Hustle a Flow

• Česko Hustle a Flow (viac)

Pouliční podvodník a pasák DJay v sobě objeví nadaného rapera. S pomocí starého kamaráda ze střední - Keye, talentovaného nahrávacího technika a nejrůznějších lidí ze svého memphiského okolí se rozhodne od základů změnit svůj život. DJay je memphiský pasák, který tráví většinu času přemítáním o životě ve svém zaparkovaném Chevy, na jehož zadním sedadle si to mezitím prostitutka Nola rozdává se zákazníky. Kuplířství mu zrovna moc nejde, ale protože dokáže vydělat téměř na čemkoli nebo komkoli, nedělá mu problém schrastit tolik peněz, aby udržel sebe i své tři dívky spokojené a ubytované v pronajatém domku. DJay však prožívá krizi středního věku - tiše sní o tom, že se stane uznávaným raperem. Když se od majitele místního klubu Arnela dozví, že se do města chystá raperský magnát Skinny Black, DJay se rozhodne natočit vlastní nahrávku v naději, že ji dostane až ke Skinnymu. S malou pomocí přátel a "rodiny" se mu podaří rozehrát největší partii svého života a vyburcovat všechny lidi kolem sebe. Je totiž jasným důkazem toho, že "každý musí mít svůj sen". (Cinemax)

cineczeck

Pasák to má těžký... Pást tři "ovečky" z toho jednu těhotnou tedy mimo provoz, druhou ukřičenou a sprostě vyčítající, třetí neustále unuděnou, ...občas prodat nějaký joint, sedět v autě a vyhlížet kunčafty, přitom dokola filozofovat o životě a ještě platit činži a dluhy... zádný med! Právě ted je na čase změnit život a splnit si své sny... DJay(skvělý Terrence Howard) musí nejprve zajít za bývalým spolužákem, něco jako malým hudebním producentem, přibrat jednoho vyzáblého šikovného bělocha(chutný DJ Qualls), dát si špeka ... trochu zapojit "spolubydlící-zaměstnankyně", zapět a nahrát dobrou chytlavou hiphopově-raperskou písen...ted už stačí jen zmlátit známého a namyšleného rapera Skinnyho Blacka a zastřílet si na jeho crew, jít do chládku a pak....se slyšet v rádiu! Líbílo se mi herecké obsazení i jejich přesvědčivé výkony a proto si film může dovolit klást důraz na dialogy (Psi věděj hovno o tom co jsou narozeniny a vánoce...) a detaily (třeba jak má Nola za úkol při nahrávání písně vypínat šumící větrát a tváří se při tom sympaticky důležitě). Jen mám pocit, že stále blíže konci se z příhěhu trochu vytrácí realističnost....ale nakonec proč ne? Sentiment je k velké story zapotřebí! 75%. ()

gudaulin

Žánrové zasazení jako krimi je značně matoucí, protože i když hrdina skončí ve vězení a v jedné scéně zazní výstřely, je to zase jenom jeden z mnoha snímků, které líčí trnitou cestu za splněním svého amerického snu. Je to zkrátka o tom, jak jeden outsider zatnul zuby a podporován láskou svých bližních našel cestu nahoru. Gangstr rap je hodně specifický žánr, který přinesl na vrchol popularity spoustu divných týpků z pomezí galerky, kteří si přinesli dost neotesané způsoby a zůstali v jádru nevzdělanými namyšlenými pozéry. Po hudební stránce to taky není moc zajímavé, protože síla rapu a hip hopu byla vždycky v textech a v osobních zkušenostech lidí z ulice, které jsou jen těžko přenosné. Hlavní hrdina je takový hodný pasák, který se dostal k řemeslu jen tak mimochodem díky smůle a v jádru je to pořád fajn kluk, který se dokáže o své ovečky starat s nevšedním porozuměním a jeho oblíbená holka mu to stejně láskyplně oplácí do té míry, až by se z toho jeden zakuckal smíchy. Celkový dojem: 50 %. ()

Vakomlok

Hustle & Flow je pro mě jeden z nejlepších filmů s hip-hopovou tématikou. Takových filmů je v žánru jako šafránu a měli bychom si vážit každého nového přírůstku. A popravdě se ani nedivím, že titulní song vyhrál Oscara, protože je vážně skvělej a poslouchal jsem ho asi tři dny v kuse pořád dokola. ()

Easykill

Tohle ultimátní hudební drama, je spíše pro milovníky rapové muziky, ale celkově kdo má rád hudbu a cítí ji, tak bude mít husí kůži zaručeně taky. Terrence howard je zde dokonalý a nadmíru přesvědčivý. Je to autentický náhled do zákulisí výroby pouličních hitů a do života jednoho pasáka. Hudební skvost, byť se jedná o rap.5* ()

neoBlast

Jo, jo, produkující John Singleton a hlavně režírující/píšící Craig Brewer zkrátka ví jak na mě. Právě scénář si se svými hrdiny zahrává jak na houpačce života. I Vás chvilkami bezelstně ukolébá a budete věřit, že jít za snem je opravdu hračka a procházka růžovým sadem. Následně výborného Howarda ale srazí do kruté, tvrdé reality, která je zároveň vystlaná feel good atmosférou. P.S.: Herci a "hudební čísla" jsou prvotřídní. 80 % ()

• Skupina "Three 6 Mafia" obdržala za titulnú skladbu "It's Hard Out Here for a Pimp" Oscara ako vôbec prvá hip-hopová skupina v histórii. (Ludo444)
  • Terrence Howard udělal během dvou a půl let v Memphisu, rozhory se 123 pasáky a 78 prostitutkami. Sám hraje ve filmu totiž hlavní postavu pasáka. (Pumiiix)
  • Film byl financován J.Singletonem. (Pumiiix)

Plavecký tým z ulice

Plavecký tým z ulice

14.02.2006

Černošský komik Bernie Mac je v jednání o první vážnou roli své herecké kariéry. Producenti z Lions Gate ho chtějí postavit do dramatu PDR vedle Terrence Howarda, nominovaného na Cenu Akademie za… (viac)

18.01.2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (viac)