Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

drackula

Chvíľku mi síce trvalo kým som sa zorientoval, keďže prvú sériu som videl už dávnejšie, ale po cca 20 minútach som už bol viac-menej doma. A úvod to bol dobrý. Kvalitné fantasy s dobrou ponurou atmosférou. Som zvedavý na pokračovanie, aj keď viem, že prevláda všeobecný hate. 80% Netflix ()

Anet21

⚪Mňa by len strašne zaujímalo, aký bol dôvod z jedného z najsympatickejších hrdinov zo Sapkowského poviedok urobiť úplného chuja, na ktorého sa v závere Geralt aj Ciri nahnevajú a ešte mu viac-menej naznačia, že by sa mal radšej zabiť, ako ďalej žiť s tým, čo spravil. ⚪Toto fakt nepochopím a ak mi to bude niekto schopný vysvetliť, čo je toto za geniálnu scenáristickú invenciu, budem veľmi rada. Či to by bolo málo inkluzívne, keby postava ako Nivellen, ktorá viac-menej nedobrovoľne urobila čo urobila, ale potom za to niekoľko dekád pykala dostála svojho vykúpenia? To by nebolo dosť feministické či čo? Úprimne, po tomto paškvile z mojej najobľúbenejšej poviedky už ani nemám moc chuť pokračovať v sledovaní. ⚪Herec Nivellena predčil herecky celý tento ,,super" ansábel ochotníkov na čele s Cavillom a to aj vtedy, keď mal na sebe masku. A stále to trvá, od doby prvej série - čo sa deje s tým osvetlením? Občas sú tie postavy tak amatérsky nasvietené, že celá scéna vyzerá jak z nejakého lepšieho seriálu z ČT, to má tak vážne byť alebo čo sa deje akože?⚪ ()

psychoJoa

Čtenář knihy a hráč hry: CO TO SAKRA BYLO? Plno hloupých keců… skoro žádná akce a to chování? Rozhodnutí? Geralt se nechová jako Geralt. Ne jako Sapkowského Geralt. A ta povídka? Původní? Co s ní sakra provedli? Vždyť byla super… ne. Tohle začalo hrozně. HROZNĚ. Pomalu… ukecaně… a zpraseně. Doslova. Brečím a děsím se, co bude dál. Jestli dřív umřu tím pomalým tempem nebo tím, jak je to hloupý! A ne, ani "super akce" to nezachrání, protože trapný odhazování jednoho druhým není akce... ()

kenkaku

Děj prakticky pokračuje tam co minulou řadu skončil (takže za mě OK). Držíme se prakticky jedné linky (taky dobrý), jen ne té nejzajímavější. Prakticky polovina je jako špatně zahrané pohádka a prostřihy na fialovo-okou čarodějnici jsou zajímavější. ()

Milano33

Na úvod nám tvorcovia nadelili úctyhodné spracovanie poviedky Zrnko Pravdy, ozaj krásne sa podarilo zachytiť jej hlavnú myšlienku. Pohľad na devastujúce následky bitky priniesol vybičované emócie a frustráciu. Spoľahlivo ma zaháčkovali prvotné pohnutlivé okamžiky i prežitok domnelej straty Yennefer z perspektívy Geralta a Tissaiay. Moje puto k postavám je veľmi silné a intímnejší prístup ma skutočne uhranul. Vzťah Geralta a Ciri má dozaista väčšiu hĺbku, než len previazanosť osudom. Konečne prišlo aj na prekrútenú verziu rozprávky Kráska a zviera, po ktorej vám zaručene ostane trpká pachuť. Ciri bola do poviedky vynikajúco zakomponovaná. Zasnežený svet dýcha z každého záberu zaklínačskou atmosférou, akonáhle sa však ukáže Braxa, ide o umenie, o hru svetla, tieňa a jej mrazivých pohybov. ()

WathanajX

Po velmi zdařilém finále jsme se konečně dočkali pokračování. Před zhlédnutím další série jsem se rozhodla maličko se vzdělat o světě Zaklínače a přečíst si nějakou tu knihu. No větší blbost jsem teda udělat nemohla… Nečetla jsem zatím úplně vše, ale jakmile jsem některé již zfilmované povídky v knize poznala začala jsem (jak jsem předpokládala) tvůrce víc a víc proklínat. Totéž platí i u prvního dílu tolik očekávané druhé série. No neříkám, že by byl vyloženě špatný ale za bůhvíjak skvělý bych ho také nepovažovala. Dočkali jsme se další povedené povídky alespoň co se knižní podoby týče. Ta se tvůrcům jakž takž podařila dostat smysluplně i do seriálu ale zbytek? Zvláště čtenář dokáže docela jistě rozeznat rozdíly mezi knihou a seriálem. Co mi tu o dost víc, než v první sérii vadí jsou ty nesmyslné kecy, které lezou každou chvíli postavám z úst. Omáčka a zase omáčka. Nejen co se zmíněných dialogů týče ale ani některé chování se k postavám prostě a jednoduše nehodí. Spoustu postav nepoznávám. Ať už se jedná o zmíněné chování nebo vzhled…prostě jen stěží uvěřit, že se dívám na Zaklínače podle dokonalé knižní předlohy, a nejen o nějakou moderní slátaninu. Začátek je pro mě malinko zklamání. A to jsem vynechala vše, co jsem opět měla na jazyku ohledně efektů apod. Podle hodnocení se obávám dalších dílů a dalšího zklamání ale jsem zvědavá, a tak i přes všechno pokračuji dál. Hodnocení: (4*) ()

LachtanShows

Nejsem fanoušek Zaklínače, nemám nahráno, přečetl jsem jen první knížku, abych předloni pochopil první sérii a jelikož dál jsem se mimo letošní animák Vlčí sen neponořil, asi budu tápat i tady. První díl ale naštěstí i přes pár logických lapsů pro laiky disponuje skvělými akčními sekvencemi a dominuje podmanivou hudbou. ()

Fifer

Bylo jasné, že 3 roviny příběhů byly pro běžného diváka, který nečetl knihy, příliš. Proto tentokrát vyprávíme lineárně, což je asi lepší. První díl je adaptací povídky Zrnko pravdy, kterou jsem četl asi před 10 lety, takže jsem si ji vůbec nepamatoval. Tvůrci seriálu přidali do povídky Ciri, což ale nijak nevadí. Obecně se v téhle první povídce moc mluvilo a v příběhu Yeneffer se vlastně nic zajímavého nestalo (až na konci). Nicméně Vereena, stvůra zvaná bruxa, je myslím natočená velmi dobře s efektními triky a souboj s ní mě opravdu bavil. Těším se na další díl. ()

warrenur

Velmi pozvolny rozbeh s jednou rozpravkovou pribehovkou s bytostou, ako bol sir "Jezek", jedna killnuta priserka a zaujimavejsia, "putovacia" linia s Yennefer. Slabsi priemer, po tej velkolepej bitke v zavere prvej serie som cakal, ze sa dej posunie vyraznejsie. 45% ()

molcan2

Geralt je úžasný, ale Ciri tu je len ja neviem.. myslím, že sa snažia vložiť tento kontext 2 rôzne osobnosti.. geralt ako pochmúrny a pragmatický starý čarodejník a Ciri osamelé a naivné dievča.. ona chránila dievča, aj keď vyvraždila celú dedinu? Ale na konci pochopila, že to nie je také jednoduché... ten diviak predsa len nebol taký nevinný... ()

Rooz

Asi moje vůbec nejoblíbenější povídka. Člověk se bojí, co s tím udělají, ale za mě - perfektní. Vůbec mi nevadilo, že je to tolik jiné, protože ten vnitřní pocit, že jde o Zrnko pravdy, tam prostě zůstal. Atmosféra mě úplně uhranula. ()

Wallis3

Slabounce jsem doufal, že druhá řada bude lepší a po shlédnutí prvního dílu už v to zase nevěřím.  Ty dialogy jsou jak z jiného seriálu, chemie stále žádná, o Cavillovi už začínám taky pochybovat. Rozhodně posun ve vizuálu,  hudba taky dobrá... ale jinak si to jede stejně divně jako v první sérii ()