Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Sashmen13

Je to divný, ale rozhodně to mohlo být horší, jsem trochu smutný, že neuvidíme pár věcí z knih, které jsou teď víceméně nemožné s tím jak si příběh upravují, ale což, knihy sami o sobě nezmizí a story je najetý jak svině. Jen škoda toho castingun fringila ni... je jedna vec ale aby na severu tak 20% populace bylo černých... + perlička jsou stále černí elfové. Asijskej witcherchán byl cool ale : / Aspoň, že Geralt, Ciri a Yen casting je on point. Občas divný plot pointy a někdy nestačím koukat co si vymyslí za píčovinu, jo a chybí sex, po první epizodě skoro žádná koza z boku. ()

futislav

Jedna hvězda za efekty. Z temné středověké fantasy se stala bezduchá americká slátanina. Když pominu to, že se autoři téměř přestali držet knižní předlohy a zaplevelili děj z prstu vycucanými scénami, pak dialogy jsou na úrovni Ordinace v růžové zahradě, speciálně ochuzené o logiku a napětí. Z deseti herců jsou čtyři černoši, Arabové nebo Číňani. Hodně scén se odehrává jakoby v zimě. Ale i méně pozornému divákovi neunikne, že se v mrazivém počasí nikomu nekouří od pusy, polystyrenový sníh ne a ne držet na botách a na oblečení netaje. Vyrobit z tak nadějné předlohy takovou sračku, to chce opravdu talent. ()

everything odpad!

What the fuck is Netflix doing? Nedušoval se Henry, že četl knížky a hrál hry dokonce na harda teď přes covid? A zkusil to vnímat? Doufám, že další prznění toho díla (za Sapkowskeho uplaceného dohledu) už nebude!!! Pošlete raději prachy z produkce do CDPR. RIP za Fringillu, Phillipu, Yennefer, Triss a další misscasty - které kdyby byly castnuté správně, tak by to na kvalitě vůbec nic nezměnilo. První série byla alespoň zapletená střídáním časových linek. //Edit: omluva panu Cavillovi :D očividně ani on v té sračce nechce pokračovat stejně jako my všichni zde... ()

OLAFtrueLOVE

Celkově? Dobré, vizuál, herci, dialog, akce,.. Supr, ale stejně se nejvíc řeší ten příběh ne? A já nejsem slepý hltač předlohy, který se vsteká při každé nepatrné odchylce od mnou již známého a zavedeného standardu, ale tohle extrémní a nejspíše nezvratné oddělení je už trochu něco jiného. Zatím to nijak nezatracuji, většina věcí okolo je celkem fajn, ale cesta kterou se nyní Geralt ubírá ve mě budí podivný pocit nesprávnosti a moc to "nefíluju" :) Jedním slovem bych to asi popsal jako překombinované a i když jsem právě shlédl všeho všudy spíše dobrý seriál, nevím zda se dá brát jako dobrý Zaklínač. ()

bigmatko

už ani ani nemá zmysel porovnávať dej s knihami a treba to uzavrieť s tým, že ide o seriál na motívy jedného z najúspešnejších európskych fantazy a nie o jeho aspoň približné spracovanie. Bez Henriho by kvalita spadla výrazne nižšie tak aspoň nejaké pozitívum zostáva. Ak sa na zaklínača pozriem ako na samostatné fantazy tak patrí určite medzi trháky Netflixu ale isto nie medzi to najlepšie tak ako to pôvodne malo byť. Fanúšik si v seriály nájde svoje. Rozhodne ma sklamalo spracovanie elfov a čarodejníkov ktorí nezmyselne mávajú rukami. To už lepšie čary sa dejú v novom spracovaní Sabriny mladej čarodejnice. Knihy sú pretkávané erotikou násilím a emóciami a slovanskou mytológiou. To však v seriály nenájdete. ()

MoziMedve

První sérií jsem dal 4/5 tak udělám nyní to samé i když mám pocit, že je to někde mezi 3 a 4. Podobně jako u první série některé věci supr, nad jinými jsem kroutil hlavou. Jelikož se to jenom stěží drží knih a vyprávění není zvládnuté úplně nejlíp tak jsem byl často poměrně zmatený nad tím co se děje. Jsem asi naivní a hledím na věc jak hurvínek na válku, ale proč ten děj musí měnit když dějová předloha fungovala? Holt se musíme smířit s tím, že Netflix witcher není zfilmování knih ale originální příběh "inspirován" knížkami. Jsem ale rád, že jisté prvky a scény zfilmovali, např. to jak Triss sepsula zaklínače, že Ciri krmí houbičkami a nedbají na její dny... Některé nové prvky představují dle předlohy docela veliké problémy ale na druhou stranu je vidět, ale podobnou situaci z první série vlastně vyřešili tak snad pro tyto změny mají plán. Mám na mysli to kdy Yen v první sérií použila ohnivou magii jakoby se nechumelilo, ale v této sérií vlastně vidíme že tato akce měla následky nějak je musí řešit.  Pravidla které v kontextu knih tedy "rozbijou" se snaží dotáhnout do konce. První díl je geniální a v těch dalších jde víc o dobré momenty. Henry, Ciri, Marigol a Yarpen jsou obsazení dobře. Vesemir vzhledově dobrý, chováním je ale jiný od předlohy, podobně jako byla Calanthé změněna v první sérií. Co se mi tedy nelíbí je segregace elfů. V knižkách je taky, ale zobrazená komplexně, realisticky. V seriálu je situace přehnaná a zjednodušená, kdy všichni nenávidí elfy protože je nenávidí. Jde se rovnou k elfímu holokaustu aniž by byla dostatečně vystižena gradace která k tomu vedla. ()

Milo384

Tak hned od druhého dílu jsem pochopil, že příběh bude upravený od základu. Smířil jsem se s tím. Ono vlastně tam vystupují jen jména. Příběh s Yennefer byl nudný. Baba Jaga v baráčku na kuřích nohách byl úlet. Souboje nic moc a moc jich nebylo. Prostě, kdyby se to nejmenovalo Zaklínač, ale Franta z Vysočiny, užil bych si to víc. 3-4* (tentokrát dávám nižší hodnocení, první jsem dal 4*) ()

Dave_Novic

Líbí se mi autorské vynechání nebo změny ve scénaří a inspirace v knížní předloze ale poněkud to slábne ve chvíli kdy se postavy vážně mají s něčím vypořádat a reagují bez motivace nebo hlubšího smyslu jak jsme zvyklí s předchozí série. Samosebou že mě velmi zaujaly příběhy postav, zpracování finalního dílu po umělecké strance.. visáž pěkná ale fakt slabota s tím dějem. Já moc na tento seriál nedávám ale na nasání atmošky je to fajn. Jen škoda že mnoho herců a tvůrců všeho spektra a zesero to finální scénář a vize režiséra/Producenta. Dvouletý půst a čekal jsem možná víc než jen sled událostí v osmi dílech. Doufám že na další serii si nebudem muset počkat další 2 roky a také doufám že se nakousnuté pokračování vyvede. ()

PISTA226

7,5/10 Bohužel musím druhou sérii označit jako horší než první, nebyla sice nijak špatná, ale bylo tu spoustu věcí, které se zrovna mě moc oproti první sérii nelíbily. Celý se to chová dost odlišně. První dva díly byli naprosto skvělé a hodnotil bych je fakt dobře, ale zbytek byl prostě jen dobrý. Hlavní věc, která tu je naprosto skvělá, tak je důležitý vztah mezi Ciri a Geraltem, který jsem nečekal nijak chvalný z věcí, které se událi, ale zvládli to skvěle a spolu na obrazovce byli úžasní a já si je užíval. No Celkově Ciri, kterou jsem osobně moc nemusel tu je jedna z mých nejoblívenéjších postav, která to strašně tahá a je skvělá. CGI příšer a zbytku prostoru byl někdy velmi dobrý a někdy dost bolestivý na sledování, třeba v případě monolitového monstra, což je trochu škoda. Politika tu je úplně jiná a docela mi vadí. Elfové jako takoví mi vubec nesedli ani jediný, což mi hodně vadí. Celý příběh je ale hlavně odlišný tím, že místo toho, aby představoval zaklínače jako lovce, ktery za peníze od lidí loví příšery, ho dává do hlavní linky, kde se jenom stará o Ciri a příšery tu jsou jako bonus, který tam je jen aby to tam prostě bylo. Víc se také dozvídáme o Zaklínačích, což je super. Krom pár dílů se mi zdá, že se příběh nikam moc neposouvá a dost zdržuje. Vesemir je sice velmi dobrá postava, ale svím vzhledem mě taky trochu bolí jako pák ostatních postav, které občas vypadají dost nalíčeně a je z toho poznat, že to není pravý. Je tu asi více propojování linek, které postavy nevidí, což není špatný. Špatná linka je ale s Yennefer, která tu nemá nijak velký úděl a už vůbce ne tak velky jako v první sérii a je tu podobně jak Marigold jen aby tam prostě byla. Nemá tu většinu doby žádnou moc a je to jen otravná postava, která nic moc nedělá a jakožto "člověk" se jen plahočí za ostatními postavami a je na obtíž. Běžný vesničani a útoky na Geralta tu stejně jak obchodování s ním neuvidíme. Hlavní linka příběhu není nijak silná a ani až tak zajímavá a spíš se to tu jen okecává ve většině případů. Není to špatny, ale nemůžu ani doporučit. ()

Slack odpad!

Prvú sériu zachraňovali (aspoň som si myslel) súboje s mečom. Tvorcovia majú priam superschopnosť odstrániť všetko to čo robilo predlohu takou výnimočnou. Vyzdvihnúť to, čo bolo len obyčajnými barličkami pôvodného príbehu. Na strane druhej, pridali odpad v podobe vylepšení, ktorý môže zaujať len slaboduchého diváka. Na Cavila som už vyložene alergický. Spolupráca s Netflixom mu nesedí. ()

vajcochlpko

Druhá séria Zaklínača mi príde slabšia ako tá prvá a to hlavne kvôli prvej polovici série kde mi to prišlo trochu "odflaknuté" (teda až na prvú epizódu tá sa mi páčila).Geralt s Ciri sú skvelí a majú dobrú chémiu . Marigold pridá farbu každej scéne kde sa ukáže za to palec hore. Lenže pre mňa kvalitu znižuje Yennefer ktorej dejová linka má absolútne nudí,v prvej sérii má postava bavila za to v druhej mi pomaly ale isto lezie na nervy. Príde mi stupídny dôvod nezabiť jedného Milfgárdskeho generála aby sa nestala " vrahyňou",  keď vyzabijala polovicu armády v prvej sérii. Dokopy tak dávam 60% . 3 hviezdy. ()

Sombreri

Skoro předpisová ukázka domrdávací práce holyvůdskejch idiotů. S knížkou to má společné jen jména některých postav a lokací. Tedy vánoční radost asi jako když dáte svišťovi možnost si ze stromečku ukrást bonbón k cumlání, ale nakážete mu ho cucat i s obalem. I ten malej parchantík bude nasranej jako jsem já po shlédnutí úplně zbytečné pseudo-transgender-antirasistické ultrakokotiny. Sapkowski nikdy nebyl nějak zázračně talentovaný autor (byť on sám se domnívá a u každého rozhovoru tvrdí, že nikdo lepší než on není). Ale i tak má knižní (i herní) Zaklínač své kouzlo a jasná pravidla. Tvorba netflixu přinesla alespoň něco pozitivního - zvýšený prodej čistících prostředků na poblité podlahy. Po dvou letech "usilovných" prací bych čekal fantasy pecku. Místo toho dostáváme tupých 8 hodin polonudy se stupidními dialogy, které komentují zcela očividné. Poslouchat/pozorovat black verzi Nenneke je horší utrpení než si natřít anální otvor medem a následně takto upravenou hvězdičku usadit na vršek mraveniště. ()

EvilBanner

3,5/5 Dost věcí ve druhé sérii funguje. Ať už jde o souboje, některé záporáky a především Geralta. Co mé hodnocení sráží jsou některé opravdu nudné scény a dialogy (většina dialogů mezi Fringillou a Francescou, halušky Ciri, či celá část "Yennefer nemá magii"). Na konci ve mě zůstal pocit, že to celé mohlo být tak o dva díly kratší, nebo víc propracované, abych se nenudil. ()

Skylord99

Ne, ne a ne. Tohle přeci nemyslí vážně. Když už se to jmenuje Zaklínač, proč se prostě nedržet předlohy? Tvůrci si vymýšlejí vlastní příběh a na knihy z vysoka kašlou. První série měla svoje mouchy, ta druhá je až na první díl hrozný paskvil. Velký zklamání. 4/10 ()

AdelleR

Rozhodně to není taková tragédie, za jakou se to všude prezentuje. Je to prostě klasický fantasy akčňák, nic víc, nic míň. Nevím, co od toho kdo čeká za kinematografický ultrazázrak; samozřejmě chápu roztrpčení nad odklonem od předlohy, s tou to bohužel zatím neporovnám. Ale ostatně pokud je pro někoho rozhodujícím faktorem skutečnost, že tam není žádná odhalená scéna nebo tam má někdo nedejbože trochu tmavší pleť... no, co dodat. Jo, je to trochu slabší než první série. Jsou tam nelogický scény, jsou tam nedotažený scény. U Yennefer mi přišlo, že místy trochu přehrává. Ale Geralt a Ciri byli skvělí a Jaskier boží. Pořád mě to baví a na další sérii jsem rozhodně zvědavá. ()

zurivymlok

[Nejsem znalec předlohy ani počítačových her] Seriál má určitě produkční kvality, ale furt mi to nesedlo. První série byl zmatená a příliš epizodická. Druhá série již byla zmatená méně a dějové linky na sebe lépe navazovaly (ač i zde je patrná určitá epizodičnost), nicméně stále s tím mám ty samé problémy. Prvním problémem je, že bych občas potřeboval vysvětlivky. Stále totiž vlastně nechápu, o co v tom příběhu jde a a tím i motivaci jednotlivých velké části postav. Je to asi dáno i tím, že nejsem znalec předloh, ale předpokládám, že seriál nemá být jen pro fanoušky knih a her z tohoto světa. Dalším problémem jsou divné skoky z místa na místo a zvláště v posledních dílech se Geralt objevoval vždy v pravý čas na pravém místě, aby zasáhl, což jsou stupidní scénáristické berličky, kterými poprasili i poslední dvě série Hry o trůny. Ve finále jsem se totálně ztrácel, kdy jsem občas nějak netušil, co se děje (to je možná moje zabedněnost), ale i když pominu toto, tak zaklínači z toho tak trochu vyšli jako banda neschopných volů. U postavy Yennefer jsem nechápal jednu zásadní věc - ta postava by měla být poměrně stará (desítky či stovky let, nevím přesně), ale chovala se jako nevyzrálá "dvacítka", která teprve čeká na životní zkušenosti. Nevím, zda je taková i v knihách, ale za mě to je docela fail. Ale co je asi nejhorší, vůbec mě to zatím nedokázalo vtáhnout do toho světa. Nerozumím o co jde jednotlivým postavám. Nechápu pravidla tohoto světa. A jako bonus mě totálně sere ten zpěvák. Na další sérii se asi podívám, ale těšit se na ní určitě nijak moc nebudu. ()

Vasourek

Ja se ted po tydnu podival na obe serie vkuse znova a libilo se mi to o dost vic nez napoprvy. A jo, cet vsechny knizky dvakrat, komiksy, audioknihy a hral vsechny hry, a stejne jsem si druhou serii uzil. Nemyslim si, ze to musej delat presne podle knizek, byla by to mistama celkem nuda, ne vse v knihach funguje v televizi. Vetsinou by jen nekdo nekde stal/sel a povidal si. Udelali to akcnejsi, mistama dobre, mistama hur. Produkcne to vypada skvele, souboje s Geraltem jsou top a originalne natoceny, Zrnko pravdy se jim hodne povedlo. Jediny co, kdyz chteli Eskela zabit, meli tam nejdriv kolem nej neco vybudovat, aby to zabiti melo nejakej emocni dopad. Voleth Meir by mohla byt zajimava zapletka, kdyby to tak nemenilo vztahy Yenn a Ciri a bylo to trochu lip zaneseny - ale chystali si, trochu kostrbate, pudu pro ten prequel. Naopak rozsireny lore kolem monolithu je fajn. Sami tvurci rikali, ze druha serie scenaristicky pripravuje pudu na treti radu. Verim, ze se z chyb trochu poucej a jak rikal Cavill, tak dalsi rada uz by mela byt vyrazne vic podle knizek. Ja bych tomu dal 7,5/10. Hvezda navic za ty nesmyslny odpady tady. ()

Nellie Lovett

Úplně si představuji scénáristy, jak si takhle jednou večer řekli, že to přece zvládnou minimálně stejně dobře jako ten Sapkowski... a nezvládli. ()