Krátko potom, čo Japonci 7. decembra 1941 zaútočili na Pearl Harbor, prihlásil sa dvadsaťtriročný Američan Desmond Doss, tak ako mnoho iných mladíkov, do služby vlasti. Z hĺbky svojho presvedčenia však odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať. Stal sa zdravotníkom 307. pešieho pluku 77. pešej divízie. Skutočnosť, že Doss odmietal zbraň, sa nestretávala s pochopením u jeho spolubojovníkov. Len blázon by chvel, aby mu v boji kryl chrbát chlapík, vyzbrojený len odhodlaním a lekárničkou. Často musel čeliť nevraživosti a útokom ostatných vojakov. Napriek tomu, ako jediný americký vojak 2. svetovej vojne, bojoval v prvých líniách neozbrojený.
V marci 1945 vypukla krvavá bitka o Okinawu. Dossova rota mala za úlohu dobyť 120 metrový vysoký útes. Keď sa vojaci vyšplhali s pomocou lán na vrchol, dostali sa do ťažkej delostreleckej, mínometnej a guľometnej paľby. Vojak Doss sa odmietol ukryť a zostal uprostred krvavého pekla. Znášal jedného zraneného po druhom z útesu do bezpečia. Počas vyčerpávajúcich 12 hodín, za stáleho ostreľovania, zachránil životy 75 vojakom... (Magic Box)

stuj

Když člověk mávne rukou nad klasickými hollywooďárnami: řešení rodiny, nemotorné balení holky, vlastenectví, hrdinství atd... tak je to dobré. Vtáhlo a válečné scény jsou hodně povedené. ()

smajki

Snímky z válečného prostředí jsou pro mne specifickým a velmi oblíbeným žánrem, takže k nim obecně bývám dost kritický a jen tak něco mne neuspokojí. Hacksaw Ridge ale pro mne byl poutavým filmem, který mne nenudil. Naopak jsem se při jeho sledování dobře bavil a užíval si výtečně natočené bojové scény bez zbytečného patosu a s velmi dobrým střihem i efekty. Andy Garfield byl ve své roli vynikající a fakt mně bavil svou neústupností ve svém přesvědčení a svou zarputilostí a vírou (byť jsem kovaný ateista). Snímek urřitě patří k tomu lepšímu, co bylo v tomto žánru natočeno a stojí jen malý krok za snímky jako Četa, Zachraňte vojína Ryana, Nepřítel před branami nebo Údolí stínů. Čtyřy hvězdy si ode mne zaslouží. ()

kacacze

Tak tohle jsem nečekal, podle ohlasů jsem očekával dobrej film, ale né takovou emoční nálož. Dali se zde najít nějáké ty chyby co se reálnosti týče, ale v tomto případě to pro mne nehraje žádnou roli. Hacksaw na Vás totiž zapůsobí emočně ze všech stran a to hlavně díky tomu že film je podle skutečné události, které vždy filmu přidají obzvlášť, když máte šanci vidět skutečné pocity válečných veteránů a po tom co jste právě zhlédli zjístíte, že to není jenom film tak Vás to donutí soucítit. Desmond Doss (Andrew Garfield) byl v roli naprosto fantastický a nemám mu co vytknout. Po té válečné stránce je to trochu horší, ale i tak dostanete reálný pohled na to jak to vypadalo (slabším povahám tento film rozhodně nedoporučuji). Určitě je to jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků za nový rok a doporučuji všemi deseti v tomto případě pěti hvězdami. ()

Duffson

Po strance efektu, bitev a celkoveho valecneho zpracovani to bylo dobre, koukatelne. Bohuzel predstavitel onoho “hrdiny” mi tam krajne nepasoval, nebo spis jeho hereckej projev me dokonce sral. Jinak nedoporucuji dabing, ten je fakt spatnej😱 celkove celkem zklamani. Scena s odkopnutim granatu uz me vicemene jen rozesmala 😂 ()

minoss113

Konečne mi pripravili niečo so súdka pána Ryana uvarené tak, že to pohltí aj na viac ako jedno pozretie. Paráda. No do 5/5 tomu ešte niečo chýbalo.. Každopádne odporúčam každému fanúšikovi 2WW, aj každému milovníkovi "motivačno plačúcich filmov". Len pozor na tie mŕtvoly ()

Tereza.Ondr

K tomuto filmu není co dodat... Zkrátka neuvěřitelná atmosféra. Pocity těch vojáků a pocity hlavního hrdiny filmu obrovská. Autentický příběh, který dovede diváka pak nad celou tou situací co se v té době děla přemýšlet. ()

Alena.Durech

Skvelý skutočný vojnový príbeh o tom, čo je to odvaha a ako naplniť svoje poslanie na maximum a byť hrdinom bez zbrane. Bolo to tak silné, napínavé a hladivé zároveň, že tento film si určite rada pozriem znovu. Až v záverečných titulkách som zistila, že to režíroval Mel Gibson. Silné zábery, ktorým sa Mel nevyhýba, nekompromisne vtiahnu do deja aj človeka, čo chcel len cez obývačku prejsť do chladničky... :-) ()

FeriBuchac odpad!

Tak toto nie.. bigotny Gibson sa chcel zahrat na Spielberga ale ovela viac sa to ponasalo na Johna Woo a jeho Tvarou v tvar.. cize s realnymi vojnovymi scenami to malo pramalo spolocne. Zaroven sa mi v ramci tohto filmu zhnusil ulysny Garfield, ktory zahral toho nedorobeneho slizkeho krala trapnych kretenov tak dokonale ako keby mal sam celu strednu skolu vopchatu hlavu do hajzla. Skratka nerealny, tazko uveritelny, bigotny a celkovo gicovy film, ktory ma len utvrdil v tom ze filmy ktore toci Gibson (s vynimkou Apocalypta) su tazko stravitelne "umenie". Radsej nech ostane v hereckej pozicii tvrdych renegatov. Rezia mu nejde. ()

mistrpropr

Akce ve válce je fakt hodně dobře a hodně syrově zpracovaná. Ale ta první hodina je k posrání nudná a hlavní představitel moc mojich sympatií neměl... Jak začal výcvik, tak to šlo nahoru a válečný běsnění bylo top! ()

adelfilm

k tomuto válečnému filmu mě přinutil můj otec. nechtěla jsem se na něj podívat. nakonec jsem byla, ale ráda, že jsem jej viděla. i když jsem hodně válečných filmů neviděla. za mě je tento nejlepší. neuvěřitelné herecké výkony a hudba, šílená kamera a dobře zpracovaný příběh. absolutně nemám co vytknout. za mě top válečný film :D ()

r6AndrEw

Film podle skutecnosti, pekne natocene, Gibson mi dela radost. Trochu mi lezl hlavni hrdina na nervy, ale kdyz jsem ho na konci videl v realu, pochopil jsem. Me gusta! ()

PowPow

Viděno dvakrát a i tak to bylo schopné fungovat, což je při té délce obdivuhodné. Co bych od Mela Gibsona nečekal, je, jak dobře dokáže vykreslit charakter hlavního hrdiny. U Desmonda jsem netušil, jestli je mi sympatický, nebo jestli bych tomu magorovi jednu vrazil. A to je dobře, protože taková postava musí svádět k archetypnosti. Jinak po lehce rozvleklé první polovině vás hodí do masakru, který tady nebyl od vojína Ryana. ()

mistr97

Hacksaw Ridge bohužel nemohu hodnotit kladně. Celou jednu hodinu trvá vykreslování charakteru hlavní postavy. Co to má být? Hodinu se nic neděje, jen se pomalu, oklikou dostáváme k tomu, proč Desmond Doss nemá rád zbraně. To prostě nedokáži ocenit a je to pro mě jen ztracený čas, natahování filmu. Druhá hodina je sice dost stereotypní, ale o dost zajímavější – povedená ukázka brutálních výjevů z bojiště. Nepomáhá ani to, jaký Desmond Doss je. Války sice rád nemám, ale jeho přístup (ač byl ve skutečnosti výraznou postavou), který je silně ovlivněn náboženskými důvody, neuznávám. Navíc Andrew Garfield mi v roli není příliš sympatický. ()

Krystof.Nizn

Film Hacksaw Ridge je na prvý pohľad klasický hero’s journey vojnový film, ale zachraňuje ho že postava Desmonda Dossa skutočne existovala a to filmu dodáva veľkú výhodu oproti konkurenčným filmom. Film má aj cez svoj nižší rozpočet (40 000 000 $) pomerne slušné CGI čo sa u podobných filmov často nestáva. Pre mňa asi jediným a najväčším problémom filmu zostáva bojová časť filmu ktorá je príliš dlhá a uťahaná a stáva sa klasickým akčným filmom, plného výbuchov, nelogických spôsobov ukrytia sa pred nepriateľom a nereálnym odisťovaným delostreleckých granátov úderom o prilbu. Film by som určite odporučil za mňa 7/10. ()

Arutha

To hodnotenie je fakt vysoké ale mňa film nepresvedčil. Veľa bojových scén je pre mňa nereálnych a aj správanie sa niektorých postáv na bojisku. Sú vojnové filmy kde to všetko funguje a hovorím si pri nich, že takto to mohlo naozaj vyzerať ale toto je film kde som stále vedel, že je to len film a veľa scén je robených len pre efekt. Celé mi to prišlo postavené na hlavu, vojak bez zbrane potulujúci sa po bojisku, zachraňujúci spolubojovníkov a starajúci sa aj o nepriateľských vojakov a jediný dôvod, prečo vydrží na tom bojisku je, že jeho spolubojovníci kosia nepriateľov. Chlap s plameňometom behajúci v bojisku v otvorenej paľbe, hádzaná-futbal s granátom, sniper, ktorý sa zrazu objavil na bojisku aj keď predtým tam náš hrdina x hodín pobehoval a odnášal vojakov, koncové ťahanie Vaughna kde sa zrazu objavila na bojisku kopa Japoncov aj keď dovtedy čakali boh vie na čo aj keď Vaughn mi neprišiel vôbec neschopný pohybu. Popri tom všetkom tie herecké výkony sú dosť slabé. ()

von.netvor

Viděno před čtyřmi lety. Do teď lituji toho, že jsem se na tenhle škvár koukal. 90% otřesných televizních válečných filmů ze Sovětského Svazu je lepších. ()

Elanornegra

Veľkolepý comeback Mel Gibsona. Skvela réžia, tie bojové scény boli fakt vyborne, miestami pripomínal Údolie tieňov. Škoda tej strednej časti , aj keď z pochopiteľných dôvodov tam musela byt, ale mna docela nudila. Bolo dosť cítiť, že tento film cieli na Oskarov. Začiatok sa mi páčil. Výkon Garfielda, Vaugha, Worthington, či Weavinga veľmi slušne. Hudbovny doprovod tiež veľmi dobrý. Príbeh nezvyčajný. Až na tu scénu s granátmi ako z matrixu, uveriteľné .... 85% ()

hovnocuc

Tohle je velký žrádlo, který bylo pro Gibsona přímo stvořený. Brutalita, syrovost, víra, vlastenectví, boj, zásady, hrdinství - tohle on umí. Příběh (natolik mimořádnej, že se před nim musela sklonit i armáda USA) byl těmahle nítěma prakticky sám o sobě ušitej, ale on to dokázal dávkovat tak, aby to nesklouzlo v patos, vyvaroval se přemíry rádobymoudrejch řečí a proslovů (většina jinejch by na nich založila film) a vytvořil dle mýho jeden z nejkvalitnějších válečnejch filmů. I výběr relativně neokoukanejch herců k tomu určitě přispěl - přestože odehráli kvalitní figury, nestrhávali na sebe zbytečně pozornost kvůli svýmu "provařenýmu ksichtu". Vaughn kupodivu dobrej a ta scéna, kdy vejde na ubikace a začne si tam všechny podávat, je lahůdkový odlehčení :-) ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The… (viac)

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (viac)