Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Jello Biafra

Nejde o hip hop a podobné hovadiny. 8. míla je skorej o tom, ako by mal človek ísť za svojím cieľom a dosiahnúť ho za každú cenu. Eminemovi sa to podarilo a tento film je jeho skvele natočená autobiografia. ()

Smileface

8 Mile celkem realisticky zobrazuje prostředí v chudinských čtvrtích amerických měst ze kterého vzešla většina známých rapperů a zpěváků či zpěvaček.Pro pořádek např. Jennifer Lopez,Eminem,Brandy,Busta Rhymes,Ja Rule,LL Cool J....Není to vůbec o životě Eminema jako spíš o životě a možnostech jak se vyhrabat z chudoby (A sociální dávky v USA nejsou tak tučné jako v Evropě nebo u nás,to jen pro pořádek(opět :-)).****1/2 bez diskuze. ()

answer

If you had one shot to seize everything you ever wanted, would you capture it or just let it slip? Oskarová "Lose Yourself" dokonale vystihuje Eminemův příběh v 8.Mile. Zajímavý pohled, na to, jak rap dokáže ovlivňovat i sebemenší části lidského života a do jisté míry přinášet naději v nemilosrdné chudinské čtvrti. Jakožto fanoušek rapu jsem si filmově pochutnal. ()

sedm.1

Hodně velké a milé překvapení.Sice mi rap a životní styl jeho příznivců a natož pak přímo nějaký pan Eminem vůbec,ale absolutně vůbec nic neříkají,ale tento film mě docela dostal.A myslím si,že to je především díky tomu,že vlastně 8.míle ani tak hlavně není moc a rapu.8.míle nám spíš ukazuje život v chudinských a okrajových čtvrtích,o mladých lidech v ní,o jejich přežití v městské džungli.A jde o pohled poměrně dost nekompromosní a nelíbivý.Děj se s nimým moc nemaže,"správňáci" sice nakonec samozřejmě dojdou správného cíle,ale i tak je jejich cesta dost trnitá a nelítostná.Samotného rapu je tu jistě také docela dost,ale myslím,že i pro skalní nepříznivce jako jsem já je tato složka zde v pohodě skousnutelná a doslova nerušící.Překvapením jsou i herecké výkony,kdy především Eminem se své role zhostil více než se ctí,ostatní mu pak sice už jen přihrávají,ale i tak dost slušně a zajímavě.O nějak originální film nejde každopádně,ale jako pohled mezi lidi,kteří denně bojují o vlastní přežití a ještě k tomu o dosažení vlastních snů,jde o snímek dost povedený a překvapující svou drsností. ()

Mr. Monk

Tak trochu nechápu slabé hodnocení filmu. Jestli je to kvůli předsůdkům vuči Eminemovi či černým hochům, nevím. Na každý pád, 8.míle je působivý a zábavný film. 84% ()

Sdoom

Cool špinavý prostředí Detroitu, cool rap battles, Eminem v poho, ale jinak nic. Niggaz moc cool nejsou, děj je o ničem a oskarovej song při titulkách to fakt nezachrání. Zklamání. (HD, orig.) ()

herr_carter

Eminem tady dokazuje, že není jenom talentovaný rapper, nýbrž i velice šikovný herec (což mě v tomhle filmu překvapilo vlastně daleko víc, než to, jak umí "improvizovat" v rapperských pouličních duelech). Daleko více bych tedy tento film nazval dramatech, než-li hudebním......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Kanibal

Před shlédnutím filmu jsem se opravdu bál, že shlédnu další z řady oslavných pseudodokumentů o celebritě dneška. Ten respekt mi zřejmě i pomohl tím, že jsem měl celou dobu sledování ostup od dění na plátně. Eminem je hodný kluk, který se narodil špatné matce, své těhotné holce furiantsky daroval své auto a opustil ji a jeho parta ho miluje. Je to sebestředný človíček s velkým snem - natočit si své hip-hopové demo a prorazit. Cítil jsem, že děj byl odsunut až na druhou kolej, až za adoraci toho machříka - sebestřednost jeho postavy je až zarážející. Ono se v tom filmu nic tak převratného nestane - celý závěr se smrskne do třech slovních soubojů, které náš kluk pochopitelně vyhraje a odejde sám do noci, za svým štěstím. Zdálo by se, že se mi film nelíbil, ale ono to není tak zlé - hiphopové chvilky jsou ve filmu překvapivě přirozené, Detroit je hnusnější než Ostrava s Kladnem dohromady a každou chvilku vás něco pobaví. Příznivci rappu 4/5, odpůrci 2/5 ... já 3/5 ()

masr

Pochopitelně že prostředí tohohle filmu je mi dost vzdálené, fotra totiž nezabili policajti, ani matka není kurva a zlatý řetazy mi nic neříkaj. Nicméně i když se člověka příběh úplně nedotýká, přesto nabízí pohled někam, kde to žije jinak, kde se vítězí slovy o zmrdství druhých a vlastní husté rapácké identitě. A tím tenhle film koneckonců je: rapper Eminem si staví pomník a buduje legendu o temným a zlým světě, z kterýho vyšel a kterej se mu navždycky zapíše do mysli... Přesně to, co si potřebuje rapper dokázat, když už je bohatej a slavnej: že pořád ještě mluví z pozice těch dole... ()

LEATHERFAC

Vážení fuckinkg přátelé... Tak Eminem sice dostal velice "překvapivě" roli sama SEBE - nicméně zahrál ji kurevsky good... Trošku to tam sice ještě smrdělo Rockyho potem, ale Rebíkovi to na "tmavo" slušelo rozhodně víc, než ten fucking zlatej přeliv...a vypadal spíš jako Eliah Wood, než Eminem (což je +) To negerský poplácávání po bratrských bedrech a vykurvený kecy mě drobátko sraly, ale jelikož sem na rapu vyrůstal, je mi tahle černá lůzr story kurevsky blízká...Nostalgická fucking vlna...Takže za FOR...Film o repu a pro repery - jinak určitě vidět ještě jednou - tentokrát bez fucking dabingu! PS: Rebit je jako postava zažranej aucajdr - na venek chudáček, ale ve skutečnosti skrytej dravec, kterej si jde tvrdě za svým a jednou to všem ukáže. Myslím, že Eminem je ve skutečnosti taky taková povaha, takže myslím právě proto "zahrál" tuhle postavu tak dobře. A já jsem taky taková povaha...a proto se mi ten film líbil...hotovo tečka. (:o) FUCK! ()

darwin

Čekal jsem nějakou drsnou gangsta záležitost, ale dočkal jsem se akorát pohádky o vyhublém bělochovi z white trash čtvrti Detroitu. Eminema mám celkem rád, takže mi jeho Bunny Rabbit, vskutku pozemský andílek ani nevadil. Eminem si totiž zahrál skutečnou popelku v drsném světé rapu, film tak působí nakonec prakticky neškodně s hezkou working class pointou. ()

jondoe

Asi vacsina ludi pristupovali k tomuto filmu skepticky a Eminema si ako herca ,ktory ma hrat hlavnu ulohu v drame nevedeli predstvit. Ja som patril medzi nich. Ale Eminem ma proste ako herec prekvapil. Aj ked sa da povedat ze hral vlastne sam seba jeho talent na herectvo sa mu po pozreni tejto dramy preste neda upriet. Pribeh je zasadeny do Cernozskeho prostredia kde sa moze biely raper len tazko presadit. Eminem to vsak dokazal a myslim ze t nie je az taky kkt ako sa o nom pise. Brittany Murphy bola tak isto vyborna. ()

Spike23

Na tenhle film mám skvělé vzpomínky, koukal jsem na něj na chatě, z žebříku, ze kterého jen tak tak šlo vidět přes plot na letní kino a vůbec u takového filmu mi ta nepohodlnost nevadila. Ani trochu nemusím tenhle styl hudby a i když to nechápu, tak jsem si všelijaké ty battly opravdu užíval. Nemůžu si pomoct, ale skladba Lose Yourself nahraná k tomuto filmu je prostě skvělá a to musím uznat i přesto, že mám mezi oblíbenými kapelami Children of Bodom nebo třeba Killswitch Engage. Samotný film se mi moc líbil, Eminem to zvládl kupodivu skvěle zahrát, což bylo také docela překvapení, když to není žádný herec. 8 Mile byl pro mě báječný filmový zážitek a zasvěcení do světa rapu o kterém jsem neměl absolutně žádnou představu. Na závěr se ještě vrátím k hlavní roli, ve které je obsazen opravdu někdo, kdo i přes svou barvu pleti dokázal proniknout do tohoto stylu hudby, takže lepší volba zřejmě nebyla. ()

Wally

Těžko říct, co všechno ve filmu se odehrálo i ve skutečnosti, ale to je jedno. Eminem není zrovna můj šálek kávy a rap mne nějak nebere, ale musím říct, že hudba je ve filmu super a dobře volená. Atmosféra raperských bitev je působivá a celkově jsem se u tohoto filmu nenudil...Eminemovi nicméně nezávidím jeho životní osud..hold to chlapec neměl zrovna lehký... ()

Han22

B-Rabbit je loser, ale není se čemu divit. Polorozpadlé Deitroitské ghetto kde žije nenabízí žádné příležitosti jak z něj ven, doma žije v přívěsu s naivní a věčně opilou matkou a otčímem, který je jen o pár let starší jako on, jeho holka ho opustí a veme mu i auto, jediná práce je v továrně za pár babek. Jediný únik je rap, parta kámošů kteří jsou na tom stejně jako on a zoufalá mizivá naděje, že nahraje demo a dostane ho jednou do rádií. Hiphop v podstatě nesnáším, ale tohle odhazuje veškerou pózu rovných kšiltů a hader o tři čísla větší a ukazuje to skutečné kořeny kde hiphop vznikal, skutečné lidi, kteří touto hudbou žili a pro které byla jediným východiskem. Když si k tomu přidám perfektní režii i překvapivě skvělého Eminema jako herce, vychází mi luxusní film, jaký už jsem dlouho neviděl. ()

-Dawe-

Nejzajímavější hudební drama, co jsem kdy viděl. Eminem je výborný herec a ještě lepší raper. Velmi podhodnocený film. ()