Krátko potom, čo Japonci 7. decembra 1941 zaútočili na Pearl Harbor, prihlásil sa dvadsaťtriročný Američan Desmond Doss, tak ako mnoho iných mladíkov, do služby vlasti. Z hĺbky svojho presvedčenia však odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať. Stal sa zdravotníkom 307. pešieho pluku 77. pešej divízie. Skutočnosť, že Doss odmietal zbraň, sa nestretávala s pochopením u jeho spolubojovníkov. Len blázon by chvel, aby mu v boji kryl chrbát chlapík, vyzbrojený len odhodlaním a lekárničkou. Často musel čeliť nevraživosti a útokom ostatných vojakov. Napriek tomu, ako jediný americký vojak 2. svetovej vojne, bojoval v prvých líniách neozbrojený.
V marci 1945 vypukla krvavá bitka o Okinawu. Dossova rota mala za úlohu dobyť 120 metrový vysoký útes. Keď sa vojaci vyšplhali s pomocou lán na vrchol, dostali sa do ťažkej delostreleckej, mínometnej a guľometnej paľby. Vojak Doss sa odmietol ukryť a zostal uprostred krvavého pekla. Znášal jedného zraneného po druhom z útesu do bezpečia. Počas vyčerpávajúcich 12 hodín, za stáleho ostreľovania, zachránil životy 75 vojakom... (Magic Box)

HombreT

Pre mňa atmosféricky dvojka, pretože takýto štýl filmárčiny mi už do tejto doby akosi nesedí. Jednoducho ma to ničim nezaujalo, herci kvalitní, ale akoby iba našróbovaní do jednotlivých scén. Neviem, taký som mal proste z toho pocit. No a pokiaľ sa tento príbeh skutočne stal, tak teraz by som dokonca uveril aj zápletke vojaka Ryana. Amíci sú jednoducho neuveriteľní...v tom najhoršom slova zmysle. ()

burg

Mno teda v TV po dlouhý době film, který jsem byl schopen i přes všechny ty reklamy dokoukat do konce. A že to končilo hluboce po půlnoci (zkurvený reklamy!!), to si pište. ()

Xpatrix

Celý film sa nesie v znamení vytrvalého vojaka ktorí ako jediný odporca vojny získal Medail for honor. Film je dobré urobený aj keď niektoré sekcie mi prídu trošku filmárske. Že sa snažia oživiť zážitok.  Je úžasné ako je celý spracovaní a hlavné hlavný predstaviteľ to dobré zahral. Neviem čo dodať.  Film jak má byť ()

SalvorHardin

Zaciatok filmu som bol taky, ze co ja viem, neviem co si mam o tom mysliet. Ale potom strih a nevedel som sa odtrhnut od obrazovky. Mel Gibson spravil dobry reziserky comeback ()

Ivett.Motion

Při hodnocení filmů se snažím nebýt moc biased, ale tady prostě nemůžu. Andrew Garfield je nesmírně talentovaný herec a tahle role je toho důkazem. Jeho výkon mě chytal za srdíčko celý film. Je to dojímavý příběh podle skutečných událostí. Voják Doss se odmítá chopit zbraně a na oplátku dostává bídu ze všech stran. Svůj postoj ale brání, statečně si stojí za svým a nenechá se zastrašit. Jeho odvaha z něj udělá válečného hrdinu, který zachránil desítky životů během Pearl Harbor. Jediné, co mě mrzí, je, že příběh se až moc dlouho zdržuje u milostných scén a na samotnou akci nezbývá moc času. I tak je to ale famózní snímek, který rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Slide

Za tento film by si Andrew Garfield zasloužil oscara. A opravdu druhá polovina filmu je za mě stejně dobrá jako třeba Saving Private Ryan. Kvalitní válečné drama ukazující horory druhé světové války. Bohužel film se první hodinu zabýval nějakým back-story a přes půl hodinu řešil to, že hlavní hrdina nechce nosit zbraň. Proto začátek filmu působil zdlouhavě až únavně. Konec ještě k tomu naznačoval, že hlavní hrdina zemŕel, přitom v reálu žil až do 21. století. Kdyby film zvládl tyto dvě části lépe mohl být jedním z nejlepších válečných filmů vůbec ale takhle je to jenom slabě nadprůměrný film s nádhernou válečnou pasáží. ()

pistabaci

Gibson ma milo prekvapil. Očakával som akčné B-čko ale dostal som plnohodnotnú vojnovú drámu. Prvá polovica je ukecaná avšak má to čo do seba a výcvik je fajn (Vaughn neskutočne potešil v nekomediálnej úlohe a dal to na pána), najviac však ja musím vyzdvihnúť Weavinga ako hrdinovho syna, ten bol parádny. No a vojnová pasáž na Okinawe je už iba brutálna žranica, kde sa to zajebáva jedna radosť a postavy idú do piče jak na bežiacom páse. ()

peproch

Okinava, březen 1945, Krvavé dobývání pevnosti na ostrově. Jedině Dessmond Doss je neozbrojen a zachraňuje spoluvojáky pěší divize. Poselství, že radikální pacifismus a patriotismus lze skloubit. Úplně tomu příběhu nevěřím, i když má působit příkladně. ()

Enon

Dost dobře zpracovaný film z prostředí 2. světové války, který se jí nebál pojmout trochu jinak. Myslím, že jsem dosud neměl možnost vidět nějaký film z bitevního pole očima někoho jiného, než vojáků. Toto tedy byla příjemná změna a o to víc mě to bavilo sledovat. Samotný koncept toho, že hlavní hrdina nepoužívá zbraň byl dost zajímavý a nevěřil bych, že mě bude zachraňování vojáků bavit více jak samotný souboj. Když už jsme u souboje, tak ten fakt, že se tu vystřídalo třeba 15 velmi zapamatovatelných scén a nejde jen o ploše natočené střílení do nepřítele, už vám musí napovědět, že akce opravdu stojí za to. Z pocitu každé kulky, která prolítne hlavou, každé padající bomby a z každého skřeku z bolesti u raněných si budete mnout ruce o sebe jak napětím tak radostí a hltat tu podívanou plnými doušky. Celý úvod funguje skvěle a dá, jak filmu pevné základy do budoucích minut, tak nám výbornou výstavbu příběhu a určitý obrázek o všech postavách. Andrew Garfield to zahrál skvěle a já jsem rád, že jsem ho mohl vidět zářit i v trochu vážnějším filmu. Konec s promluvy všech přeživších byl dost dojemný a povedený a udělalo to takovou tu pomyslnou dobrou tečku na konec. 84% ()

StaryMech

K některým Verbalovým výrokům typu "patetický kýč střídá kýčovitý patos" mám výhrady (o jeho velkohubé xenofobii, často působící jako parodie sebe samé, nemluvě), ale ne k jeho zhodnocení filmu. Další z borščů americko-australského popletence, který měl zůstat hercem, jsem, přiznám, ani nedojedl. ()

leafroller

Připustím-li, že se vše stalo tak, jak to popisuje film, pak se nedivím, proč dostávali Amíci v Tichomoří tak na frak. Ale zaměřím-li se na postavu hlavního hrdiny a film budu brát jen jako prostředí upravené k zasazení jeho příběhu, pak mohu bez obav přiznat vysoký počet bodů. Hodně se mi líbilo představení myšlenkových pochodů americké armády, ve kterých je člověk, co odmítá zabíjet, méněcenný a divný. To je potřeba připomínat našinci dnes a denně a nejen proto, že se od roku 1945 toto myšlení nezměnilo ani trošičku. Jinak samozřejmě velký respekt panu Dossovi, který přišel, viděl, zvítězil a frčel zase domů. Ba co víc, po návratu z války z něj nebyla troska, ale normální člověk, co prostě žil dál. ()

sml41 odpad!

tešil som sa na "squelý" pribeh "US hero", Garfield tu hrá priposrateho vojina... fuuu ...vyrazilo mi to dych....sračka neskutočna, nezaujimave, nudne... ()

stringers

Šmíra strašlivá... Koukal jsem na to páč to dělal Mel a já ho vždycky měl rád ale tudlencto se teda nepovedlo. První hodina filmu by se vešla asi do 4 minut a i tak by to bylo téměř zbytečný. Prostě flanďák co chce bejt zdravotník a nechce nosit bambitku páč je Vířivý adventista sedmého dne - tečka. Pak konečně do bitevní vřavy a začíná kontinuelní kafilérka která mi asi měla ždímat žaludek a emoce jenže.... jenže to celý vypadá tak ňak divně a naleštěně. Neuvidíte nic co byste už neviděli bambiliónkrát jinde ale důležitý je že to vůbec nevtahuje do děje a herecké výkony se stydím označit za výkony páč ač tam furt lítaj nohy ruce a xichty vzduchem tak partičce vojáčků ta válečná tíseň nejde moc věřit a působí to jak parta Jiskřiček na výletu a fšechno je furt bžunda. Nejde popřít že hlavní postava skutečně existovala a skutečně něco v reálu předvedl ale když ve filmu 60ti kilovej chroust tahá po rozbombardovaný pláni rozstřílený parťáky za flígr rychlejc než já 4letýho outěžka na bobech tak už to moc neštimuje. Při dnešním standardu který předvádí seriálová produkce to chvílema vypadalo i lacině. Každýmu se někdy něco nepovede a Mela budu mít furt moc rád takže alespoň 1 hvězda pro něj. Hodnocení tady mi šíša opět nebere a esli je tohle to co dnes konzumní masy chtějí tak mi nezbejvá než říct jediný ...  "Na tohle už jsem vážně starej" ()

JohnDark

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu - Hacksaw Ridge, Vojnový, USA, Austrália 2016, R: Mel Gibson, H: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths, Vince Vaughn, Richard Pyros, Jacob Warner, Milo Gibson, James Lugton, Nathaniel Buzolic, 70% ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The… (viac)

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (viac)