Krátko potom, čo Japonci 7. decembra 1941 zaútočili na Pearl Harbor, prihlásil sa dvadsaťtriročný Američan Desmond Doss, tak ako mnoho iných mladíkov, do služby vlasti. Z hĺbky svojho presvedčenia však odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať. Stal sa zdravotníkom 307. pešieho pluku 77. pešej divízie. Skutočnosť, že Doss odmietal zbraň, sa nestretávala s pochopením u jeho spolubojovníkov. Len blázon by chvel, aby mu v boji kryl chrbát chlapík, vyzbrojený len odhodlaním a lekárničkou. Často musel čeliť nevraživosti a útokom ostatných vojakov. Napriek tomu, ako jediný americký vojak 2. svetovej vojne, bojoval v prvých líniách neozbrojený.
V marci 1945 vypukla krvavá bitka o Okinawu. Dossova rota mala za úlohu dobyť 120 metrový vysoký útes. Keď sa vojaci vyšplhali s pomocou lán na vrchol, dostali sa do ťažkej delostreleckej, mínometnej a guľometnej paľby. Vojak Doss sa odmietol ukryť a zostal uprostred krvavého pekla. Znášal jedného zraneného po druhom z útesu do bezpečia. Počas vyčerpávajúcich 12 hodín, za stáleho ostreľovania, zachránil životy 75 vojakom... (Magic Box)

Montmorency

Zamilovaný náboženský pacifista jde do války.....herecké obsazení se snad losovalo: komik Vaughn v dramatické roli? Garfield na mě působí jako retard (fakt sorry) v roli neohroženého válečného hrdiny?.....ale brutální scény to zase jóóó, tak za 3* ()

Vector18

Film se mi asi jako každý válečný film hodně líbil, hlavně proto že je podle skutečných událostí. Je to rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů co znám.90% ()

Trnovec

Můj osobní názor zní - Je jedno jak je to natočené, základem celého filmu je to, že to popisuje reálné hrdinství jednoho člověka, který ve skutečnosti žil a tohle všechno dokázal. Velká pocta Desmondu Dossovi a poděkování Melu Gibsonovi zato, že nám tohoto muže představil. Nikdy předtím a to jsem jeden těch co válku dost studují, jsem o tom muži neslyšel, ale jsem rád, že už ho znám. Film je natočený kvalitně jak se na práci Mela Gibsona sluší a patří. Za mě plný počet hvězdiček. ()

Matrix44 odpad!

Ďalšia Americká mozgy vymývajúca propagandistická blbosť. Škoda že nenatočili film ako vzali domovi a vraždili, teda vlastne humanitárne bombardovali našich bratov Srbov. Ako zhodili napalmové bomby na civilný vlak so ženami a deťmi ktoré utekali pred Americkou agresiou v Srbsku. Ja som videl dokument ako z toho vlaku vyberili ohorené telá a dodnes mi je z toho zle. Takže, keď vidím tieto nezmyselné Americké hrdinské blbosti, tak mi je zle. ()

r3musko

Tento film sa skladá z dvoch rôznych filmov. Prvá polovica príbehová a druhá bojová. Mám taký dojem, že príbehová linka mala vytvoriť vzťah ku hlavnému hrdinovi, no bohužiaľ u mňa sa to nepodarilo. Preto hodnotím 3* za prvú polovicu a 5* za tú druhú. ()

Aidzi

Všetko ostatné povedali ľudia za mňa. Navyše Andrew ako obľúbený herec vo filme s témou 2. svetovej vojny, perfektné výkony, útok na city zabral.Jeden z filmov roka. ()

Akinaz

Na světě existují výjimeční lidé, o kterých se píše; lidé, kteří jsou z jakéhosi důvodu podceňovaní, o nichž se nikde nepíše a přesto jsou právě oni těmi pravými hrdiny. Skromnými hrdiny, hrdiny, kteří se jimi nikdy stát nechtěli, ale přesto jimi jsou... ve spoustě komentářů se dočtete, jak byla první půlka filmu zdlouhavá až nudná, ale život není jen o lítání kulek kolem hlavy a neustálém koketování s adrenalinem. Je i o maličkostech, které jsou pro některé romantickou a zbytečnou nudou... avšak z té takzvané "nudy" se člověk rodí. Andrew Garfield se svého úkonu zhostil na výbornou... docela obyčejný kluk s ne až tak úplně fungující rodiny se i přes nevůli svého otce přihlásí do boje. Ne, aby zabíjel, ale zachraňoval. A to se mu povedlo na výbornou... a vědomí, že ho doma někdo čeká (což byste bez první půle filmu nevěděli) ho dost drželo nad vodou. Za mě rozhodně jeden z nejlepších válečných životopisných filmů o odvaze, který jsem zatím viděla a i nejlepší snímek v režii Mela Gibsona... tedy alespoň pro mě. ()

Vaclav.Krali

Hlavní postsva mi nebyla simpatická.... trochu dementní výraz. Vůbec mě to nedojalo ani vlastně nic jiného.....Masakr na bojišti excelentní. Jinak průměrný film, kterému přidává jen to, že jde o pravdivý příběh.... mohlo se z toho vyždímat mnohem víc emocí.... takhle sem nezachytil téměř žádnou. ()

Maratonec

Mel Gibson se opět vyznamenal a to v tom nejlepším slova smyslu. Natočil film, který přesahuje většinu válečných filmů a jejich odkazů. Vzal to z té lidské stránky věci a pokud je to alespoň z půlky podle skutečné události, nezbývá než vyseknout tu největší poklonu! Andrew Garfield v roli Desmonda Dosse místy připomíná svojí rovností a čistotou Forresta Gumpa v podání Toma Hankse. Tolik k jeho brilantnímu výkonu, k tomu připočtěte reálně drsné, syrové záběry z útoků v bitvě o Okinawu a máme tu snímek, který budí nejen emoce, zamyšlení, ale i respekt a úctu. ()

DavidAAAA

Sakra, tak jak jsem se po shlédnutí filmu dočetl, ten magor, o kterým to bylo, doopravdy existoval. A nebyl to Forrest Gump. No, film začíná jako dost slaboduchá selanka se zpočátku dost nesympatickým hrdinou, přece jen, Garfield vypadá jak přiteplenej metrosexuál a taky se tak chová. Navíc ještě těžký pánbíčkář kterej bohužel předem odmítá svým spolubojovníkům krýt záda pomocí flinty a o sobotách prý bojovat taky nebude. No, a první půlka filmu je prostě selanka, kdy střídavě přemýšlíte, jestli to vypnout nebo počkat, jestli se něco konečně začne dít... A pak přijdou první vyhřezlý střeva, první roztrhaný kusy těl a z ukňouranýho metroše se stane naprostá hrdinská mašina, která ač ponechána svému osudu, tahá z bojiště a zachraňuje pod frňákem Japonců jednoho Amíka za druhým. Druhá půlka má neskutečný švih a spád, z Garfielda se stává hrdina.. Jako všechny Gibsonovy filmy i tenhle nešetří brutalitou a hodně drsnými scénami a je to super. Koukal jsem takřka bez nadechnutí a ano, hodně mne to zasáhlo. ()

Dave75387

Napětí, náboj, hrdinství, pravdivá událost...Mel Gibson znovu ukázal, že je nejen skvělý herec, ale i skvělý režisér a tento film byl pravým příkladem toho klišé "nesuď knihu podle obalu" ()

blahar

Ještě předtím než začne ten válečnej horor, funguje to skvěle jako komedie. Garfield má s Terezkou hrozně velkou chemii a scén, u kterých jsem se nahlas smál bylo dost a ten přerod z romantické komedie ve válečné drama je naproto přirozený. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami. Nakonec dávám 5, protože to byla Garfieldova nejlepší role, jehož nábožensky založená postava mi vůbec nevadila a chápal jsem ho, jak byla hezky vykreslená. Akce byla fakt skvěle natočená a emociálně to zanechá stopu, i když uznávám, že patriotismus tu je znát dost. ()

spraTECH

První polovina filmu je zábavnější (přitom je strašně nudná) jak ta druhá, kde s bojuje. Celé to působí jak TV film, kulisy na bojišti jsou jak v nějaké divadelní hře. Všichni drží samopal asi poprvé v ruce. Celé je to nepřirozené až kýčovité. No a aby jsme všechno tohle mínus zamaskovali, tak si skočíme do výprodeje do nějakého řeznictví a zakoupené zboží ve slevě rozkopeme a nepřirozeně rozmístíme po celém bojišti. Také je zapotřebí držet krok s dobou, tak uděláme pár slowmo záběrů při naší nejoblíbenější vítězoslavné hudbě, která nám už leze na nervy asi tak 10 let u transformerů. Za mě 40% ()

SNCIS

"Pane, pomoz mi zachránit ještě jednoho!" Příběh, podle skutečné události. "Chci bejt zdravotník, zbraň nepotřebuji." Perfektní scénář obsahuje - romantický příběh, pár povedených hlášek "Trochu malé nádobíčko na někoho, kdo si říká Hollywood." , spousta akce, všechno sladěné vkusně dohromady. Mel Gibson natočil povedenou krvavou řezbu, megabiják o skutečném hrdinovi. Jeden z nejlepších válečných filmů posledních let. - 80%. ()

Docktor

Mám fakt rád filmy z druhej svetovej vojny ale tento sa k tým dobrým nezaradil. Nudný začiatok, ktorý vo mne zabil nadšenie z okolia. Otravný Andrew Garfield a typický casting ostatných hercov. + za atmosféru prostredia a posledných 20 minút. ()

hanzikk

Jo jo. Zaslouží to za pět. Nádherná podívaná a excelentně zpracovány záběry a hlavně detaily. S tím mne dostal tenhle snímek asi nejvíce. Taktéž film se mi zdál v jiném světle než ostatní snímky. Byl takový reálnější a surovější, když pomineme pár chybiček a místy příliš heroismu, u čeho můžeme přimhouřit oči, není vlastně co vytknout. K tomu všemu nám na srdíčko zahraje, že je to podle skutečné události a trochu si s tím vyhrát ve scénáři a zázrak je na světě. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The… (viac)

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (viac)