského alegorickou variací na pohádku Kráska a zvíře, jsem se upřímně ze všeho těšil zcela nejvíc. Určitě jsem však nečekal, že bude tak extrémně odfláklá. Ta absence pohádkový stylizace a literární věrohodnosti je prostě znát.... ()

Necrotongue

Podle vývoje v první epizodě druhé řady soudě, byl by Witcher skvělým seriálem, kdyby byl natočen podle Sapkowskiho povídek; spolu se ságou infiltrovali děj i temní Slované, kteří mi tu přijdou jako extrémně rušivý prvek. Taky si musím znovu zvykat na ošklivou Yennefer, přepigmentovanou Fringillu Vigo a chabé dialogy. Větší část dílu ale zabrala povídková pasáž, proto hodnotím s klidným svědomím čtyřmi kousky. ()

Ištván87

Proč kruci zprznili jednu z nejvtipnějších povídek? Pokud bych tu povídku neznal, asi by mě při sledování ani nenapadla ta inspirace Kráskou a zvířetem. Do toho zamlčení jedné informace, která v povídce není nijak důležitá (byť je to důvod kletby), aby z toho v adaptaci udělali zásadní zvrat, protože dneska nám prostě musejí stopadesátkrát připomínat, že znásilnění je špatné (to snad všichni víme, ne?). Škoda. Ta povídka je fakt skvělá a tady z ní skoro nic nezbylo. Fakt nechápu tu jejich posedlost přetváření si povídek k obrazu svému. ()

Korbitch

Zase ty nářky na knižní předlohu. Ukažte mi nějaký dílo, který se drží pevně knížky. Není to možný. Pokud se chcete, nebo musíte vejít do osmi dílů na řadu, zákonitě musí přijít úpravy. ()

agentmiky

Tak první epizoda navazuje přesně tam, kde nás minulá řada opustila. Zvolit v Pilotním dílu jako ústřední námět příběh točící se kolem jedné z nejslavnějších povídek ze světa Zaklínače, tedy Zrnko pravdy, se tvůrcům povedl na jedničku. Masky excelentní, atmosféra ke konci začala správně houstnout, až to vygradovalo finálním soubojem s bruxou (ten za mě parádně nasnímaný). Ani mi nějak ten pozměněný konec samotné povídky nevadil, docela jsem to přivítal. Jen tedy nevím, kam se chtějí vydat s linkou Yennefer, to se mi malinko nepozdává. Uvidíme. E01 slušně navnadila na další nálož z tohoto nehostinného světa. 8,5/10 ()

ArsenalEagle

Nejlepší díl celého seriálu. Perfektní zpracování povídky, přičemž změny, které zde jsou (Geralt s Nivellenem se znají, je zde Ciri), nijak neruší a v rámci seriálu parádně zapadají. Výborně se pracuje s atmosférou a původní myšlenka povídky je plně zachována. Tohle je kvalitní adaptace, takhle si představuji seriálového Zaklínače. ()

Colby Sawyer

Psychicky jsem se obrnil a vyrazil jsem vstříc druhé sérii. Začátek to byl poměrně ucházející, adaptace Zrnka pravdy patří k tomu lepšímu, co se zatím v seriálu událo. Bohužel stejně se nejedná o zvláště povedenou adaptaci, opomineme-li chronologické změny, pořád tu zůstane dost podivné chování postav, které vůbec charakterově neodpovídá, nemluvě o závěru, který dost mění vyznění celého pointy z knih, což je velice nešťastné, ale u Lauren jsem stejně překvapený, že to nezmrvila ještě víc. V linkách s čaroději je mimo samozřejmě úplně všechno. Je do očí bijící rozdíl v tom, co si scénáristé cucají z prstu a co je jakž takž podle knih. Lore světa je zde zcela a úplně odignorován a charaktery Yen, Cahira, Fringilly i vlastně Tissaii svůj knižní předobraz nepřipomínají ani v nejmenším. Navíc ženou děj někam kam nemá jít a odkud nebude návratu v dalších dílech, ale uvidíme... PS: Opravdu Geralt nalíčil Ciri na cestě k Nivellenovi obočí? :D ()

Lenka.Vilka

Krása střídala nádheru. Linka s Yennefer zatím cajka nic víc k tomu, z toho se něco vyvrbí až později. Ta druhá byla prostě skvělá. Akční, napínavé a doják na konci. Co si jako úvod víc přát?  :)  do klávesnice se mi dere ještě jeden postřeh, ale ten si nechám do komentáře druhé série.... ()

TKKMR

Tá prvá epizóda s Geraltovým prekliatym kámošom zo starých čias a Bruxou bola fajn. Týmto smerom sa druhá séria podľa mňa mala uberať. Geral s Ciri mali putovať krajinou, navštevovať tajomné miesta a bojovať s monštrami. Bohužiaľ sa tak nestalo a v ďalšie diely druhej série opäť skĺzli do politikárčenia a mocenských bojov. ()

Sany33

Príbeh: Zaklínač sa potrebuje vyrovnať so stratou Yenn a na svojom putovaní nachádza starého známeho, ktorého postihla kliatba netvora. Prevedenie: Hneď na úvod druhej série je tu poviedka s Bruxou, ktorá je moja obľúbená kvôli excelentným dialógom. Finálny súboj je vynikajúci a atmosféra sa dá iba krájať. Naozaj začiatok série vo veľkom štýle. 97% ()