Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

E-Fox

Z mého pohledu slaboduchý a nezajímavý počin. Celé to téma a děj mě absolutně nezaujaly, místy je to dost předvídatelné a celá ta atmosféra, kterou se to snaží navodit, ke mě ani trochu nedolehla, zdálo se mi, že si film celou dobu hraje na něco, co vůbec není. Potěmkinova vesnice filmového světa. A ten veleslavnej ďáblův monolog mi zněl v hlavě jako "bla bla bla..." ()

MartyMcFly89

Je tomu již dlouho, co jsem viděl tento film (jeden ze světlých momentů Novy). Rád se na něj někdy podívám znovu a myslím, že nebudu hodnocení měnit. Keanu Reevse mám rád, stejně tak Al Pacina. Oba se své role zhostili dobře, ale musím říci, že Pacino lépe. Má na to také už nějaké ty léta odehrané. Trošku mi tu vadili scény s hysterickou manželkou, ale překousl jsem je. AP má tak dokonale ďábelský výraz, že jsem mu toho pekelníka skoro i věřil. Korupce morálky je zákeřná věc, asi bych byl spokojen s oběma možnými konci, dobrým i zlým. ()

mr.bredok

Tenhle ďábel v podání Al Pacina mě připomínal dábla z Mistra a Markétky od Bulgakova. Sarkastický a usměvavý. No řekněme - lákavý sympaťák...Takový, že nakonec sáhnete po jeho nabídkách. To šílené nerealistické vrcholení filmu mne znechutilo, ale samotný závěr mě zase pevně zarazil do křesla. ()

akcul

K dokonalosti mi tu pořád něco chybí, každopádně elegantně ďábelský Al Pacino je úchvatný a Charlize Theron se s ním pere o diváku pozornost neméně okázale. Eskalující soundtrack a překvapivý scénář zajistí neotřelý zážitek. Zlo je zlem pramenícím z nás samotných. Ďábel, který neposedne naši duši, jen rozfoukává a rozehrává všechnu tu balast v nás. A já se přistihla při vlastní ješitnosti: jsou mé volby svobodné, chytám se jen a jen do vlastních pastí? Už se těším na další setkání, pane humanisto. ()

Jungler

Al Pacino jako vždycky naprosto dokonalej. Jeho ďábel je tím nejďábelštějším ze všech :). Taky bych vyzdvihl výkon Charlize Theron, které jsem ten strašnej strach a zoufalství skutečně uvěřil. Ďáblův advokát je perfektním thrillerem zaměřeným na problém lidské chamtivosti a pýchy. No a ta poslední věta filmu.... ta mě fakt hodně pobavila :) ()

Matthew00

Obsadenie na jednotku Keanu Reeves a Al Pacino dohromady vedia ponúknuť divákovi príbeh a emocie ako nikto iný autentické zabery vrážd su jedinečne a Al Pacino bol dokonalým stvarnením zla. ()

natalie15

Film Diablov advokát som chcela vidieť vždy, ale nikdy som nemala čas alebo príležitosť si tento film pozrieť. Našťastie, nakoniec som sa k nemu pred dvoma rokmi dostala a musím podotknúť, že tento film je vážne niečo! Má neuveriteľnú atmosféru, ktorá prechádza od napätia, k strachu až po depresívny pocit a úplne na konci k otázke - Čo ak to Kevin spraví znova, alebo spraví čosi, čím sa opäť dostane do rúk diabla, ktorého tu hrá úžasný, perfektný, dokonalý Al Pacino? Film nemá hluché miesto, stále sa tam niečo deje, zoznamovanie s novým (určite divným a podozrivým) prostredím do ktorého sa Kevin a jeho manželka dostáva je úžasné, Keenu Reeves hrá naozaj dobre, hoci na Pacina nemá, Charlize Theron som uverila jej paranoju a nakoniec aj to, ako sa zbláznila. Niektoré scény dych berúce: hýbajúce sa obrazy v Miltonovej kancelárií, súdny proces s vrahom, ktorého, samozrejme, úžasný advokát vyslobodí, alebo ako si Charlize podrezala žily... Nemám tomuto filmu čo vytknúť a poviem len: Vážne je márnivosť jeden z najhorších hriechov? Ako to vážne vidí Boh a diabol???? 85% ()

elanista1

Ma to poslabsi rozjazd, ale koniec je uz to prave satanske orechove. Skvely film z prostredia sudnej siete s velmi erotickym pozadim za ktore moze hlavne Connie Nielsen. Satana som uz videl zahrat viackrat dobre, ale Al Pacino je v tomto ohlade kralom, jeho mimika, gesta, smiech, predlhe monology, bravurny herecky vykon. ()

Formanovec

Neuvěřitelný film! Začne jako by nic, napětí se stupňuje, začínáte se bát, najednou přichází dokonalý promyšlený konec a pak už se jen koukáte na závěrečné titulky v plamenech. Ještě jednou prosím! Teď hned! 5***** 100% ()

Leeroy3167

Ješitnosť je môj najobľúbenejší hriech... jeden z filmov, ktorý som prvýkrát dopozeral so zatajeným dychom a bál som sa každého svojho ďalšieho rozhodnutia. Al Pacinov výkon bol absolútny, Keanu a Charlize takisto výborní, to všetko v skvelom príbehu, ktorý má najhlbšie posolstvo, aké som v rámci hollywoodskych filmov zažil. U mňa v TOP 5. ()

Diskantka

Al Pacino výbornej ďábel, je mym druhym nejoblíbenějšim....Jediný co tomu můžu a chci vytknout je ten skoro-konec aka předávání trůnu mladejm. Konkrétně mě srala ta hejbací plastika na zdi jeho kanclu, teda až ve chvíli, kdy se na ní objevili vyloženě na bílo namazaný lidi....wtf.... a ty plameny eeeeeu....jako myslíte si, že bez plamenů to nebude peklo? Kurva bude, protože Al Pacino ho má celou dobu v očích a ve svym vyřvanym hlase a předevšim v geniálním scénáři, ten nemá chybu. I přesto dávám plnej počet......Free will, it is a bitch. ()

Aywes

Reeves jen tahá svým slavným jménem k filmu.Přitom on je pouhým pokřiveným stínem Al Pacina, který v roli ďábla je naprosto bezkonkurenční.Zde se ale ukázala důležitá věc.Reeves prostě není dobrý herec.Má jen hezký ksicht a to je vše.Soundtrack se skvěle hodí a konečná píseň,paint it black, mě dostala.Možná to bylo zbytečně natažené, ale ty perfektní kozy na konci a opravdu vynikající Al Pacino mě dostal.A konečně zde nebyl ďábel nějaký krvelačný pitomec, co sám neví proč zabíjí.Charismatický a s velmi sympatickými názory na naše lidstvo.Takto si ďábla představit dovedu, to jo.Rozhodně však do filmu nechoďte pokud toužíte po nějakém hororu.Je to čistý thriller s nádechem mysteriózna, které hraje velkou roli.Musím se však přiznat, že mě ta délka celkem zabíjela, tudíž jsem se celkem uprostřed filmu trochu nudil.Já si však nemohu pomoct prostě musím z nějakého vyššího principu nadělit 4*. ()

Paladin25

Skvelý film, ktorému nemám v podstate čo vytknúť. Má všetko to čo má mať super film. Perfektný scenár, výborných hercov, skvelú kameru a kopec nápadov. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)