Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Teg

Odklon od knižní předlohy bych seriálovému zaklínači nijak extra nezazlíval. To, že je hlavní příběhová linie méně oblíbená než povídkové knížky je známá věc. Proto už u první série bylo jasné, že tvůrci půjdou cestou jinou. Čekal jsem více Geralta a méně keců, ale dostal jsem bohužel pravý opak přesně v duchu Krve elfů, ačkoliv s ještě nudnějším příběhěm (ano, je to možné). Zkrátka z toho příliš čiší nenasytnost platformy a snaha udělat něco jako GOT. Sorry, ale narazíte. SPOILER ALERT: P.S: a taky tam Gerald nikoho neosouloží, sorry jako... to není zaklínač :-) ()

HonzysKISS

Za mě druhá série skvělá. O hodně lepší než první. Konečně tu nejsou žádné náročné časové posuny. Dočkali jsme se všech hlavnějších postav krásně pospolu. Bitky se zrůdami byly super. V prvním dílu to bylo pro mě i pěkně psycho. Děj se posouvá dál tak akorát. Není to už hopem sem, hopem tam. Vlastně jediné, co mi dost vadilo, že nebylo podle knihy to, jak Gerald píchal Triss. Tady (mu) pěkně vyměkl. Velmi špatné rozhodnutí. Potom je velké zklamání to, že Yen neukázala kozy. Jinak s ostatním nemám problém. Marigold trefně vtipný, Vesemir příjemně pupkatý strejda, Lambert v pohodě zrzek, atd.. Zakončení taky supr, nemám výtky. ()

Drirr

Druhá série Witchera představuje tuctový americký fantasy příběh, který s principy světa A. Sapkowského nemá mnoho společného. A to prosím není fňukání za nedodržování předlohy. Vůbec ne. Neměl bych sebemenší problém, kdyby to byl úplně nový příběh ze světa Zaklínače, pokud by to byl příběh dobrý. Jenže tohle není dobrý příběh. Tohle je plytké, vratké vyprávění, ve kterém se rezignovalo na většinu toho, co ze Zaklínače dělá tak oblíbenou franšízu: silný a uvěřitelný postavy, dialogy mezi nimi a intriky mocných. Nic z toho tam nebylo pořádně. Příběh je plytký – obelisky, zmutovaný monstra a démon z lesa nepřináší kvalitu, místo toho rozmělňují podstatu a v lecčems dokonce popírají původní premisu celého světa: Totiž, že monstra jsou sice fuj, ale že to hlavní a nejhorší zlo pochází vždycky od lidí. Scénáristé to navíc bohužel nezvládli ani pořádně odvyprávět. V sérii je spoustu linek, které ale nemají dost prostoru, a tak vyznívají ploše, sterilně a prázdně. Politický intriky? Elfové? Mágové? Vrazi? Nic z toho tam není dostatečně plasticky prokresleno. Motivace postav je podivná, jejich repliky plytké a jejich chování často nedává smysl. Je to prostě příliš rozkročené do šíře, které ale bere prostor mystický tuctový fluff kolem Ciri, kňourání ohledně démona z lesa a (různě kvalitní) bitky s monstry. Poslední díl alá Jurský park je jenom jedno velké wtf., při kterém si člověk přeje, aby už byl konec. Jinak herci jsou fajn, produkce lepší a občas se tam ta atmosféra objeví. Bohužel jenom občas. 55% ()

Wiluna

Atmosféra príbehu o Bruxe bola fajn až do okamihu, kým neotvorila "chlebáreň" a nevyzerala pri tom ako sestra Pennywise-a. Strašne zubatý trik, ktorý ma vo filmoch absolútne nebaví. Tak isto som stále čakala na okamih, kedy Vesemir (vďaka svojmu vzhľadu) sadne na svoj odparkovaný Harley-Davidson a urobí okruh za hradbami Kaer Morhen. 🙈Tak toto skutočne nefungovalo. Ale páči sa mi Geralt - Henry sa úlohy zhostil dôstojne a našiel sa v tom. Len svalov mohlo byť pomenej, ale...prežijem to. ()

ApsidalTill

A zase to vyplakávanie, kňučenie a porovnávanie. To nikdy neomrzí. Vrchol je potom označovať Sapkowskeho za pokrytca len preto, že si dovolil svoje vlastné dielo speňažiť inak než v papierovej podobe a že mu hry proste nevonia - und? Netvrdím že druhá séria bola niečo epické avšak pozrieť sa to rozhodne dalo a urobím to s radosťou znova po pár korheloch piva. ()

Ant_Antony

Knihy jsem četl několikrát a kostru příběhu si pamatuji, všechny detaily či vedlejší témata nikoliv... A možná právě proto mi nevadí, že si s motivy tvůrci hrají dle svého, jelikož prvotního (nikoliv hlubšího - to teprve zjistíme) se drží... V každém díle se najde scéna, která je z knih jak vystřižená a srdce fanouška zaplesá na druhé straně i taková, která je naroubována navíc... Zavrhovat ale proto celek se mi rozhodně nechce... Nejsem fanatik... (snad jen vůči nafrněnému Marvelu) U mne stále převládá spokojenost (až na finále - to mi hnulo žlučí)... Celá série je kvalitněji natočená - rozpočet je znát... Co ovšem trochu vyšumělo je hudba - ta jakoby se kromě titulků úplně vytratila... PS: Teď se nadává, že to není slovo od slova, tak jsem zvědav, jak tu budou za pár sérií všichni vřískat kvůli inkluzi až si to Ciri začne rozdávat s holkou, jelikož (SPOILER ALERT) to se děje i v knížkách... ()

Klajnik odpad!

To je fakt čiré tvůrčí zoufalství. I přes ty prachy to působí tak strašně levně. To přičiňuje třeba ten zcestnej casting (Henry Cavill nakonec funguje nejlíp), umělé CGI, špatné dialogy, nefunkční zmatenej příběh, který mě nechává chladným, ač mám k látce jistý vztah. Hloubka byla nahrazena povrchností a základy scénáristiky "show, dont tell" nebyly dodrženy. Celé to pak působí strašně vyumělkovaně a blbě, takže to má blízko k té zhovadilé drahé mainstreamové tvorbě pro diváky, kteří se chtějí jen rozvalit na gauči a čumět na něco barevného a akčního, co si nebude žádat tolik pozornosti. Během vrcholení v poslední epizodě jsem vykřikl: "Bože, já se tak nudím!" Dokladem tvůrčí zhovadilosti je to, že divákům je prezentováno dění, které očividně postrádá jakoukoliv uvěřitelnost. Např.: Ciri řekne Yen, že jí nevěří a způsobí tak zemskou průrvu, která se táhne až k hradu, který stojí asi kilák daleko, kde nalomí hradbu. Hradní stráž vyšle hlídku, která dožene Ciri a Yen dřív, než stihnou nasednout na koně. Krásný doklad tvůrčí nekompetence. Něco podobného předvedli Beioff a Weiss v posledních dvou sériích GoT, ale ti aspoň uměli adaptovat. Lauren Schmidt neumí nic a se Zaklínačem dělá něco podobného jako  Kathleen Kennedy se Star Wars. Tam mě to ale tak nesere, protože k SW vztah nemám. ()

Marius_ss

Jediné čo sa mi na tejto sérií páčilo je, že Triss konečne zmenila kaderníka. Myslím že je najvyšší čas, aby Netflix po vzore Kovboja Bebopa zrušil aj Zaklínača, lebo jedna z najlegendárnejších fantasy sa dostala do rúk netalentovanému, podpriemernému týmu. Od tvorkyne, cez kameramanov a kostymérky, až po scenáristov, hudobné skladateľky a tvorcov efektov - a spravili z tejto legendy nudnú, generickú, strašne cool a dospelo sa tváriacu fantasy telenovelu s kopou nelogických momentov, lacným vizuálom, zvláštnou kamerou s hroznými filtrami, nevýraznou až nudnou hudbou..a so scenárom určeným skôr pre mládež s nízkym intelektom... Som hrozne sklamaný ! A to som do druhej série šiel s tým, že som bol zmierený, že toto nie je ten Zaklínač, na ktorého sme čakali. Takto sa k legende nepristupuje Lauren, takto nie ! ()

Zejf3da odpad!

Děkuji tvůrcům seriálu, že mi dopřáli druhou sérii Zaklínače. Zážitek z druhé série byl pro mne tak silný, že mi zásadně překalibroval vnímání pohyblivých obrázků. Od té doby co jsem přetrpěl tento skvost, jsem si užil několikanásobně víc v podstatě cokoliv, co jsem od té doby viděl. Tady nefunguje vůbec nic, ale největší zabiják Zaklínače je za mě určitě casting, kterej je fakt zoufalej. Totální ochotničina. Nejhorší je asi Yenefer a Marigold. Oba dva jsou extrémně otravný. Ciri která vypadá na 40 s pěticentimetrovou vrstvou makeupu aby náhodou nebyl vidět žádnej beďar, za to s povinnou krvavou šmouhou na čele (jakože "středověk" ne asi) taky žádná sláva. Cavill nevim no, kdybych se chtěl podívat, jak se hraje magor co nemá mít city, ale vlastně je to celé o tom, že nějaký tak trošku má, tak bych asi volil Dextera, tady mi přijde, že Cavill jenom mručí jak Hardy v Taboo a u toho koulí očima. Nejvíc jsem se těšil na Vesemira, protože ten herec je fakt sympaťák i když ho znám jenom z prvních řad Mostu. No nebyl nejhorší, ale ten kostým včetně paruky vypadal, že si ho půjčil z vedlejšího placu kde se zrovna točil Zaklínač XXX. Celkově je to takovej Cosplay přejetej filtrama aby se neřeklo. Je mi úplně jedno jestli se to drží knih nebo ne, hlavně to má bejt zábava a to tedy rozhodně není. ()

simply

Upřímně vůbec netuším, jak celou sérii hodnotit. Osciluje u mě mezi 5* a odpadem. U první série jsem přivírala oči s tím, že s příchodem od povídek k jednotlivým románům to bude lepší. Naopak je to čím dál horší. Některé scény a momenty se mi celkem líbily (Zrnko pravdy, výcvik Ciry) a u některých jsem měla chuť okamžitě vypnout celý seriál (Yenna a její schopnosti, pramáti, celá dějová linka kolem Cintry). ()

Henry007

Jako neznalec knih a her změny v příběhu nerozpoznám. K druhé sérii mám jiné výtky. Budget sice narostl, ale některé lokace, kostýmy i triky stále vypadají lacině. Nejvíce do očí bijící je casting epizodních postav, i ve filmech pro dospělé najdete zdatnější herce. Ani casting hlavních postav není kdovíjaký. Yennefer zkrátka nemá charisma femme fatale, Fringilla je nijaká a děda rocker Vesemir mě nezaujal jako důležitá postava. Scénář vkládá postavám do úst repliky, které znějí nevěrohodně a místy jako parodie. Zejména nadužívání slova na F je až komicky trapné. Příběh táhnou zejména Geralt a Ciri, ostatní dějové linie mě nedokázaly zabavit a vzbudit zvědavost, co se bude dít dál. To dokázal až poslední díl, který zajímavě rozdal karty a celkem se i těším na třetí řadu. Tam ale už tvůrci nemají prostor pro chyby – musí seriál vytáhnou o úroveň výše po všech stránkách, aby byl Zaklínač blíž velkým fantasy ságám a nebyl pouze soudobou verzí Herkula Kevina Sorba s vyšším budgetem, protože druhá série v mnohým scénách svým přímočarým lineárním vyprávěním a soubojem s monstrem v každém dílu tento devadesátkový seriál až nebezpečně připomínal. ()

Greg25

Poslední díl mě svým vyústěním nenadchl a je čím dál tím víc jasnější, že pro fandy knižní předlohy, tohle bude náročná podívaná. Stalo se to jiným fantasy sériím a je jasné, že i tady se podle knih úplně nepojede a vlastně bych neměla nic proti, kdybych v tom viděla hlubší záměr, nebo větší filmovost. Bohužel se mi zdá, že tady to vneslo do děje akorát logické trhliny a prapodivné zkratky. Ale nestěžuji si, pořád mě to obrovsky baví a postavy povahově docela vystihli (teda akorát pořád čekám, kdy to konečně rozbalí Triss, protože ta se zatím povahově moc nepřibližuje své předloze a rozhodně to není vina její představitelky). Oproti první sérii určitě méně temné, ale mnohem více přehledné i pro neznalé knížek nebo PC her. Trošku pořád doufám, že to Zaklínač ještě pořádně rozbalí v dalších sériích, ale zklamaná rozhodně nejsem. 80% ()

Muel

| Netflix | Fu, no, hm. Jeden dôležitý príbehový oblúk okolo Ciri rozmiestniť do ôsmich hodín sa zdá ako dosť zlé rozhodnutie a tak to aj vyzeralo, lebo ak ani jedna z troch hlavných postáv nebola na scéne, tak to bola nuda k zomretiu a ak aj boli, bolo to prinajlepšom slabý nadpriemer ťahaný výborným Cavillom. Ďalej tu nie je prakticky nič, súboje tu ukrutne chýbajú (3 akčné scény s monštrami v 8 hodinách? vážne?), vlastne sa tu len kecá a ešte aj o zúfalo nezaujímavých veciach, ktoré asi majú rozširovať lore a svet, v realite sú tu iba ako vata. Tretiu sériu pozriem ale určite, pretože chcem vedieť, kde sa seriál posunie. Takto to ale, bohužiaľ, ďalej nejde. Suchý priemer. | Hodnotenie: 5/10 | ()

M1k9

Sexy mladá blondýnka s anglickými kořeny. Samozřejmě, že to funguje. Ciri je o dost zajímavější postava než v první sérii. Děj plyne postupně dál a vypadá to, že bude minimálně třetí série. Adrenalin jde pochopitelně dolů. Tady se může hodnocení otočit na obě strany.   7.5/10 ()

warrenur

Polovicu serie sa prakticky deje len velmi velmi malo. Pribeh sa posuva velmi pozvolna s obcas nejakou priserkou a od polovice nejake tie pletichy medzi magmi, elfami, ci Nilgardianmi a ostatnymi. Clovek ma neustale pocit, teda od cca 3tieho dielu, ze sleduje nejakych ochotnikov, zvlast v dialogoch a herectve. Co je horsie, kriva to aj po stranke scenara. Plne chapem tunajsie "odpady". Osem epizod mohli v pohode zhutnit do styroch a v nasledujucich posunut hlavnu liniu s Ciri. Naozaj bieda a vyrazny pokles urovne po prvej serii. Necakajte lubive choreografie, ci "pekne" priserky (az na tu zaverecnu), ci magiu. Velke sklamanie, kedze som opravnene ocakaval zvysenie kvality. 35% Prekvapuje ma pomerne vysoke nadsenie zo serie a nechapem z coho prameni. ()