Očista: Volebný rok

• Česko Očista: Volební rok (viac)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine "legálnym" zabitím počas očisty. Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína! Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé. (Cinemart SK)

Nach

Úroveň předchozího filmu dosažena. Přesto se nyní již pohybujeme na pokraji dvouhvězdičkového hodnocení. Ano, cením si snahy, celý příběh posouvat dále a vykreslovat politiku a fungování světa. Bohužel v takovémto béčku, které stojí na vyvražďovačkách to nefunguje úplně dobře. A když jsou u toho přítomní i béčkoví herci, je vše podtrženo. Tři hvězdy s odřenýma ušima. 60% ()

cariada

Další skvělý díl který to zase posouvá na další level. Opět sledujeme očistnou noc, ale rovněž souboj dvou kandidátů na prezidenta, kdy každý má naprosto rozdílné názory na očistu. Musím říct ještě že něco takového doufám není možné, protože tam stačí někoho naštvat a máte to spočítané. Opět lidi dávají průchod své temné straně a v kreativitě se meze nekladou. Trochu mě nejde na rozum když tam poukazují ba výhody očisty tak zmiňují málo chudých menší výdaje a zátěž zdravotnictví. Jenže po očistě musí být desítky tisic raněných a proto zátěž musí být značná. ()

dubinak

Třetí Očistě asi nemůžu dát míň než tři hvězdy asi hlavně za snahu, protože je to sice velkolepější, což u mě není za plusové body, ale zase si DeMonaco dost vyhrál s dějem, scénář je promyšlenější a v podstatě není nuda. Je to možná i trochu krvavější, než jsme byli zvyklí, explicitností se nešetří a ukazuje se čím dál víc zvrácenějších vedlejších postav. Považuji trojku za takovou dosti brutální oddychovku ale jsem ráda, že do kina jsem na ni nešla, to by byla škoda peněz, protože lepší než dvojka nebyla. ()

PavelVanekArt

Říká se, že první díl je nejlepší a další jsou už jen horší. Tady je to právě naopak. Považuji třetí díl za nejlepší z celé trilogie. Očista naplno plní svoje sliby, řeší se politicky i zbraněmi. Top momentem je scéna, kdy k obchodu přijíždí auto ozdobené svícím řetězem, ze kterého hraje hudba od Miley Cyrus - Party in the USA. Auto zastavuje před obchodem a z něj vystoupí několik spoře oděných psychopatek se zlatým Kalašnikovem v rukou. Jop, tohle bylo něco. Třetí díl se drží zajetých kolejí dvojky. Akce střídá akci a nevypadá to už tak televizně. ()

Juto

DeMonaco ešte viac zlepšil svoju hru s tretím dielom tým, že film má komplexnejšie akčné sekvencie a dobre sústredené výpravy, ktoré sú efektívne spracované a zároveň vizuálne pútavé. 6/10 ()

KajusaK

Podle mě na stejné úrovni jako první dva díly. Každý díl má něco do sebe. I tak bych byla asi radši, kdyby pokračování už nebylo.. Elizabeth Mitchell byla skvělá volba :) ()

metal.storm

Tak jebnutý oxymoron ako „zabiť v mene božom“, to je proste moc. Je tým síce prepletená každá časť histórie (a už tretia časť purge), ale človek by si povedal, že aspoň civilizovanejšie národy dokážu pochopiť, že tá veta sama sebe jebe do huby. Jediné, čo tento film dokazuje je asi to, že pokiaľ dáte ľuďom možnosť mať jeden deň vysnívanú vojnu, tak to neznamená, že ste niečo vyriešil. Zasa som skončila pri rovnakej myšlienke, ako keď som pozerala jednotku. Akurát s tým, že tú držal pri živote Ethan Hawke a to, že on dokáže niečo zahrať. Tu vytvorili piati herci dohromady taký výkon, ako on podá sám. OČISTA OČISŤUJE, pokiaľ sa nejedná o tento film. ()

dr.fish

Přes spoustu vychytávek, která kvituju s povděkem, je to sestup dolů oproti předchozímu dílu. Moc se tu povídá a řeší. Jsou tu ale pěkné věci- ujetí panácí, gilotina, micinky školou povinné se samopaly atd. Chtělo to ještě víc promáknout, to téma nabízí moře možností. Snad příště. Koukat se na tuto Očistu určitě nechá, Frank Grillo je dobrý neslizký chlap, kterému se dá jeho superskill i věřit. ()

URBAN

Napotřrtí mě to zkrátka už nebere. Po druhém dílu jsem čekal minimálně takovou hororovou a akční oddychovku, ale nedošlo ani k tomuto. Není to špatné, jenomže potenciál je už vyčerpaný. ( 24.9.16/PC ) ( 21.3.18/TV ) ()

HorrFi

Je pravda, že je to nejbrutálnější díl z celý série, ale jinak je to pořád to samý a tentokrát s politickým podtextem.. nemůžu říct, že bych byl zklamanej ale o spokojenosti bych taky nemluvil.. na muj vkus se tu až moc střílelo a to si myslim, že s hororem jako takovým nemá nic společnýho a přece jenom sem tý krásný MILFce fandil.. ()

Deyw

Furt takovej standart..bavilo to..hlavne roztomila hlavni herecka :-) Frank si porad jede to svoje..nejvetsi prekvapeni bylo jak je tam vykosili na ty ulici.. :D ()

NiWi

Posledních 20 minut film srazilo. Atmosféra a osvětlení, rychlý spád děje a docela zajímavé dějové linky, to platilo první polovinu filmu. !Spoiler! od té doby, co se však senátorka dostala do "bezpečného" úkrytu, šlo dějově vše do klišé a nezajímavostí typu "Budete jako oni", "Já vás porazím ve volbách", "Budeš nám chybět Joe" apod. Nebýt utrápeného závěru a víc scén ukazujících očistu v ulících, tak pro mě 4 hvězdy, ale takhle bohužel přes slibný potenciál 3. ()

panMartin

I třetí (a asi zřejmě poslední, i když nikdy neříkej nikdy) Očista u mě zabodovala. Konec se tvářil otevřeně, čtvrtý díl bych uvítal. Třetí díl se drží zajetých kolejí dvojky. Celej film je vlastně o záchraně krásné senátorky, která chce celou srandu okolo očisty ukončit. Senátorka + výborný Frank Grillo vs. kupa vraždících magorů. Akce je dobrá, postavy fajn a děj má spád. Do toho znovu skvělý příběh dělá z tohoto dílu skvělou podívanou. Takže slušná spokojenost. Chybyčky tu přeci jen také nějaké jsou, takže za dokonalý film tohle rozhodně nepovažuji. ()

chelseaman22

Kupodivu kvalitní pokračování Anarchie, jež vše vsází na kostýmy a víru. Novinka v podobě "turistů - čističů" nejenže pomáhá ekonomice, ale i zajímavosti zápletky (nu komu by nebyla sympatická parta mladistvých z matičky Rusy pobíhající po D.C. s kulomety?!). Místy se zjevilo klišé či do očí bijící pathos, jež diváka donutil protočit zorničky. Jen čisti dál, lide americký! 80% ()

Saraph

Jak často se stane, že třetí film je nejlepší? Tentokrát se to stalo. Nebyli jsme zaseknutí na jedom místě jako v jedničce a bylo to o něco nabouchanější než dvojka. Dokonce se to i dá místy nazvat hororem, ale jen takovým, co plně spoléhá na lekačky. Tu první jsem rozhodně nečekal. ()

Doudis19

Pěkné je, že některé postavy účinkují napříč všemy díly. Stejně jako, že se díl od dílu stupňuje brutalita a násilí k této noci neodmyslitelně patřící. Taky super, že některé výjevy by se svou děsivou ujetostí i daly nazvat uměním, stejně tak vynalézavé masky těch vraždících magorů :-). Jen do toho necpat tolik té otravné politiky a moralizování, na tom třetí díl hodně tratí. A je to škoda.Ten, kdo nepřál smrt otravné blondýně s ambicemi na prezidentskou sesli, ať se to idealisfické hovado kouká vzpamatovat :-D! ()

Triple H

Po celkom svižnej a šikovnej dvojke je toto len varenie z vody, ktoré nemá kam ísť. Slabé dve za to, že sa DeMonaco pokúsil celú story nejako uzavrieť. ()

viperDavid

Purge si drží vysokou kvalitu i po třetím díle. Pochopitelně i přes to, že perfektní nápad je už ta tam a jde o klasicou očistu jako "každý rok". Mimochodem všechny tři díly jsou vydány po roce...mimo tak, to byl pěkný kinový zážitek a nenechal bych se odstrašit i kdyby nedej bože navázaly na ukončenou trojku :) ()

Johnny.ARN

Očista 3 sklamala na plnej čiare. Dialógy písal učeň prvej pomocnej chránenej dielne na južnom Slovensku, ale korene mal niekde v Afrike. Poriadnej akcie ako šafránu, vždy keď sa k niečomu schyľovalo, tak to stopli a podobne. Po nemastnom neslanom úvode som si povedal, hádam sa to rozbehne. Nerozbehne. Pri závere tvorcovia videli, že prestrelka v kostole je čistý trapas, tak tam nahádzali ešte ďalšie akože zvratové a nečakané scény, ktoré boli tak zbytočné, ako sneh v Dunajskej Strede. A to som si aj vravel, ako môže ešte natočiť niečo, čo má tak jasne preddefinovaný dej, ako sa im to podarí modifikovať a ozvláštniť? No žiaľ, nepodarilo. A nejaké interakcie medzi postavami alebo hlbší zámer poukázať na politickú scénu a konzumnú spoločnosť mi prišiel pri tomto žánri a pri predchádzajúcich dvoch dieloch ako silno rušivý element. Kľudne by sme vývoj tejto série mohli prirovnať ku Rallye smrti, lebo trojku tu a trojka tam sú na skoro podobnej úrovni. Ťažko dopozeratelné do konca. Slabučičké 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

PF 2016

PF 2016