Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

easaque

4* letošní animovaný blockbuster od Pixar / Disney se mi po dlouhé době trefil do vkusu. Možná i proto, že to není typický rodinný film a podle mě si ho mnohem víc užijí rodiče než děti. U tohoto si autoři vzali na paškál rasovou nesnášenlivost, sociální systém, byrokracii ... no prostě hodně z toho, čím se denodenně potýkáme. I když je v něm dost hollywoodského klišé, tak si 4 hvězdičkovou známku zaslouží a stále mě vrtá hlavou proč ta změna českého názvu, protože Zootopia se mi líbí víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

ilemas

Nervydrásající detektivka s překrásnou policistkou Judy plná dospěláckého humoru, takže se nikdo nudit nemůže. Přes dlouho odkládané shlédnutí a obav z příliš dětské animace jsem to nakonec riskl a bavilo mě to od samého začátku až do konce. Lenochodi, slonice na nuda s roztaženýma nohama a baví se o bobru, kmotr.....Vynikají animák nejen pro děti. ()

applause

Vedle animaků v poslední době je to ooravdu povedený snímek. Hlavně si staví na paradoxech, kdy lišák a zaječice mohou být nejlepšími přateli. Je to přijemná oddechovka s vtipnými chvílemi. Doporučuji. ()

Lischai

Je to příjemně překvapivé a smělé ve svém sociálním podtextu, ale jak je to hodně detektivní, tak mi tam nějak scházela taková ta lidská, osobní rovina co vás přinutí posmrkávat u pixarovek. Rozhodně to není špatné, příjemný film prakticky na kdykoli, ale pro mě trochu zapomenutelný. ()

Jango_Fett

Velice povedené, myslím že nejlepší animák tohodle roku mám jasný. Zápletka je sice již miliontá recyklace z předešlých dětských filmů, takže od začátku dokáže zkušený divák odhadnout kdo bude hlavní padouch, ale je šikovně zakomponována do příběhu filmu který obsahuje propracovaný zvířecí svět, skvělou animaci, sympatické charaktery a humor. Takže mu to člověk i odpustí. Za mě spokojenost největší! Nějak se nemám k tomu co více vyjadřovat :). ()

Aljak

Keď to dajú dokopy Byron Howard a Rich Moore, tak to musí stať za to! Vysoké očakávania boli viacmenej naplnené. Páčilo sa mi ako to bolo všetko do detailov premyslené a celý ZOO-svet mal svoj určitý koncept. Takže už samotný základ hodnotím vysoko priaznivo. Do toho pútavá detektívno-morálna zápletka doplnená svojským dôvtipom a dobrými hláškami - a napokon je z toho vynikajúci animák, ktorý absolútne zaujal. V tej kope animákov, ktoré sa dostávajú na svetlo sveta, dokážu svojou originalitou zaujať už len máloktoré, avšak Zootopia to dokázala (aj keď minuloročné Inside Out sa mi páčilo ešte o niečo viac). ()

M.i.k.e

za mě jeden z nejlepších animáků posledních let.Klasická a hlavně povedená detektivka,které nechybí spousta výborných nápadů,stejně jako humor,napětí i originalita.Tedy všechno to co měl Pixar a v poslední době mu to hodně chybí.Pár věcí má sice svoje mouchy,ale i když z toho čouhá sociální agitka,není to nikterak násilné...90% ()

Wiikii

Příjemné animované překvapení, kde i malý králíček může dokázat velké policejní věci. .. Sice to může znít divně, ale zpracování je výborné. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Vyhy

Hodnotím velice kvalitně. Příběh je sice jednoduchý a lehce předvídatelný (aspoň pro nás dospělé), ale je velice roztomile podaný a daří se mu upoutat pozornost. Vtipné, milé a zábavné. Scény s lenochodama byly skutečně dokonalé vymyšlené! ()

rakovnik

Hezký "lidský" příběh, se sympatickými postavami. Sice byl děj celkem předvídatelný, ale stále víceméně roztomilý, hravý, i občas dojemný. Z mého pohledu dospěláka povedený, krásně animovaný film. ()

vydumnica

ZOOTOPIA💙je jeden z NAJLEPŠÍCH animákov ever made! Maximálne premyslené a do najmenších detailov prepracované. Myslím, že bunny officer Judy Hops je odteraz mojou najobľúbenejšou zvieratkovskou postavičkou. Dve najlepšie scénky: cesta vlakom do Zootopie a tá s leňochodmi. Jedným slovom NÁDHERA. Bude aj pokračovanie? 90%. ()

ProNotor

Pěkný animák se zápletkou, toto oceňuji, trošku mi tam chybělo více humoru a byla by to pecka, přišlo mi to trošku pochmurné a něco mi tam scházelo. ()

Streeper

Neměla jsem, co dělat tak jsem si prostě zašla do kina na pohádku. Příběh hodně originální, už ten začátek je velice kouzelný, jenže pak přijde to vyšetřování a já se začala nudit, přišlo mi to hodně upovídané, skoro žádné pořádné hlášky a tak mě pak rozveselila jen píseň nazpívaná Shakirou. Zřejmě jsem na to neměla tu správnou náladu. ()

Tsukikage

Byl to úžasný zážitek. Akorát se ted po tom cítím smutně a nostalgicky. Je to tak, když se sžijete s filmem, příběhem a postavami natolik, že když film skončí a vy se ocitnete zpět ve svém šedivém, nekonečném životě, je vám smutno. V tomhle filmu jsou postavy nadšené a mají charakter. Zatímco na mě čeká vyhlídka celoživotní práce, úmorné a nekonečné. A jakmile se z toho snu probudím, bude mi zbývat tak málo času. Přál bych si být nesmrtelný, abych mohl prožít milióny životů a milióny míst. Již dlouho jsem neviděl film, který by mě takhle vytrhl z reality, což jednoznačně dokazuje jeho cenu. (trošku moc filosofické) ()

Rocky88

Pro mě kvalitativně obrovské překvapení - detailní a živé prostředí, zajímavě a vtipně polidštěná zvířata (lenochodi!!!), tuna vtipných situací, ale hlavně kvalitní příběh (detektivka), který se nezaměřuje na klišé typu "nejdůležitější je láska" nebo "peníze nejsou důležité", ale věnuje se víře v sama sebe a v přijímání výzev. A hlavně za to putuje pátá hvězda. ()

joker.george

Seznámení se zajímavým a bohatým světem i s jeho hrdiny je ze začátku zkratkovité, možná i uspěchané, jenže co naplat, když je svět krásně prokreslený do sebemenších detailů a pozdější vyprávění čerpá právě z úvodního nastínění, které se najednou už nezdá tak unáhlené. Kromě hlavních hrdinů se mi nejvíce líbilo detektivní pátrání, které animák dostatečně odlišuje od konkurence a závěrečné ponaučení je chytře zabaleno tak, aby nepůsobilo příliš moralizovaně. ()

Nach

Pro mě jeden z nejlepších animáků roku 2016. Příběh detektivní a inteligentní. Svět promyšlený a fungující. Idea příběhu srozumitelná a aktuální. Prostě animák, který je určen nejen dětem, ale i dospělým. Disney prostě jede jako mašina nejen kvantitativně, ale i kvalitativně. Klidně více takových story, protože těch tu je čím dál méně. Tleskám ve stoje a rovnou napaluji plný počet, protože jsem se tak bavil, že jsem v tom chybu ani nehledal, natož abych jí našel. 85% ()

Stallone

Výborný animovaný film pro celou rodinu! S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) jsme v kině obdivovali propracovanost města Zootropolis od krajiny, věcí až po úžasná zvířátka. Oceňuji práci s detailem a zajímavý vizuál filmu. Zde můžeme názorně vidět, jak to vypadá, když si dá někdo na své práci opravdu záležet. Hlavní postavy optimistická králičice Hopkavá a frajírek Nick sympatičtí. Příběhem jsme se nechali unášet, zapomněli na životní starosti a dost možná jsme se viděli v tom jejich super světě, kde každý může být tím, čím chce! Smáli jsme, byli jsme šťastní. A to jsou přesně ty emoce, za kterými se vyplatí do kina zajít. Pro mě určitě milé překvapení a jeden z nejlepších animovaných, zvířecích filmů. Přál bych si žít ve světě, kde každý může být tím, čím chce. ()

Cheeter

Výborně vymyšlený animák! Dobrá zápletka, svěží vtipy, narážky na věci nejrůznějších tipů. Slyšel jsem, že je to dobré, ale poslední doporučení animovaného filmu mě zklamalo. Kupodivu, ne tenhle. A nejlepší byl asi kmotr... Ten se prostě povedl. Bravo, jen tak dále, víc takových snímků. Jen doufám, že nebudou točit pokračování, takto to úplně stačí. Bojím se, že pokračování by ho mohlo zmršit, neboť zde je laťka nastavená poměrně vysoko. ()

dubinak

Když chci vidět animák, opravdu pečlivě si vybírám jaký, protože nerada ztrácím čas kreslenými blbostmi. Zootropolis není ten případ. Je to vtipné, příjemně detektivní, krásně pestré, barevné, vymazlené a hlavně pobaví i dospělé (tedy spíš pobaví hlavně dospělé). Pro děti možná může tahle pohádka působit i trochu znepokojivě tím detektivním nádechem, zdivočelými zvířaty a hlavně napínavou pointou, kterou děti asi moc neocení. Scéna s lenochody se pro mě stane asi legendární, protože dlouho jsem nic originálnějšího a vtipnějšího neviděla. Zootropolis je zkrátka skvělá volba pro všechny věkové kategorie. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)