Manželstvo Gail (Meryl Streep) a Toma (David Stratharn) Hartmanovcov sa ocitá v ťažkej kríze. Architekt Tom totiž trávi väčšinu času v práci a nejaví záujem ani o manželku, ani o deti - syna Roarkeho (Joseph Mazzello) a dcéru Willu (Stephanie Sawyer). Posledným zúfalým pokusom zachrániť rozpadajúci sa vzťah má byť víkend strávený splavovaním rieky. Rodinný výlet spojený s oslavami Roarkeho narodenín sa však čochvíľa mení na nečakanú drámu. Cestou sa totiž stretnú s Wadeom (Kevin Bacon) a Terrym (John C. Reilly), z ktorých sa vykľujú zločinci! Celá rodina sa stáva ich rukojemníkmi na ceste za hľadaním ich komplicov. Všetkého schopní zločinci potrebujú Gail, pretože dokonale pozná rieku a splaviť nebezpečné úseky by sa im sotva podarilo bez jej skúseností. Deti sa stávajú zárukou Gailinho maximálneho nasadenia, avšak Toma a ich psa by sa zločinci najradšej zbavili. Výlet je teda nielen absolútnym fiaskom, ale čímsi oveľa horším - život rodiny je v absolútnom ohrození... (TV Markíza)

Zevon

Všechno se pořád natahovalo a natahovalo a taky tam vystupuje jeden moc velký zlý Bu Bu Bu! BuBacon. Nemusím být ani prorokem, od začátku bylo zřejmé oč jde, půjde a jak to dopadne. Ostatní je aranžmá. Aspoň něčím kdyby mne to překvapilo, no nic, dopiju pivo a jdu s pískem... ()

Acrobat

ak si mal nieco na tomto filme reziser este precvicit pred tym nez natoci L.A., ci uz formalnu zrucnost alebo vedenie postav, beriem, ak by to spravil po L.A. bola by to katastrofa. ()

Sign

vyborne napínavý, pro mne atmosféra že by se dala krájet, Kevin skvělej záporák, tak strašně mne sral že se divím že Meryl radsi chtela prvne strelit do vzduchu... ()

danny_21

Atraktivní prostředí, známá herecká sestava a slušný scénář dokázaly udělat z Divoké řeky mírně nadprůměrnou dobrodružnou podívanou. Meryl je ve formě i na raftu, Kevin si zase střihl dacana, což mu sedí a Jerry přidal své standartní noty, pohoda - 70 % ()

Mouchal

Divoká řeka jako taková je filmem určitě zábavným a pokud bych měl hodnotit jen podle toho, jak mě bavilo sledovat sjíždění nebezpečné řeky, neváhal bych jí "lajznout" i hvězdy čtyři. Bohužel k té veškeré zábavnosti ale nastoupí tolik pitomoučkých rozhodnutí takřka všech zúčastněných postav, že jsem musel tu hvězdy z celkového hodnocení ubrat. U psaní příkladů místních "konin" se nevyvaruji mírným spoilerům, takže to berte v potaz. Za prvý - chování postavy Kevina Bacona (který hrál vskutku skvěle slizácky i přes počáteční sympatie), kdy místo toho, aby buď rodince začal vyhrožovat hned nebo hrál celou cestu říčního nevinného ňoumu, se snažil udělat snad oboje najednou a nevyšlo z toho ani jedno z toho (asi jako když chcete říct "ahoj", ale vzápětí se rozmyslíte na chladné "nazdar" a vznikne z toho patvar typu "ahar"). Fakt, že nezabil fotříka hned ze začátku, když už tak měl na rukou dost krve, je pro mě taktéž nepochopen. Za druhé - může mi někdo do háje vysvětlit, proč to vlastně tak nutně museli sjet? Nejnebezpečnější a zakázanou část řeky. Když i taťulda (kancelářská krysa mimochodem) to zvládne pešky a dokonce rychleji než po vodě!! Nehledě na to, že jeden padouch ani neuměl plavat, a to by na tu vodu neměl lézt už vůbec. Najde se ještě nespočet drobných výkyvů chování, ale to už nechám být. Co se mi moc líbilo byla zdejší krajinka. Příroda kolem řeky mě fascinovala a závěr, kdy taťka připravuje past na padouchy (styl McGyver) a maluje značky je vlastně parafrází předešlého vyslechnutého příběhu Meryl Streepové o původních obyvatelích a jejich zkoušce dospělosti. Nenechte se odradit zdejším slabším hodnocením, a v klidu si pusťte tento krásný výlet do přírody (jen první vypněte mozek). 65% ()

Tiiso

Remake na Vysvobození. Tedy aspoň mě to tak připadá. Je to celkem dobrý pokus o akční film, kde starost a strach o svou rodinu dává velkou sílu a hrdinství. Celý příběh táhne Bacon a Streepová. Scénář je založen na vizualizaci a to konkrétně v obrazech nádherné přírody v okolí dravěho proudu řeky. ()

Edit13

Celý příběh postupně graduje. Ze začátku to vypadá spíš jako rodinné drama v nádherné přírodě, ale najednou se děj přelomí a vy nemůžete od obrazovky odtrhnout oči. Je i úžasné pozorovat zápolení Meryl Streep a Kevina Bacona. Roky jezdím na divokou vodu a i když záběry z vody jsou hrozně přitažené za vlasy, tak mám tento film moc ráda.. ()

Chuppa

Tento film jsem viděl v autobuse na cestě do Brna asi tak 3x :-) Je to ale pěkná podívaná a Bacon opět skvěle hraje další zápornou roli. Je to holt šmejd už od pohledu. ()

Rodin

No... tři tedy dám, ale... nezdálo se vám to už na první sledování celé takové jakési strašlivě za vlasy přitažené? Mně tedy ano. Meryl a Kevin z ničeho dokázali vydolovat vcelku slušný skok z podprůměru do velice lehounkého nadprůměru. A hlavní pocit, který ve mně z toho filmu zůstal? Měl jsem dojem, že to trvá snad tři hodiny. ()

Izz

Moc dobré,s fantastickou Meryl a naprosto úžasným Baconem jako záporákem.Jedna z mých oblíbených zábav,když odpoledne nemám co dělat. ()

hekla

Pěkný thriller o tom, jak se může zvrtnout rodinná dovolená. Skvělá (jako vždy) Meryl, která zachraňuje rodinu a ještě ke všemu ji to moc sluší, strach nahánějící Kevin, a výborný David Strathairn. ()

Amonasr

Od počátku sice zcela předvídatelný příběh, ale dobře a napínavě natočený. Zároveň typicky hollywoodský rodinný melodram s klišovitým happyendem. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)