Manželstvo Gail (Meryl Streep) a Toma (David Stratharn) Hartmanovcov sa ocitá v ťažkej kríze. Architekt Tom totiž trávi väčšinu času v práci a nejaví záujem ani o manželku, ani o deti - syna Roarkeho (Joseph Mazzello) a dcéru Willu (Stephanie Sawyer). Posledným zúfalým pokusom zachrániť rozpadajúci sa vzťah má byť víkend strávený splavovaním rieky. Rodinný výlet spojený s oslavami Roarkeho narodenín sa však čochvíľa mení na nečakanú drámu. Cestou sa totiž stretnú s Wadeom (Kevin Bacon) a Terrym (John C. Reilly), z ktorých sa vykľujú zločinci! Celá rodina sa stáva ich rukojemníkmi na ceste za hľadaním ich komplicov. Všetkého schopní zločinci potrebujú Gail, pretože dokonale pozná rieku a splaviť nebezpečné úseky by sa im sotva podarilo bez jej skúseností. Deti sa stávajú zárukou Gailinho maximálneho nasadenia, avšak Toma a ich psa by sa zločinci najradšej zbavili. Výlet je teda nielen absolútnym fiaskom, ale čímsi oveľa horším - život rodiny je v absolútnom ohrození... (TV Markíza)

Mordenroth

Krásna príroda, nebezpečná rieka, spoľahlivá Meryl Streepová a Kevin Bacon ako zloduch 2. kategórie. Nič viac, nič menej. Ako film na sobotný večer môže byť. ()

hendrich6

Příjemný thriller pro nedělní odpoledne, který mě dokázal udržet v napětí celou dobu.Myslim,že by si zasloužil červenou barvu - za mě 75 % ()

Lacike

Solidny thriller odohravajuci sa na rieke, ktoru musi z donutenia zraftovat sympaticka a slusne vysportovana Meryl Streep. V ulohe zaporaka je tradicne skvely Kevin Bacon a pobavi aj jeho tupy poskok John C. Reilly. Dalej za zmienku stoji este David Strathairn ako nudny manzel Meryl z ktoreho sa vyklube celkom sikovny chlapik. Film obsahuje pôsobive sceny raftingu, peknu hudbu a solidnu zapletku so skvele zahranymi postavami. Ako maly som tento film zboznoval. Dnes uz ho za taku bezchybnu pecku nepovazujem lebo obsahuje aj zbytocne hluche miesta v ktorych sa nic poriadne nedeje. Stale je to ale solidna zanrovka, ktora stoji za to. Info pre psickarov. Aj ked mal na male, tak pes to prezil bez zranenia. 6/10. ()

Agatha

Mně to přišlo napínavý a po herecké stránce výborně zvládnutý thriller, umístěný do krásné přírody a nezkrotné řeky. Přirozená a všestranná Meryl Streep opět dokazuje, že lehce zvládne jakoukoliv roli a v tomto případě se jí to obzvlášť povedlo. Z jejího manžela Davida Strathairna se vyklube odvážný hrdina a záchránce a zdá se, že manželství v krizi bude zachráněno... To mi nijak zvlášť zajímavé nepřišlo, to bylo jasné už od začátku. Ale napínavé scény jimž vévodil psychopatický Kevin Bacon bylo něco zcela jiného. Ten je svým zjevem a hereckým podání přímo předurčen k takovýto ne příliš sympatickým postavám, kterých už má na účtě nemálo. Zato si myslím zaslouží obdiv. Místy by se dalo napětí krájet, což výborně dotvořila zvolená hudba. Každopádně nevím proč bych měl hodnit jinak, klidně se zas nato někdy s radostí podívám. ()

JohnCZ

Taťka ňouma, matka bojovnice, nafukovací lavor, hromady hromady napěněné vody a protivnej fakan, kterej mě děsil víc, jak (ne až tak) vostrej záporák v podání Kevina Bacona. Místy dobrej napínák, americká divočina taky potěší, ale je to takové až moc rodinné. Hlavně ten konec za tónů slaďoučkého dobového popíku je taký eh. ()

Marek1991

Tento film som odmalička, ako som ho videl v televízii prepínal a bolo to často, lebo bol omieľaný. Od malička som nemal rád Meryl Streep a zostalo mi to. Je mi vrcholne nesympatická, možno feministky by z nej mali radosť, ale ja nie. Inak ten znak, čo si tam ukazujú ako rockeri, je myslím milujem ťa, pokiaľ si pamätám, takže by som to nezrovnával s nejakými konšpiráciami ako parohy a čert a podobne. Inak film na mňa tak odmalička pôsobil. Ešte keď sa k tomu pridal biznismen so vzhľadom žida v osobe Davida Strathairna a hudba Jerryho Goldsmitha, je jasné, že ide o komerčný film, ktorý je, ale do splavovania riek len ochutnávkou, nie vážnou vecou. Bolo tu veľa nepochopiteľných momentov, veľa hlúpostí a trápností, no najmä to, ako urobili akože hrdinu z ich otca, bolo hlúpe. Taktiež tie akože tušenia od začiatku, že im tam niečo nesedí, upodozrievania pocitmi na základe ničoho, no skrátka nepresvedčilo ma to. Taktiež záver, kde sa nesnažil ujsť ten posledný zločinec, že dlho čakal než niekoho zabije, až to napokon neurobil, ale žena si ochraňovala rodinu a tak skôr zabila ona, no proste film o ženskej hrdinke s výpadkami kade tade. Z tohto filmu mám naozaj zlý pocit a neviem, čím to je, nepáči sa mi a u mojej mamy je to rovnako. Nejako mi tie staršie americké akčné filmy z 90. rokov nesedia. Pre rok 1994 je pre mňa symbolom skôr Forrest Gump a Vykúpenie z väznice Shawshank, než dajme tomu Nebezpečná rýchlosť, či Divoká rieka. Tento film je pre mňa príliš okatý, naivný, propagandistický v určitom inom vnútornom smere, komerčný a jednoduchý vo vnútri, ťažko sa mi to popisuje, ale tento film nemám rád, pozrel som si ho celý až teraz a nechuť k nemu mi pretrváva, už to nechcem vidieť. ()

Padme_Anakin

Meryl Streep je v roli mámy lvice nepřekonatelná, Kevin Bacon jako slizoň výborný a ta dobrodružná jízda divokými peřejemi parádní, když k tomu připočítám překrásnou přírodu a vynikající hudební podmaz, vychází mi jasné čtyři hvězdy. ()

corpsy

Dobre stavaný dobrodružný thriller, ktorý sa snaží po celý čas vás upútať napínavým dejom, čo sa mu praktici aj darí, ale jeho intenzita je nevyrovnaná. ()

Marsik

TV BARRANDOV - První film roku 2014, který jsem si dopřál. Tentokrát se jednalo o nostalgickou záležitost a ani se mi nechce věřit, že se jedná již o 20 let starý film. Divokou řeku jsem od natočení viděl mnohokrát, vždycky jsem to považoval za kvalitní napínavou podívanou a ani dnes názor radikálně nezměním. River Wild má v podstatě vše, co by kvalitní thriller měl mít (napětí, skvělý hlavní záporák, občasnou akci, atd.) Závěr pěkně vygradovanej, finální scény na raftu dobře natočeny a konec takový, jaký tomu sluší nejvíce. Ještě dodám, že paní Adamovská a pan Langmajer podali v českém znění velmi dobré výkony. Čili spokojenost. 75% (with J.) ()

draggo

Velmi dobrý a hlavně velmi napínavý thriller. Moc se mi líbilo celé to prostředí - divoká řeka obklopená kaňony, hned bych tam jel na dovolenou. Příběh byl sice mírně předvídatelný, ale to je vynahrazeno spoustou opravdu napínavých scén, při kterých jsme doslova zatajoval dech. Výtečné obsazení pak jen korunuje tenhle velice dobrý film. Skvěle svou roli zvládnul Kevin Bacon, jehož záporák byl skutečně mimořádně odporný a při jeho "konci" jsem cítil skutečné zadostiučinění. Musím zmínit i Meryl Streep, která odvedla svůj tradičně skvělý výkon a mimořádně přesvědčivě zahrála mimořádně silnou ženu, která se nikdy úplně nepodvolila. /viděno na DVD: 85% a 4*/ ()

schizmo

Pěkně odsejpající a napínavý thriller, u kterého se příjemně bavíte, ale zároveň máte pocit, že je to film s tím nejpředvídatelnějším scénářem, jaký vůbec mohl být a tím pádem máte pocit, že něco podobného jste viděli už mockrát. Za velké plus beru herecký výkon Meryl Streepové, která hrála většinu, i těch nebezpečných scén, a parádní výpravu. ()

Vojcl

V rámci žánru průměr.. Místy je to docela napínavé, líbili se mi oba záporáci (slizký psychopat Kevina Bacona, tenhle typ rolí mu stejně sedí nejvíc a jako protipól - John C.Reilly, který je v podstatě jen hlupák, který se nechá ovládat jinými lidmi) a především postava manžela Merryl Streep. To je takový správný nehrdinský hrdina.. Na druhou stranu je to film, u kterého už na začátku víte jak to dopadne a vždycky jsem strašně nesnášel toho malýho spratka.. ()

Orlau32

Průměrný "napinák" díky přítomnosti Meryl STREEP. Jinak dějově lze přesně dopředu odhadnout, jak to dopadne. Vůbec bych to nezařazovala do akčních filmů, spíše rodinný -dobrodružný. Vždyť se tam hlavně jedná o děti a jejich ochranu před hnusnými zabijáky. Zápornou roli hraje výborně Kevin BACON. Zdá se, že nejen v tomto filmu. Ale pohled na divokou řeku, její úskalí a nebezpečí stojí zato. ()

rt12

Film jsem si po letech pustila a musím zvednout o hvězdu. Výkon Meryl je, hlavně na řece, excelentní. Obzvlášť, když jsem se dozvěděla, že jí opravdu sjížděla sama. ()

Aleee89

Divoká řeka je film, který jsem sledovala ještě v době, kdy Meryl nebyla moje nejoblíbenější herečka. Líbil se mi - napětí, akce, romantika. Vůbec to není špatné, je to zajímavé. Nemám nic extra, co bych vytkla, ale bohužel ani pochválila. ()

kajas

Přiznám se, že mě to od začátku chytlo. Sympatická akční Meryl s uťápnutým manželem a správně roztomile vykuleným synkem (malý Mazzello měl po "Jurském parku" ale úspěšné období!) musí bojovat nejen s přírodou, ale taky s dvojicí vrahounů. Jako bonus je navíc doprovázel krásný pejsek. Jak jsem řekla, chytlo mě to. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)