Americké biografické hudební drama vypráví o vzestupu a pádu legendárního afroamerického rappera Christophera Wallacea, který se proslavil jako „The Notorious B.I.G." Film sleduje jeho závratnou cestu k úspěchu - od mládí, jež strávil v 70. letech v Brooklynu, až po tragickou smrt v roce 1997.  Malý Christopher získal stipendium na soukromé katolické škole a jeho matka udělala všechno pro to, aby ho uchránila před nástrahami ulice. Bylo to však marné. Už jako teenager začne prodávat drogy, ale jeho život se změní, když přítelkyně Jane otěhotní. Narození dcery ho nasměruje k rozhodnutí vydělávat a být nezávislý - ať už legálně nebo jinou cestou. Jeho rappová nahrávka se náhodou dostane do rukou hiphopového impresária Seana „Puffyho" Combse a ten z něho doslova přes noc vytvoří senzační afroamerický kulturní fenomén. Zároveň s úspěchem však přicházejí nové tlaky a osud má s Christopherem jiné plány... Wallaceho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard, režie se ujal George Tillman Jr. (oficiálny text distribútora)

xavierr13

Zaujímavý film o živote slávneho rappera,v ktorom tvorcovia ukazujú svoj pohľad na jeho život a hlavne konflikt medzi tzv.West Side a East Side rapperskou komunitou.Slušná réžia, zaujimavé herecké výkony, v ktorých bola vidiet veľká snaha a cit vzdať hold tomuto spevákovi. Som zvedavý aký by bol film o 2Pacovi a iný pohľad na vec. Možno sa toho v budúcnosti dočkáme.Film je zaujímavý a doporučujem ho.Jednoznačne za *5* ()

CaMMe

Rap poslouchám! Rap mám rád! Filmy o rapu nemusím, ale tenhle příjemně překvapil. Pokud znáte život BIGa, víte jak BIG rapoval (mimochodem zatraceně dobře) a víte jak BIG zemřel, tak o to víc Vás film bude bavit. Kdo ho neslyšel rapovat doporučuji CD "Ready to die". Nicméně víc jak 4 hvězdy si nezaslouží - suma sumárum - 75%. ()

Ilhan

Marně vzpomínám proč jsem to chtěl vlastně vidět? Protože se jedná o téma, které mě absolutně nejen že nebaví, ale ani trochu nezajímá a rap je mi široce ukradený. Z toho všeho vyplývá, že jsem se u toho filmu opravdu moc bavit nemohl. Prostě příběhy, i kdyby podle skutečnosti, o tom, jak tlusný černoch přes svůj "talent" ke štěstí přišel, obtáh milion ženských a skončil tak, že to ani jinak dopadnout nemohlo, mě prostě neberou. 50 % ()

Forum.

Pro nezasvěceného nuda. Pro člověka, který zná celou tuhle historii je to doplnění vzdělání. Několikrát jsem některé části přetáčel a dohledával si kdo je vlastně kdo. Maličko jsem tlačil slzu při vzpomínce na poslouchání starých rapových desek. Jsem rád, že film i ukazuje skutečnost tak jak byla a ukazuje, že 2pac se vlastně ke konci života naprosto zbláznil a že démonizovaný Biggie vlastně za nic nemohl. 100% ()

Herr_Flick

B.I.G. je pro něj vskutku dokonale padnoucím pseudonymem. A Biggie si za svou práci takovouto prezentaci určitě zaslouží. Ale to, že je Biggie pětihvězdičkový umělec, nedělá stejně hodnotným i samotný film. Vše je příliš umělé, jednoduché, uhlazené, pouze nastiňuje situaci, ale bez smyslu pro detail. Tvůrci se snažili obsáhnout příliš a to této biografii ubírá na kvalitě. Vyzdvihnout ale musím výjimečně výborné herecké obsazení a hudbu, která ani nepotřebuje přívlastky. Holt méně je někdy více… R.I.P ()

• Když sedmnáctiletý Biggie rapuje na ulici proti Primovi, v pozadí je vidět plakát k filmu Juice, ve kterém hrál hlavní roli Tupac Shakur. Je to malý odkaz na tohoto rapera, který byl také ve filmu stvárněn Anthony Mackiem. V této scéně je podle všeho Biggiemu sedmnáct let, film Juice byl ale natočen až v roce 1992, kdy bylo Biggiemu zhruba 19-20 let. (Cliff Booth)
  • Chlapec, který hraje dětskou roli Biggieho, je skutečným synem Christophera Wallace. (oLí)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (viac)