Chuť, ktorá vás dostane. Stačí ochutnať iba raz a už nebudete túžiť po ničom inom. Presne to sa práve teraz deje v malom francúzskom mestečku, kde si cestovateľka Vianne Rocher (Juliette Binoche) otvorila obchod s čokoládou. Netrvá dlho a táto žena sa udomácni v srdciach miestnych obyvateľov. Vášeň a skryté túžby, ktoré sa odrazu čoraz viac chystajú prejavovať robia týchto ľudí šťastnejších. To je práve problém pre šľachtica de Reynauda (Alfred Molina), ktorý sa obáva poklesu morálky. Čoraz viac ľudí však už pozná chuť čokoládya a nechce sa jej vzdať za žiadnu cenu. Pribúda priateľov a aj obdivovateľov.  Sloboda je silnejšia než čokoľvek iné, aj keď zápas o ňu ešte zďaleka neskončil. Slobodná je stále aj tajomná Vianne, ale do mestečka prichádza rovnako tajomný cestovateľ Roux (Johnny Depp). Nastal čas, aby sa prejavili skryté túžby samotnej Vianne. Stačí si dať čokoládu... Film zaznamenal päť oscarových nominácií. (STV)

Aleee89

Můj třetí Hallströmův film v krátké době. Ne že by se stal režisérem mého srdce, ovšem musím říct, že jeho filmy mi sedí a dojímají mě. Čokoládu bych si prozatím zařadila spolu s Pravidly moštárny někam těsně za Co žere Gilberta Grapea. Ze snímku opět čiší lidskost, lidské charaktery, dobrota, příjemná nálada, sem tam si připadáte jako v pohádce (místy drsné), ale nikdy to není laciné. Opět se povedlo herecké obsazení, které bylo silné v každém ohledu. Povedl se i příběh plný vášně a pokušení, povedlo se přenesení chuti na čokoládu na diváka... Čokoláda s velkým č se u mě zařadí mezi milé filmy, ke kterým se časem ráda vrátím. ()

Vědma

Splnila jsem si svůj romantický rest, protože toto je film tak moc pro ženy, jak jen je možné. Vianne je taková Amélie své doby, o mnoho sympatičtější a kouzelnější. Přes nepřízeň osudu dokáže být pro všechny nadějí a všem ukázat, jak mají žít, ale přitom je do ničeho nenutit. Pro mě je v tomhle filmu Johny Depp zcela nadbytečný, i když je moc sexy a sladký jako ta čokoláda, ale Alfred Molina ho úplně převálcoval a moc půvabná tady kupodivu byla i Carrie-Anne Moss a vůbec skoro všechny postavy jsou takové plné života a uvěřitelně zahrané. ()

L_O_U_S

S velikým odporem jsem souhlasil s tím, aby přítelkyně vložila DVD s tímhle filmem do přehrávače (zvlášť mě odpuzoval šíleně nevkusný obal z Blesku). Nakonec jsem dostal klišovitý film o souboji pokroku s tmářstvím, který ale zároveň neurazí. Na sladké ale bohužel nejsem. (764., 25. X. 2012) ()

kajas

Hvězdně obsazené drama o vzepření se tradicím i náboženství, v jehož područí žijí všichni obyvatelé městečka, a to až do příchodu hlavní hrdinky. Románku mezi Binoche a Deppem jsem ale nějak nevěřila. "Váš manžel se bude kát." "Vyřiďte mu, ať se kaje na jiné hlavě." ()

Huntelaar

POZOR VAROVÁNÍ: Pro osoby s vysokou závislostí na kakao-mléčno-cukrových pochutinách je možnost vyvolání abstinenčního záchvatu. (Kamera 1 s *) ()

Parlay

Skutečné pohlazení po duši... Očividně existuje také jiná podoba kritiky maloměštáctví nežli ta Poláčkova :-) Dokonalost snímku jsem odhalil až po jeho druhém zhlédnutí. Dýchl na mě tak kouzelnou atmosférou, až jsem se sám na sebe rozzlobil, že jsem jeho kvalit nedocenil již napoprvé. Úžasný film. Zkuste (když tak ještě pro jistotu podruhé :-)), a uvidíte. Patá hvězdička je rázem na světě... ()

Sheldra

Orion? Milka? Lindt? Pche! Když čokoládu, tak jedině od Vianne! A tajná ingredience Lasse Halströma? No přece kouzelná Juliette Binoche v kombinaci s pikantním Johnym Deppem a dalšími skvělými herci s roztodivnými příchutěmi. Výstraha: nutno sledovat s dostatečnou zásobou sladkostí po ruce! ()

dee-key

Teda já být tou Vianne, tak to asi zabalím hned druhý den. Ale to bude asi tím, že nemám takovou trpělivost a tvrdohlavou povahu, jako hlavní hrdinka. Nutno říct, že ne vždy jsem s ní sympatizoval a ne zřídka jsem se přiklonil na stranu hlavního záporáka, ale postupem času jsem zjistil, že celé to zpropadené město s Molinou v čele je banda puritánských blbečků a jediný svobodný člověk je tam ta paní z Jamese Bonda. Kouzelný příběh o cukrářce a bílém obyvateli českých sídlišť a hlavně o spoustě čokolády, kterou mám samozřejmě strašně rád, nemůže dostat míň jak čtyři. ()

Taninaca

Fantas pohádka nejen pro děti, na kterou se můžu dívat jedině se silnou zásobou čokolády. Lasse Hallmstorm a Juliette Binoche namíchali moc příjemnou dávku romantiky, pohádky a zábavy. ()

easaque

nostalgické +3* ze vzpomínek doluju pocity z tohoto čokoládou opojného filmu, který jsem kdysi minimálně jednou viděl. Tah na branku (emoce) je evidentní a zabírá - prostě kalkul podpořený kvalitním hereckým obsazením. Nedivím se umístění v místní TOPce, protože je to to pravé co funguje na totální většinu. Ale kromě dobrého pocitu nepřináší nic nového, takže za mě jen ty tři silnější hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Kvalitna a prijemna podivana, ktora utecie, ani neviem ako. Originalny scenar je o strete konzervativizmu a slobodou. Sympaticke herecke vykony potesia oko aj dusu. 85 % ()

kaposlav

Na filme sa mi páčilo ako bola vykreslená ta verbálna lobotomia, ktorú ľudia dobrovoľne a často i pravidelne podstupujú v kostole. Z úvodu som sa obával, že to bude kresťanský brak, ale nakoniec to bola pohodová oddychovka. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz