Manželstvo Gail (Meryl Streep) a Toma (David Stratharn) Hartmanovcov sa ocitá v ťažkej kríze. Architekt Tom totiž trávi väčšinu času v práci a nejaví záujem ani o manželku, ani o deti - syna Roarkeho (Joseph Mazzello) a dcéru Willu (Stephanie Sawyer). Posledným zúfalým pokusom zachrániť rozpadajúci sa vzťah má byť víkend strávený splavovaním rieky. Rodinný výlet spojený s oslavami Roarkeho narodenín sa však čochvíľa mení na nečakanú drámu. Cestou sa totiž stretnú s Wadeom (Kevin Bacon) a Terrym (John C. Reilly), z ktorých sa vykľujú zločinci! Celá rodina sa stáva ich rukojemníkmi na ceste za hľadaním ich komplicov. Všetkého schopní zločinci potrebujú Gail, pretože dokonale pozná rieku a splaviť nebezpečné úseky by sa im sotva podarilo bez jej skúseností. Deti sa stávajú zárukou Gailinho maximálneho nasadenia, avšak Toma a ich psa by sa zločinci najradšej zbavili. Výlet je teda nielen absolútnym fiaskom, ale čímsi oveľa horším - život rodiny je v absolútnom ohrození... (TV Markíza)

Lars

Příjemný snímek, na který se vždy rád kouknu. Meryl Streep moc nemusím, ale tady mi to vynahradil Kevin Bacon. Ten dokáže zahrát pěkného hajzla ( Divoká řeka ) a sympatického policajta ( Tajemná řeka ). ()

Elin

Velice dobře natočený thiller s vynikající atmosférou. Herecký koncert Meryl Streep a Kevina Bacona dělá z tohoto filmu nadprůměrnou záležitost. Film je napínavý, i když od poloviny víte jak to skončí. ()

croxika

Divoká rieka sa pre mňa spája s dosť nostalgickými pocitmi. Prvýkrát som ju videla ešte ako dieťa a už aj vtedy si ma vedela získať svojou akciou, svižnosťou, vypätými momentami a pôsobivými zábermi z krásnej prírody. Meryl Streep je pani herečka, akých je veľmi málo a podľa môjho názoru by si tento film zaslúžil aj vyššie hodnotenie. Predsa len, dobrodružných thrillerov s dramatickým podtónom s tak slušným hereckým obsadením nie je až tak mnoho. ()

helloween93

Curtis Hanson natočil látku o zkušené vodačce, která musí s celou svou rodinou pod pohrůžkou smrti převézt na raftu kriminálnické duo. Bacon je tu přímo v ďábelské roli. Streepová ty krizové situace zvládala s chladnou hlavou. 3* ()

panvasik

Hodně v pohodě film, který je takový "rodinný" thriller. Je pravda, že jsem se na tento film podíval, tak před 4 lety, kdy jsem doma umíral se zraněnou nohou a užíval si ten klid sám doma, kdy všichni byli mimo barák. Na ten film mám pěkné vzpomínky, ale o žádný zázrak se nejedná, ale jako taková jednohubka minimálně potěší. Sympatické postavy, zmrdi záporáci, kterým by jste dali přes hubu a fantastické prostředí, atmosféra přírody a divoké řeky. Minimálně musím doporučit lepší 3*  7/10 ()

Barak

V rodině jsou trochu trable - samozřejmě kvůli tatínka - a táta se opět vymlouvá, že nemůže strávit se synem jeho narozeniny na řece. Tak teda vyráží jenom mamka, synek a pejsek - superinteligentní, jak se později dozvíte. Před výjezdem potkávají sympaťáka Kevina Bacona spolu s jeho parťákem, kteří nejsou tak hodní, jak se na první pohled zdají. Ale co se nestane - táta se nakonec k výpravě připojí s tím, že bude pracovat během výletu. No ale všechno nejde podle plánu a rodinou idylku zkazí pravá tvář těch dvou nedávno poznaných pánů.... Docelá dobrý film s docela houstnoucí atmosférou a s docela charismatickou hereckou sestavou. Meryl Streep je docela tvrďácka mamina, u Davida Strathairna jsem trochu pochyboval o tom, kde se v něm bere ten odvážný duch, který dokáže přežít v divočině a spoustu dalších kousků, jako třeba horolezectví nebo rozdělání ohně se zrcátkem bez slunečních paprsků - no blbosti jako. A Kevin Bacon byl jako vždy super. Celý film se prakticky odehrává na vodě a nebo kolem ní a s tím si bohatě vystačí. Zpočátku je to sice jen "ahoj vy tam na lodi" .. "ahoj vy tam na pevnině" a tak pořád dokola se zdraví, ale pak už to nabere na otáčkách a je dosti napínavé. Tady bych jenom řekl, že je mi trochu divné, že tu řeku sjížděli jenom dva rafty - ty dva týpci a ta rodina -, protože většinou na někoho narazíte, když jedete na vodu ;) Film jsem viděl několikrát (mám ho docela rád), ale ten konec už na mě teď moc nefunguje.. (spoiler) "co dělal táta" .. "zachránil nám život", tak to si nechte do nějakého rodinného filmu, tam by se to vyjímalo krásně. A málem bych zapomněl na inteligentního pejska, který je fakt inteligentní - však to poznáte sami, až ho tam uvidíte běhat. Napínavá atmosféra jde ruku v ruce s charismatickými herci, akorát škoda těch několika "blbostí", které scénárista napáchal.... ()

GIK odpad!

Poctivý odpad. Hodně velká hovadina s tragickými hereckými výkony, nepovedeným scénářem a hloupými dialogy. ()

bjukenenen

Streep není akční herečka. Její utrápený ksicht tomuhle filmu vyloženě škodí, hrát tam Weaver kurva "Ripleyová" je to o třídu lepší film. ()

Kingjiri

"Já sem hodnej, ale trochu jinak." Kevin Bacon má to štěstí (a nebo smůlu), že většinou vyfasuje roli týpků, který jsou hodný právě tak trochu jinak. Ale co na tom sejde, když je umí tak bězvadně zahrát? A Reilly taky vypadal jako správnejch padouch. Konečně zase nějakej thriller, co byl opravdu napínavej a svýmu žánru tak rozhodně ostudu neudělá. Možná by to bylo ještě lepší, kdyby to mělo kratší rozjezd, míň scén na vodě (hlavně ke konci) a více těch psycho scén na břehu. Stejně ale dám čtyři silnější hvězdy, ať nežeru. ()

geek.ondra

Příjemný thriller s nevyzpytatelným tempem a celkem slušnou atmosférou. Ďábelský Kevin Bacon byl k sežrání ale starostlivá mamina Maryl Streep mě neskutečně srala. Posledním hřebíkem do rakve který z jinak zajímavého filmu udělá průměrnou a zapomenutelnou záležitost jsou někdy až céčkové dialogy které podporuje především otravný Joseph Mazzzello ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)