Bishop (Tupac Shakur), Q (Omar Epps), Raheem (Khalil Kain) a Steel (Jermaine Hopkins) jsou čtyři přátelé vyrůstající v Harlemu. Žijí hip-hopem, chodí pravidelně za školu a tráví své dny hraním videoher a kradením gramofonových desek. Jsou den co den štváni policií nebo místním gangem, který vede Radames (Vincent Laresca). Jednoho dne si řeknou dost a rozhodnou se, že si ve čtvrti konečně sjednají respekt. Jdou a vyloupí místní obchod, což má být jakýsi test odvahy a sounáležitosti – tam se ale stane něco s čím původně nepočítali. Bishop se snaží věci urovnat a jde dál za vytyčeným cílem, jeho parťáci jsou ale vystrašení a chtějí z toho vycouvat, Bishopovi se to nelíbí a začne jim vyhrožovat. (in4mator)

Mičl

Totální black movie a příběh o tom jak je těžké vydobýt si respekt, žít a přežít v drsných Harlemských ulicích. Relativně průměrný snímek, ale jeden z nejlepších Tupacových hereckých výkonů a start kariéry pro doktora Foremana z Housova týmu Omara Eppse, za všechny měl držet hereckou laťku v té době asi nejzkušenější Jackson, ale ve filmu se sotva mihl a neměl v podstatě co hrát. ()

MartinNDL

What you want, baby, I got. What you need. Do you know I got it? All Iam askin is for a little respect when you come home. Tak nějak to zpívala Aretha. Musim říct, že House by si měl dát pozor, aby nenasral Foremana, ten chlapík je totiž fakt drsnej. Ale ještě drsnější je Tupac a jestli byl tenhle film odrazem jeho skutečnýho živata, pak chápu, že do něj někdo napral olovo. Jako život mladejch niggas v těch nejtvrdších čtvrtích byl (je) fakt síla. Vlastně žádná budoucnost a právě ten respekt, kterej si postupně budovali, než je někdo vodprásk, to byl jedinej smysl života. Český hopeři nevěděj vo čem zpívaj, tvůrci Respektu (ted nemyslim Taberyho a spol.) to vystihli naopak přesně. Sice místy lehce přehnaný až k neuvěření, ale syrovost a přirozenost je něco, co mi nedovolí na tenhle fakt zajímavej film zapomenout. Check it out. ()

Marshall007

Někteří z vás si stěžují na plytkou a prostou první polovinu děje, ale podle mě i ta nebyla vůbec špatná, protože perfektně zachycuje tehdejší atmosféru kriminalitou překypujícího Harlemu. Moc pěkně se sledoval černý lifestyle v chudé New Yorkské čtvrti i přes to, že opravdu zmíněná první polovina postrádala veškerou akci a její vyvrcholení je maximálně potyčka s Radamesem (Riverside motherfucker!). Ovšem oproti druhé části filmu je to stále jen slabý odvar. Najednou se z typického černého dramatu vyvine jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy viděl. Herecké obsazení a výkony už jen pomyslně podtrhují pro mě čistých pět hvězdiček a zároveň se mi tento film zarývá hluboko do hlavy spolu s nesmazatelnou hláškou Tupaca, která se pro některé fanoušky stala téměř kultovní: "You're right, I am crazy. But you know what else? I don't give a fuck." Tupac Shakur je naprosto bezkonkurenční a ve svém debutovém snímku dokazuje, že nebyl jen úžasný rapper, básník a vizionář, ale také skvělý herec. R.I.P young G. ()

Spacecore

První 2Pacova větší role a hned takovej nám*d! Jsem fanda hip hopu, fanda 2Paca a zároveň sem si prošel všemožnýma sra*kama, takže filmy o ulici můžu. No a tenhle by obvzlášť povedený. V podstatě je v něm i ukryto ponaučení kam až může dojít život, když vybočíte ze správné cesty. A může to začít i pitomýma krádežema desek obchodě. Je to drama, takže nečekejte až tak úplně happy-end. 5 hvězdiček za skvělé herecké výkony, dobrý scénář, pěkné cameo role (Queen Latifah, Samuel L. Jackson, nebo Fab 5 Freddy) a suprový soundtrack. RIP 2Pac ()

Witta

Plno omšelých frází, drsných obličejů, gest a nekonečného plácání- toť vše. Své příznivce si film jistě najde (zejména mezi náctiletými hiphopery), ale z filmového hlediska nestojí za zmínku. Herecky mě přesvědčil pouze Omar Epps a Samuel L. Jackson. Ten je, ale ve filmu tak krátkou dobu, že to celkový dojem příliš nezlepší. ()

• Názov Def Jam Records, ktorý je napísaný na LP platni, keď má Q (Omar Epps) "battle", nesie aj hra na PS2, v ktorej taktiež "účinkuje" Omar Epps. (vander19)
  • Tupac Shakur roli Bishopa málem nedostal, protože na konkurzu hodil židlí. Přimluvil se za něj Anthony Criss, člen skupiny Radama. (Terva)
  • Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)