Po zmiznutí rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. (Marceloo)

ricci.s

Nakrútené to nie je najhoršie, ale po atmosfére ani stopy, zľaknúť sa nedá a krvi ani kvapka. Aspoň v závere to trochu ožije a poteší nejakým pekným trikom. Lenže to spomalené tempo bolelo. Navyše za prvú polovicu filmu, v ktorej sa to dievčisko len prechádza po dome a baví sa so svojimi hračkami či rozpráva sama so sebou by som tú hlavnú hrdinku mohol nominovať za najotravnejšiu detskú herečku roka. Fakt by nebolo zlé tento "horor" skrátiť tak o 60 minút. ()

J*A*S*M

Za začátku na mě docela fungoval fakt, že divák netuší, co se vlastně stalo, že se ta malá blonďatá holčička ocitla sama doma a chová se divně. Cítil jsem se zaujmutý, byť ricci.s má pravdu, že je to dítko mimořádně otravné. Bohužel zaujetí netrvalo moc dlouho, protože s příchodem rodičů na scénu se snímek stává mimořádně čitelným a předvídatelným. Po hororové stránce slabé, po příběhové nakonec taky, byť potenciál v tom námětu alespoň za začátku asi cítit byl. Proto po něm asi Blumhouse sáhnul. Exekuce ale mizerná. ()

tron

„Žije v lese. Keď sa nahnevá, príde dnu.“ Po jednom z najviac wtf filmov roka (Zimný príbeh) bol Akiva Goldsman zrejme rád, že mu niekto dal pár miliónov na komorný horor s minutážou okolo hodinky dvadsať a s troma hercami (pričom jedným bol sympaťák Frank Grillo a druhou Anna Torv z Mindhunter). Prekvapivo sa zdá, že čím skromnejšie podmienky Akiva na tvorbu má, tým je lepší. Hlavné decko je síce ťapa (Shree Crooks z Toto je náš svet a American Horror Story - Hotel), ale tak zas byť na jej mieste a v jej veku, každý z nás by bol ťapou. Prvá polovica napínavá, temná, pôsobivá. Netušíme, čo sa stalo, ale je nám jasné, že určite niečo pekne hnusné. Potom sa to trochu zlomí a začne sa hrať s odhalenejšími (ale nie úplne odhalenými) kartami a pravdupovediac to na pôsobivosti príliš nestráca ani potom. Troška mi to pripomínalo poviedku Bezpečnostná poistka od Philipa Fracassiho. ()

Marceloo

Po zmiznutí svojich rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. - Vela som od tohto nečakal, pretože režisér pracoval na nepodarkoch ako Rings alebo The Dark Tower a Blumhouse tomu ani nerobil žiadne promo, takže bolo jasné, že síce poskytli prostriedky, ale s nejakým úspechom vôbec nepočítali. Nanešťastie to bolo ešte horšie než som čakal. Má to 78 minút, ale mal som pocit, že to trvá dlhé hodiny. Nie je tu žiadna poriadna hororová scéna, akurát opozerané šlahanie hercov o steny. Scenár sa tiež nepodaril, pretože to, čo má pôsobiť ako prekvapenie, divák odhalí hneď na začiatku. + Frank Grillo + herečka z American Horror Story: Hotel ()

Fiftis

Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale myslím že si jeho meno radšej zapamätám, aby som jeho ostatné snímky bral už s rezervou. Herci sa veľmi nepredviedli a o nejakých hereckých výkonoch sa nedá ani polemizovať. Snímku som si pozrel kvôli obľúbenému Frankovi Grillovi, ale nemal čo hrať. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem čomu to pripisovať, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Ako horor - trapas. ()

misterz

To jediné pozitívne na tomto filme je až záverečný twist, aj keď samozrejme nešlo o nič svetoborné a dalo sa to čakať. No je vidno, že sa tu premýšľalo. To predtým, čo ja viem, svetlé momenty tu strieda veľká kopa nudy. Tiež to chcelo viac rozvinúť postavu jej brata. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Marze

Film neukazuje že režisér Goldsman je mistr ve svém žánru. Jde o pokus vzít malý příběh a udělat z něho velký aniž by znal potenciál malého příběhu. ()

Morholt

První třetinu nudí poněkud protivná holčička v opuštěném domě a v té druhé se k ní přidají rodiče, ale ani to příliš nepomáhá. Sem tam se tu sice snaží něco strašit, ale bez funkční atmosféry je to k ničemu. Až v závěrečné třetině se začne konečně něco dít a to je zase potřeba uznat, že se je na co dívat. Nicméně na tu otravnou hodinu se zapomenout nedalo. 40% ()

jhsoft odpad!

Něco tak nudnýho už jsem dlouho neviděl...půl hodiny pobíhající holka sem a tam...a pak přibudou rodiče, kteří už to nezachrání..za mě naprostá ztráta času. ()

Astaroth12

Akiva Goldsman bol pri viacerých zaujímavých filmoch, ale tento čo by režisér nezvládol. Je tu minimálne 70 minút nudy. Pozeráme sa len na dievčatko, ktoré mi mohlo privodiť infarkt jedine tým, ako si pchalo prsty do mixéra či žralo lekvár bez chleba. Potom finálna vybíjaná bola aspoň trocha adrenalínová, ale ani ta nebola to, na čo som čakal. všetko sa tu dialo ako cez kopírku. Film je schopne natočený, s dobrou kamerou, len škoda, že ten príbeh nie je oveľa svižnejší a pôsobivejší. ()

kaylin

Americký snímek „Stephanie“ patří k tom, které vás na začátku dovedou navnadit, přesvědčí vás o tom, že vlastně chcete vědět, jak to dopadne, ale zároveň se řadí mezi ty filmy, které s postupným odhalováním zájem diváků ztrácejí. Pak už to prostě není ono, ta zajímavá atmosféra začátku se vypařila a vy už jen doufáte, že to nějak zajímavě skončí. A možná ano. ale možná také ne. ()

Trevor

Treba povedať, že ak Stephanie nebudete považovať za horor v pravom slova zmysle a pozerať sa na film ako na sci-fi, pravdepodobne si ho podobne ako ja celkom užijete. Film by sa dal rozdeliť do troch častí. Tou prvou, najlepšie zvládnutou je úvod, v ktorom sa malá Stephanie pohybuje po dome sama (ak si odmyslíme mŕtvolu jej brata Paula, plyšáka Francisa a zajaca Mr.Hoopera) a dlho vytvára dojem, že budeme svedkami iného uhlu pohľadu povedzme Vojny svetov. V druhej časti filmu, keď sa K Stephanie vrátia rodičia sa čoraz viac dozvedáme o "nákaze" ktorá postihla Zem. Rovnako táto časť filmu je spracovaná ešte veľmi dobre. Najslabšou časťou je samotný záver a rozuzlenie príbehu, čo za monštrá vlastne ničia planétu. Konečne zúčtovanie Stephanie s rodičmi považujem za najslabšiu časť, aj keď čo sa efektov týka nebol ani záver zlý. Celkovo považujem hodnotenie 45% v čase písania komentára na čsfd za veľmi prísne, myslím že hranica 70% by fim vystihovala lepšie. ()

Miseet

První polovina filmu vůbec neutíká jelikož tam vystupuje pouze jedna postava v podobě malé holčičky, která se ocitla sama doma s mrtvolou v ložnici na kterou chodí řvát, že je to jeho chyba, že umřel atd. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, jelikož divák vůbec netuší, co se stalo, proč je holčička doma sama. Poté se začnou dít jakési zvláštní události, které taky mají k hororu daleko. Příchod rodičů do domu film trošku oživí a už se leccos začíná pomalu vyjasňovat.. Nicméně film jako celek, podle mého názoru, nebyl nejhorší, dokoukat se to v klidu dalo, a ve finále to bylo i docela zajímavé. Originální námět. Také je zde velké plus za Franka Grillo a Annu Torv. ()

honajz2

Z prvních 10 minut jsem byl nadšený a věřil v to, že z toho vypadne pořádná psychologická pointa. A ano, věřil jsem tomu, i když to produkuje Blumhouse. A ano, byl jsem idiot. Po těch 10 minutách jsem tak nějak začal tušit, kam to celé nejspíš povede a bohužel s příchodem rodičů už by z toho těžko mohlo vypadnout něco jiného. Navíc závěr z toho udělal totálně směšnou frašku, díky kterému šel veškerý potenciál do kytek.... No nádhera, fakt. Je to škoda, protože ten začátek sliboval hodně a o dost víc by se mi líbilo, kdyby se to vydalo psychologickou cestou, jak jsem původně doufal. Pak by to hned mělo nějaké grády. Takhle je to jen ukázka promarněného potenciálu. Ale zase se můžu vysmívat obsahu k filmu MOŽNÝ SPOILER Syn temnoty, který píše cosi o "radikálním novém žánru superhrdinského hororu". Sorry, ale minimálně Stephanie tě předběhla. A Freaks vlastně taky, ačkoli to není úplně horor. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU. Lepší 2* ()

bourec

Začátek filmu k nevydržení,holčička je na padesát přes držku.Pak přijdou rodiče,ale je to pořád nuda.Pak to dostane obrysy,a je konec.kravina slušná.30%. ()

Kienast

Kdyby to byl 20 minutový kraťas, tak dobrý. Jenže 90 min bez atmosféry s abnormálně otravným dítkem vážně není to co bych si chtěl někdy zopakovat či někomu doporučit. 3krát jsem u toho usnul tudíž 2 hvězdy :D ()

Dlubal David

Zcela záměrně jsem si před zhlédnutím nečetl žádné komentáře k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Teď, když jsem si je přečetl, tak mám pocit, že jsem se díval na úplně jiný film, než na který se dívali ostatní; ale to nakonec může být jen můj pocit, takže to ponechme stranou. ■ Začátek filmu je hodně zvláštní a velice mi to připomíná Pipi Dlouhou punčochu. Pak mi to dalo vzpomenout na Znamení. Posléze The Unspoken. A s příchodem mamky a taťky se v mysli vynoří Babadook. ■ První třetina filmu nutí diváka přemýšlet, kde se vlastně ocitl, zda to, co vidí, je realita, trošku ve stylu The Evil Within, zda to, co vidíme, je minulost, přítomnost nebo budoucnost. Druhá třetina filmu přináší několik odpovědí, ale na druhou stranu přináší další otázky a člověk začíná chápat, že vše je trochu jinak, něž jak si zprvu myslel a nabízejí se další a další otázky. ■ Že je ten film nuda? Pro toho, kdo chce jen nehybně zírat na lámání údů a vazu nepochybně, pro toho, kdo chce čumět na potoky krve jistojistě. ■ Poslední třetina vyjeví své nezapilované drápky a i tomu poslednímu diváku, který má dlouhé vedení konečně dojde, že mamča není brutální a chladnokrevná vražedkyně a malá dcérečka není andílkem v noční košilce. ■ Kdo bude očekávat horor, bude zřejmě zklamán. Ten, kdo bude chtít vidět mysteriózní drama s nádechem fantasy hororu, tak bude naopak spokojen. ■ Jediné, co můžu vytknout, je ten odfláknutý konec, který mohl být o něco delší a hlavně propracovanější. Takhle to působí, jako kdyby režisérovi došla invence. ■ Celkově však hodnotím nadprůměrně. Film mě bavil. Párkrát jsem si zapřemýšlel, párkrát zakroutil hravou, několikrát se zmýlil ve směru děje, ale hlavně nenudil. ■ Rozšířil jsem si obzor o další zajímavou australskou herečku: Annu TORV. Na první pohled působí jako mladší verze Cate BLANCHETT, na pohled druhý jako Laura PREPON. ■ Co napsat závěrem? Mysteriózní drama o třech dějstvích, třech postavách, skryté hrozbě a blonďaté dívence... ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [78/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Shree CROOKS [63/100] ● Anna TORV [66/100] ● Frank GRILLO [59/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) The Unspoken (2015) ● Home Alone (1990) ● Pippi Långstrump (1969) ● The Babadook (2014) ● Polednice (2016) ● Signs (2002) ● Maggie (2015) ● The Evil Within (2017) ● Lady in the Water (2006) ● Boogeyman (2005) ● Annabelle (2014) ● The Happening (2008) ● The War of the Worlds (1953) ● War of the Worlds (2005) ● Eden Log (2007) ● The Andromeda Strain (1971) ● The Conjuring (2013) ● The Thing from Another World (1951) ● The Thing (1982) ● Incarnate (2016) ● Paranormal Activity (2007) ● Requiem (2006) ● The Fourth Kind (2009) ● The Autopsy of Jane Doe (2016) ● February: The Blackcoat's Daughter (2015) ● Der Nachtmahr (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 24-V-2018; 01:06] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [80/100] ■ (CSFD) Trevor(C) [80/100] ()

CharlieSs

No dobře... na ÚPLNÝ odpad to není, takže ho sem nakonec nedám, ale... sračka to je stejně. Chystala jsem se zvýšit hodnocení aspoň za Grilla (co dělá takovej herec v takovým filmu?...), ale ani to bohužel nakonec nevyšlo. Nikdy víc. ()

figliar

Na prvý pohľad klasický survival horor, no po čase divák zistí, že nie všetko je tak, ako sa zdalo. Veľa krát som počas sledovania zostal prekvapený, a inak tomu nebolo ani na konci filmu. Pointu som síce prekukol pomerne skoro, ale to, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia vysporiadali, robí z tohto filmu nadpriemerný horor. A ani hlavná decká postava mi neliezla na nervy, čo je pri podobných filmoch vzácnosťou. ()

horor2

Do té doby než přijdou rodiče je film zajímavý, ale trochu se vleče. Potom následuje vztah mezi nimi a odůvodnění proč tam byla sama. A jelikož nejsme včerejší, hned nám dojde, co bude následovat. Na jednu stranu nic nového pod sluncem - co si budeme, že? :-) Na druhou stranu mám Grilla rád a celkově mně film sedl. Horor, který je tuctový a záleží jen na tom, jestli prostě sedne nebo ne. ()