Raz do roka sa americké ulice vždy na dvanásť nočných hodín premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú úplne legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista. Vo chvíli, keď sa rozoznejú spásne sirény, všetky peklo razom končí, pozbierajú sa ranení a mŕtvi, opravia sa škody a ide sa ďalej. Pokiaľ sa však niekto nerozhodne pokračovať bez ohľadu na následky… Spojené štáty sa menia na peklo, v ktorom bojujú všetci proti všetkým, a kto chce prežiť, musí mať buď lepšie nabité, alebo využiť krátke okno, počas ktorého necháva dobrotivá mexická vláda otvorené hranice americkým utečencom. (CinemArt SK)

Deyw

druhej nejhorsi dil, hrdinove 0 zadna vyrazna postava, vrazdy 0 proste normalka nejak se to stane..nic co bych si uzil...ten napad s ocistou je top, ta sirena deprese,temna atmosfera to tu vsechno furt bylo - ale jen 5min..potom je to crap hroznej..jedina pasaz na 1shot byla uchazejici jinak nic nic nic.-.. ()

MrHlad

Očista tentokrát neskončila po dvanácti hodinách a v Americe vypuklo peklo. V ulicích jezdí vraždící magoři a likvidují každého, kdo se jim postaví do cesty. Povede se hrdinům najít místo, kde by mohli být v bezpečí, nebo i je pohltí Očista, která by neměla nikdy skončit? Pátý díl akčně-hororové série představuje nové prostředí a nové hrdiny, ale pořád sází na kombinaci lekaček a střílení v hořících ulicích měst. Okoukané to bylo už pár dílů zpátky, jenže tentokrát je to ještě o chlup hůř natočené. Fandové budou asi spokojení, protože ten úpadek oproti předchozím filmům není nijak zásadní, ale pokud jste měli v minulosti pocit, že už vám Očista stačila, klidně tu nejnovější vynechte. Najdete tam jen to, co tam bylo minule. Akorát to celé o chlup hůř vypadá a baví. ()

verbal

Očistit Spojené sráče od všech zkurvených přistěhovalců není zas až tak špatný nápad, ovšem ti Indiáni by to už dneska kvantitativně nezvládli. Každopádně po výživném prvním dílu a čtyřech nudných, sterilních a přitroublých pokračováních se do pětice všeho nenávistného opět urodilo a čistí se zase jakž takž s grácií, svižně, dramaticky, zábavně a vcelku hlavopatoidně, byť kapku klišovitě a tendenčně. A tak tu máme předsudečně rasistického texaského rančera, co se nakonec bezhlavě zamiluje do altruistických Mexičanů, bandu exemplárně vypatlaných Okamurů, Vandasů a dalších neonacistů, kteří, jak jinak než zaslouženě, dostanou sežrat jejich vlastní rasistcínu, obří pravicovou konspiraci á la zlá Trumpeta i socialistickou hispánskou lůzu, které chyběla už jen Aurora. A když se všichni vzájemně zkoxují, morálním vítězem je mlčenlivě moudrý náčelník Povislá tortilla, jenž je nad všechny ty bílé, černé i hnědé huby vysoce povznesen. Neomarxistická manipulace tu však tentokrát zdaleka nepřevládala nad xenofobii, homofobií, strachem z tranzistorů i nebinárních pacientů, tudíž poctivé 3,5001245, protože jsem 103 minut skoro vůbec nezlobil. ()

Anderton

Vlastný tieň sa dá prekročiť iba málokedy, najmä ak ho stále vrháte vy, v tomto prípade scenárista James DeMonaco. Každá Očista je ale trochu o niečom inom, respektíve využíva iné prostredie, prípadne prebiehajú voľby a tak podobne. Z tohto hľadiska je Očista navždy asi najlepšie premyslená časť série, len mala ísť do kín ešte v Trumpovej ére, ale to aj pokojne dnes mohla ísť, výsledky boli tesné. Nakrútené je to ale stále pre svoje nie až tak náročné publikum, čo je trochu škoda, na druhú stranu Blumhouse nie je megaštúdio a radšej nakrúti viac kúskov za menej peňazí, než by mal investovať do jedného. ()

SOLOM.

Režisér a scénárista James DeMonaco se podobně jako několik jeho kolegů, rozhodl po delší době opět oživit svou značku a tak se i Očista dočkala po pár letech dalšího pokračování. Měl jsem obavy, že půjde o další vyčpělé a zbytečné prodlužování série, která po dvou celkem solidních dílech šla s kvalitou dolů. Nu očekávání moc velké nebylo, nakonec však rozhodně neodcházím zklamán. Nejnovější přírůstek jsem si užil o něco více, než trojku a čtverku.   Hlavním faktorem byly jakžtakž sympatické postavy, slušné herecké výkony a především porce filmového násilí a brutality. Počet mrtvých se ani nedal spočítat (jen lehce zamrzelo, že se nějak rapidně nesnižoval počet důležitých hlavních postav). I zde je nám nabídnuto několik zajímavých psychopatů – vrahů – milovníků Očisty, kteří tentokrát přestali respektovat pravidla a vytvořili po celé Americe totální chaos. Bylo vidět, že tentokrát byl k dispozici i slušný kapitál – jediné mínus vidím v několika nepříliš povedených digitálních efektech (viz hořící a zdevastovaný Austin či El Paso).   Nechybí ale slušná porce emocí, několik akčních pasáží se mi rovněž líbilo a mexický pár mi byl velmi sympatický (mnohem víc, než zbytek osazenstva). Samozřejmě se tu našla i řada nelogických kopanců, slabších a nepříliš záživných momentů, ale i tak si dovolím tvrdit, že jsem se u sledování tohoto dílu moc nenudil. Je však velká škoda, že tu Will Patton nedostal více prostoru.60% ()

• Dylan (Josh Lucas) a Juan (Tenoch Huerta) v čase 1:22:38 vyndávají lana z bedny a přehodí si je přes ramena. V čase 1:22:46 ale lana u sebe nemají, zatímco v čase 1:22:53 je opět mají. (mary800)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 18 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 44,5 milionu dolarů, celosvětové pak 77 mil. (NIRO)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy