Očista: Volebný rok

• Česko Očista: Volební rok (viac)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine "legálnym" zabitím počas očisty. Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína! Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé. (Cinemart SK)

hEROic

Ne tak dobré jako Anarchie, nicméně takovýchto filmů je pomálu a téma je to prostě dobrý... jak jsem říkal už minule, více perverze a byla by to bomba... necelých 65% ()

Faila

Zajímavé rozvedení celé myšlenky Očisty a velice oceňuji to, že ani v trojce se příliš nesklouzávalo k nechutnostem. Už se zde sice objevilo pár drastičtějších (zbytečných) záběrů, ale na to, že jde o třetí díl filmu, jehož ústředním prvkem jsou lidi vraždící dle libosti, jich tam bylo opravdu málo. Opět smekám a kéž by se tak dělaly všechny podobné filmy. ()

mala_kea

Tvůrci si bohužel neuvědomují potenciální sílu v námětu, takže vyprodukovali na pásu prefabrikovanou Očistu 3, která je vlastně úplně stejná jako dvojka, akorát o padesát procent nudnější, protože jste jí zkrátka už viděli před dvěma roky. Ani jednička nebyla žádný orgasmus, ale člověka bavilo to nezřízené beztrestné vraždění, tísnivá atmosféra domu obklopeného vrahy, kteří si mohou dělat co uznají za vhodné, protože žádná kavalerie na pomoc zkrátka nepřijede. Dokonce i celkem obstojný gore a mírná satira na neexistující, ale potenciálně vůbec ne vzdálenou společnost se vydařila. V trojce není napětí ani na vteřinu, v ulicích se potulují trapně přehrávající figurky, které mají být zřejmě děsně drsné a strašidelné a přitom jsou pouze směšné. Škoda, že vedlejší masokombinátní orgie nedostaly více prostoru jako v předchozích dílech. Dějová linie ohledně politiky je tak strašně stupidní a nudná, že se z původně skutečně originálního námětu stalo jakési politické drama mapující politickou scénu, která neexistuje, což mě má bavit konkrétně v čem? Dál bych se skutečně nerad opakoval, jelikož mohu označit dva roky starý text, zmáčknout CTRL+C, vhodit to Véčkem sem a nikdo by nepoznal, že vlastně píšu o úplně jiném filmu. 55% ()

helloween93

Třetí Purge je rozhodně nejakčnější. Jednička ukázala divákovi Purge night v jedné vile úspěšného podnikatele, dvojka naopak hunt chudých lidí napříč městem a trojka je hodně politicky a nábožensky zaměřená. Kritika amerického predátorského kapitalismu, Frank Grillo ochraňuje kandidátku na prezidenta, která chce Očistnou noc zakázat. Kvalita zůstala stejná, možná mi trochu mrzí, že se scénáristé a režisér DeMarco báli trochu šokovat a scénář jede podle všech zvyklostí. 3* ()

Folky

Zpočátku alespoň zábavné, ale v druhé polovině už jen utahané a s hromadou otravných klišé. P.S.: To se vážně snaží o nějakou vážnou politickou satiru nebo výpovědní hodnotu? Jestli jo tak je to k smíchu ještě mnohonásobně víc. ()

Wallis3

Za mě nejlepší Očista (teda zatím jsem neviděl tu První) z pohledu né hororu, protože ten to v žádným případě není, ale coby akčňák a příběhově, tak to se mi líbilo. Co jsem se ale musel zasmát byla za část s kyvadlem. Proč se prostě prachobyčejně nepřikrčili a nepodlezli to? Mezera tam byla dost velká 🤣 a že si Emérika zve na Očistu do své země i zahraniční turisty, aby se to tam mlelo víc, to mi přišlo taky divný, ale zas do konceptu, že na tom někdo vydělává se to hodilo, no... ()

Olík

Očista….téma hodné potlesku. Očista: Anarchie….doposavad jsem neměl tu čest. Očista: Volební rok….typické další pokračování. Amatérský look, primární zápletka nehodna původního nápadu, nesympatičtí hlavní hrdinové, některé zbytečné (až nesmyslené) postavy….nevím, takový béčkový akčňák na jedenáctou hodinu večer všední den. Horor, sci-fi?….ale kuš babo. ()

fixaman

Krásná ukázka toho, jak by Amerika dopadla, kdyby Republikáni měli neomezenou moc. Je až děsivý, jak přesně to tuhle stranu vyobrazuje, ačkoliv ve filmu se jí říká NFFA. Od vztahu ke zbraním, přes elitářství, kdy záleží jen na bílých a bohatých, až po to, jak si neustále berou do huby Boha, ačkoliv se chovají nejvíc bezbožně. O to silnější intenzivnější ten film je, protože i když je to samozřejmě zahnané do absolutního extrému, člověka by ani nepřekvapilo, kdyby se něco takového jednou stalo. Pátou hvězdu ale dát nemůžu, a to hlavně za spoustu nelogičností. Asi jedna za všechny... Skutečně by nikoho nenapadlo senátorku převlíct? Prostě jí půjčit nějakou mikinu s kapucí nebo tak... A takových věcí tam byla řada. Celkově to je ale stejně jízda. ()

domirovec

Očista: Volební rok je povedená horor-thriller podívaná, která si upřímně vede dost dobře, hlavně když na ni koukáte poprvý (samozřejmě). Zase se podíváme do amerických ulic plných šílenství, jelikož každoroční Očista je zpět ve své plné a tentokrát modernější kráse plné šílenějších zbraní a věcí, díky kterým se dá někdo zabít. Rozhodně tedy musím říct, že jsem si třetí díl užil určitě více, než druhý, jelikož jde vidět, že DeMonaco je zase u něco chytřejší a zkušenější než u jedničky a dvojky. 4/5 ()

RustinCohle

Lepšie ako jednotka ale horšie ako dvojka. Negatívom trojky je predovšetkým slabý casting a ani moja obľúbenkyňa z Lostov E. Mitchell nebola podľa mňa správnou voľbou, pôsobí totiž neprirodzene a príliš strojene v polohe, ktorá pre ňu nie je prirodzená. Grillo tiež neboj najistejší ale moje sympatie si berie z Kingdomu, takže v pohode. Pozitívom sú predovšetkým prekvapivé dejové zvraty, ktorých nie je málo a vyvolávajú uveriteľné napätie, slušná dávka vizuálneho akčného materiálu spolu s nenásilne plynúcim príbehom vytvárajú "oddychovú" jazdu, ktorou sa človek dokáže zabaviť. ()

bararich8

Pokračování, které jde zdařile ve šlépějích předchůdců, čili stále stejná písnička, která se však ještě příliš neoposlouchala. Tentokrát tu máme hodně lidí stojících na straně dobra, takže to není ani tak temné. Opět tu skřípe dost nahlas příběh, jelikož Leovi stačí slovo a všichni jdou za ním, ať měli předtím plány jakékoliv. Kdo tohle může, bude ale spokojen. Navíc se chystá seriálová verze, takže se rozhodně máme na co těšit. 3* ()

Katcat

Když v roce 2013 přišla do kin Očista, vůbec jsem tomu filmu nefandila. Asi půl roku na to mi to nedalo a film jsem si stáhla a byla jsem více než příjemně překvapena dobrou a hlavně dobře zpracovanou myšlenkou a kupodivu na americkou akčňárnu s minimem chyb, ať už logických či kamerových. Pak v roce 2014 přišla dvojka a já se obávala, že tradičně dvojku poserou tak, že si člověk bude nadávat, že to vůbec pouštěl. A stalo se, i když ne doslova. Dvojka byla outdoorová, takže originální, ale již tuctová, takže neurazila, ale ani nenadchla. A pak jsem zjistila, že má být trojka. To už jsem se za hlavu chytala, že ti magoři páchají další zlo po telenovele Saw a představovala si, kam až tohle peklo může zajít. Ale POZOR POZOR, trojka se ukázala jako velmi povedené pokračování, které nevyžírá předchozí dva díly, dokonce se týká zase úplně jiného tématu a pořád je napínavá jako předchozí dvě. Takže za mě stejně jak u jedničky 4* za nápad, zpracování, atmosféru a příjemnou familiárnost mezi bílými a černochy, jakou umí jen afektovaní Američané. ()

PF 2016

PF 2016