Očista: Volebný rok

• Česko Očista: Volební rok (viac)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine "legálnym" zabitím počas očisty. Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína! Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé. (Cinemart SK)

Zombiepod

Tentokrát už viac-menej radová tuctovka série, ktorá v podstate iba recykluje dvojku s tým rozdielom, že sa v nej viac zachraňuje ako prežíva, a postavy konajú ešte o dosť hlúpejšie. Grillo je stále skvelý charizmatický hrdina a Serpico geniálny nacistický bastard. Election Year má grády, no už potretí raz nemá čím prekvapiť, na úroveň predchodcu ho dostal asi len veľmi uspokojivý a intenzívny akčný záver. Vzhľadom na finálnu scénu to beriem tak, že sa Purge trilógia uzavrela, no pri dnešnom filmovom priemysle človek nikdy nevie. ()

TommyDiamond

Nový americký svátek pozbyl svého prvotního významu a změnil se v den, kdy bohatí a majetní cíleně likvidují chudé a bezbranné. Lidé se bouří a naše hlavní hrdinka senátorka vsází ve své kampani na úplné zrušení svátku očisty a tak se v den D stává terčem číslo jedna.... Třetí díl nepřichází s ničím novým, co by alespoň trochu zaujalo. Je to pouze předvídatelný hon na jednu osobu plný plytkých dialogů, zbytečného střílení a nesmyslné prchání s konečným spravedlivým happyendem. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Snaha o zpestření tu sice byla, ale na potřetí to už nefungovalo. Zvrhlo se to do akční, politicko-náboženské sekty. ()

Bezda22

No, rozhoduju se mezi třema a čtyřma hvězdama. Co se týče zpracování, tak asi nejlepší ze všech tří filmů. Ale co se týče příběhu, tak to není nic novýho. Přišlo mi, že podobnej film jsem už několikrát viděl. Takže buď lepší tři nebo horší 4. Za mě teda 3,5 hvězdy. ()

misar3

Očista by se s menší nadsázkou mohla řadit mezi takové klenoty jako Matrix či Equilibrium. Ukazuje nám zmanipulované davy a vysoké hodnostáře, kteří vše dělají pro vlastní zisky. Skvělý obrázek společnosti. Ale šlo to udělat o něco lépe... ()

tlesk

Spíše než o děsu plný horor se jedná o krvavý thriller s pár mrazivými momenty, v němž lze najít i určitý společensko- politický přesah a kritiku novodobé společnosti (jak moc film naráží či nenaráží na volbu prezidenta USA je otázkou), stejně tak jako alternativní, vyhrocenou ukázku toho, kam bychom mohli jednou dojít. Přestože se během filmu nudit nebudete a nabízí pár zajímavých nápadů, kupříkladu zfanatizovanou, Očistě zasvěcenou církev, neubráníte se při sledování třetí, završující části série pocitu, že z daného tématu šlo vytěžit podstatně víc. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-ocista-volebni-rok-2016-treti-vrazedny-den-pro-ameriku/ ()

Scraffy

Nie tak zábavná časť, ako tie doteraz. Nejako mi to príde, že to začína byť všetko na jedno brdo. Návrat chlapíka z dvojky ma nejako nepotešil a tá senátorka bola otravná a to aj keď chcela pomáhať. Páčil sa mi začiatok, keď sa chránil ten obchod. Inak táto séria začína byť stále to isté. ()

Shitonit

Každá očista je dobrá :-) A úplně nejlepší je očista termální. Jako když se pořádně rozpálí děj, pak se na to vlítne, a na konec..je z toho multiparádní blaho ! ()

XXXXXXXX

Koukat na tohle doma, asi bych tomu naparil nekompromisni 3*. Ono je to na velkem plátně v kine zkrátka neco trochu jineho no. I tak ale musim vytknout ponekud prilis hlasite lekacky, ktere chvilemi rvaly usi a nic tomu nrnapomahalo ani hlasite srkani napoju a susteni obalu od bramburek, doplnovane obcasnymi hlasitymi komentari ze zadnich rad. Jako jedinne vychodisko dobudoucna idim privatni projekce. Tovabych si pomalu zacsl stavet to soukrome kino... Viděno v ramci csfd projekce 5. 7. ()

Maara0

Neskutecna hovadina, kterou clovek nemuze brat vazne. Priserne herecke vykony, hrozna kamera, desnej strih, hloupej scenar, kterej je prospikovan demetnima cool hlaskama. Genialni. ()

borohub

Očista: Volební rok byl pro mě trošku zklamání. Co bylo úžasné na Anarchii, v tomto díle příliš nebylo. Film to jako takový špatný nebyl na druhou stranu ochránit osobu A před padouchy to už tu bylo, prostředí totální anarchie byla spíše taková menší překážka a hlavní problém bylo zabijácké komando žoldáků. Film je opět velmi cynický, ale předchozí díl to už vůbec nepřipomíná. Bohužel 65% ()

lusa

Zrada Očisty je v tom, že jediné, čo už môže ponúknuť je parádny príbeh, ktorý vyrazí dych. Lebo pointu už každý pozná. Bohužiaľ nič nové, žiadne kreatívne mordy a umelecké zábery na mentálov v maskách tancujúcich pod/vedľa svojich obetí.. To už vyznieva úsmevne lacno. 3* ()

RafaKrakal

Od dvojky se filmová série nikam neposunula a zůstal tak bohužel nevyužit potenciál, které toto téma skýtá. Naštěstí Franku Grillovi jeho role neskutečně sedla a utáhne tak film takřka sám a v konečném výsledku se z toho vyklubala pohodová oddechovka. 60% ()

george82

To snad nemyslí někdo vážně. Nic jsem si z tohoto snímku neodnesl a ani mě tam nic nezaujalo. To celkové hodnocení nechápu. Za mě tak 20%. ()

kslaww

Masky super....příběh nepřinesl nic nového. Tvůrci by mohli díky skvělému námětu nasadit laťku výš. Další díl asi už netočte. ()

Hedy

Nejoblíbenější svátek v USA hned po výprodejích je tady. Očista dorazila a stejně jako u dvojky nejsem příliš nadšen. Protože je to prakticky to samé co dvojka jenom s tím rozdílem že se nám snaží ukázat zkaženost politiků. Klasicky nám ukazuje že bezdomovci, černí bezdomovci a snědí kovosběrači jsou ve skutečnosti ta hodná a milá stránka zkaženého lidstva. Samozřejmě že bohatí běloši jsou to zlo ženoucí se za penězi více než celé město Izrael. Občas se filmem mihne i nějaký post pubertální klučina z prvního ročníku Střední školy který si chce zabodnout snědého kovosběrače jen tak pro srandu nebo nacistická skupina která stejně zaklepe bagančaty. Konec filmu skončí naprosto předvídatelně a nikoho nepřekvapí jeho závěr. Největší plus má u mě film za notnou dávku brutality. Ale co se dějově týče tak dost pokulhává. ()

Emjecko

Existuje zvláštní kategorie filmů, o kterých se obecně ví jedno. Jsou špatné. Přesto v nich diváci našli zalíbení a jejich prohřešky přehlížejí, odpouštějí, ba je dokonce vítají jako nezbytnou ingredienci. Prvně jsem si vzpomněl na Resident Evil pronásledovaný Underworldem, v kině zrovna běží Fast & Furious 8 (všimněte si délky zmíněných sérií) a nedávno jsem viděl The Purge: Election Year. To je tak příšerná blbost plná herců, kteří stojí na place snad poprvé v životě, ale mě to stejně bavilo. Téma je maximálně originální a věčná škoda, že z něj tvůrci nevyždímali víc než jen kultovní špatňárnu. Musí se jim však nechat dobře odvedená práce na kvalitativní křivce. Od bodu 0 po prvním díle má namířeno vzhůru a prequel v roce 2018 snad neznamená cestu do záporných hodnot. (btw. jste-li američtí patrioti, přidejte si, prosím, minimálně jednu hvězdičku) ()

PF 2016

PF 2016