Cudzinec

• Česko Stopy spravedlnosti (viac)

Quan (Jackie Chan) je majiteľom čínskej reštaurácie a tragicky prišiel o svoju dcéru. Jeho dcéra Fan (Katie Leung) si išla vyzdvihnúť šaty na maturitný ples, keď došlo v obchodíku k výbuchu. K výbuchu sa prihlásila Írska republikánska armáda IRA. Quan sa snaží najskôr získať mená atentátnikov od veliteľa protiteroristickej jednotky, ale nepochodí. Potom uvidí v televízii rozhovor s írskym námestníkom ministra Liamom Hennessym (Pierce Brosnan) a rozhodne sa ho kontaktovať. Keď u neho tiež nepochodí, rozhodne sa mu dať varovanie ako bývalý príslušník špeciálnych síl. Obaja sa snažia o jediné, získať zoznam teroristov. Začína tak hra, kto z koho. (TV Markíza)

Milky.

Zase po dlouhé době správné a poctivé Bčko. Jackie Chan v roli zlomeného starce konečně působí i správně dramaticky a ne odlehčeně-jak-z-grotesky jako za svých mladých let. Ale i tak se za doprovodu útrpného funění umí pořádně ohnat. Na nějaké ty logické blbosti (minimálně do toho lesa bych spíš pustil psovody než nějakého "stopaře") kašlu. Správně to odsýpalo, mělo to napětí a příjemně přímočarý scénář. Parádní jednohubka na večer. Akorát by si filmaři už mohli dát pokoj s tím Irskem, po tom čím vším si během pár století prošlo. Z těch filmů mám takový pocit, že kdokoliv, kdo promluví irským přízvukem je trénovaný bývalý nebo současný člen IRA a musím si dávat kurva bacha. ()

Mikino00

Nemastny neslany thriller, ktery je trochu netradicnim filmem o pomste. Zaujme spise Brosnan nez vycpely Chan. Politicka linka jeste ujde, ale akcni sceny pusobi mnohdy nadbytecne a Chan je v podstate nezranitelny superman. ()

rotel

Nechápem, neverím - film s Jackie Chanom v hlavnej úlohe a dám 4*. Ale je to niečo čo celkom ujde, aj napriek dosť dlhej minutáži. ()

petikacka

Trochu jsem se bála Jackieho jak asi půjde dohromady s Piercem...Ovšem jsem mile překvapena...Jackie se drží při zemi... Akční scény skvělé, je jich přiměřeně a dokonce jsou uvěřitelné...Souhra hlavních postav funguje...Dokonce i motiv filmu ála "osamělý mstitel si vše zařídí sám" skvěle zafungoval...No jo co si dneska člověk nezařídí sám... Za mě 75% ()

Flopik

Oslovili ma mená ako Jackie Chan a Pierce Brosnan preto som z celkového výsledku viac menej sklamaný. Na akčný film je to hrozne pomalé a nevýrazné, ako thriller nijaké no a ako krimi tak isto na slabšej úrovni. Jackie je frajer a aj ako starší dokáže nakopať zadok ostatným, Pierce sa mi v jeho úlohe tak isto páčil. Neviem kde sa stratil ten rozpočet . Za mňa 3* skôr nudilo. ()

warrenur

Americko-britsko-cinska kooperacia ponukla na moje prekvapenie scenaristicky a rezijne velmi slusny vysledok. Politicka linka pripomenula casy IRA, nenudila a akcne sceny, ktore sa nou prelinaju boli natocene velmi schopne. Jackie, moja srdcovka z detstva po sucasnost, v roli, v ktorej mi pride uveritelny a jasne ukazuje, ze nepatri k "zabudnutym" a tesi oko divaka i na starnuce kolena. Co mi na nom stale imponuje. Brosnan i ostatni zucastneni v celku fajn a hlavne svojim vystupmi a dialogmi nerusia, nebagatelizuju a netrepu hluposti. Urcite nadpriemerny kusok, ktory vrelo odporucam. Je dobre, ze sa film nesie v temnom duchu, pridava to na atmosfere a autenticite. Silne stvorhviezdie ponukajuce divacky zazitok - 80% ()

Bozvav

Nebylo to vůbec špatné, scénář dobrý, dialogy smysluplné. Jen to celé není můj šálek kávy. nicméně Jackie opravdu herecky překvapil. na stranu druhou, toho moc nenamluvil. Za mne tři *. ()

godycz

krasnej scenar o tom, jak dokaze byt svet krutej. jackie je furt gumovej, brosnan je furt britskej a campbell je furt pan reziser. ()

Gastovski

Tentokrát Chan nedělá žádné infantilní opičky, ale pomstychtivého otce účtujícího s Irčany. Jednoduše řečeno se jedná o hutný a poctivě natočený thriller o pomstě, politikaření, pletichaření a tvrdých kompromisech, s feelingem starých dobrých thrillerů z let devadesátých. ()

Raziel_cz

Neskutečná nakládačka. Ze třetiny čistý akčňák, ze dvou politický thriller, jako celek maximálně působivá záležitost. Jackie Chan rozdává rány jako zamlada, ale tentokrát jeho styl není využit ke komedii. Naopak jde ruku v ruce se syrovostí Chinamana (o němž jsem si při sledování říkal, že by to byl mnohem vhodnější název než The Foreigner, ale hele) a podporuje brutalitu akčních scén, bolestivé vyznění ran a zranitelnost hrdiny. A rozhodně je to highlight celého filmu. Bitky i přestřelky jsou nekompromisní, parádně natočené, napumpované adrenalinem a jelikož je to Chan, je v nich spousta originálních nápadů. A pak je tu ta druhá půlka. Chladný, pragmatický thriller o bývalém členovi IRA, co se snaží dělat politickou kariéru a dostihnou ho staré časy. Z traileru tu působí naprosto přímočaře, ale ve skutečnosti je to úplně naopak. Zvraty se tu vrství jeden na druhý a příběh i postavy se vyvíjejí úplně jiným směrem, než byste čekali. Myslel jsem, že tenhle rok mě už nic nepřekvapí, ale sakra, tahle věc naprosto převrátila veškerá moje očekávání a překonala všechno, co jsem letos viděl. Definitivní #1 tedy nakonec nemá Brawl in Cell Block 99 ani Atomic Blonde, ale strhující americko-britsko-čínská koprodukce. Rkový middle-budget se vrací. Jen víc a houšť! ()

MickeyStuma

Jackie Chan neusíná na vavřínech a dále nám s ohromnou horlivostí předkládá další snímky kupodivu velmi povedené. V tomto si zahrál skromného obchodníka hledajícího spravedlnost po tragickém úmrtí své dcery na základě teroristického činu. Do cesty se mu ve své roli postaví Pierce Brosnan a dějství nás zavede do prostředí teroristické skupiny IRA. Pravda, na toto téma už dlouho nic natočeného nebylo. Snímek má slušný spád, svěžest, pevný scénář a Jackieho Chana, který po fyzické stránce jakoby nestárnul. Kratší zápasy tu má sice jen dva, ale přesně takové, na jaké jsme u něho zvyklý. Jinak je příběh více dramatický, což se Jackie sám nechal slyšet, že se na takovéto snímky s ohledem na svůj věk zaměří. Plně to ještě neudělal, ale tato jeho role je hluboce příkladná. Použitou dějovou šablonu sice už mnohokrát zprofanoval Steven Seagal, ale tady je vidět, že Jackie je zcela jiná liga. A to ani Pierce nezůstává pozadu. Snímek má své kvality a je to zásluha i režiséra Martina Cambella, který opět věděl co dělá. ()

KNTRFKT

Kombo Brosnana a Jackie Chana nemůže zklamat. Trochu mě teda mrzelo, že byla postava Brosnana bez koulí a nedošlo k nějaký samotný fyzický konfrontaci, ale co. Přišlo mi to jako návrat ke kořenům, kdy nás dějová linka nemusí až tak zajímat, místy může jednání postav působit až komicky (aspoň pro mě), ale jde především o pomstu, akci, pár rozkoplejch tlam a vymlácených zubů, a tak na to ostatní sere pes. Ono ze začátku fakt jednání Jackieho komicky působí, protože s tou svojí jedinou větou "Give me the names" a čínskym přízvukem prostě působí jak thajskej prodejce pečenejch morčat, co vám takhle jedno strčí do kapsy a pak za váma celej den chodí a chce po vás prachy "give me money". Druhotně pak ale Chan připomínal stánkaře v tržnici, kde vám teda nestrčej do kapsy morče, ale vystřelovací kudlu se slovy "vacet korun, to dobrý". Každopádně jsem byl rád, že je ten film zaměřenej taky na něco jinýho než na islámskej terorismus, tady byla vzpomenutá Pravá IRA, což je taky soubor miláčků a i díky tomu pak filmy s podobnou tematikou nepůsoběj tak jednolitě. Na starý časy dal Jackie vzpomenout ve fajtu v lese s mladym vojákem, za což jsem byl rád. Celkově to byl příjemnej pokuk. ()

agassi68

Tak to mě poser! Starý Jackie natočil jeden z najlepších nekomických filmov svojej predlhej kariéry. Aj keď už zub času na ňom zanechal stopy a tie rýchle reakcie sú trochu divné, nič to nemení na tom, že som sa skvele bavil. .Aj Piercovi to celkom pristalo. Vopred viete ako to skončí a napriek tomu neodchádzate pre zemiakové lupienky. Známka kvality, no nie? PS:Ten skoro polhodinový úvod treba preskočiť.. ()

merigieren

další vyvražďovačka, naštvou číňana, zabitím dcery, on si je pomalu dohledává, oni se ho chtějí zbavit, ale vždycky je přepere až do závěrečné bitky. ()

BOURQUE

Príbeh, ktorý vo svojom žánru je dosť náročný. Bohužiaľ, základné motívy filmu v Živote sa aj v dnešnej dobe objavujú pomerne často. Hlavné postavy J. Chan a P. Brosnan (príjemne) prekvapili. Obidvaja vo svojich rolách podali nadpriemerný výkon. Najmä ma zaujala hra J. Chana – a aby niekto povedal, že mu vážnejšia rola nesedí. Akčné scény decentne vypracované, bez väčších trikov a kombinačiek. Vďaka tomu je to celý bližší k divákovi. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

strikeman

"Geronto-kungfu", aneb jak si jeden čínský důchodce vytře prdel s IRA :-) Slušná akčňárna, ve které Jackie ukazuje, že ještě nepatří do starého železa (jako například Steven Segal) ... 75% ()