Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Z0oMb3E

Curtis Hanson vytiahol z Eminema celkom slušný výkon. Moje hodnotenie je ovplyvnené totálnou antipatiou k žánru hip-hop, ale odhliadnuc od hudby celkom kvalitný snímok z prostredia raperov v amerických veľkomestách. Príbeh je len čiastočne biografický, ale o to viac presvedčivý. Už si ho viac nepozriem. také slabšie *** ()

Paxxx.cz

Eminem můj idol není a rap zrovna taky není můj oblíbený hudební žánr. 8. míle nabízí bouřlivý pohled na život tohoto zpěváka. On sám se zde ukázal v docela dobrém světle, ale film toho v podstatě moc zajímavého nenabízí (až na docela zábavné rap souboje :D)...60%. ()

TomX2

Uznávam, že je "8. míľa" solídne spracovaný film, či už po stránke režijnej alebo hereckej, no mňa bohužiaľ veľmi neupútal a začal som si ho užívať viac až niekedy zhruba v sedemdesiatej minúte, čo je relatívne neskoro. Okrem výborných rap battles, ktoré tvoria asi 20% filmu ma zaujala už len vedľajšia dejová línia z domáceho prostredia hlavného hrdinu, ktorá podľa môjho názoru vo filme funguje zďaleka najviac a je aj zároveň najsilnejšia. Tento titul si zaslúži aj tretiu hviezdu, ktorú však nie som ochotný dať kvôli tomu, že ma film skrátka vôbec neupútal, nudil som sa a "černošská hudba" ma mimo rap battles tiež bohvieako neoslovila. Silný podpriemer. ()

Asgy

Pro Eminemovy fanoušky povinnost, pro ty ostatní jeden z těch lehce nadprůměrných biografických snímků. Až na to, že narozdíl od těch ostatních biografií si Eminem svou roli zahrál sám, a myslím, že ne nejhůř. ()

havLord

Co Eminem není? Není to ten nejlepší mc, herec není ani průměrnej. Na tohle přijde každej vidlák. Ale co je? Je to NĚKDO, kdo se dokázal prosadit ve výhradně černym / hnědym*) průmyslu a docela do něj udělal díru a znovu připomenul, že i bílej může mít dobrý flow, dobrý texty, dobrý myšlenky. Film je polobiografická pohádka, ale z finále závěrečnýho battlu, kde na beatech Shook Ones PONÍŽIL filmovýho soka Papa Doca, jsem chcal. *) nelze opomenout chicano rap, kterej d.m.s.n. předčí velkou spoustu černýho rapu. ()

ArsenalEagle

Výborný film.. Eminem ukazuje svůj talent nejen pro hudbu.. Brittany Murphy byla úžasná a je jí obrovská škoda.. Výborná hudba, příběh na jedničku a 105minut napětí,zábavy ale i drama. Nemůžu si pomoct, ale dávám 90% ()

Vojcl

Nejsem fanouškem hip-hopu, tenhle styl mě fakt nebere a už vůbec nejsem fanouškem Eminema, ale 8 Mile mě opravdu mile překvapil... Curtis Hanson je kvalitní režisér a povedl se mu další příjemný kousek - silné drama o člověku, který si šel za svým cílem a i když to neměl jednoduché - nakonec se mu to povedlo.. Herci (překvapivě i neherec Eminem) hrají slušně, skvělý scénář a celkově z toho přímo dýchá atmosféra chudých detroitských ulic... Lepší 4!!! ()

Makky

Očakávania som nemal príliš veľké, zato zvedavý som bol na tento film dosť. 8 Mile je reálny príbeh obyčajného bieleho negra v uliciach Detroitu s až do očí bijúcou nudnou story. Tá však nie je nakoniec až taká nezáživná a celý film je prakticky dobre pozerateľný. Keby som mal 12 rokov, bol by to film môjho života. Je to však len tuctový a v prvom rade svojský film, no s kurevsky dobrou piesňou Lose Yourself, ktorá získala Oscara právom. ()

kaylin

I když je tohle hlavně film o hudbě, je zde také naprosto skvělé zachycení toho, jak to v Detroitu vypadá. A to je vlastně "8. míle" ještě celkem laskavá. Jen se dívejte, v čem se tu jezdí, kde lidé pracují, pak si to dejte do spojitosti s tím, že o pár let později to šlo do háje ještě víc. Mimochodem, pálení domů, to je také určitý zvyk v tomhle podivném městě. Není to nic výjimečného. jinak samozřejmě celkem lidský příběh, možná docela ohraný, ale pořád dramatický a silný. A ta hudba prostě vede! ()

Seifer

Hm, právě jsem dokoukal tenhle film a musim říct, že to není vůbec špatný. Příběh je sice standard, ale vše zachraňuje herecký výkon Eminema. Ale ty čtyři hvězdy jsou jednoznačně za hudebni stránku. Ol' Dirty Bastard, Method Man, Mobb Deep a samozřejmě Xzibit v cameo roli, prostě nádhera. Z těch soubojů raperů mi jestě běhá mráz po zádech. Doporučuju všem, co mají rádi Hip Hop. A ostatním? Průměrný film se skvělým Eminemem. ()

K.I.N.G.

Především je potřeba vycházet z toho, zda se vám ta hudba líbí (poznáte třeba podle toho, jestli jste si poslechli Lose Yourself při závěrečných titulkách nebo jste to vypli). Svou roli tu měli Emovi kámoši, rappeři Obie Trice, Xzibit, Proof, který už bohužel není na mezi námi, zato komerční sračka 50 cent tady rozhodně nehraje, nevím, který chytrák to vymyslel. Nebudu rozebírat film, který neobsahuje chybu po žádné stránce, tak se jenom přiznám, že Eminem je pro mě veliký vzor už odedávna. ()

decouble

Eminem chodí a na potkání mládí lidi, ale v jádru je to citlivej kluk a chce si jít svou cestou jako Aneta Langerová. Akorát namísto Superstar vyhraje rapovej betl v místním skladišti, kde porazí mladýho Mackieho s nasupeným výrazem někoho, kdo má v zadku příliš dlouho anální kolík. Do toho stihne v odpoledním svačinovým betlu porazit dokonce vopravdickýho Xzibita a rozdat nejvíc low five, high give a bro hugs EVER! Ale navzory tomu všemu lehce komickýmu balastu vážnosti je to docela dobrá syntéza mainstreamovýho looku a sociálního dramatu. ()

Aiax

Ok, fajn, aby to bylo stylové--co nedali jste pětihvězdu--do jednoho jste volové--čtu ty vaše kydy--a myslím si jen, lidi!--Vždyť tenhle film je mazec--to soudný člověk vidí--Prý "Rap mě příliš nebere"--tak z toho se asi poseru--koukej tenhle koment smazat--nebo se vážně dožeru--Tak co na to čumíš--když ti hip-hop smrdí--na ty tvoje chytrý kecy--tady ti každý prdí--Vždyť co může být lepšího--než postavit se čelem--frajerovi co je tvým--úhlavním nepřítelem--a zašlapat ho do země--silou pouhý řeči--a poslouchat pak jak ten vůl--do mikráku jen mečí--Rap, to není žádný imbecilní dunění--to je totiž kurva pravé--streetové umění--pouliční poezie zbrusu nový doby--nad panákama z televize--se už zavírají hroby--Tak otevřte už oči--a nastražte uši--nastupuje hip-hop--Karel Gott se ruší--A vy co furt nechápete--o co tady běží--mrkněte se na polici--slovník vám tam leží--A pokud vám to aspoň trochu--uvnitř v hlavě funguje--najděte si o čem vlastně--ten Eminem tam rapuje--Že je příběh pitomý--na to sere pes--blbci jste co pro stromy--nevidíte les--Ok, stačí--nechci vás dál zpracovávat--jako slovní masér--chytrému holt napověz-- a hloupému naser--Jestli pořád nechápete--o čem je ten rap--(jako třeba jeden zdejší--týpek jménem sepp)--existuje pro vás jedna--užitečná fráze--so long fucking losers--a žijte kurva blaze! ()

Ice.dog

V době, kdy vyšel tento film, jsem byl mladík, který začínal poslouchat zahraniční hip hop, zvláště pak Eminema, proto jsem od tohoto snímku mnoho čekal. Film mi tehdy dal vše co jsem od něho očekával. S ohledem času už mi nepřijde film tak dobrý, ale stále se na něj rád podívám. Spojení hudby, příběhu, prostředí v Detroitu a "týpků" ve filmu je jedinečné. A titulní skladba Lost yourself, která získala oscara, dodává filmu vynikajícící kulisu. ()

Hamaradža

Moc som od toho nečakal a hiphopová kultúra je mi maximálne vzdialená. O to viac ma výsledok prekvapil. Skvelo natočené a Eminem je výborný aj ako herec. ()

major.warren

Celkem pěkný film. Oceňuji snahu zfilmovat příběh jednoho z nejslavnějších rapperů světa. Film byl udělán ve velice napjatém a sociálním stylu. Pro rapp typické dialogy a napjatá lehce kriminální atmosféra. Já rapp sice moc neposlouchám, ale jsem moc rád, že takovýto hudební žánr existuje. Rapp je svobodná hudba. Žádná cenzura. Vznikl kvůli problémům, neschodům, utlačování. Prostě svobodný styl. Dříve nelegální, ale to jen díky cenzuře. Je to to samé jako když režisér natočí čtyř hodinový film a společnost mu ho zkrátí na necelé dvě hodiny. To je úplně to samé. Film se mi líbil. Nádherná kamera Rodriga Prieta. Pěkná hudba v rappovém stylu. Krásné písně od samotného Eminema. Cením si, že si ve filmu zahrál hlavní roli. U mě film selhal trochu na scénáři. Byl slabší. Herci též nic moc. Ale jinak se mi film líbil a myslím, že si zaslouží uznání. Jeden Oscar za nejlepší píseň. ()